Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internetove bankovnictvi s Pocket PC

jkarasek_ce4you (22)|31.1.2004 15:13
Dnes jsem si rekl, ze zkusim internetove bankovnictvi primo z PDA. Jelikoz mam ucet u GECB bylo treba naimportovat do PDA certifikat a soukromy klic. Chtel jsem se pro zacatek pouze prihlasovat a mit moznost prohlizet stav uctu, odesilat platby jsem zatim neplanoval. Zjistil jsem vsak, ze do PDA certifikat s klicem jen tak lehce nedostanu a tak jsem zacal hledat nejaky navod jak tam ten certikat a klic dostanu. Google toho moc nenasel, ale neco prece. Toto je navod, ktery jsem nakonec pouzil (pouze v anglictine). Cela operace importovani klice a certifikatu probehla bez problemu. Jake vsak bylo moje rozcarovani, kdyz jsem zjistil po otevreni prohlizece IE a napsani adresy internet banky, ze se tam proste nedostanu. S GECB jsou celkove problemy z jakehokoliv prohlizece, ktery neni IE. Byl jsem asi dost naivni, kdyz jsem si myslel ze by to mohlo fungovat. Internetove bankovnictvi v Pocket PC mit sice nebudu (alespon do doby nez to bude Microsoft v OS pro Pocket PC umoznovat a nebo do doby nez GECB dostane rozum). Uvedeny odkaz necht slouzi vsem, kteri potrebuji importovat certifikaty a klice do Pocket PC a nevedi jak na to. Pokud nekdo potrebuje pomoci, necht se na me obrati a ja mu rad poradim (nebo se alespon o to pokusim :) ). Uvedeny test pripojeni do banky byl proveden z h4150 s OS Windows Mobile 2003.

Jirka Karasek
m.sachl (153)|31.1.2004 18:14
[QUOTE="jkarasek"] Jake vsak bylo moje rozcarovani, kdyz jsem zjistil po otevreni prohlizece IE a napsani adresy internet banky, ze se tam proste nedostanu. S GECB jsou celkove problemy z jakehokoliv prohlizece, ktery neni IE. [/QUOTE]

Nejen s GECP;)

snad trochu zvednu naladu tim, ze ja mam s KB stejne problemy a nic nenasvedcuje tomu, ze to bude lepsi... spise naopak...

Martin S.
Vilda_ce4you (40)|31.1.2004 20:18
Domnívám se, že pokud banky neudělají stránky přímo pro přístup z PDA, nemáme šanci. Ta spousta šifrovacích knihoven a certifikátů, která se instaluje do MSIE při prvním přihlašování nemá u prohlížeče v PDA šanci... :(( Ale snad se prý na něčem pracuje (alespoň v KB), takže třeba se přece jen dočkáme :D
Asi by stálo za to čas od času poslat mailík administrátorům a čím víc jich tam bude, tím víc na tom budou zodpovědní pracovníci pracovat...asi... a nebo taky ne... :D Uvidíme...
zsadek (156)|31.1.2004 23:32
[QUOTE="Vilda"]Domnívám se, že pokud banky neudělají stránky přímo pro přístup z PDA, nemáme šanci. Ta spousta šifrovacích knihoven a certifikátů, která se instaluje do MSIE při prvním přihlašování nemá u prohlížeče v PDA šanci... :(( Ale snad se prý na něčem pracuje (alespoň v KB), takže třeba se přece jen dočkáme :D
Asi by stálo za to čas od času poslat mailík administrátorům a čím víc jich tam bude, tím víc na tom budou zodpovědní pracovníci pracovat...asi... a nebo taky ne... :D Uvidíme...[/QUOTE]

Vážení,

přitroublá reklama o tom jak se do banky nemusí platí 100%. Ebanku mám rok a půl a byl jsem tam asi 2 krát. Mají i stránky optimalizované pro PDA a šlape to jak za nároďák. Vřele doporučuju.

Ahoj Z.http://pda.ebanka.cz/
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 10:12
Souhlasim. eBanka ma banku pro PDA zpracovanou moc pekne, je frajerinka zaplatit za kuchyn prevodem primo v prodejne:D Nevim sice, nakolik je to mene bezpecne nez pres klasicky prohlizec, protoze ale kazdou transakci overuji zvlast pomoci "kalkulacky", tak i v pripade velice nepravdepodobneho odchyceni komunikace a zjisteni kodu je ten utocnikovi po zrealizovani transakce zcela k nicemu.

Jestli to funguje i s certifikaty nevim...
Sieno (70)|2.2.2004 16:06
no jo.... e-banka. To jsem ještě neměl PDA a podobný problémy mě netrápily... Teď jo :( ,ale mám už spořku - ta mě pustí akorát do... nikam. Ale což. Přiznám se, že jestli to bude pokračovat tak změním banku. Anebo snad víte někdo fintičku na spořku a její servis24.cz...?
jkarasek_ce4you (22)|2.2.2004 17:41
No ja o zmene banky z GECB na eBanku uz premyslim. Desne me stve ze se na GE nedostanu ani z Linuxu a ani z PDAcka. Vyjadreni banky o tom zda budou neco resit i s alternativnima prohlizecema je to, ze pry je tech uzivatelu s alt. prohlizecema hrozne malo a ze by se jim to nevyplatilo. Nevim jak prisli na to ze jich je malo. Kdyz se na jejich stranky s jinym prohlizecem nedostanu, tak at se nedivi ze tech zakazniku s alt prohlizecema maji malo. Nu coz eBanka to jisti. Asi k ni prejdu velice brzo.
m.sachl (153)|3.2.2004 17:26
[QUOTE="Vilda"]Ale snad se prý na něčem pracuje (alespoň v KB), takže třeba se přece jen dočkáme :D [/QUOTE]

...nesdilim tvuj optimismus ;)
minuly tyden jsem dostal vyjadreni ve smyslu, ze v prubehu roku 2004 neplanuji podporu dalsich platforem a pripadnou podporu ukaze az dalsi vyvoj.

Martin S.
ok2shi (98)|3.2.2004 17:47
Je tady však jeden zádrhel. I já jsem si založil u eBanky účet se záměrem provádět zejména internetové platby a nákupy. ALE !!
1. Lze založit účet klasický jako u ostatních bank se všemi výhodami a nevýhodami (poplatky za služby apod...) Součástí je i možnost ovládání účtu přes PDA.
2. Já jsem si založil - tuším že se se to jmenuje nějak Seznam účet (?), tj účet, který je ve spolupráci s internetovým portálem www.Seznam.cz . Součástí účtu je tzv. virtuální platební karta - já mám Maesto pomocí které lze platit i v cizině. NELZE však jej ovládat pomocí PDA !!! a TO mě vadí.
S pozdravem
Ivo
Michal Jelínek (220)|4.2.2004 08:28
Kdyz uz tak vychvalujete eBanku, skuste so podivat SEM. Je to velice zajimave pocteni ...
Pavel Koza (4761)|4.2.2004 18:56
[QUOTE="Michal Jelínek"]Kdyz uz tak vychvalujete eBanku, skuste so podivat SEM. Je to velice zajimave pocteni ...[/QUOTE]

Ale jo, ja netvrdim, ze je eBanka bezchybna, ale osobne mohu porovnavat se Sporkou a Komerckou, kde jsem mel ucty take. a z tohoto srovnani vychazi eBanka bez debat nejlip;)
Jewelsoft_ce4you (88)|5.2.2004 08:49
Pratele. Bez problemu je po importu certifikatu CSOB. Pouzivam k naproste spokojenosti.
Michal Jelínek (220)|5.2.2004 09:54
Ja mam taky eBanku i Sporku (v tyhle bananovy republice mit jen jeden penezni ustav je holej nesmysl). Taky tvrdim, ze eBanka je dobra.

Jen chci rict, ze tahle mince ma u druhou stranu ...
zsadek (156)|5.2.2004 14:32
[QUOTE="Jewelsoft"]Pratele. Bez problemu je po importu certifikatu CSOB. Pouzivam k naproste spokojenosti.[/QUOTE]

Ahoj,

co takhle pro blby jako já zverenit návod step by step s obrázkama.

Pěkně prosím.

Z.
Pavel Koza (4761)|5.2.2004 16:39
[QUOTE="Jewelsoft"]Pratele. Bez problemu je po importu certifikatu CSOB. Pouzivam k naproste spokojenosti.[/QUOTE]

Souhlasim, pokud poslete sadu screenshotu s nejakym popisem, zverejnim to pod Vasim nickem, a budete mit nehynouci slavu vsechn klientu CSOB zajistenu:D Pokud byste potreboval poradit se snimanim, poslete mi SZ.
Jewelsoft_ce4you (88)|29.3.2004 13:37
Nejak jsem tuhle diskuzi vypustil, dneska vecer tam ten navod soupnu.
ok2shi (98)|5.11.2004 11:15
[QUOTE="jkarasek"]Dnes jsem si rekl, ze zkusim internetove bankovnictvi primo z PDA. Jelikoz mam ucet u GECB bylo treba naimportovat do PDA certifikat a soukromy klic. Chtel jsem se pro zacatek pouze prihlasovat a mit moznost prohlizet stav uctu, odesilat platby jsem zatim neplanoval. Zjistil jsem vsak, ze do PDA certifikat s klicem jen tak lehce nedostanu a tak jsem zacal hledat nejaky navod jak tam ten certikat a klic dostanu. Google toho moc nenasel, ale neco prece. Toto je navod, ktery jsem nakonec pouzil (pouze v anglictine). Cela operace importovani klice a certifikatu probehla bez problemu. Jake vsak bylo moje rozcarovani, kdyz jsem zjistil po otevreni prohlizece IE a napsani adresy internet banky, ze se tam proste nedostanu. S GECB jsou celkove problemy z jakehokoliv prohlizece, ktery neni IE. Byl jsem asi dost naivni, kdyz jsem si myslel ze by to mohlo fungovat. Internetove bankovnictvi v Pocket PC mit sice nebudu (alespon do doby nez to bude Microsoft v OS pro Pocket PC umoznovat a nebo do doby nez GECB dostane rozum). Uvedeny odkaz necht slouzi vsem, kteri potrebuji importovat certifikaty a klice do Pocket PC a nevedi jak na to. Pokud nekdo potrebuje pomoci, necht se na me obrati a ja mu rad poradim (nebo se alespon o to pokusim :) ). Uvedeny test pripojeni do banky byl proveden z h4150 s OS Windows Mobile 2003.

Jirka Karasek[/QUOTE]


Funguje už někomu internet bankink s PocketPC přes Českou spořitelnu, nebo ČSOB?

Ivo
Miloš Strouhal (3997)|5.11.2004 11:56
[QUOTE="Jewelsoft"]Nejak jsem tuhle diskuzi vypustil, dneska vecer tam ten navod soupnu.[/QUOTE]

A kde tedy ten návod je?...:D
pena_ce4you (1)|17.11.2004 15:23
a zkouseli jste nekdo Net Front v3.1?
pres nej funguje servis24.cz od Cesky Sporitelny bez problemu. jediny problem je trochu horsi orientace na strance kvuli malymu rozliseni (pokud samozrejme nemate vga).
alpha (11)|19.11.2004 07:55
ano,netfront 3.1 funguje u servis24,ale je problém s certifikáty. i po nainstalování certifikátu vykazuje chyby s certifikací. takže ani takový přístup na účet není zrovna bezpečný :(
elKombajnero (13)|2.4.2005 09:01
...ja jsem pred casem presel na pocitaci v praci k ebance kvuli linuxu :) a nedavno jsem kvuli synchronizaci kalendare a ukolu s pda presel z linuxu k winowsum. Kruh se uzavrel dnes, kdyz jsem tady ve foru nasel odkaz na pda.ebanka.cz :D
Je to spica!
rmasek (43)|8.4.2005 12:47
Ahoj,
podle interní info by měla mít v tomto roce ŽB připravenou aplikaci elektronického bankovnictví pro PDA a smartfouny.

R
hasy_ce4you (19)|21.4.2005 21:26
Také hlasuji pro ebanku. Mam i ČSOB ale to je 2. liga! Jen ebanka vam ukaze transakce za neomezene období. Je to drahe. ČSOB mam kvuli cene pokladnich operaci. Vyplatí se mi platit druhy ucet a vybirat tam. Používáte nekdo mobilni klic na MDA compact? Mam ho a vzdy mi bez problemu prijde jen prvni klic. Pak bankovni aplikace vytuhne. Dodonce i ikona zmizi z programu. Po restartu je vse OK ale zas jen jednou.
osch (1330)|9.6.2005 15:44
ahj.
Trošku to tady zamrzlo. Pohnulo se něco od posledního příspěvku? Opravdu bych možnost ovládat internetbanking z cihly vyvážil zlatem. A asi nejen já :$:
vahač.x (67)|10.6.2005 08:25
[QUOTE="Pavel Koza"]Nevim sice, nakolik je to mene bezpecne nez pres klasicky prohlizec, protoze ale kazdou transakci overuji zvlast pomoci "kalkulacky", tak i v pripade velice nepravdepodobneho odchyceni komunikace a zjisteni kodu je ten utocnikovi po zrealizovani transakce zcela k nicemu.[/QUOTE]

Další možností je použití MEK (mobilní elektronický klíč) - tam je bezpečnost podle mně velmi dobrá - veškeré údaje (autentizační a certifikační klíče apod.) chodí na můj mobil - jsou to jednorázové kódy, takže zadám platbu - dostanu klíč pro její "potvrzení" - zadám - platba se provede ... kterýkoli z údajů je pro kohokli dále v podstatě nepoužitelný, neboť další platba = nové potvrzovací klíče ...

Navíc realizace v podstatě z jakéhokoli PC s webovým prohlížečem, z PDA, z mobilu (ale to už jen z jednoho konkrétního :D ) ... široké možnosti poskytuje eBanka - účet jsem tam zřídil asi před 4 lety právě z důvodu operativnosti.
Ano vnímám - má dražší poplatky (ale jen některé!!!) - beru to jako "daň" za tu operativnost - co je mi platné, že v "obvyklé či jiné" bance dám měsíčně o 50 ká méně, když pak strávím hodiny ve frontách ... to si někdo taky neuvědomuje - i čas má hodnotu :-)

Ale už dost ... mi to nějak kecá ... naše banky jsou drahé obecně ... a já jsem se službami eBanky spokojený.
Každý asi musí vybrat sám co mu vyhovuje ...
macula_ce4you (691)|10.6.2005 12:02
Nezkoušel někdo novou službu od KB "Mobilní banka"? Přes mobil to funguje, je to založený na javě. Zajímalo by mě jestli to půjde rozběhnout na pda.
Jan Svoboda (91)|11.6.2005 20:11
JEDNOU JSEM NEJAK VOLAL NA SERVIS 24 CS A TAM ME PREPOJILI NA CHLAPKA,KTEREJ MI PO DOTAZU NA PRISTUP Z PDA REK,ZE TO MA NA STAROSTI A ZE ZA POSLEDNIHO PUL ROKU DOSTAL ASI 3 MEJLY S DOTAZEM PRES PDA.NO A PRECE KVULI TEM PAR LIDEM TO NEBUDE PREDELAVAT.TAKZE ASTALAVISTA BABY