Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HTC P4350 (code name HTC Herald)

Pavel Koza (4761)|30.12.2006 13:40
Zařízení HTC P4350 s kódovým označením HTC Herald nabízí svým uživatelům nejen praktickou vysouvací klávesnici určenou i pro psaní delších textů, ale i špičkový displej, integrovaný telefonní modul pro klasické telefonování i datovou komunikaci, modul pro Bluetooth a WiFi, velmi dobrou výdrž na baterie a v neposlední řadě i nečekaně malé rozměry. Pokud se chcete o dalším povedeném zařízení z dílny HTC dozvědět víc, přečtěte si tuto podrobnou recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.
CommanderZ (1798)|30.12.2006 16:46
Wow, tak tahle masina se mi libi, nemit to blbe MicroSD tak nevaham ani minutu. Musim rict, ze opravdu maloktera recenze zvladne cloveka takhle navnadit :))
PavelR. (2184)|30.12.2006 18:27
Herald vypadá také zajímavě. Trochu mě zaráží rozdíl v CPU Index benchmarku ve srovnání s Artemisem. Bude zajímavé až se Herald i Artemis objeví v databázi FCC - tj. jsem zvědavý, jak se jejich vnitřnosti (např. zmiňovaná RAM) ve skutečnosti liší.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|30.12.2006 18:33
Souhlas, je to divne, ale ten predprodukcni kus byl 2x tak vykonny a ten finalni je dokonce 3x (pokud jde o pamet). Delal jsem benchmarky 2x, pro jistotu. Naopak napriklad u videa byl rozdil mezi temi tremi zminovanymi (Artemis, Herald beta a Herald) v rozmezi 1%...
PatrikL (383)|30.12.2006 18:36
Má HTC nejaký dôvod tam nedať 3.5 mm Jack? :dead:
kenika (50)|30.12.2006 20:08
Pavle vy jste mi dal.....

Přečetl jsem si recenzi na Artemis... když jsem uviděl, že to je jeden z prvních strojů, které nemají problémy při náročnější práci s přijmem hovorů... už jsem se pro něj chystal k T-mobilu...

Teď jsem si přečetl recenzi na Herald a jsem totálně zmatený, protože zatímco jsme byl v situaci, kdy jsem nechtěl ani jeden přístroj s WM, tak tu mám najednou 2 a nevím, který z nich vybrat..

S integrovanou GPS, pro mě hezčí ale bez klávesnice, a nebo bez GPS, pro mě ošklivější, ale s klávesnicí při úžasné malé tloušťce.....

Který z těch dvou Vám subjektivně seděl Více? Herald nebo Artemis?
Nox_ce4you (44)|30.12.2006 20:18
HTC sice dela dobry masinky, ale v necem by se precijen mohli drzet standardu. Jmenovite nechapu chybejici 3,5 jack a microSD. Je mezi pritomnymi nekdo koho neco z toho potesilo?
Pavel Koza (4761)|30.12.2006 21:00
[QUOTE="kenika"]Který z těch dvou Vám subjektivně seděl Více? Herald nebo Artemis?[/QUOTE]

V prve rade bych doporucil si v nejake prodejne pred nakupem to zarizeni zkusit. Vsechny moje komentare jsou relativni k oblasti WM5:) A nejaky majitel archaickeho telefonu, co nic krome telefonovani neumi, by mohl byt nemile prekvapen. Ale vazne, z toho, co jsem videl i co mam ted na stole jsou tato dve zarizeni od HTC v oblasti telefonu na spickove urovni.

Pokud jde o odpoved na otazku, tak jelikoz chci obnovit sve portfolio zarizeni na srovnavaci foceni a podobne, tak to vidim na nakup obou;) Ale osobne mi je blizsi spis Herald, ta klavesnice je na cestach pri mem zpusobu fungovani k nezaplaceni (spousta emailu, SZ a dalsiho textovani). GPSka je sice prakticka, ale ja toho zas tak moc nenajezdim a prijde mi lepsi tahat s sebou externi GPS nez externi klavesnici.


[QUOTE="Nox "]HTC sice dela dobry masinky, ale v necem by se precijen mohli drzet standardu.[/QUOTE]

Nevim, v cem je microSD nestandardni:) Jasne, je to opruz kupovat porad nove karty, ale pri pohledu na microSD doufam, ze tohle na chvili vydrzi. Se sluchatky mate pravdu, ale pokud si dobre pamatuji, tak snad jedine Phone edition zarizeni s 3,5mm jackem byl Univerzal, takze pokud se da neco povazovat za standard pro sluchatka s mikrofonem, je to 2,5mm...
kenika (50)|30.12.2006 21:01
Z pohledu uživatle, který momentlně nic nemá. Kartu Micro SD neřeším, protože stejně žádnou nemám a musím koupit se strojem novou. A sluchátka také neřeším, protože mám malinký MP3 přehrávač Sony NW007 s 2Gb. Takže to co je pro tebe nevýhoda pro mě nevýhodou vůbec není.
Heretic_ce4you (158)|30.12.2006 21:03
Moc pěknej stroj, SD slot a 3,5 jack by byli fajn, ale já hlavně postrádám, jakožto u všech HTC zařízení, krycí plast přes displej, něco jako má ipaq řady 6xxx.
kenika (50)|30.12.2006 22:06
Čtu podruhé pozorně recenzi na Heralda... ale nerozumím těmto 3 věcem:

1. + 2, U BT. co to je EDR? + jestli podporuje mít najednou připojené BT handsfree a BT navigaci bez vážnějších problémů

3. Je při Hybernaci zapnutá telefonní část?

Díky za odpověď.. Pomalu se asi také přikloním k Heraldu, ale byl bych radši, kdyby byl u T-mobilu, bude mi končit smlouva a mít to za půlku ceny se vyplatí:-) Snad nebudou otálet...
Losos_ce4you (1147)|30.12.2006 22:06
K těm rozdílným výsledkům mezi Artemisem a Heraldem ... zkusil jsem SPB benchmarkem projet svého Artemise a výsledky odpovídají v recenzi uvedeným výysledkům Heraldu . Rozdíl je pravděpodobně - určitě v ROM - používám jako obvykle mnohem vyladěněnjší ROM od Dopodu . takže výkon Artemise a Heraldu je nemlich to samé ....
s.o.n.i.k (3)|30.12.2006 22:28
Rozdíl v CPU Index benchmarku ve srovnání s Artemisem není žádný, záleží na ROMce. S poslední verzí z pdamobiz jsou výsledky == Heraldu. Plus obsahují v článku zmíněné - HTC Audio Manager, Voice Recorder, Task Manager....
Skype není problém: skype low-cpu nebo s BatteryStatus zvednout takt Omapu ;)
xbarny (31)|30.12.2006 22:29
Cau,
tak konecne dorazil do nasich koncin, firma HTC se fakt prekonava, kazda nova vec od nich je lepsi a lepsi. I pres nejaky ty chybicky.
Na tento stroj jsem cekal skoro mesic. Stary ppc jsem davno prodal a zkuste se vratit k obyc mobilu jako je nokia, "ono to vubec nic nema a nic to neumi":D
Pavel Koza (4761)|30.12.2006 22:51
[QUOTE="kenika"]1. + 2, U BT. co to je EDR? + jestli podporuje mít najednou připojené BT handsfree a BT navigaci bez vážnějších problémů

3. Je při Hybernaci zapnutá telefonní část? [/QUOTE]

1. EDR je rychlejsi prenos pres Bluetooth

2. Tuto kombinaci jsem nezkousel, ale umi BT ActiveSync a BT sluchatko bez problemu, NEMEL (domnenka) by to byt problem ani s jinou kombinaci.

3. Ne. Hibernace je proste hluboke uspani, zarizeni je zcela nefunkcni a baterie se nevybiji (samovybijeni akumulatoru nepocitam). Pokud chcete mit zapnuty telefon, jedna se o standardni Stand-by mode prostym stisknutim tlacitka pro vypnuti.


Ad. nova ROM Artemise - je videt, ze kdyz se chce, jde vsechno:) A ze ve vykonu zarizeni (byt s "linym" procesorem) jsou jeste obrovske rezervy.
xbarny (31)|30.12.2006 23:46
cau,
zrovna objednavam tento komunikator, a chtel bych se zeptat na prislusenstvi. folii asi brando na tytna, to bude asi to sami, ale byl bych rad kdyby mi nekdo poradil s pametovou kartou, staci mi 1G, ale nevim od jaky firmy Pretec, sandisk nebo kingston. taky nevim jestli se rozlisujou podle prenosove rychlosti. dik za odpoved:?: :)
PavelR. (2184)|31.12.2006 07:35
[QUOTE="xbarny"]nevim od jaky firmy Pretec, sandisk nebo kingston. taky nevim jestli se rozlisujou podle prenosove rychlosti. dik za odpoved:?: :) [/QUOTE]

Rozdíli mezi výrobci paměťových karet určitě jsou - nicméně před již nějakou dobou jsem na ce4you dával fotku rozebrané Pretec SD karty - uvnitř byl paměťový chip s brand name Sandisk :) ... - tj. min. SD karty Pretec a Sandisk se lišily jen v housingu. Používám Kingston ...

PavelR.
Bobris (37)|31.12.2006 11:41
No a co takhle proste nevybirat mezi Artemisem a Heraldem a jit do Etenu M700 a proste mit vsechno (tedy klavesnici i GPS). Staci pockat jen do 20.1.2007.
Losos_ce4you (1147)|31.12.2006 12:25
A co takhle nevybirat mezi Artemisem,Heraldem a M700 a počkat na HTC Kaiser , nebo třeba nečekat ani na Kaisera a počkat na zařízení které bude zvládat "přenos mezi kontinenty" ?? :-D To by asi nikdo nikdy nekoupil nic - btw.kdo hledá opravdu kompaktní zařízení nemůže o M700 moc uvažovat a výběr je jasný (nebo počkat na Kaisera :-D)

00189842_5AD54_HTC_Kaiser_if8X.jpg
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2006 13:51
Držte se, prosím, tématu. Diskuze se jmenuje Velká recenze zařízení HTC P4350 (code name HTC Herald), takže výběr zařízení řeště v Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?
djax (48)|31.12.2006 18:36
Pokud srovnáte Herald a TyTn, kdo vychází vítězně?
vti (10)|7.1.2007 22:58
Muzu se zeptat, jak u takovych zarizeni funguje telefon a sms? Myslim tim, poznam treba zmeskany hovor nebo sms jinak, nez zapnutim pristroje?
ElSoft (1244)|8.1.2007 00:14
ano, blikáním ledky. Dá se nestavit i jak dlouho
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2007 00:20
To se dá dost těžko odhadovat, zda to poznáš. :? Někteří lidé nejsou schopni rozpoznat ani příchozí hovor, jak si občas všimnu, když jsem nucen cestovat MHD. :dead:
vti (10)|8.1.2007 01:08
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]To se dá dost těžko odhadovat, zda to poznáš. :? Někteří lidé nejsou schopni rozpoznat ani příchozí hovor, jak si občas všimnu, když jsem nucen cestovat MHD. :dead: [/QUOTE]

Co je to MHD? :D
Surgical (2364)|8.1.2007 15:57
Mucirna Hoveziho Dobytka
Emper_ce4you (43)|9.1.2007 16:23
[QUOTE="kenika"]Pavle vy jste mi dal.....
Který z těch dvou Vám subjektivně seděl Více? Herald nebo Artemis?[/QUOTE]

E Ten - Glofiish X500 :D
radekhulan (315)|11.1.2007 18:59
HTC P4350 (HTC Herald) 109 x 59 x 17 168
HTC TyTN (HTC Hermes) 112,5 x 58 x 22 149

Jaktože to je těžší než TyTN? Jinak parádní zařízení, krásné, Apple iPhone by záviděl :-)
xbarny (31)|12.1.2007 20:24
zdar,
tok ho mam, a musim uznat ze ma klady i zapory. predevsim musim pochvalit design, rozmery a take klavesnici. na druhou stranu, reakce pristroje neni takova jakou sem si pral. ve srovnani s mdacompact je znatelne pomalejsi. a to je compact 2 roky stary, no hanba.
kober (22)|12.1.2007 21:40
nevim no, vlastnim TyTNa a MicroSD mi nijak nevadi, MP3 prehravac mam vlastni, takze tytna jako prehravac nepouzivam, na filmyjsou sluchatka pribalena v krabici dostacujici a absence 3.5 Jack mi nevadi

je fakt ze rozmery vypadaji lepe ( ale ta hmotnost?) jenomze prival novych stroju od HTC je sileny a kdybych vzdycky cekal na novy objevil by se novy a pak dalsi atd.... :)
xbarny (31)|12.1.2007 22:08
taky bych se vas chtel zeptat. jestli nekdo z vas na tomto stroji rozchodil skype. zkousel jsem ten nejnovejsi a ja slysel v poho, ale druha strana me slysela sekane a pomalu jak kdybych byl zfetovanej paul robstn. proccccc tam nedaly 400MHz to by byl trhak. ted se musime rozmyslet mezi tytnem a heraldem.
aeon101 (213)|14.1.2007 16:39
Muzu se zeptat zkusenych majitelu, jestli je mozne stahnout pres Wifi postu ve vestavenem outlooku? Nebo se to nastavi jen defaultne?

Dekuji

Dan
Pavel Koza (4761)|14.1.2007 16:44
Uplne asi nerozumim otazce - jakou postu chcete stahovat? Jako z POP3 serveru?
aeon101 (213)|14.1.2007 17:06
Presne tak, mel jsem na mysli pres POP3 z ruznych servru. Tento model me vazne oslovil, ale jelikoz nemam datovy tarif a chci stahovat velke prilohy, stahovani pres wifi by se velice hodilo. Momentalne mam N9300i, ale stahovani postovnich priloh pres wifi muzu jenom pomoci Profimailu, ci jine externi aplikace...

Dik

Dan
Pavel Koza (4761)|14.1.2007 17:24
Nevim o tom, ze by melo pripojeni k POP3 pres WiFi nejaka omezeni. Akorat upozornuji na to, ze ve Windows Mobile je system navrzen tak, ze co ucet, to extra mailbox... Takze pokud mate 4 ruzne POP3 ucty na 4 ruzncyh serverech, uvidite v zarizeni 4 ruzne mailboxy...
aeon101 (213)|14.1.2007 17:48
[QUOTE="Pavel Koza"]Nevim o tom, ze by melo pripojeni k POP3 pres WiFi nejaka omezeni. Akorat upozornuji na to, ze ve Windows Mobile je system navrzen tak, ze co ucet, to extra mailbox... Takze pokud mate 4 ruzne POP3 ucty na 4 ruzncyh serverech, uvidite v zarizeni 4 ruzne mailboxy...[/QUOTE]

Dekuji za odpoved (omlouvam se ze cituji- uz jednou jsem tu za to dostal vynadano..:-)), ale aby se to nesparovalo s necim jinym..¨

Ok, chapu to teda spravne (jsem si vedom, ze co ucet- to novy mailbox), ze kdyz se na zacatku pripojim pres wifi, nabehnu do posty a dam stahovat- pouziva automaticky pripojeni wifi? Nebyl jsem si jen jisty, jestli se konfigurace kazdeho mailboxu nemusi zadavat s urcitym typem pripojeni defaultne (T- Mobile GPRS atd...) a pak pri stahovani odpoji wifi a stahuje pres ten puvodne nastaveny profil...

Jeste se zeptam, jestli se da na Heraldu (i na Artemisovi) nastavit fixni preference poradi pripojeni (napr. primarne chci wifi, kdyz neni v dosahu tak nabidne Edge, potom GPRS a pod...)- funguje to takto? Jsou to pro mne jedny z nejklicovejsich preferenci u vyberu noveho zarizeni...

Posledni otazka smeruje k synchronizaci- da se nastavit zvlast synchronizacni profil na trech PC (potrebuji ho synchronizovat tak, abych mel v kazdem pocitaci stejna data kalendare, ukolu, poznamek a kontaktu). Z me zkusenosti vypliva, ze to umi jen s 2 PC.

Dekuji za odpoved a trpelivost...

Dan
Pavel Koza (4761)|14.1.2007 17:51
Zalozte nove tema a ptejte se tam, prosim. Tady je misto jen pro diskuzi k recenzi a uz hodne odbihame od tematu. Ja to takdy pak procistim.
martasex (3)|19.1.2007 17:54
Mám ho u Vodafone se jmenuje Vodafone 1605 vyfasoval sem ho za korunu :D a dokoupil microSD Kingston za 650 takze si myslim za 651 celkem dobry. je mi vadi ze pri odemykani se povysune klavesnice ale jinak oproti moji motorolce Mpx200 postup o 3 tridy
CommanderZ (1798)|19.1.2007 18:55
Jsi si jisty ze to je Herald? Me to prijde spis jako TyTN...a ostatni to pisou taky
Honza102 (182)|25.1.2007 15:44
Mohl by některý šťastný majitel napsat své zkušenosti s tímto zařízením?
Jsem už celkem rozhodnutý si Heralda pořídit, potřeboval bych jenom definitivně dolomit :)
xbarny (31)|25.1.2007 18:59
mam ho celkem dlouho, a myslim si ze tento komunikator je na volani a hlavne na psani. programy to taky zvladne, ale s tim procesorem to neni ono. mel jsem MDA compact a toto je jen o neco maalo lepsi. wifi, fotak, klaveska a wm5. nejlepsi je ze toto stoji 14500,- a compact se da sehnat za 5000.
xbarny (31)|25.1.2007 19:05
mam problem, koupil jsem do nej kartu a z pocitace na kartu kopiruju strasne pomalu, pres activesynch 260k/s a pres card export 440k/s. pritom z brachova compacta to vali 960k/s. takze to musi byt telefonem, nevite co s tim, je treba nejaka nova verze rom? docela me to vytaci, hlavne nez to zacne kopirovat tak cekam treba i 2minuty.
Nikishek_ce4you (16)|29.1.2007 19:59
je to hybrid varia, jen ma vetsi fotak
japonec_ce4you (18)|30.1.2007 17:53
Mozna ze to je hybrid, ale krasnej. Sel jsem si pro TyTna a vratil jsem se s Heraldem. Proste v realu je to o necem jinem...
Ondra42 (11)|7.6.2007 11:07
Pomooooooc. :(
Zakoupil jsem Herald a hned do nej dal novou Micro SD kartu.
Bohuzel ji nemuzu dostat ven. Nevyskakuje, ani nejde dal zastrcit.
Necouha z ni nic za co by se dala vyndat.
Jak se normalne vyndava? Vyskakuje sama po lehkem zamacknuti?

Ondra
Honza102 (182)|7.6.2007 11:43
Stačí na ní mírně zatlačit a ona povyskočí. Pak se normálně vyndá.
Ondra42 (11)|7.6.2007 12:26
[QUOTE="Jephy"]Stačí na ní mírně zatlačit a ona povyskočí. Pak se normálně vyndá.[/QUOTE]

Dekuji. Tusil jsem to. :(
Tak to jsem v r... . Asi jsem ji tam zarval moc.

Musim tu kartu nejak dostat ven.

Ondra
japonec_ce4you (18)|7.6.2007 15:40
Ja mel to samy Ta sachta na pamet je trochu sejdrem (alespon u mne), takze jde trosku ztuha. . Vytahni ji lekarskou pinzetou. Po par vytazeni se to podda.
Schutz (1)|18.11.2007 19:21
Budu si nejspíš kupovat HTC Herald, ale zajímala by mě jedna věc... Je dostupný už nový ROM s WM6? (ofic, nějak sem to na netu nepochopil kdy to má vyjít nebo zda to již vyšlo) Druhý dotaz je ten, zda mi na Heraldovi pojede plynule hra Open Transport Tycoon DeLuxe (pro PPC) a další strategie jako Heroes aj. a skákačky... nebudu na tom hrát 3D náročné hry, možná tak Heretica (to by utáhl?) a různé NESovky atd, ale to snad musí rozjet, když to provozuji na sterém symbianovi se slabším procíkem. Jo a jak jste spokojeni jinak s Heraldem po čase zneužívání?

PS: Zdravím Rado, tebe sem tu nečekal a ani nevím proč... ale snad nebudeš chybět o svátcích na fóru PCTuningu, ať je tam sranda konečně :)
Honza102 (182)|19.11.2007 16:30
WM6 je dostupný už několik měsíců na ofic stránkách HTC, ale podle mě by se s ním nové Heraldy už měly prodávat.
Všechny hry jdou bez problémů, včetně TTDL a Heroes (sám obojí hraju), Hereticu neznám.
Jediné co mě na Heraldovi po 3/4 roce používání vážně vadí, je malá vnitřní paměť, ale to bude tím, že mám nainstalováno 1000 programů. Zdaleka všechny nevyužívám.