Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II

gm_ce4you (176)|1.2.2004 10:28
Mám takový problém.Mám MDA II týden.Vše je celkem OK.Až dnes když jsem náhodou otevřel program Route a nechal spočítaqt nějakou trasu tak se nestačím divit jak dlouho to trvá.To samé jsem hned zkusil na HP1915 a byla to chvilinka.Nevíte čím to může být že je MDA tak pomalé??
Pavel Koza (4761)|1.2.2004 11:35
Jako prvni bych zkontroloval volnou pamet, cim mene pameti, tim dele to muze trvat. Pak samozrejme nic nezkazite soft resetem.
gm_ce4you (176)|1.2.2004 16:56
Právě,že volné paměti je dost.Úložná: 30MB Programová:51,80MB.Soft Reset jsem zkoušel několikrát.
hajekm (308)|2.2.2004 09:15
Prave se mi stalo to same.Velmi se zpomalila i synchronizace v kolebce prez AS. Jakoby jelo neco na pozadi a vatezovalo procesor. Neni nejaka utilitka, co ukazuje graf zatizeni CPU? To zpomaleni pozoruju po zaplneni RAM na 3/4 kapacity.
Milan
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 09:16
Co tam mate za soft? Mate ho tam hodne? Pocket PC se obecne velice obtizne "troubleshootuji", neni tam moc diagnostickych utilitek, logu a dalsiho. Klasicky postup je zaloha a hard reset.

1. Pokud to dela stale, reklamovat
2. Pokud ne, instalovat jednu aplikaci po druhe a mezi tim testovat. Aplikaci jsou sice uz mraky, ale spousta z nich (bohuzel nejen freeware) ma k bezproblemovemu softu daleko.
PavelR. (2184)|2.2.2004 12:14
[QUOTE="hajekm"]Prave se mi stalo to same.Velmi se zpomalila i synchronizace v kolebce prez AS. Jakoby jelo neco na pozadi a vatezovalo procesor. Neni nejaka utilitka, co ukazuje graf zatizeni CPU? To zpomaleni pozoruju po zaplneni RAM na 3/4 kapacity.
Milan[/QUOTE]

... je to stejne i po restartu? Zkuste procistit spustene procesy a restartovat (viz zde).

PavelR.
hajekm (308)|2.2.2004 13:05
Samozrejme po restartech. Procesy mam vystrilene a jede jich jen 16. Delsi dobu trva, naz se v kolibce chytne a pak i ta synchronizace jede o neco pomaleji. I windows menu a prepinani mezi aplikacema je takove trhane.Zadne nove aplikace jsem neinstaloval, jen jsem zaplnil pamet mp3ojkama. Ty ale prehrava plynule a bez zasekavani.
Skusim zase uvolnit pamet a pripadne hard reset.
gm_ce4you (176)|3.2.2004 07:22
Kde najdu spuštěné procesy?
PavelR. (2184)|3.2.2004 08:12
[QUOTE="gm"]Kde najdu spuštěné procesy?[/QUOTE]

... k zobrazení spuštěných procesů musíte mít nainstalován patřičný software. Já používám PocketTools.

PavelR.
gm_ce4you (176)|3.2.2004 18:31
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="gm"]Kde najdu spuštěné procesy?[/QUOTE]

... k zobrazení spuštěných procesů musíte mít nainstalován patřičný software. Já používám PocketTools.

PavelR.[/QUOTE]

Děkuji.Program jsem nainstaloval a spočítal spuštěné procesy.Celkem jich jede 17.Je to moc?
PavelR. (2184)|3.2.2004 18:36
[QUOTE="gm"]
Děkuji.Program jsem nainstaloval a spočítal spuštěné procesy.Celkem jich jede 17.Je to moc?[/QUOTE]

... myslím, že ne :) Např. MDA2 jich má bez jakýchkoliv úprav 24 ...

PavelR.
gm_ce4you (176)|3.2.2004 19:37
Díky.Pořádně vyzkouším MDA mám ho jen týden a uvidí.Podle seznamu spuštěných procesů zkusím některé vyřadit a uvidím.dneska už to jelo lépe.Možná až bude upgrade rom nebo win 2003 bude to lepší.Díky za rady.
Vít_ce4you (156)|3.2.2004 19:53
Mel jsem MDA II asi 14 dni, ted je od vcerejska na reklamaci. Bohuzel, skoro pri kazde vymene SIM se provedl Hard Reset a WIN se instalovaly znovu. Podle manualu by pritom mela fungovat zalozni baterie, hlavni byla vzdy nabita. Pri poslednim pripadu se ani korektne nenainstalovala cela cestina, ceske bylo na Dnes jen datum. Chtel jsem to spravit novym Hard resetem, ale pak uz jen svitil dislay s logem TM a dal se nedelo nic ... Jsem zvedav, za jak dlouho se mi vrati zpet, zvlaste kdyz jsem si kvuli nemu zaktivoval pausal na GPRS. Budu vas informovat! Vit