Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

x51v display problem - horizontální linky

tomassino1 (16)|1.1.2007 15:43
Hezký den, prosil bych o radu... Mam axim x51 A12 v cca 2 mesice, funguje dobre, jen posledni dobou se parkrat stalo, ze se pres display objevilo takove horizontalni strafovani - neco jako pri zakodovanem TV signalu. Objevi se to jen na casti displaye a dell dal norm. funguje. Pomuze vypnuti/zapnuti. Tez jsem zkusil nainsalovat georally a jak ji chci hrat, dell zatuhne... Nemate nekdo nejaky napad? Softwarova ci hardwarova chyba?? Dekuji, Tomas Pantoflicek
Zdenek Malinsky (9781)|1.1.2007 18:24
Nevím, jak moc to vadí a jak často se to stává, ale:
Zkus soft reset (pokud jsi ještě neudělal), pokud nepomůže, tak hard reset a zkoušet, zda problém bude na prázdném PDA.
Já osobně bych se tím netrápil a využil Complete Care.:yes:
tomassino1 (16)|1.1.2007 18:30
Asi využiju CC. Zkoušel jsem soft i hard reset....
BTW jenom jetě možná otázku, doplňující? Jak moc jsou plynule hry pro axima, treba toy golf, .. atd? Me jdou velice sekane, tzn nehratelne. Dekuji.. Tomas Pantoflicek
Zdenek Malinsky (9781)|1.1.2007 22:55
Neporadím, neboť negamesím, ale myslím si, že by hry měly i na nejnižším Aximu fungovat bezproblémově.
Kája_oldd (759)|2.1.2007 02:22
Zkoušel jsem, popravdě asi Vám axim zlobil. Například ten golf se tu a tam trhne, ale víceméně jde naprosto bez problémů, plynule:)
tomassino1 (16)|2.1.2007 10:40
Ja tez negamesim.. Jen jsem to chtel po cca 2 mesicnim pouzivani aximu vyzkouset, jak ty hry vypadaji. Co se tyce funkcnosti meho della: horizontalni linky mi udelal za 2 mesice cca 4x, i po HR. "Sekani" her jsem pozoroval az ted, nebot jsem predtim zadne nemel nainstalovane. Zkusil jsem tedy znova HR a hry funguji zcela perfektne, plynule. Problem tedy byl asi SW, nevim ale s cim hry - jednalo se o vsechny narocnejsi hry - mohli jit do konfliktu.
Pouzival jsem SBSH - komplet, Pocket informant, mel jsem nains. OZVGA (ale nastaveni rozliseni jsem pouzival defaultni), MEMMAID a dale kompletni pocesteni od sunnysoftu. Jinak podle meho nic stabilne spusteno nebylo... Nevim co mohlo delat problem...
Kazdopadne to zatim neni duvod pouzit CC, spis poladit programy...
S horizontalnima linkama zatim pockam jak casto se budou vyskytovat.
Ale nemate nekdo napad co muze delat ten konflikt?
osch (1330)|2.1.2007 10:50
No já bych to viděl na to kompletní počeštění od sunnysoftu.
MilanO_ce4you (187)|2.1.2007 11:03
Horizontalni linky mi to sem tam také udělá, ale jenom v Pocket Informant 2007 a jen při přepínání různých náhledů. A mám takové podezření, že v tom má ještě prsty OzVga, že se nesnáší s Pocket Informant 2007. Stačí ale přeskočit na jiné zobrazení a je to pryč.
Docent (1234)|2.1.2007 11:41
Na "velké" počeštění od Sunnysoftu, resp. jeho kompatibilitu s některými programy, je tady připomínek víc... Sám mám OS v angličtině a používám českou klávesnici od Resco,
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2007 12:07
ad hry
Pochopil jsem z textu, že máš tu verzi s nejslabším procesorem. Pokud máš při hraní náročnějších her ještě spuštěné nějaké problémy, může to způsobovat problémy (málo volné paměti, nestíhá procesor).

ad linky
Myslel jsem vyzkoušet po HR na čisté cihle, tedy bez nainstalovaných dalších softů. Jenže pokud se to děje jen 4x za 2 měsíce, je to asi dost dlouhá doba na to, mít jen PDA na "pozorování" a nemoci ho vlastně pořádně používat.

Je otázkou preferencí, jak postupovat dále, zda se smířit s občasnou přítomností "linek" nebo reklamovat v záruce či využít CC.
MilanO_ce4you (187)|2.1.2007 13:01
Ne ne počeštění s tím nemá co dělat, má jen malou lokalizaci a dělá mi to také, jak jsem psal výše, projevuje se to jen při spuštěném Pocket Informantu 2007. Z toho plyne, že je za to odpovědný tento soft. Dost často dělám HR a projeví se to vždy až po instalaci PI 2007.
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2007 13:52
:?:

Mám sice 50v, ale můžeš přesně napsat, při přepínání odkud a kam ti to dělá? Já jsem nikdy nic podobného nepostřehl. Že by to bylo tou poslední verzí PI? Mám starší 2005, Rev 4 Build 492 a jedu v režimu realVGA (ozVGA).
tomassino1 (16)|2.1.2007 16:50
Souhlasim, mam podobny pocit, ze to bude mit co delat s pocket informant 2007. Protoze ty linky vznikly myslim skoro vzdy pri jeho pouzivani...
Ale nevim jestli i pocket informant ma za dusledek snizeni rychlosti systemu (ci pameti?) a s tim nehratelnost her ( i kdyz je nepouzivam, jen jsem to chtel vyzkouset...). Jinak muj dell je axim x51v (s 624 Mhz Proc.), tudiz silny dost....
Pokud bych se mel vzdat lokalizace - obstaral jsem si nakonec velkou lokalizaci - mrzelo by mne to, nebot ji pouzivam pro spojeni s BT klavesnici ( pouzivani ceskych znaku). Dalsi vec, jestli to nemuze zpusobovat BT stack widcomm.
tomassino1 (16)|2.1.2007 19:07
Tak jsem zkousel postupne odinstalovavat programy pote, co jsem udelal backup systemu, abych zjistil co zpusobovalo tak vyrazne zpomalovani 3d her. Nejdrive sel pryc PI 2007, ozVGA, MEMMAID a naposled kompletni lokalizace od sunnysoftu. Teprve co jsem odtranil lokalizaci, hry jdou jiz perfektne (netrhaji se a system se nekouse...). Ten vysledek me mrzi, nebot jsem lokalizaci potreboval a asi si ji necham i za cenu takto zpomaleneho PDA... :-(
MilanO_ce4you (187)|2.1.2007 22:37
No já jsem si ale nestěžoval. Vždycky po první instalaci a následném spuštění PI se v části displeje vytvoří barevný pás, zprava doleva a vysoký centimetr možná dva,a vždycky je to v úkolech. Když se přepnu na today a potom zase zpět do úkolů,jen to problikne a je to v pořádku. Sem tam se to stane ještě i při druhém a třetím zpuštění, ale potom to zmizi a více se to neobjeví. Pokud udělám HR a nainstaluji PI 2007 na čistý stroj, stane se to zase.
tomassino1 (16)|20.1.2007 11:39
Problem vyresen:
1. horizontalni linky dela PI 2007, da se s tim ale szit.
2. zpomalovani ci zatuhnuti systemu pri hrani 3d her dela podpora HW klavesnice od sunnysoftu - pokud podpora je zaskrtal. Pokud ji odskrtnu, vse funguje. Vyzkouseno nekolikrat vcetne nekolika HR.
TOM