Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obnovení se zálohy po HR

turboleon (48)|29.12.2006 13:26
Ahoj,
musel jsem udělat HR. Používám SPB Backup, zafungoval skvěle, až na jednu věc - kritická chyba Active sync. A přestala mi jít synchronizace s PC přes USB /přes GPRS se mi Exchange synchronizuje v poho/. Ten backup byl z 21.12., takže jsem udělal pokus, druhý HR a tentokráte jsem mu zadal , ať neobnovuje maily. Ta kritická chyba Active sync se již neobjevila, synchronizace přes GPRS běží stále v pohodě, ale stále se zaboha nemohu připojit přes USB......Zařízení nebylo rozpoznáno. Zkusil jsem odinstalovat a nainstalovat Active synch, dát zapnout či vypnout rozšířenou funkci sítě, nic. Máte někdo tip?

30 restartů PC a reinstalací Active sync, desítky restartů Tytna, reinstalací USB atd. atd. NIC. PO HR resetu Activsync funguje. Po nahrání zálohy zařízení najde, ale nedokáže se k němu připojit. To fakt nikdo netuší ??

edit2: ještě dodám, že po připojení to zařízení najde - HTC USB sync, napíše, že zařízení bylo naintalováno, ale po spuštění Active sync je tam hláška, že zařízení nebylo nalezeno.

edit3: zkusil jsem vše co lze k tomu nalézt, podle všeho je tam nějaký problém s IP adresou, kterou nemůže nalézt, ale nic nepomáhá.
matrad (267)|30.12.2006 17:49
[QUOTE="urys"]zkusil si ten telefon v activesync odebrat?[/QUOTE]
[QUOTE="turboleon"]Odebrat? Asi už jsme z toho zblblej... AS je nově nainstalovaný, o žádném telefonu ještě "neví"? Comp ho najde v každém případě (podle toho jestlu zapnu nebo vypnu rozšířené nastavení sítě jako HTC USB syn nebo jako RNDIS zařízení a následně jako Win Mobile zařízení). Pokud jde o variantu s RNDIS, čili s zapnutým rozšířením nastavením, pokusí se sním Active Sync spojit, ale tam pak právě je ten problém v nenalezené IP. Tu jsem zkoušel dát i ručně podle tipu z netu, nic. Samozřejmě jsem obnovoval USB ovladače, zkoušel všechno možné kolem IP nastavení, zkoušel jiný USB port, byly to již desítky věcí. Podstatné je: přestalo to jít po HR a natažení zálohy. Za druhé - když udělám jen HR tam AS běží. Čili ta záloha tam něco vnese, ale co? V registrech se až tak moc do detailu nevyznám, abych věděl co kde opravit /tuším že řešení je asi někde tam ?/
edit: něco se píše tady ,ale i když si myslím, že už jsem blízko, tak ani tohle nepomohlo, a to už jde o zásahy do registrů....http://www.modaco.com/index.php?showtopic=234650&mode=linear[/QUOTE]
[QUOTE="urys"]Víš jak to je, něco odinstaluješ a nechá si to nastavení v registrech a po znovu isntalaci si to vezme původní nastavení, proto jsem psal odebrat, pokud tam vůbec není, tak se samozřejmě smazat nedá ....
Jinak s rozsirenim site mi v puvodni ROM vubec spojeni s activesync nefungovalo, musel jsem to mit vypnute.[/QUOTE]
turboleon (48)|3.1.2007 22:23
Už jsem to vyřešil, šlo o nastavení ovladače Remote Ndis, konkrétně IP adresy a jejího načítání. pokud by někdo nevěděl, tak přes SZ. :-))