Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Měkký vs tvrdý displej

djax (48)|2.2.2004 07:46
Plánuji Loox 610, jenže má měkký displej. Jaký je mezi těmito displeji rozdíl? Nezničí se?
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 09:37
[QUOTE="djax"]Plánuji Loox 610, jenže má měkký displej. Jaký je mezi těmito displeji rozdíl? Nezničí se?[/QUOTE]

Muzete to rozvest? Co si pod tim mam predstvit? Kde jste se to dozvedel?
djax (48)|2.2.2004 10:51
No měl jsem ho v ruce, prostě pokud ťuknu stylusem na displej, vidím jak se trošku prohne, díky dotykové fólii. Oproti tomu displej na IPAQ 3660 nebo T-Mobile MDA je krásně tvrdý jako sklo, prohýbání není patrné.
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 11:41
Aha, tak to musi ze zkusenosti odpovedet nekdo jiny:) Nicmene spousta uzivatelu stejne pouziva folii, takze nejake poskozeni nepripada v uvahu.
djax (48)|2.2.2004 12:19
Jenže já používat folii nechci :-). Nebudu hyzdit PDA za 20 tisíc fólií :-). Prostě by mě zajímal váš názor, když jste Looxe a spoustu jiných PDA držel v ruce, jaké měly displeje a jak tvrdý displej máte na svém PDA.
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 12:25
Ja jsem dlouhodobe verny iPAQum, ktere maji displej tvrdsi. LOOXe jsem nepouzival dlouho, a navic se k nemu stejne jako k ostatnim zapujcenym vecem chovam nadmiru citlive, takze jsem rozhodne zadne problemy s mekosti nepozoroval.

A pokud si vyberete vhodnou folii, spravne ji nasadite a vymackate pripadne bublinky vzduchu, rozhodne to nebude neco, co bude zarizeni za 20k Kc hyzdit:)
skromny (84)|2.2.2004 13:46
po Jornade 680 je moj sucasny iPAQ 4150 prvym "novsim" PDAckom ktore mam, ale display mi na nom pripada skuor "meksi"... prehynanie som si v kazdom pripade vsimol... vadit mi to nejako nevadi, ale prave citam ze iPAQy maju display "tvrdsi"... to vazne su ostatne na tom este "horsie"??? alebo je 4150 "tak trochu mimo rady iPaq-ov" ???
djax (48)|2.2.2004 14:08
Pokud Looxe 610 srovnám s Ipaq 3660, tak je to jako sýr a zmrzlé máslo :-)
Milan Švec (938)|2.2.2004 14:20
Používám LOOXe s "pružným" displejem rok a čvrt. Denně a bez ochranné fólie. Žádný problém. Jedině nejvíce namáhané místo v pravém rohu nahoře pro OK/X se po instalaci WM2003 jakoby rozhodilo. Dal jsem tam čas a datum (WisBar Advance) a OK/X jsem dal jako první tlačítko zleva k těm zbylým třem, co tam mám (nyní perfektně citlivé místo uprostřed horní lišty). A jede se dál.
Po používání "tvrdého" displeje (předtím u Ericssona MC218) žádná významná změna. Možná je to teď o něco lepší, ale je to asi jen otázka zvyku podle typu PDA. Např. "pružný" povrch nereaguje hned na každý nahodilý dotek, ale až na úmyslné lehké zatlačení stylusu na zvolené místo.