Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

POI

Jiří Vlach (9)|4.1.2007 16:24
Má zde někdo zkušenosti s importem POI bodů do Dynaxix v.1.6? Při snaze importovat např. radary z POI.CZ se mi jich natáhne max. 200 (z celkem ca 700) a to ještě část z nich nemá v seznamu POI vidět popis, ačkoli tam jsou.
P.S.: Importuji je ve formátu CSV pro Dynavix.
pslany (130)|5.1.2007 15:25
Na podzim jsem to resil s Telematixem, chyba pry je na strane POI ...

Mudrunka (547)|5.1.2007 15:33
a bylo to před rozpadem týmu, či v jeho průběhu ? :D
pslany (130)|5.1.2007 15:37
Predpokladam ze po rozpadu, protoze mi ten technik psal ze je tam novy, omlouval se za zpozdenou reakci a ze to pozjistuje, az pote mi pak napsal, ze problem je v datech. Posilal jsem mu i poi soubor s radary a on tvrdil, ze se naimportuje vse, ale ze nejsou vsechny videt v tom seznamu ... ze mam kontaktovat POI
Jiří Vlach (9)|6.1.2007 05:54
Také jsem konzultoval s podporou Dynavixu. Odpověď nemastná/neslaná. Mám si počkat na novou verzi. Kdy bude? Prý přelom jaro - léto. Takže na podzim, nevychytaná atd. To znám i ze svého oboru....
Takže:
1) Originál Dynavix Evropa mizí v šuplíku (použiji jen po Evropě, možná..)
2) Jdu koupit originální TT. Na "zkušebním" mi POI šlapou více než dobře. Je to bomba být varován před radary, i když často zbytečně. Radši 20x přibrzdím, než přijít o body. (Ne že bych jezdil jako prase, ale někdy se zapomenu a ejhle, jsem nad limitem; a nepuste to v noci na prázdné dálnici apod.)
P.S.: K mému rozhodnutí Dynavix ---->TT přispělo i toto:
http://www.palmserver.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=140

Zdar
Mudrunka (547)|8.1.2007 09:26
[QUOTE="pslany"]... Posilal jsem mu i poi soubor s radary a on tvrdil, ze se naimportuje vse, ale ze nejsou vsechny videt v tom seznamu ... ze mam kontaktovat POI
[/QUOTE]

Nevím, zda v chápání nejsem lehce retardovaný. Pochopil jsem to tak, že se naimportuje vše, ale toto vše v Dynavixu není vidět, a že za to může POI. No, už dlouho jsem se takto nezasmál. Pravdou je však, že smích mě přešel po tom, co mě došlo cosi o nevalné investici…. Zajímavé je, že hochům z POI daná informace ani nestála za reakci….

to Jiří Vlach:
Řekl bych, že my všichni stávající, a dlužno říci podvedení, zákazníci fy Telematix, a.s. se díváme, nebo se budeme dívat kolem s cílem danou situaci řešit. K jednotlivým bodům:
1. Po zkušenostech můžu prohlásit, že použití Dynavixu po Evropě je prakticky téměř nemožné z důvodu nutnosti přepínání mezi mapami. Z tohoto důvodu to vidím spíš na to, že Dynavix zůstane v šuplíku na věky
2. „Šlapající“ POI je jistě důležité (každopádně to beru za jedno z rozhodujících kritérií výběru), ale při investování bych se díval více do budoucnosti. Jedná se mi o TMC. Jistě v současné době jaksi problematická oblast, ale do blízké budoucnosti jsem optimista. No a tady vidím zajímavé řešení v připravované nové verzi i-GO. A to nemluvím o rozdílných mapových podkladech východní Evropy
tortoise (546)|8.1.2007 12:10
Když tady vidím nářky majitelů Dynavixu, napadá mě jedno - všichni máte program méně než dva roky, to znamená, že je v záruce bez ohledu na případné hlody, kterými se výrobce/prodejce snaží zbavit odpovědnosti (jako že ručí pouze za médium a podobné nesmysly odporující českému právnímu řádu). A pokud nefunguje v souladu se specifikací a dokumentací, IMHO by mělo jít ho reklamovat, popř. vrátit.
Edit: Přidám i zajímavé odkazy: info o záruce SW na spotrebitel.cz, možnost reklamace SW
pslany (130)|11.1.2007 13:39
Nevím, zda v chápání nejsem lehce retardovaný. Pochopil jsem to tak, že se naimportuje vše, ale toto vše v Dynavixu není vidět, a že za to může POI. No, už dlouho jsem se takto nezasmál. Pravdou je však, že smích mě přešel po tom, co mě došlo cosi o nevalné investici…. Zajímavé je, že hochům z POI daná informace ani nestála za reakci….


Ano takhle jsem to pochopil z tvrzeni Dynavixu, proste to shodili ze stolu. Jedine co me s... je ze jsem si dokoupil RDS/TMC prijimac, ktery mam na h....
Mudrunka (547)|11.1.2007 14:47
[QUOTE="pslany"]..Jedine co me s... je ze jsem si dokoupil RDS/TMC prijimac, ktery mam na h....[/QUOTE]
No, já k tomu nejsem tak skeptický. Pochopitelně jsem přijímač koupil také a na první pohled to vypadá tak, jak to vypadá. V Dynavixu řešení RDS/TMC nejednoznačné, v podstatě polofunkční polotovar, ale hlavně úroveň těchto informací dávaných ČR jest zatím taková, jaká jest, tedy nic moc.
Přesto tvrdím, že do roka a do dne navigační soft, který nebude mít tuto oblast rozumě ošetřenou bude na okraji a pro uživatele nezajímavý. Jestli se nemýlím, i-GO cosi připravuje na jaře t.r., Be-on-road 2.0 snad s tím taky koketuje (i když tomuto SW nevěřím), Navigon se snad pochlapí (zejména s mapami) a Velký Tomík řešení má již pro PNA a záleží jen na výrobci softu, kdy to uvolní do řešení pro PDA. Takže TMC přijímač, na rozdíl od Dynavixu, asi v šuplíku nezůstane.
Kocir (836)|11.1.2007 16:01
MIOMAP V3 pro PDA podporuje již nyní RDS-TMC
radiologie (21)|11.1.2007 18:34
Mimo mísu, dozvěděl jsem se, že celý kolektiv programátorů Dynavixu byvši odejit, přešel na novou platformu mob. telefonů vybavených Symbianem. Takže možná se rodí nová navigace jinde. Třeba je to bohapustý kec, nemám jak si to ověřit. Tož tak. :oops: :?