Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Posílání složených SMS zpráv

Naj_ce4you (183)|6.1.2007 09:15
Dnes, když jsou SMSky od Vodafonu zdarma, zkoušim kolik složených SMS mohu poslat. Docela jsem se zarazil, když jsem poslal zprávu složenou ze 4 a nedošla. Tak zkoušim poslat složenou ze 3 a povedlo se to až na počtvrté(!), přičemž se pokaždé napsalo SMS odeslána a přišla doručenka. Na druhý mobil pak přišla jen první SMS a zbytek chyběl! Když si vzpomenu kolik takových zpráv jsem poslal a nedošly, vysvětlují se tím některá nedorozumění.
Surgical (2364)|6.1.2007 09:52
Nevim, co je slozena SMS, ani nevim proc bych je tvoril a odesilal (byt zadarmo), neb atributem kazde ucinne komunikace je strucnost a vystiznost. Ale dost si troufnu rici, ze to tezko bude mit souvislost s Windows Mobile...
SMSky zadarmo, minuty zadarmo a dalsi marketingove triky nasich/vasich operatoru ve mne vzbuzuji utrpny usmev a vzdy se finalne prodrazi.
Co je zadarmo za nic nestoji. To je stara dobra pravda, kterou zde nicmene opet potvrzujes.
dyndy (159)|6.1.2007 10:06
Já jsem to tedy už dlouho nezkoušel (taky si vždy vystačím s jednou SMS), ale nikdy sem nic nerozděloval. Prostě píšeš SMS a když to přeženeš a je to dlouhý, samo se z toho udělá více SMS a ty pak odešleš jením kliknutím - NÉ?? Dole pod psaným textem ti to i píše kolik jsi naťukal písmenek a kolik je z toho SMS. Jo u mě ale nejsou zadarmo. Pošlu je sice najednou, ale samozřejmě zaplatím fšechny :))
Naj_ce4you (183)|6.1.2007 10:31
Asi jsem to napsal špatně. Do jedné SMS se vejde 160 znaků bez diakritiky, pokud se tenhle počet přesáhne, zpráva se rozdělí na 2. A to je ten problém. Z normálního mobilu napíšu SMS o délce třeba 400 znaků a pošlu ji a druhé straně přijde normalní dlouhá SMS(samozřejmě se platí za 3 SMS). Ale když takovou zprávu pošlu z Mia, má s tím problémy. Prostě se musím vejít do 160 znaků.
M66 (116)|6.1.2007 11:26
Mio (nebo WM5?) možná má několik problému s SMS. Jeden z nich je, že když odešlu SMS a odejdu ze zpráv dřív než je fakticky SMS odeslaná, tak se odešle třeba 3x. Na to jsem si už zvylk, takže vždy čekám dokud se neobjeví zpráva "SMS sent".
S těmi dlouhými má možná Mio opravdu problém. Mám Eurotel, tedy vlastně O2, a SMS zas tak moc nevyužívám, když je potřeba tak volám. Delší zprávy (těch 300-400 znaků) občas posílám přítelkyni a ta mi říkala, že ji někdy konec zprávy chybí a někdy je ve zprávě konec z nějaké zprávy, kterou jsem ji (naštěstí to nebyly zprávy pro jiného adresáta ;) ) zasílal třeba před týdnem. Nevěnoval jsem tomu moc pozornost. Říkal jsem si: ženská, má starý mobil, bůh ví co s tím dělá... Vždy příjde po odeslání doručenka a vypadá, že vše je OK. Zkoušel jsem takovou zprávu poslat z Mio na jiný mobil a vždy došla celá, bez problémů. Tak nevím. Je to takové zvláštní. Nějaký bug? Nebo jen ženský faktor?
HollyG_ce4you (77)|6.1.2007 11:41
Tak s tim ze se odesle vickrat staci v task manageru co pouzivas nastavit, aby se to okno nezaviralo, ale jen minimalizovalo (aka wm default) a nemusis cekat ;-)
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2007 13:14
Já bych viděl problém na straně červeného operátora. Po odeslání dlouhé (složené) SMS byla velmi malá pravděpodobnost, že dojde celá a v pořádku. Buď nepřišlo nic, někdy jen část, nebo napřeskáčku....a bylo jedno, zda byl příjemce u Vodafone nebo O2 či T-Mobile. Koukám, že od dob Oskara se nic nezměnilo.

Ano, mohli bychom vylepšit pokrytí signálem, ale my jsme řekli NE! To stojí moc peněz, takže vám dáme SMS zdarma, to nás nebude stát nic.
bkf1_ce4you (368)|27.1.2007 01:31
[QUOTE="Surgical"]Co je zadarmo za nic nestoji.[/QUOTE]
Spravne;) Tak to radsi budu platit treba zlodejum z T-Mobile za to co mam u Vodafone zadara a to se mi vyplati ze? Zajimave uvazujes:) BTW diky tem zadara smskam ktery podle tebe za nic nestoji a jeste se prodrazi tak diky nim mam provolanyho (prosmskovanyho) moment... 28kc (za tyden mam zuctovaci obdobi) jo mas pravdu to se fakt nevyplati :D asi prejdu k T-Zlodejum nebo ke kysliku abych usetril :D :D :D btw normalne platim tak do 100KC takze me se nic neprodrazi... kolik asi tak platis ty...?
bkf1_ce4you (368)|27.1.2007 01:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Koukám, že od dob Oskara se nic nezměnilo.[/QUOTE]
No zmenilo Oskar byl lepsi;) hlavne co se tyce reklamy... ale ti sobi se Vodafonu povedli... presne to charakterizuje ty zlodeje, co lidi krmi globalnim blabolem o ledvinkach, co vas ochrani lip nez James Bond, o zastavovani casu, o traparnach typu "Robie je tady" a podobne... fuj. Jinak s pokrytim nebo slozenyma smskama jsem nemel nikdy problem tak nevim... btw smskuju celkem dost (hlavne slozeny smsky - 2,3) a volam tech 40 minut mesicne;)
bkf1_ce4you (368)|27.1.2007 01:37
[QUOTE="HollyG"]Tak s tim ze se odesle vickrat staci v task manageru co pouzivas nastavit, aby se to okno nezaviralo, ale jen minimalizovalo (aka wm default) a nemusis cekat ;-)[/QUOTE]
Nebo zmacknes cerveny a ono se zavre ale bezi na pozadi;)