Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

synchronizace s Linuxem?

Mr.Zakys (4)|3.1.2007 12:56
Nevite někdo jak se dá synchronizovat MDA s PC kde je OS Linux?
duhovej_vil (267)|3.1.2007 16:52
synce v kombinaci s opensync nebo multisync a evolution. Podpora neni 100%ni, zalohovani jako v AS snad nejde vubec a nefunguji vsechna zarizeni. Nevim jak je to s MDA, ale muj Loox 718 podporovany neni. A neni to zrovna nejjednodussi to rozjet...
Mr.Zakys (4)|3.1.2007 21:19
Moc dík za tipy - tušil jsem , že to nebude žádná p...l - šlo mi jen o připojení k PC - internet atd.Co se týká zálohování používam stejně Backup.Ještě jednou díky.
duhovej_vil (267)|3.1.2007 22:13
pokud jde jen o pripojeni k PC, cili aby desktop delal pripojny bod k internetu, tak staci jen synce. nekde tam snad jsou i skripty, aby se to pripojovalo automaticky a nemuselo se to pripojovat ruco. pak je potreba udelat na sitovym rozhrani maskaradu (ja ji delam pres iptables), aby se spravne routovaly pakety. a posledni vec je nejaky lokalni DNS, aby PDA dokazalo resolvnout domenovy jmena. ja pouzivam pdnsd (pouze cachujici DNS). jak jsem psal zadna sranda, ale kdyz to jednou rozjedes, tak to fachci jak dabel. no snad jsem na nic dalsiho podstatnyho nezapomnel.

ten zbytek aplikaci se pouziva na sync kontaktu, tasku, atd. pro pripojeni i internetu nejsou vubec potreba.
babaq (309)|12.6.2007 20:49
[QUOTE="duhovej_vil"]pokud jde jen o pripojeni k PC, cili aby desktop delal pripojny bod k internetu, tak staci jen synce. nekde tam snad jsou i skripty, aby se to pripojovalo automaticky a nemuselo se to pripojovat ruco. pak je potreba udelat na sitovym rozhrani maskaradu (ja ji delam pres iptables), aby se spravne routovaly pakety. a posledni vec je nejaky lokalni DNS, aby PDA dokazalo resolvnout domenovy jmena. ja pouzivam pdnsd (pouze cachujici DNS). jak jsem psal zadna sranda, ale kdyz to jednou rozjedes, tak to fachci jak dabel. no snad jsem na nic dalsiho podstatnyho nezapomnel.

ten zbytek aplikaci se pouziva na sync kontaktu, tasku, atd. pro pripojeni i internetu nejsou vubec potreba.[/QUOTE]
Hezký den, neměl bys prosím nějaký návod na zprovoznění SynCE?

Mám Fedoru 7 a Palm Treo 750v s WM5... snažím se na netu něco najít a snad jsem uspěl s http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=50932 a případně http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=30936, ale jestli bys věděl o něčem lepším, prosím napiš sem.

BTW, Fedora 7 má už SynCE v repozitáři, ale jestli to bude stejná "sláva" jako s ostatním sw ve F7, tak potěš koště... :-(
duhovej_vil (267)|12.6.2007 21:52
No jestli chces jen SynCE, tak http://www.synce.org/ je nejlepsi zdroj, kam jit. Zbezne jsem tam koukl a prolitl to a musim rict, ze od posledka (tzn. 2 roky zpatky) se to zasadne zmenilo k lepsimu. Mas tam uplne vsechno od instalace, konfigurace a pouzivani. Ovsem predpoklada to alespon minimalni znalost anglictiny...
babaq (309)|12.6.2007 23:41
[QUOTE="duhovej_vil"]No jestli chces jen SynCE, tak http://www.synce.org/ je nejlepsi zdroj, kam jit. Zbezne jsem tam koukl a prolitl to a musim rict, ze od posledka (tzn. 2 roky zpatky) se to zasadne zmenilo k lepsimu. Mas tam uplne vsechno od instalace, konfigurace a pouzivani. Ovsem predpoklada to alespon minimalni znalost anglictiny...[/QUOTE]
Tak s angličtinou ani IT nemám problém. Ale na udané adrese je většina stránek prázdných a když už, tak jsou tam věci jako rekompilace jádra a podobně, což dělat nehodlám. Něco se dá stáhnout i pro Fedoru z repozitářů, ale s fedořími balíčky mám dost tristní zkušenosti a skutečně, popsané postupy nefungují.
Domácí PC mám na jiné věci, kompilací a podobných srandiček s užiju dost v práci a doma preferuju věci typu "just works", neboť to PC nepoužívám sám a nemůžu ho rozdrbat.
duhovej_vil (267)|13.6.2007 08:36
V tom pripade pro tebe zadnou dalsi radu nemam. Osobne mam gentoo, kde instalace baliku ze zdrojaku je bezna a rekompilace jadra (prip. ho opatchovat) neni problem. S Fedorou zkusenosti nemam zadny a nevim o predpripravenych balicich ("just work") pro Fedoru, ktery bys mohl pouzit.

Jak jsem psal mam Loox718 a na nem jsou WM2003SE. Patchovat jadro jsem nemusel (to je nutny pro WM5 - jestli jsem to na strankach projektu pochopil spravne). Pak jsem prelozil knihovny a utility, zkonfiguroval a pripojil.
SPM (182)|13.6.2007 19:17
Na W2003 se patchovat nemusí, je jen potřeba mít v jádře potřebnej driver (anebo jako modul), což Fedora IMHO mít bude. Ale ani to patchnutí jádra neni žádnej problém a kompilace ze zdrojáků už vůbec :-)
babaq (309)|13.6.2007 21:46
Určitě to není problém, kdysi jsem se tím dokonce bavil. Ale bylo to mnohem méně legrační, než jsem očekával. Navíc bych to musel opakovat při každém update jádra, což mě nudí.

Jak jsem psal, mám WM5 a sami autoři SynCE říkají, že podpora pro WM5 je bídná. Tak radši ještě rok dva počkám a mezitím si holt vystačím s hostovaným Exchange Serverem.

Ale díky za snahu.
Jinými slovy, žádná rozumná cesta k takové synchronizaci zjevně není.
SPM (182)|14.6.2007 05:35
Ty fedoráři jsou rozmazlený.... :) WM5 by ject měli, jakžtakž, ovšem s poslední verzí (což bude určitě ta, která v balíčkách nebude :D)
babaq (309)|14.6.2007 08:50
Ono to je spíš o tom, že se jaksi nedostává času na takové hraní si. Já si hraju s jinými věcmi, věnuji svůj osobní volný čas jiným aktivitám pro lidi (mimochodem to dělám zdarma) a tak už se mi vážně nechce překompilovávat kernel kvůli relativně zbytné věci jako je sync s Treem. Navíc potřebuju mít počítač funkční a ne ho každkou chvíli rozvrtat...

(Toto je jedna z věcí, které lidi, co mají jinak asi dost volného času, nepochopí... a nemá to co dělat s linuxovou distribucí, ani s lenivostí. Jenom a pouze s prioritami. - Ale nezlobím se na Tebe, lidi jsou holt takoví :))

A stejně děkuji za odpověď, na nové verze SynCE se asi - až budu mít chvilku čas - podívám. Třeba si je i přeložím. Ale kernel... ten bych s dovolením ponechal distribuční.
SPM (182)|14.6.2007 19:39
Mno, to si dovolím trochu oponovat... volného času taky moc nemám, spíš vůbec, co se týče hraní s distrem, tak mám taky několik věcí, které bych si rád nějak dal dopořádku, nicméně jsem se k nim nedostal... ovšem patchnutí jádra = 1 příkaz, zkompilování = 1-2 příkazy a zkopírování jádra = 1 příkaz... to nadatluju za 15s a tolik práce to nevydá... config si zazálohuju a až vyjde nová verze, tak jen udělám příkaz na patch, zkopíruju config a zkompiluju to... Nicméně nic nevnucuju :-)
LVesely_ce4you (6)|11.12.2007 19:55
Je tomu už chvilka, co jsem si pořídil PDA s WM5, v praci používám WidleXP a synchronizuju co je potřeba. Doma ale widle nemám a mít nechci :evil: !!!
Mám Linux-Ubuntu 7.10 a už asi týden se marně snažím přijít na kloub tomu, jak se s tím SynCe vůbec zachází.
Nějaké ty základy mám, ale nevím kde dělám chyby. S ANJ mám problém. Nemohl by mi nškdo dát českej popis toho, jak na to?
:D Já jsem na tohle hold tupej a jazyky mi nejdou. :D
babaq (309)|11.12.2007 21:01
Já jsem to tenkrát vzdal. Synchronizuju výhradně proti Exchange Serveru, na desktopech (Win nebo Lin) používám Bluetooth na ad hoc přenosy souborů, na synchronizaci dlabu.

Bohužel vývoj SynCE je notně pomalý, asi to nikdo neřeší :) bo to nikdo nepotřebuje.

Jenom škoda, že Mobilní Widle nepodporují standardy jako VCF nebo iCal. Život by byl lehčí... ale co čekat od firmy, která se neštítí při "standardizaci" svého OOXML téměř ničeho...
SPM (182)|13.12.2007 13:44
Mno, WM5 nevim nikdy jsem nezkoušel... jinak samotný SynCE ti nestačí... k tomu jsou pak ty další dvě skupiny dalších balíčku, 1) kdepim, ten PIM manažer ve kde, je k tomu balíček raki, co udělá ikonu podobnou as, v závislostech by to měl mít už i ty ostatní věci... raki pustíš, připojíš zařízení a v podstatě jenom zmáčkneš, že chceš synchronizovat... 2) evolution - zde mi funguje kombinace multisync + plugin ze SynCE do multisyncu... tahle kombinace mi chodí asi nejspolehlivějš...
LVesely_ce4you (6)|13.12.2007 18:15
:yes: Dík za radu, hned o víkendu to testnu. Jen škoda, že už to nemám za ssebou. Ale každá rada se musí otestovat. Dám sem info jak sem dopadl. Poku se mi povede, dám i postup, který sem provedl.
LVesely_ce4you (6)|16.12.2007 20:32
:( Dík moc za snahu, ale sem úplnej blb, prostě mi to nejde. :-(
Snažil jsem se nainstalovat SynCe, prý už WM5 podporuje, ale bez úuspěchu.
Mám MDA compact II je to docela dobrý PDA má foťák 2Mpcx, GPS (používám Igo), a velikost displaye taky ujde (320x240).
Mám UBUNTU a s angličtinou jsem skutečně na slabé úrovni. Může mi někdo poradit co do tý konzole napsat? Prosím podrodbě, pokud tedy někdo tohle už úspěšně absolvoval.
Dík předem.
babaq (309)|16.12.2007 20:52
Ještě jsem neměl kdy to vyzkoušet - dneska jsem narazil na tento odkaz http://wiki.ubuntu.cz/Windows_Mobile/Pocket_PC

Třeba bude grál skrytý tam...
quick_pd (67)|7.1.2008 21:59
Já Linux jen na server, a teď když mám PDA, tak tuplem.
S Woknama se dá přežít, po nějakým to trápení tu provozuju Cygwin, FUSE, apache, DHCP, DNS, FTP mám tu rozumně nastavenej firewal, a su celkem spokojenej.
Nechce se mi používat Win na PDA a LIN na PC.
Možná někdy přejdu na Linux, ale zatím si s Linuxem hraju na serveru a stačí mi to :)
quick_pd (67)|8.1.2008 16:08
Jinak co se tyce me a Linuxu (na serveru) tak mam konto na trech linuxovych serverech, jako ten nejmensi uzivatel a ne zadnej admin :)
Takze si opravdu jen tak hraju.
Jinak kdyby vas zajimalo kde, tak u jednoho kamarada, a pak na serverech ihrisko.org a vajco.net, kde muze mit konto kazdy, a je to docela dobre pro zacatek :)
SPM (182)|10.1.2008 17:01
No ještě lepší hračka je pak vlastní fyzickej server, ikdyž už dražší :D Jinak já sync s evolutionem rozchodil, i s psychickym zdravim a chodí mi bez problémů :)
babaq (309)|10.1.2008 21:37
To by mě velmi zajímalo. Nebyl problém s rozdílným datovým obsahem - počtem a typem položek - u Pocket Outlooku a Evolutionu? Synchronizují se Vám/Ti všechna data?
SPM (182)|11.1.2008 09:22
U čeho přesně myslíš? Nejdou úkoly a poznámky, ty stejně nějak nepoužívám, u adresáře a kalendáře jsem na problém zatím nenarazil (ikdyž teda nevyplňuju uplně všechno...)
babaq (309)|11.1.2008 16:57
No myslel jsem právě různé údaje v kontaktech.
Marty-McFly (384)|28.8.2008 18:34
Ahoj,
Tak jsem s novym zarizenim hned trochu experimentoval, a muzu potvrdit ze synchronizace kontaktu a kalendare je uplne bezproblemova.. Dokonce oproti puvodni nutnosti pouzivat modul ipaq, dccm, nyni jednodussi (a to diky podpore enhanced USB network functionality, ktera je u WM6 a WM6.1 zarizeni v Settings -> connections.) Snad je i ve WM5, nevim jiste.

Kazdopadne, kdyby jste to chteli nekdo znovu zkusit, sepsal jsem na svem blogu kratky navod jak na to. Nema to byt zadna reklama ci tak neco, pokud vam to vadi, ze to je na jine strance, klidne to prekopirujte sem do diskuse.. Je to vlastne prelozeny clanek ze synce.org. Pokud mate na me nejake dotazy, ptejte se klidne tady.