Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 27 z 27

Téma: Internetove bankovnictvi s Pocket PC

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2004

Nejak jsem tuhle diskuzi vypustil, dneska vecer tam ten navod soupnu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Citace Původně odesláno od jkarasek
    Dnes jsem si rekl, ze zkusim internetove bankovnictvi primo z PDA. Jelikoz mam ucet u GECB bylo treba naimportovat do PDA certifikat a soukromy klic. Chtel jsem se pro zacatek pouze prihlasovat a mit moznost prohlizet stav uctu, odesilat platby jsem zatim neplanoval. Zjistil jsem vsak, ze do PDA certifikat s klicem jen tak lehce nedostanu a tak jsem zacal hledat nejaky navod jak tam ten certikat a klic dostanu. Google toho moc nenasel, ale neco prece. Toto je navod, ktery jsem nakonec pouzil (pouze v anglictine). Cela operace importovani klice a certifikatu probehla bez problemu. Jake vsak bylo moje rozcarovani, kdyz jsem zjistil po otevreni prohlizece IE a napsani adresy internet banky, ze se tam proste nedostanu. S GECB jsou celkove problemy z jakehokoliv prohlizece, ktery neni IE. Byl jsem asi dost naivni, kdyz jsem si myslel ze by to mohlo fungovat. Internetove bankovnictvi v Pocket PC mit sice nebudu (alespon do doby nez to bude Microsoft v OS pro Pocket PC umoznovat a nebo do doby nez GECB dostane rozum). Uvedeny odkaz necht slouzi vsem, kteri potrebuji importovat certifikaty a klice do Pocket PC a nevedi jak na to. Pokud nekdo potrebuje pomoci, necht se na me obrati a ja mu rad poradim (nebo se alespon o to pokusim ). Uvedeny test pripojeni do banky byl proveden z h4150 s OS Windows Mobile 2003.

Jirka Karasek

Funguje už někomu internet bankink s PocketPC přes Českou spořitelnu, nebo ČSOB?

Ivo

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Jewelsoft
    Nejak jsem tuhle diskuzi vypustil, dneska vecer tam ten navod soupnu.
    A kde tedy ten návod je?...

Nováček
    Registrace
    Nov 2004

a zkouseli jste nekdo Net Front v3.1?
    pres nej funguje servis24.cz od Cesky Sporitelny bez problemu. jediny problem je trochu horsi orientace na strance kvuli malymu rozliseni (pokud samozrejme nemate vga).

Nováček
    Registrace
    Jul 2004

ano,netfront 3.1 funguje u servis24,ale je problém s certifikáty. i po nainstalování certifikátu vykazuje chyby s certifikací. takže ani takový přístup na účet není zrovna bezpečný

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

...ja jsem pred casem presel na pocitaci v praci k ebance kvuli linuxu a nedavno jsem kvuli synchronizaci kalendare a ukolu s pda presel z linuxu k winowsum. Kruh se uzavrel dnes, kdyz jsem tady ve foru nasel odkaz na pda.ebanka.cz
    Je to spica!

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Ahoj,
    podle interní info by měla mít v tomto roce ŽB připravenou aplikaci elektronického bankovnictví pro PDA a smartfouny.

R

Nováček
    Registrace
    Mar 2005

Také hlasuji pro ebanku. Mam i ČSOB ale to je 2. liga! Jen ebanka vam ukaze transakce za neomezene období. Je to drahe. ČSOB mam kvuli cene pokladnich operaci. Vyplatí se mi platit druhy ucet a vybirat tam. Používáte nekdo mobilni klic na MDA compact? Mam ho a vzdy mi bez problemu prijde jen prvni klic. Pak bankovni aplikace vytuhne. Dodonce i ikona zmizi z programu. Po restartu je vse OK ale zas jen jednou.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2005

ahj.
    Trošku to tady zamrzlo. Pohnulo se něco od posledního příspěvku? Opravdu bych možnost ovládat internetbanking z cihly vyvážil zlatem. A asi nejen já :$:

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Nevim sice, nakolik je to mene bezpecne nez pres klasicky prohlizec, protoze ale kazdou transakci overuji zvlast pomoci "kalkulacky", tak i v pripade velice nepravdepodobneho odchyceni komunikace a zjisteni kodu je ten utocnikovi po zrealizovani transakce zcela k nicemu.
    Další možností je použití MEK (mobilní elektronický klíč) - tam je bezpečnost podle mně velmi dobrá - veškeré údaje (autentizační a certifikační klíče apod.) chodí na můj mobil - jsou to jednorázové kódy, takže zadám platbu - dostanu klíč pro její "potvrzení" - zadám - platba se provede ... kterýkoli z údajů je pro kohokli dále v podstatě nepoužitelný, neboť další platba = nové potvrzovací klíče ...

Navíc realizace v podstatě z jakéhokoli PC s webovým prohlížečem, z PDA, z mobilu (ale to už jen z jednoho konkrétního ) ... široké možnosti poskytuje eBanka - účet jsem tam zřídil asi před 4 lety právě z důvodu operativnosti.
    Ano vnímám - má dražší poplatky (ale jen některé!!!) - beru to jako "daň" za tu operativnost - co je mi platné, že v "obvyklé či jiné" bance dám měsíčně o 50 ká méně, když pak strávím hodiny ve frontách ... to si někdo taky neuvědomuje - i čas má hodnotu :-)

Ale už dost ... mi to nějak kecá ... naše banky jsou drahé obecně ... a já jsem se službami eBanky spokojený.
    Každý asi musí vybrat sám co mu vyhovuje ...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Nezkoušel někdo novou službu od KB "Mobilní banka"? Přes mobil to funguje, je to založený na javě. Zajímalo by mě jestli to půjde rozběhnout na pda.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

JEDNOU JSEM NEJAK VOLAL NA SERVIS 24 CS A TAM ME PREPOJILI NA CHLAPKA,KTEREJ MI PO DOTAZU NA PRISTUP Z PDA REK,ZE TO MA NA STAROSTI A ZE ZA POSLEDNIHO PUL ROKU DOSTAL ASI 3 MEJLY S DOTAZEM PRES PDA.NO A PRECE KVULI TEM PAR LIDEM TO NEBUDE PREDELAVAT.TAKZE ASTALAVISTA BABY

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. PDA a internetové bankovnictví
    Od Zivan_ce4you v sekci Co se jinam nevešlo
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 26-03-2009, 19:46
  2. Internetove hry
    Od Spider_ce4you v sekci Hry pro Pocket PC
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 17-05-2008, 22:57
  3. internetové rádia