Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení ActiveSync přes Bluetooth (WM5 zařízení s ovladačem Microsoft)

Pavel Koza (4761)|5.1.2007 12:06
Pokud chcete své zařízení synchronizovat se stolním počítačem bez nutnosti přímého propojení kabelem, nemáte u zařízení s Windows Mobile 5 příliš mnoho možností. WiFi již pro synchronizaci s desktopem není povoleno a infračervený port zase čím dál tím častěji na zařízení jaksi chybí. Zbývá přenos přes Bluetooth, což je sice pohodlné a praktické řešení, ale pro některé uživatele může být trochu problémem ho správně nastavit. A právě pro ně je určen tento článek.

Přečtěte si celý článek
bigboban_ce4you (47)|5.1.2007 13:35
Mě by spíš zajímal návod jak rozchodit přístup k netu po bluetooth. Podle mě to využije asi tak 10x tolik lidí... Strávil jsem na tom hodně času a nespojil jsem to ani za nic. :(
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2007 13:44
bigboban_ce4you (47)|5.1.2007 13:50
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Jak nastavit připojení k internetu[/QUOTE]

Omlouvám se za zmatky, toto mi samozřejmě přes mobil funguje. Myslel jsem připojení k PC přes bluetooth tak aby mi na PDA fungoval net.

To nikde nevidím.. :(
Docent (1234)|5.1.2007 14:00
Na WM5 dám v Active Sync "Menu", "Connect via Bluetooth" a normálně se z PDAčka připojím... Na WM 2003SE se připojím k PC přes Bluetooth Manager a funguje to taky...
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2007 14:04
To se právě musíš připojit k PC pomocí Active Sync a pak postupovat jak je o příspěvek výše.
Pavel Koza (4761)|5.1.2007 15:52
Jen strucne odpovim (tyhle technicke clanky budu postupne aktualizovat vsechny):

Jsou dve moznost.

1. Mate nainstalovany ActiveSync na desktopu, pak se pripojite pres Bluetooth tak, jak je popsano v tomto clanku a jakmile jste online, spustite prohlizec a browsujete. Prave jsem to vyzkousel na tech dvou zarizenich, co jsem podle nich delal tento clanek a ani na jednom nebyl problem.

2. Mate zarizeni, ktere podporuje PAN profil. Tech moc neni, musi mit minimalne Widcomm (jinymi slovy, pokud BT na vasem PDA vypada tak, jako na obrazcich v tomto clanku, tak mate smulu). Pak staci jen opet pustit na PDA pruvodce, vybrat ten spravny profil a je to.
kubisz (1054)|5.1.2007 16:37
procpak se zarizeni s WM5 (nebo AS4.x?) najednou pripojuji pres COM7 a ne COM6, tak jako drive?!...
Surgical (2364)|5.1.2007 17:22
Treba je COM6 obsazen jinym profilem nebo zarizenim, zum Beispiel GPSkou
pega (15)|5.1.2007 21:30
Mam stale stejný problém a sice na Ipaq se mi objevuje jen služba "Wireless Stereo" nic jiného. COM porty si myslím že jsou správně. Zařízení se také spojí a dokonce se roztočí v AS zelené kolečko, ale po chvíli napíše že AS nedokáže toto zařízení rozeznat. Mam Ipaq rw6815 a v NB interní BT od Billionton. Předtím jsem měl FS 410 a vše vždy fungovalo 100%. Díky
M66 (116)|3.3.2007 12:19
Před časem jsem přeinstaloval na NB (WinXP Pro, SP2) BT (Bluetake BT009) s výsledkem, že to prostě vůbec nefungovalo. Schoval jsem ho do šuplíku, ale teď mi to nějak nedalo a zkusil jsem ActiveSync přes BT rozchodit s MIO A701. A ono se to nějakým zázrakem dle uvedených rad povedlo :yes: . Takže díky.

Objevil se ale jeden problém: spojení OK, synchronizace i prohlížení webu na PDA fungovalo. Když jsem ale chtěl připojení znovu vyzkoušet, nešlo to :? ! Zjistil jsem, že problém je v tom, že v ActiveSync zmizel nastavený Port9, který se vygeneroval v nastavení BT. ActiveSync nabízel jen Port1, Port3 a IrDA. Takže jsem musel v BT příchozí Port9 odebrat, znovu ho vytvořit a pak už byl v nabídce ActiveSync.
Dá se s tím něco udělat? Já se v těch kouzlech moc nevyznám... Díky.
tomikusis (37)|14.3.2007 14:48
existuje reseni aby se mi smartphone (Qtek 9310) pripojil pres BT, provedl synchronizaci, odpojil se a takto to opakoval treba kazdou hodinu ?
Galdra_ce4you (0)|29.11.2007 17:10
Bohužel, toto nefunguje.
jenda.69 (16)|15.1.2008 22:38
Mně to pořád nejde... Voxík mi leží na stole, neni nijak připojenej, ale prostě ukazuje místo toho ActiveSync Sériový port.. přitom v počítači je všechno nastavený správně...
Jednou se mi to dokonce povedlo spojit, ale pak jsem spojení s počítačem přes BT přenastavoval (zkoušel jsem v PC emulovat GPS modul) a od tý doby už mi to activesync neukazuje...

//takhle mam nastavení, podle mě je to správně...
Galdra_ce4you (0)|16.1.2008 07:45
[QUOTE="jenda.69"]Mně to pořád nejde... Voxík mi leží na stole, neni nijak připojenej, ale prostě ukazuje místo toho ActiveSync Sériový port.. přitom v počítači je všechno nastavený správně...
Jednou se mi to dokonce povedlo spojit, ale pak jsem spojení s počítačem přes BT přenastavoval (zkoušel jsem v PC emulovat GPS modul) a od tý doby už mi to activesync neukazuje...

//takhle mam nastavení, podle mě je to správně...
[/QUOTE]

Chová se ti to stejně jako mne, už jsem to vzdal. Z Mrkvosoftu mi taky nepomohli.
kubisz (1054)|16.1.2008 09:45
mne pomohlo, kdyz byl AS pri hedani pocitace z telefonu (nedelat to obracene) otevreny (ne jen ikona na liste), dale musi byt vypnute sifrovani, obe zarizeni nejlepe visible a pred prvnim sparovanim pres BT musi byt WM zarizeni sparovano pres kabel...

ten port je nutne mit nastaveny takovy, ktery emuluje v PC (prichozi) seriovy port...
jenda.69 (16)|16.1.2008 15:15
Tak to mam a prostě nefunguje, už jsem zkoušel snad uplně všecky kombinace a prostě to neukáže, dokonce jsem nainstaloval i nejnovější ovladače k tomu BT... Na internetu čtu, že to většině lidí u MSI nejde... Ale mně prostě hlodá to, že to jednou fungovalo a najednou ne... Jinak bych si řek: fajn, mam špatnej BT modul... :disgusted:
jenda.69 (16)|16.1.2008 15:47
Napíšu to do novýho příspěvku. Povedlo se mi to vyřešit pomocí návodu, co jsem našel na fóru modaco.com. Nastavení mam takový, jak je tady psáno, dokonce i tu autorizaci (secure connection) mam zapnutou.
Překlad toho, co mi pomohlo:

V registru (v telefonu) jděte na "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Bluetooth\ActiveSync". Tam by měl být klíč s hex názvem ve tvaru "0016cxxxxxx" nebo podobný (u mě to bylo 0012...). Smažte ho. Také smažte hodnotu v "LastConnected" a navíc u "Initialized" hodnotu nastavte na "0".

A už mi to fachčí! :yes:
Carpenter_ce4you (166)|24.1.2008 17:38
Trochu z jiného soudku, ale s připojováním přes BT to souvisí.

V aplikaci Active Sync na notesu přiřadím připojení k COM portu, všechno funguje, jak má.

Od této chvíli ale, když BT není zapnuté, Active Sync při startu notesu vyhazuje hlášku, že COM port nemůže najít a musím odklikat 3 dialogy, aby to dalo pokoj. Dá se to nějak obejít, abych COM port nemusel po každé relaci v Active Sync zakazovat a přitom se mi tyhle hlášky neobjevovaly?