Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

C550 alebo N560 ? (konecny verdikt - hlasovanie)

milos797 (259)|28.12.2006 00:44
Tak Vas prosim, zahlasujte, aby sme my, ktory planujeme kupu PDA vedeli, co je lepsie. C550 a mozno externe GPS alebo N560 a to GPS, ktore ma vstavane. Zvazte vsetky + a - prosim, na zaklade tohto sa rozhodnem
Surgical (2364)|28.12.2006 01:33
Z PDA bez GSM modulu je nejlepsi Dell Axim X51v. Howgh.
milos797 (259)|28.12.2006 15:56
No fajn, len schvalne som dal tuto temu riesit do kategorie FS a taktiez som zamerne dal ako moznosti iba C550 a N560, nakolko ten najlepsie Dell X51v nema USB Host. Vies, nikdy nieje nieco najlepsie pre vsetkych, no ja si myslim, ze otazku som polozil spravne a teda som ju aj zadefinoval a konkretizoval. Tak skus mi odovodnit, preco by dell mal byt lepsim riesenim? Este raz podotykam - potrebujem USB Host
sorac (51)|2.1.2007 17:16
ja si osobne myslim,ze najlepsie zariadenie je loox 718/720...

vyladenie a spolahlivost...

c550 ma vyhodu,ze si kupis externu gps a ta moze byt podstatne citlivejsia ako vstavana na n650... n560 mam skusenosti a nebol som s tym spokojny... podotykam,ze som mal moznost pouzivat aj dell x51v a aj x50v..

to ale ze ja preferujem externu kvoli citlivosti...;
nie kazdemu to vsak vyhovuje..

a udam aj dovod, francuzke auta maju pokovovane predne skla kde vstavana gps ma skaby alebo ziadny signal...

externu gps si polozim kam chcem a mam dobry signal...

moj nazor a tebe nemusi vyhovovat..
milos797 (259)|2.1.2007 18:52
SAmozrejme, ja akceptujem a som rad kazdemu vyjadreniu
molekula_ce4you (2)|3.1.2007 00:18
Mam N560 + externi GPS. Interni mi chodi relativne dobre v aute, ale mimo jiz je to o dost horsi. Ze by karoserie auta fungovala jako parabola pro signal z druzic ???
Interni GPS oproti externi variante ma vetsi spotrebu.
Zdenek Malinsky (9781)|3.1.2007 08:58
[QUOTE="milos797"]...aby sme my, ktory planujeme kupu PDA vedeli, co je lepsie.[/QUOTE][QUOTE="Surgical"]Z PDA bez GSM modulu je nejlepsi Dell Axim X51v. Howgh.[/QUOTE][QUOTE="milos797"]No fajn, len schvalne som dal tuto temu riesit do kategorie FS a taktiez som zamerne dal ako moznosti iba C550 a N560, nakolko ten najlepsie Dell X51v nema USB Host. Vies, nikdy nieje nieco najlepsie pre vsetkych, no ja si myslim, ze otazku som polozil spravne a teda som ju aj zadefinoval a konkretizoval. Tak skus mi odovodnit, preco by dell mal byt lepsim riesenim? Este raz podotykam - potrebujem USB Host[/QUOTE]

1. Myslím, že odpověď Surgicala byla na první část dotazu správná a ty jsi naopak dal dotaz do špatné kategorie. Toto patří do "Jaké si mám vybrat/koupit zařízení?", kam také přesunuji.

2. USB host - všichni ho nutně potřebují, nemohou bez něj žít a po čase nakonec zjistí, že ho využívají minimálně nebo vůbec ne a že naopak spoustou dalšího přípojného příslušenství, nabíječek, kabelů, redukcí atp. naopak ztrácí mobilitu. Dříve jsem se s pár lidmi v diskuzích dohadoval o nedůležitosti až zbytečnosti USB hostu v PDA a po čase mi jich pár napsalo, že jsem měl pravdu, že ho používají 1-2 x měsíčně (maximálně), takže to pro ně není nutnost (spíše naopak). Pokud ale potřebuješ s sebou tahat např. HDD s TeraByte dat, je to pro tebe opravdu nutnost.

3. Pokud bych se musel rozhodovat mezi z nabídky FSC, volil bych (s odjištěnou pistolí u hlavy) model s VGA a bez interní GPS. Lepším VGA displejem se nikdy nic nezkazilo a externí GPS má spoustu výhod (menší spotřeba, větší citlivost, větší variabilita umístění-nezávislá na PDA). Jediná nevýhoda bude nutnost další dobíječky, ale s ohledem na kvantum kabelů k USB host se to ztratí. Odpověď na tutéž otázku, ale bez pistole u hlavy by byla: "ani jedno z nich".