Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact III - Jsou i jiné alternativy zadávání znaků kromě soft. klávesnice?

kenika (50)|24.12.2006 09:56
Dobrý den, mám jeden zásadní dotaz. Zkoušel jsem si v prodejně T-mobile nový Compact III a zarazilo mě, že jediný možný způsob zadávání znaků mi to nabízelo softwarovou klávesnici. Přiznám se, že tu používám nejméně. Už Vím, že lze odblokovat rozpoznávání znaků, ale bohužel bez češtiny. Lze použít a odblokovat phone pad?
Shrnu možnosti psaní, z toho, co jsem zjistil:
1. Softwarová klávesnice - všude a i česky
2. Rozpoznávání znaků - snad všude, ale nefunguje čeština
3. phone pad - bohužel nevím, jestli je možnost odblokování a psaní pomocí t9 (pro sms, email, kalendář, atd.)

Jaké jiné alternativy používáte vy? Lze dohrát nějaký externí program nebo externí phone pad třetí strany?

Díky moc za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|24.12.2006 10:13
Rozpoznávání znaků umí např. InterWrite od Sunnysoftu, který býval součástí lokalizace (ale nevím, zda to pro T-Mo nedodávají ošizené). Jinak k tomuto tématu tu je poměrně hodně diskuzí. Stačilo použít tlačítko hledat! a našel bys třeba toto.

Osobně jsem zkoušel skoro všechny, ale stejně zůstávám u sw klávesnice - buď Resco Keyboard nebo SPB Full Screen Keyboard. Dříve jsem na Palmech bych nucen používat příšerné a nepoužitelné graffiitti a i když na PPC a WM je toto řešeno podstatně lépe, stejně jsem nenašel nic, co by rozpoznalo můj škrabopis, takže je pro mě 387x rychlejší psát na té sw klávce.
kenika (50)|24.12.2006 10:57
Nejsme úplně kovaný v kapesních WIN. vždy jsem je používal krátce (max 14 dní). Možná jsem se nevyjádřil přesně. Jde mi spíše o Phone Pad pro rychle napsanou SMS, kteoru lze napsat jednou rukou.

Nedokážu si představit, že bych někde ve městě vyťukával sms přes SW klávesnici.

Takže mě spíše zajímá, jestli lze rozchodit Phone PAD pro psaní textů stejně tak jako to bylo u MDA Compact.

Ale děkuji za nalezení dskuse. Osobně jsem na Palmu používal garfity s celkem solidní spolehlivostí, takže si myslím,že rozpoznávání by mi nedělalo velké problémy :-)
(C) (28)|24.12.2006 15:34
Phone Pad funguje i pri psani sms.
pepitoCZ (24)|26.12.2006 22:37
JO a umí i T9 (verze International)
Pau_ce4you (22)|3.2.2007 09:24
Ahoj, mam ted cerstve Compact III a z predesle Compact I jsem si zvykl na zadavani znaku tahy stylusem a celkem uz jsem slusne "rozepsany".
Existuji programy nebo utility na zadavani znaku tahy i pro Compact III? Zkousel jsem hledat, ale niceho jsem se zatim nedobral:-(
Diky za kazdou dobrou radu:sarcastic:
Pau_ce4you (22)|3.2.2007 20:59
[QUOTE="Pau"]Ahoj, mam ted cerstve Compact III a z predesle Compact I jsem si zvykl na zadavani znaku tahy stylusem a celkem uz jsem slusne "rozepsany".
Existuji programy nebo utility na zadavani znaku tahy i pro Compact III? Zkousel jsem hledat, ale niceho jsem se zatim nedobral:-(
Diky za kazdou dobrou radu:sarcastic: [/QUOTE]

Uz jsem to objevil, funguje to S U P E R !!!:

TADY

https://www.ce4you.cz/forums/download_file.asp?f=4155&d=/files/forums/cz/0000115052/enableRecognizers.cab
Xipas (8)|13.2.2007 19:28
Když už tady řešíte ty softwarové zadávání znaků, zajímalo by mě jestli nevíte o nějaké Bluetooth klávesnici ke Compactu III.
Diks