Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 wifi a 2 routery

pavel83 (69)|2.1.2007 08:38
Mám takový problém s wifinou....

Připojim se ale nedostanu se na net. Takže takhle to mám zapojené:
Wifi anténa (směrová) routr1 (Starlight Core WRT-311) síťový kabel komp, běhá to perfektně...
nějaké detajly: operační mód stanice, použití NAT Router, šifrování vypnuto, pevná ip, síťové prostředí Lan: eth0+eth1 Wan:wlan.

Do routeru 1 je síťovým kabelem připojen router 2 (stejná značka akorát všesměrová anténa, tímhle bych rád připojil svého qvítka na net, ale nedaří se mi to...) opjet nějaké detajly: operační mód přístupový bod pevná ip adresa, Lan? eth01wlan Wan eth1.

Telefon se k tomuhle připojí, dokonce i tou správnou ip adresou, ale internetexplorer, opera, icq...nic nejede. Vě městě jak se připojím na nějaké přístupové body, tak mi to všechno funguje... ale zas třeba kámoš se u mě s noťasem přes wifinu vpohodě připojí... už sem skoušel i v registrech natvrdo nastavit pevnou ip adresu (podle návodu Hujerovu Meteleskublesku) ale nepomohlo to.

Ffakt už nevím co s tím.
Dík za každou pomoc...
crapper_ce4you (117)|2.1.2007 14:21
otestujte následující :-)

Pokud na AP1 nemáte aktivní provoz DHCP, aktivujte ho. Viz: Ukazka

Potom na AP2 nastavte režim síťového prostředí na Bridge. Viz: Ukazka

Tím by měl být druhý AP transparentní.
pavel83 (69)|2.1.2007 16:05
Bohužel, výsledek je stejný, nejede to...
DHCP mám v režimu server...

Edit: chtěl sem dát AP2 zpátky do původního stavu ale nejde to. když sem ho připojil do pc a ne do AP síťové připojení nešlo navázat, ip adresa pro jeho nastavení nešla. Tak sem ho restartoval ip adresa která má po restartu fungovat pro jeho nastavení taky nefachá. V návodu píšou že ap je po restartu v režimu Bridge a tahle adresa 192.168.1.1 by měla fachat, ale nefachá... udělal sem někde chybu?
anoli (58)|2.1.2007 22:04
Ahoj. Mám úplně stejný problém s tím stejným routerem. Zajímavý že když ve stejné síti použiju Asus D500g nebo Vigor 2500, tak všechno funguje a v pohodě se dostanu na net. Ale přes tenhle router ani ťuk. Přitom notebook i další pc přes usb adapter chodí v pohodě. Nemůžu přijít nato, v čem by to mohlo být.
xhladi07 (525)|3.1.2007 12:24
Ja nevim, jestli to je routerama, nebo cim, ale:

Ja sem se byl schopen pripojiot se svym telefonema na sektorovou antenu na 800 metru (!!). Normalne sem serfoval. Tak si rikam: Super! Ta WiFi je v tom dobra. no ale pak jsem v dome, kde jsou 4 pro me volne pristupna AP a ani na jedno se nepripojim. A kdyz se pripojim, tak me to za chvili vykopne (a zacnu se propojovat k GPRS!! Grrrrr). Nechapu v cem je problem. To same kdekoliv jinde (mame wifi sit).

Co sem tim chtel rict? Ze chyba bude zrejme v microsoftu a jeho ovůadacim SW (ani unstalace jinych softu me nepomohla.. ). Pos..li to stejne, jako ovladace k bluetooth.. :((
hujer_ce4you (142)|3.1.2007 13:28
Něco vám řeknu.
Můj kolega a celkem dóóóst dobrý a technický zdatný typ, hardware i software, který se u nás fe firmě staral o veškerý hardware a jiné železo, měl před vánocema úplně stejný, zde (i jinde) popisovaný problém. Jelikož měl předtím půjčený nějaký jiný AP tak věděl že mu všechno funguje. Tak se sebral, a koupil si svůj vlastní Wifi AP. Značku tedy přesně nevím, ale prostě ať dělal (a já pomáhal) co dělal, na Internet se nedostal. Na AP bylo vidět, že Qtek je připojený k AP ale ven se paketům nechtělo. Z notebooku, kde byla stejná konfigurace vše běželo. No tak se nasral, půjčil si jiný a světe div se, prd. Zase nevím značku ale nějaký spíše "noname". Tak se nasral úplně, vyměnil to AP za nějaký ASUS tuším WL-550ge a vše běželo jak po drátku. Shodou okolností i já mám toho ASUSe a vše mi šlape zcela bez problémů taky. Tak to mi teda řekněte ...

Řešení: možná je to dobrá cesta se na všechno vysrat a prostě koupit co funguje, jako to udělal on. pokud máte možnost, vyzkoušejte jiné AP a vyměňte. Ani my po 2 dnech totálního vyčerpání ze zkoušení na nic jiného nepřisli...
pavel83 (69)|4.1.2007 07:13
OK, asi to tak udělám? Jen tak mimochodem můžu vědět názvy vašich Apček, na kterým vám to s qtekem běhá? Dík moc...
xhladi07 (525)|4.1.2007 08:33
To je teda vopruz! kupovat jiny AP kvuli pda! Nenavidim Microsoft!!

Jen pro zajimavost: V siti mame 90 procent OvisLinku a nejake trendnety. Na nektere se pripojim, na nektere ne. Nevim, jestli to je modelem, znackou...
Bohumil Stejskal (414)|4.1.2007 10:05
ogaři já bych vám enem chtěl řéct,že problém je možná v tem,v jakém režimu máte to AP zaplé,zkuste si pohráť s nastavením b, g nebo mixed :D :yes:
xhladi07 (525)|4.1.2007 12:35
mmt, to neni zlej napad! Az budu doma, tak to otestuju.. :) A to by odpovidalo i problemum co mam.. :)) :yes: Ale nechapu, proc by to melo na mixed provoz padat (mylim, proc by to technicky nemelo jit..)
hujer_ce4you (142)|4.1.2007 12:47
Tož jasné že jsme zkoušeli i měnit mezi B, G i mixed. A prd.
Ostatně zkoušeli jsme snad úplně všechno a pokud vám to někomu pomůže a ušetří nervy a čas tak jsme dělali i Master-reset vč. nahrání nejnovější ROMky (nemyslím teď přičmoudlou sýkorku) a stejně prd.
Vše vyřešil až "ten správný" router/AP...
pavel83 (69)|4.1.2007 12:52
A název toho správného routru zní..............?
anoli (58)|4.1.2007 19:20
Tohle nepomůže. To bylo to první co jsem zkoušel.

[QUOTE="xhladi07"]mmt, to neni zlej napad! Az budu doma, tak to otestuju.. :) A to by odpovidalo i problemum co mam.. :)) :yes: Ale nechapu, proc by to melo na mixed provoz padat (mylim, proc by to technicky nemelo jit..)[/QUOTE]
anoli (58)|4.1.2007 19:23
Spolehlivě funguje Asus 500G i ten lepší "deluxe". Taky mám odzkoušený Vigor 2500.
crapper_ce4you (117)|5.1.2007 01:23
Já zas nejlevnější ovise
Bohumil Stejskal (414)|5.1.2007 08:32
no a já mám zase nejlevnější router SMC a do něj si když potřebuji zapnu nejlevnější AP SMC. Aspoň mě to furt neozařuje :D
xhladi07 (525)|5.1.2007 11:46
Tak to je smutnej pribeh. Takze nejaky napady cim by to mohlo byt??
vpe (148)|13.1.2007 14:46
1) Jak zamknu v mem pristroji WIFI jen na jeden konkretni AP? Zda se mi, ze TyTN porad preskakuje na nektere silnejsi AP a ja se neudrzim na tom AP, kde chci (ale kde mam pristup) ...

V tech utilitach co jsou dodane s mym HTC to bohuzel nikde nevidim, nemohu nikde najit urceni priority AP, jako je to na WinXP :-(

Jeste jedna vec, pri pokusu o pripojeni jak nastavim, aby to nezkouselo CSD, GPRS, 3G, ale slo primarne WiFi, jde to nejak? (mam akorat WiFiForum 2.1.1 pro skenovani site)


2) Jde se pripojit na AP s WPA nebo s WPA2? V mem ROM to asi nejde, ale nekde jsem widel screen, asi novejsi ROM, kde bylo WPA (jestli i WPA2, nevim) - tj. ot. zni, jakou verzi ROM potrebuji, abych mel dostupne WPA?

Dik.
xhladi07 (525)|14.1.2007 12:44
ad 1) Resil sema nevyresil sem.. :(((

ad 1b) Kdosi mi poradil nastavit jako vychozi pripojeni infra, ktere se sice zacne hledat, ale alespon se nezacne pripojovat na gprs. Jsou chvile, kdy by me to stalo hodne penez.. :(

ad2) Mam sice wizarda, ale wep tam mam.. Konkretne pri nastavaovani noveho profilu se mi v jedne zalozce ukazuje nastaveni wep. Sam mam jedno ap v siti s wepem, takze to jde.. Ale jak je na tom tytn... Kdo vi! :))
vpe (148)|15.1.2007 02:03
wep nerovnase wpa :-)

ale zjistil jsem, ze mi v nejake kombinaci s AP to wpa chodi, ale wpa2 uz nikoliv chtelo by to nejakej spesl driver na wlan s rozumnyma moznostma, pripada mi to jako windows 95, tam take skoro nic neslo :-(

tak kdo vite napovezte neco :-)))
xhladi07 (525)|15.1.2007 10:00
[QUOTE="vpe"]chtelo by to nejakej spesl driver na wlan s rozumnyma moznostma, pripada mi to jako windows 95, tam take skoro nic neslo :-(
[/QUOTE]Moje slova! Myslim, ze to nezvladli stejne, jako s bluetooth. Ja jsem presne tyhle problemy resil a nevyresil. Ted uz sem to vzdal. Proste to nekdy jde nad ocekavani a nekdy je to bida.. (Ted sem zkoumal a mozna nat o hodne vliv baterka. Podrobim tento poznatek dukladnejsimu zkoumani.. :)) )
vpe (148)|24.2.2007 21:06
Tak WPA2 uz na TyTN ROMce - verze viz nize - funguje (predchozi ROMka jela jen WPA, nastesti mam spickovy WLAN AP, ktery dovoluje nastavit WPA+WPA2 a rozjede se podle toho lepsiho, co konc. zarizeni podporuje a krasne graficky zobrazuje pripojene klienty a jejich rezim.