Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Be-on-road 2.0

macula_ce4you (691)|3.1.2007 06:32
V průběhu ledna vyjde nová verze Be-on-road 2.0.
Další info

swenak (135)|4.1.2007 15:56
No, musim rict, ze grafika vypada dobre, je otazka, jak to bude bezet a to hlavne na smartphonech. Mam sice v planu koupit XDA Graphite a ten uz ma dobrej procak, ale zatim mam jen tech 200Mhz a tak doufam, ze to bude slapat.
pepa_ce4you (105)|4.1.2007 20:29
Myslím že docela důležitá informace bude ta zda bude či nebude TMC? Co na to aponia?
necry_ce4you (118)|5.1.2007 13:35
k cemu je TMC? v Praze je na nic a mimo Prahu neni treba
Mudrunka (547)|5.1.2007 13:40
a k cemu je navigace? v Praze to znám a mimo Prahu trochu taky, když ne mám mapu
Docent (1234)|5.1.2007 14:03
Rozdíl bude asi v tom, že navigace je v Česku funkční, kdežto TMC moc ne... Alespoň se to hojně tvrdí v různých diskusích, třeba tady.
Mudrunka (547)|5.1.2007 14:32
Jistě, zkušenosti v CZ jsou takové. Ale vycházejí z řešení u Dynavixu – v oblasti TMC - skoro zdařilý polofunkční polotovar a je otázka, zda problémy jsou vyvolány nedostatečností dat RDS-TMC, či nedostatečností SW. Poté nově u některých PNA, např. u TT *10 mají uživatelé co dělat, aby to vůbec rozchodili do náhodných úspěchů, tedy do stavu, kdy to alespoň občas něco načítá, pak, tuším GARMIN a Mio – jak to chodí tam nevím.
No a z pohledu navigace jsem taky neslyšel o nějakém softu, který by fungoval na 100 %. Např. hlasová navigace je problémová u všech, s výběrem trasy jsou problémy tady (buďto větší, či menší). Závěr pro mě je ten, že pokud budu souhlasit s tím, že TMC je polofunkční, musím tvrdit, že navigace taktéž.
pslany (130)|5.1.2007 15:22
Dynavix mam, ale hlavni problem vidim v datech, uzavirky v Opave a v okoli chybi v TMC datech !!! Asi jim to nikdo nehlasi ...
necry_ce4you (118)|30.1.2007 23:19
unor na krku a 2.0 nikde....zase ty sliby
Ivanm_ce4you (466)|31.1.2007 09:05
Trochu jsem cetl pokryti :-(((
necry_ce4you (118)|2.2.2007 08:54
tak verze 2.0 je venku a svete div se..opet nejde nainstalovat. to bych nebral ani zdarma :(

at zije technicka podpora. telefon nemaji, jen dotaznik a jinac vydaji novou verzi a vsichni si vezmou dovolenou...a stara verze uz ke stazeni na netu neni...ja bych triskal
Aponia Software (31)|2.2.2007 11:23
Vážený pane,
nevím, co jaké silné nutkání Vás vede k tak negativnímu postoji k produktu.

[QUOTE="necry"]tak verze 2.0 je venku a svete div se..opet nejde nainstalovat. to bych nebral ani zdarma :(l[/QUOTE] Co třeba uvést bližší specifikaci Vašeho problému?

Ještě by mě zajímalo, koho a proč byste "třískal"?
Můžete, prosím, uvést bližší specifikaci Vašeho problému? Resp. alespoň nějakou specifikaci. Postupoval jste podle instrukcí u stažení aktualizace?
necry_ce4you (118)|4.2.2007 21:20
na nejakou dobu jsem to vzdal, aktualizace nevidi zadne mapy...
udelame HR a zkusime znovu
macula_ce4you (691)|4.2.2007 21:33
Mě proběhla instalace (na WM6) úplně bez problémů a to jsem postupoval jak při běžné instalaci. Mám pouze zkušební verzi, kterou jsem měl zakoupenou již dříve a jen jsem si stáhl ze stránek novou verzi. Nějak mě ale zahaprovala aktivace produktu. To budu muset vyřešit zítra s TP.
necry_ce4you (118)|5.2.2007 14:32
tak oprava, stahl jsem to znovu a program je nepatrne jiny, nicmene funguje. nasledovalo mortyrium nastaveni GPS, ale to uz taky jede. diky
Yankee.106 (231)|7.2.2007 14:24
Tak nevím, ale mě se zatím po celodenním snažení nepodařilo nastavit GPSku. Jediné, co si mohu v dialogu vybrat je možnost buďto Bluetooth nebo Serial GPS a to je vše.
Další věcí, která mi neskutečně vadí, je po spuštění vše nastavovat znovu a znovu. To se neukládá nastavení :O
Zatím jsem z BORu velice zklamán :evil:
milansme (3)|7.2.2007 15:13
Nainstaloval jsem a po problémech s GPS (už jsem o nich psal a u minulé verze se mi nepodařilo problém odstranit) to celkem běží. Jen nevím, proč se neuloží nastavení a při dalším spuštění BOR se musí znovu hledat GPS. U zcela první verze toto fungovalo bez problému: zapnul jsem BOR a jel. Teď musím zapnout BOR, dát nastavení, najít GPS a když se podaří spojení teprve jedu. Snad je to problém jen u mě, no ale podle předchozího příspěvku asi ne.
Jinak moc hezká grafika a navigace je též OK.
Yankee.106 (231)|7.2.2007 15:19
[QUOTE="milansme"]Jen nevím, proč se neuloží nastavení a při dalším spuštění BOR se musí znovu hledat GPS.[/QUOTE]
- Nastavení se mi již ukládá, viz http://www.aponia.cz/show.php?section=navi&lang=cz&page=faq.html
- A k nastavení GPS, je to jako se drbat pravou rukou okolo nohy za levým uchem. Vybral jsem Bluetooth, pak jsem kliknul a lupu, nic to nenašlo, nicméně se aktivovala nastavovací okénka a mohl jsem si naparametrizovat GPSku jak jsem potřeboval a nyní již vše funguje.
- Velké zklamání, BOR neumí čp. v Příbrami. Jen podotýkám, že jediný kdo je umí, je Dynavix.
Ivanm_ce4you (466)|7.2.2007 16:15
Nechci se zastavat BORu, ale velke zklamani by snad bylo, kdyby to umel kazdy, jen ne BOR. Takhle je to mozna skoda...
[QUOTE="Yankee.106"]
- Velké zklamání, BOR neumí čp. v Příbrami. Jen podotýkám, že jediný kdo je umí, je Dynavix.[/QUOTE]
Brothers (14)|7.2.2007 19:37
Tak mám také nainstalováno.Instalace samotná bez problémů, obvyklé problémy s uložením nastavení (Prvně vyzkoušejte smazat soubor cvars.bin, který naleznete na paměťové kartě v adresáři Program Files\Aponia Software\Be-on-road), nalezení GPS v pohodě. na hodnocení samotné navigace je příliš brzy, jen jsem čekal podrobnější podklady (čísla popisná stále chybí u většiny měst, chybí některé komunikace, nepřesné limity rychlosti).Uvidíme, jak to bude vypadat na silnicích...
Pau_ce4you (22)|8.2.2007 07:54
No,BOR2 je obrovska mizerie:-(. Nastesti jsem ho dostal darem:-). MDA Compact III ma zdarma TomTom+1mapu,tak jsem nejdrive odzkousel TT. Pak dostal kompletni BOR a tesil se. Vydrzelo mi to tak 15 minut, nežli jsem zjistil, ze intuivita BOR spociva v telepatii s jeho tvurci nebo v otrockem procteni bichle navodu slova od slova. Ale ani to není lek:-(. Napr. pokusy o vyvolani kontextu mi trvaly 2 dny, nežli jsem se dovtipil,ze se jedna o dvojklik,ale jen za urcite prodleve:-(. O neukladani nastaveni uz ani nemluve - je to ostuda na n-tou. Ted jeste badam nad moznosti, ulozeni bodu na mape,protože nepoletim prece nejprve prozkoumat orient. cisla v nejakem neznamem meste,abych je mohl ulozit a presne se tam nasledne odnavigovat:-(. O neergonometrii grafiky a fontu uz ani nemluve:-(. To nemaji na recenzenta? A nejsou schopni provest porovnani třeba s TT? Domnivam se,ze "product",krery není odladen a není schopen byt třeba pouzitelny v pujcovnach aut na letistich,kde ridic ma tak 1-2 minuty na osahani si ho,nemá co delat na komercnim trhu:-(.Nedokazu si predstavit,ze místo "sluzby" od produktu,zalezu nejprve na zadni sedacku auta a budu hodiny badat,jak ho zvladnout.O instalaci,registraci,aktivaci,hledani nezvladnutych zakl. fci a diskusi o tom v tomhle prip. uz ani nemluve. Diky tomu,ze jsem nic neplatil,tak nejsem nastvan,ale jen zhnusen,ze drze celo (a prip. i kabely se slivovici) ma jeste dnes sanci si otevrit vratka na trh:-(. Kdybych volky ,nevolky „nemusel" odzkouset nejprve TomToma,myslel bych si, ze to tak u navigace „ma byt". Ted jsem za TomTom vdecny a docka se ode mne i komercniho dokoupeni dalsich map.Kdybych mel ucinit primer,tak TomTom je ergonomicka a intuitivni Nokia poslední dnesni rady a Be on road je neohrabany a necitelny a nepredvidatelny Siemens z před 10 let.
Jarda Balek (3)|8.2.2007 11:42
Předně bych chtěl říct, že nová verze vzhledem i funkčností je mnohem povedenější, než předchozí, zejména start aplikace je mnohem rychlejší (u původní trvalo 5-6 minut její spuštění).
Bohužel samotná navigace už tak dobrá není.
Provozuji aplikaci na PDA Yakumo deltaX 5 BT s procesorem Samsung 2440 300 MHz a OS Windows® Mobile™ 5.0 s RAM: 64 MB a ROM: 512 MB vybaveným 20ti kanálovým GPS přijímačem SIRF Star III, tedy ne nijak nadupaném, ale vcelku běžném a průměrném zařízení. Software Be On Road je kvůli velikosti instalované na 1GB SD kartě (60x). Podotýkám, že vypínám všechny běžící programy pro maximální uvolnění paměti.

Hlavním problémem je, že při navigaci (ale i v režimu zobrazování aktuální polohy) se zobrazená poloha velmi odlišuje od polohy skutečné (zaostává). Při jízdách po Praze se toto zaostávání v závislosti na rychlosti vozidla (20-80 km/h) liší od skutečné polohy v rozmezí 50-500 metrů - a doposud se mi nestalo, že by poloha odpovídala, pouze na křižovatce, když musím zastavit, mě zobrazení polohy "dožene". V praxi to znamená, že je navigace nepoužitelná, protože v místech, kde to neznám, se zobrazená poloha od skutečné může lišit a někdy liší i o dvě křižovatky. Sjetí z vypočtené trasy znamená nový výpočet trasy, ten se mi (subjektivně) zdá poněkud pomalejší než v předchozí verzi, ale z poslední polohy, která je špatná a díky jízdě se projede nově navržená trasa (odbočení), což znamená nový výpočet a vpraxi se to opakuje do té doby, než zastavím na křižovatce a zařízení má dost času najít skutečnou polohu a provést nový výpočet.
Musím podotknout, že v předchozí verzi zmíněné "zaostávání" bylo také, ale ve zcela výjimečných případech a nikdy ne tak velké. Důsledkem je samožzřejmě i nesprávný údaj o rychlosti, kdy mi zařízení při zastavení na křižovatce indikuje rychlost mnohdy i 60 km/h a naopak po rozjetí a dosažení rychlosti 50 kmh mi ukazuje rychlost 2 km/h. Tím postrádá smysl i jinak velmi užitečná funkce upozornění na překročení rychlosti. Volba zvukové signalizace "policejní siréna" není tady v Praze zrovna šťastná, protože to mate, setkáváme se s tím často a člověk kouká, kde jede auto s právem přednosti v jízdě, místo aby si uvědomil, že to je signalizace překročení rychlosti. Zatímco v předchozí verzi bylo zobrazování polohy celkem plynulé, tady je to skokově, přičemž prodleva mezi jednotlivými aktualizacemi polohy se pohybuje mezi 2 - 10 sekundami, ale i tak, např. dnes zobrazená poloha mi zamrzla na 10 sekund, poté se aktualizovala, ale na místo asi 200-300 metrů pozadu za skutečnou polohou.

Zajímalo by mne, zda to je nedostatek softwarový (přílišné nároky na početní výkon a tok dat), zda je to jen nekvalita mého PDA nebo jiná chyba. Osobně si myslím, že tento software by měl být koncipován tak, aby běžel zcela bez problémů na zařízení průměrného výkonu, kterých je v používání většina. Zejména když u předchozí verze se tento problém neprojevoval.

Již dvakrát se mi stalo, že se objevila chybová hláška, že nelze spustit nějaký .exe soubor. Vím, že se jednalo o dva různé, ale za jízdy jsem si nemohl zapsat jejich názvy a bohužel si je nepamatuji. Zkoušel jsem je hledat, ale nenašel.

Poslední, co bych měl je výpočet trasy (platí to i pro předchozí verzi) - navržené trasy v těch oblastech Prahy, které znám, nejsou zdaleka optimální, např. při zadání nejkratší trasy ji nikdy nenajde a mnohdy volba nejrychlejší trasy je nejen neúměrně dlouhá, ale hlavně často vede zcela nesmyslně úzkými mnohdy jednosměrnými uličkami starého města, přičemž existují hlavní silnice, kde je do cíle nejen blíž, ale je to mnohem rychlejší. Navíc se trasa zadaná z bodu A do B dost liší od trasy opačné, tj. z bodu B do bodu A. Systém se snaží při sjetí z trasy navigovat zpět na trasu, což je koncepčně správné, v praxi to ale znamená často velkou zajížďku. Jeví se to jakoby na vypočtené trase existoval bod, nebo body, přes které systém vyžaduje projetí bez ohledu na to, že sem se sjetím přiblížil k cíli a z aktuální pozice existuje rychlejší, ale hlavně mnohem kratší trasa.

necry_ce4you (118)|8.2.2007 20:41
tak jsem vyjel z budejovicke a az na barandaku (tj. po hodine ve spicce) se mi povedlo rozjet GPS. nebyt toho ze vim kudy na plzen bych asi jel do tunelu..mizerie a smolik
Yankee.106 (231)|9.2.2007 20:18
Tak BOR nejen že nezná čp. ale dokonce ani některé ulice :evil: viz Příbram a Osvobození ... :no:
Pavel Stancík (66)|9.2.2007 22:21
Zdravim. Je-li na mysli
Třída Osvobození tak tato ulice tam je ,alespoň
u mne.BOR 2.0
Yankee.106 (231)|10.2.2007 10:15
1. Aha jako "Třída Osvobození", chmm ostatní navigace ji mají jako "Osvobození" a na mapy.cz ji najdu taky jako "jen" Osvobození .... takže toto považuji za chybu BORu.

2. Zatím jsem nenašel pro moje oči optimální barevné schéma. Všechna obsažená se tak nějak "stírají" dohromady a dělá mi obrovské problémy cokoliv přečíst.

Njn první alfa verze BORu v2 ... je hoooodně co zlepšovat. Nicméně nyní mě demo nepřesvědčilo k nákupu.
Docent (1234)|10.2.2007 12:04
Tak nevím, ale firma, která má dnešního dne napsáno na svém webu:

"Časově omezenou verzi bude možno zakoupit (včetně stažení z internetu) od 14.12.2005."

mne zrovna nepřesvědčuje o tom, že její produkt je to pravé ořechové :evil: .
Pau_ce4you (22)|10.2.2007 13:24
Tak jsem se BOR 2 (2006.10) odhodlal jeste otestovat vcera cestou do jeho rodneho mesta Brna a zpatky do Stovezate.
Navigaci jsem spustil u Chodova na priblizne nultem kilometru a zacala bezet az na pocatku Popovickeho kopce, u sjezdu Jesenice. Tj. ujel jsem skoro 11 km(sic!), nezli se ponatahovalo, co melo. Predpokladam, ze to nejdrive nasoslo (pres viditelne cetne statusove bary) asi mapu Prahy, pak CR a pak jeste mapu Brna. Zpocatku jsem nejel nejak moc drsne, takze to trvalo bratru 6-8 minut(sic!), nezli zacala BOR "navigovat", ale ve skutecnosti spis jen se zpozdenim rekapitulovat to, co uz jsem mel vzdy za sebou:-(.
Opet musim pohanet denni grafiku. Nazvy obci a mest jsou bile na svetlem pozadi a tedy k nicemu. Jak se zacalo serit, tak jsem prepl na nocni mode a ten, alespon v ramci mapy CR, musim oproti denni verzi pochvalit.
V Brne to ale uz opet byla stejna mizerie, jako v Praze. Pokud bych Brno neznal, tak jsem si (a to po hlavnich tazich) zajel uplne nesmyslne nekolik kilometru, protoze BOR mi odmital napr. pri sjezdu 194 (Brno Centrum) pustit do ulice Lany v Bohunicich sjezdem z Videnske do Bohunicke a dal podjezdem Videnske do Lanu. Chtel mi misto toho poslat rovne po Videnske >400m dal na centrum a pak patrne po Videnske(sic!)otocit zpet do protismeru smerem na Mikulov:-). Asi je BOR skutecny brnensky patriot a zdarma dava jako bonus sightseeing pro cajzlaky, co se nechali napalit a poridili si ho (nebo ho zdarma dostali, jako ja). Nebo, ac localpatriot, BOR nezna ten podjezd Videnske:-(
Zpatky mne uz sice navigoval rovnou na Videnskou, ale tak opozdene, ze pro neznaleho Cajzla by to znamenalo skoncit mozna az ve Zline, nezli by se BOR uracil vzchopit a nasmerovat/pustit Cajzla na dalnici.
Dneska jsem BOR jeste chvili testoval v Praze po hlavnich tazich. Vse je na draka presne podle popisu Jardy o kus vice nade mnou. Realita se coura o 100 a vic metru za skutecnosti. Pokud clovek odboci, BOR si da nejmene blok dva nacas, nezli se vzpamatuje a pak se zase nekolik desitek az stovek metru louda. O prodleve v natahovani uz ani nemluvim.
Uprimne varuju vsechny, kteri by si ho poridili bez toho, ze by ho dostatecne vyzkouseli a porovnali funkcne s konkurenci. Budete si ale muset vyhradit nekolik dlouhych hodin nebo veceru, nezli jeho "intuivitu" instalace a ovladani nasajete:-):yes:
Mudrunka (547)|12.2.2007 09:02
[QUOTE="Docent"]Rozdíl bude asi v tom, že navigace je v Česku funkční, kdežto TMC moc ne... Alespoň se to hojně tvrdí v různých diskusích, třeba tady.[/QUOTE]
Takže "tady" diskuse týkající se TMC u nás pokračovala s výsledkem, že nedostatečná účinnost TMC u nás je spíš zaviněna špatně fungujícími navigačními SW. Dovolím si tedy tvrdit, že navigace u nás nejsou, na rozdíl od TMC, funkční. z důvodu, že z nedynamické navigace je jen poloviční užitek a čím víc člověk zná trasu, se jedná pouze o hračku pro velké kluky.
Docent (1234)|12.2.2007 11:10
Mno, když člověk zná trasu, tak se většinou nenechá navigovat, pokud to tedy opravdu nebere jako hračku :-). Nehledě na to, že trasy, které znám, jezdím většinou jinak, než mně vybere navigace... Třeba jet ze sjezdu R7 Stehelčeves do Cvrčovic přes Buštěhrad, jak se mne snaží přesvědčit TomTom, by mne nenapadlo ani ve snu.
Yankee.106 (231)|12.2.2007 13:30
Tak dneska jsem jel JEN podle hlasu :!: Vizuální navigace NEFUNGOVALA :!: Todle je alfa verze :?: :?: :?:
Ivanm_ce4you (466)|12.2.2007 13:43
Ale treba Tom ma tu vyhodu, ze i kdyz znas trasu, porad te muze upozornovat na radary...
A co si budem povidat, urcite je to i hracka.

[QUOTE="Docent"]Mno, když člověk zná trasu, tak se většinou nenechá navigovat, pokud to tedy opravdu nebere jako hračku :-). [/QUOTE]
Yankee.106 (231)|12.2.2007 13:45
Jo a ještě jedna nemilá věc, zkoušel jste někdo noční barvy? Když jsem to zapnul, tak jsem na šedivém pozadí ta tmavě šedivá písmenka prostě neviděl ... no prostě děs/běs ...
Pavel Stancík (66)|12.2.2007 17:36
Zdravim.Co zkusit prověřit,jestli BOR nekoliduje s jiným progr.Noční režim jsem zkoušel- při noční jízdě,používám "green" zdá se mi to v poho. Bez obrazu jsem ještě nejel .Na GPS se mi BOR chytá hned.Takže oproti verzi 1.3.0.0 velký pokrok,je také daleko rychlejší.Co se týká ovládání ,podle mého snad už ani jednodušší být nemůže.Výhrady také jsou hl.co se týká plánování "krátká trasa"Vše jsem,ale již směroval na Aponii a obdržel i uspokojivou odpověď.
Pau_ce4you (22)|12.2.2007 19:39
[QUOTE="Yankee.106"]Jo a ještě jedna nemilá věc, zkoušel jste někdo noční barvy? Když jsem to zapnul, tak jsem na šedivém pozadí ta tmavě šedivá písmenka prostě neviděl ... no prostě děs/běs ...[/QUOTE]

Ja zkousel nocni rezim jen mimo Prahu a proti dennimu (svetle fonty na svetlem pozadi) ten nocni mod byl "mimo mesto" celkem slusny. Jakmile jsem vjel do Prahy (a patrne se preladil na rozliseni pro velka mesta nebo primo Prahu), tak to v nocnim modu byl sedivy paskvil k nezorientovani, o kterem pises Ty:-(. Napr. po Jizni Spojce naprosta hruza!

BOR ma blby, ze TomTom6 je implicitne na vsech MDA Compactech III a zdarma jedna mapa. Jakmile nekdo "ochutna" TT, tak mu BOR bude ihned pripadat jako Fiat vedle Mercedesu a patrne za skoro stejne penize. Protoze dokoupeni map Stredni Evropy a site silnic Zapadni Evropy vyjde od TomToma (s kodem, co je nabizen v MDA Compact III pri instalaci) jen za cca 60 EURO a to uz je sestakra lace!
Jarda Balek (3)|14.2.2007 10:57
k mému dlouhému příspěvku na str. 3

Chyba bude opravdu asi v mém PDA. Musím říct, že Aponia promptně a ochotně reagovala na moji připomínku, nabídla několik možných řešení, dokonce mi zavolali a zkusili jsme to řešit. Tedy z hlediska podpory a přístupu k zákazníkům je musím hodně pochválit. Bohužel ani hardreset to nevyřešil, jen jsem si uvědomil, že pomalá není jen navigace, ale hodně zpomalí celá aplikace v momentě, kdy se GPS připojí a začne komunikovat s družicemi. Takže chyba bude někde tady..

Kdo ví...
Jarda Balek (3)|14.2.2007 11:08
Jinak řešení některých mnou uvedených problémů:

1. Neuložení nastavení: V původní instalaci byl soubor cvars.bin nakopírován s atributem read only, stačí ho smáznout a nastavení se už pak bude ukládat. (nevím, zda je to opraveno)

2. GPS: (toto je odpověď aponie): Již v minulosti se nám
projevilo, zejména u sériových GPS.
Problém spočíval:
- v ne zcela správném nastavení v Be-on-road
- špatně nastavená rychlost přenosu (vyzkoušejte proto i jiné
rychlosti)
- nastavením příjmu pomocí protokolu SiRF - doporučujeme používat
NMEA; je zajímavé, že při nastavení SiRF protokolu GPS komunikuje pomaleji
- použitím dalších programů, které zprostředkovávají komunikaci více
programů s jednou GPS (rozhození na více sériových portů)
V minulosti jsme ještě narazili na některé GPS, u kterých bylo nastaveno
zasílání pozice po pěti vteřinách (ideální je po vteřině).

3. Jak zapnout zobrazování POI: (toto je odpověď aponie): Výběr kategorií POI (i oblíbených bodů) pro zobrazení se provádí trochu
nelogicky v menu Hledat->POI kliknutím na ikonku u dané kategorie. Ta se po
kliknutí "zatrhne" a stačí dát "zpět" a vrátit se do mapy. Po provedení
tohoto nastavení se budou POI zobrazovat.

4. Výpočet trasy nebo tedy jejich nelogičnost: (toto je odpověď aponie): Výpočet trasy je trochu složitější úkol. Výpočet trasy funguje tak, že
pomocí dat z mapových podkladů (průměrné časy průjezdu) se aplikace snaží
najít výhodnou trasu. Nicméně je zcela závislá na datech, které nevytváříme
(Tele Atlas). To stejné se týká jednosměrek. Dalším problémem v mapových
podkladech je to, že v mapových podkladech jsou zaznamenány i "silnice",
které nejsou sjízdné (např. i určité neprůjezdné cesty, schody). Abychom
předešli plánování po takových stezkách, byli jsme nuceni penalizovat
(zvýšit dobu průjezdu) na dvou nejhorších kategoriích silnic. To v praxi
znamená, že po těchto ulicích Vás navigace povede pouze v případě, kdy není
jiná možnost, nicméně je problém, že některé "reálné" silnice jsou zahrnuty
v těchto kategoriích.
POZN: Je fakt, že na jednom konkrétním místě v praze se mě stará verze snažila navigovat v jedné levé pravoúhlé zatáčce (bez křižovatky) zkratkou napříč po chodníku. V nové verzi je to opraveno, ale nelogicky v místě, kde se onen chodník vyskytuje mi říká, že mám jet mírně vpravo, i když silnice je tam rovná.; tj. naznačuje, že si to přes chodník nemám zkracovat...
Brothers (14)|1.3.2007 18:14
Tak mám naježděno s BOR2 několik tisíc km. Záměrně píši "S" a nikoliv "podle". Důvod je prostý - navigace není spolehlivá. Několikrát se mi stalo, že se "ztratila". To se projevilo tak, že během cesty náhle provedla přepočet trasy a kázala otočit o 180 stupňů, s nasledným kopírováním dosud projeté trasy...To, že nestíhá aktualizovat pozici v mapě dle reality zde již bylo zmiňováno, jen doplním, že v mém případě odchylka dosahuje až 300m při ryclosti 130Km/hod, cca 150 m při rychlostech do 80km.Kvalitu mapových podkladů lze hodnotit obtížně, ale je fakt, že v této "nejaktuálnější" verzi chybí např. část dálnice D11 otevřená ve IV/Q minulého roku.. Uživatelské prostředí není příliš "ergonomické", lze si ale zvyknout (proč je stejná ikona jak pro "vaše pozice", tak "GPS")? Proč nestačí jen zadat cíl jako ulici příslušného města? Sw by mě mohl automaticky navigovat k nejbližšímu místu oné ulice. Když nevím správnou křižovatku a nějakou tedy náhodně vyberu, snadno se stane, že jsem veden na druhý konec ulice, než potřebuji a přitom skutečný cíl cesty minu. Pokud váháte s nákupem a hledáte zde informace, pak mé doporučení je jednoznačné, tato verze ještě není to pravé...