Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

OZI neuklada komplet trasu, vzdy jen posledni cast ... co s tim?

musashi (111)|30.12.2006 20:25
Zdravim!
Resim nasledujici problem. Parkrat jsem zkousel delat si zaznam z trasy, kterou jsem sel. Nechal jsem si na mape v OZIm zobrazit trasu s tim, ze ji pak ulozim.
OZI ale pro me z nejakeho nepochopitelneho duvodu po nejake dobe vzdy predchozi cast "zapomene" ci "vymaze", tzn. trasa pak neni videt kompletni, ale jenom jeji posledni cast.
Nevite nekdo, co s tim, ci co to zpusobuje?
Predem diky za napady ci rady!
Radek Pokorný (68)|31.12.2006 11:08
OZI uklada cast trasy do "pameti" (postupne ze zadu odmazava, po zastaveni GPS ukaze vetsi cast) a celou (az do vymazani) do souboru ceTrack.plt. Domnivam se, ze je to zcela pochopitelne dle menu Track Log (ta zavorka (Mem) je prace s tim ukladanim do pameti, zbytek do souboru).
musashi (111)|31.12.2006 16:33
Tzn. jestli chapu spravne, po tom, co ulozim trasu do souboru, mela by se ulozit komplet cela, ackoli aktualne na displeji zobrazena neni?
ZdenekJ_ce4you (68)|1.1.2007 22:34
Jo. Ve velkém OZI toho načte více, ale jen asi prvních 30 tras (v mé verzi 3.91), lze načíst i v excelu a dle datumu vyházet a zase vrátit zpátky pouze to co potřebuji.
jkabrt (12)|2.1.2007 13:38
[QUOTE="musashi"]Tzn. jestli chapu spravne, po tom, co ulozim trasu do souboru, mela by se ulozit komplet cela, ackoli aktualne na displeji zobrazena neni?[/QUOTE]
S ukládáním tras v PDA (oziexplorerCE) je to takto:
menu File > Track log > Log Track to File - zapnuto (zatržítko)
> Save Track Log File - uloží do souboru trasy vše co je momentálně v souboru ceTrack.plt (používám po ukončení jízdy - trasy)
> Delete Track Log File - smaže data ze souboru ceTrack.plt, který slouží jako záložní soubor (mažu jen po jeho zkopírování do PC nebo do jiné paměti PDA)
> Load Track File (Mem) - načte trasu do paměti (používám k prohlížení tras)
> Save Track File (Mem) - uloží trasu, která je v paměti programu (to co je vidět na displeji)
> Clear Track File (Mem) - vyčistí trasu z paměti programu a z displeje
Jelikož ukládáním pomocí "Save Track Log File" je v tracku vše od posledního smazání, dělím trasy v OziExploreru na PC (ne v Excelu)
Dělám to v "ovládanie trasy" tlačítko "Zoznam trasových bodov" - nepotřebné body označím, smažu a soubor uložím pod jiným jménem.
ZdenekJ_ce4you (68)|2.1.2007 17:16
Souhlasím, ale pokud jsem již několik "tras" (vypnutí a zapnutí GPS) provedl a mám jich tedy více jak 30 (nebo kolik mi schroupe velký OZI) a chci si zorazit jen ty nové musím nějak vymazat ty staré. A já to dělám v excelu, ale je možnopoužít i jakýkoliv texťák.
Zdenál_ce4you (103)|4.1.2007 16:41
Při zaznamenávání trasy do souboru (průběžném) je potřeba si dávat pozor na velikost. Takto jsem si zbořil PDA při cestě přes 1000km, kdy OZI nezastaví ukládání při nedostatku místa. Tzn., že při ukládání do "provozní" paměti se tato vyčerpá a PDA zamrzne - a to tak, že na hardreset...
Od té doby ukládám na kartu... :-)
gete (40)|6.1.2007 17:14
Ja tie trasy filtrujem vo veľkom Ozim. Otvorím Oziho, načítam trasu, kliknem na show/hide track control, v ňom na show track list, no a v ňom si presne označím, ktoré body chcem vymazať a zbytok uložím pod iným názvom.
gete (40)|6.1.2007 17:14
Ja tie trasy filtrujem vo veľkom Ozim. Otvorím Oziho, načítam trasu, kliknem na show/hide track control, v ňom na show track list, no a v ňom si presne označím, ktoré body chcem vymazať a zbytok uložím pod iným názvom. viď obr.
00190898_Track-control_Zfbo.jpg