Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problem s pripojenim k PC

djkmito (30)|23.12.2006 22:12
Mam PDA. Mam PC. Ale je to Win 98 a to je kamen urazu. Uz som skusal vsetko ale neviem ako pripojit PDA cez USB k PC. Skusal som aj ActiveSync aj HP install CD ale neviem ako ho pripojit. Existuje neaky sposob? Prosim ak viete piste som bezradny!
Marty-McFly (384)|24.12.2006 15:49
možná bych zkusil starší activesync.. může to vyjít ;-)

tady
Zdenek Malinsky (9781)|24.12.2006 17:01
[QUOTE="djkmito"]Mam PDA. Mam PC. Ale je to Win 98[/QUOTE]Ach jo. :sarcastic: Co být třeba trošku víc konkrétnější? Jaké máš PDA, jaký AS jsi zkoušel....?

[CODE]Svůj problém popište maximálně podrobně, ať se prvních 10 příspěvků v diskuzi nemusí věnovat páčení doplňujících informací. Čím lépe svůj problém popíšete, tím větší šanci máte na rychlé a úspěšné řešení. Máte-li například problém s ActiveSync, napište nejen jeho verzi, ale i typ a verzi operačního systému na desktopu, typ a ROM verzi vašeho zařízení, způsob připojení, zda to někdy fungovalo nebo je problém od počátku, kdy a po jakém zásahu to fungovat přestalo a pak samozřejmě co nevíce nejpřesnějších chybových hlášek či kódů.[/CODE] - viz pravidla pro diskutující.

Kdybych měl věštecké schopnosti, tak se tím budu živit a budu bohatší než Keller a Gates. Jenže smůla, takže musíš problém popsat podrobněji.
djkmito (30)|25.12.2006 16:52
Sorac ja som myslel ze ked ma to pytal pri registracii ze jake mam PDA, ta som myslel ze sa to tu zobrazi.
Ja mam HP iPAQ rx3715 ale k PC sa mi ho nepodarilo este pripojit. Presnejsie k Win98. Na XP som si stiahol ActiveSync a PDA sa pripojilo. Na 98 som stiahol Microsoft ActiveSync 3.1... nainstaloval a nic. Neviem ci by starsie Active pomohlo. To novsie by som tu aj tak nedal bo je len na XP. Dal som PDA do kolisky... pripojil som kabel do USB... spustil ActiveSync... on nieco hlada (USB, Infra, Com1, 2) a o chvylu povie ze nenasiel nic (COM 1 Available, USB tiez, a COM 2 Not installed aj IR). Staci taka specifikacia?

Dufam ze hej bo ja uz nemozem zit takto dalej. V compe mam uz plny isk veci co chcem dat do PDA a nemozem!
ElSoft (1244)|25.12.2006 17:16
další možnost jak nacpat data na kartu v PDA jsou programy jako, WM5torage a Softick Card Export II, který ti zobrazí kartu v PDA jako další disk v PC
djkmito (30)|25.12.2006 20:58
ja tam zatial kartu nemam ale urcite bude... ale problem nei v tom ako dostat data z PC do PDA... ja ich tam dat viem len ich spolu nemozem prepojit! (vid hore)
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2006 09:02
ActiveSync si nainstaluj 3.8 (popř. vyzkoušej 4.2 nebo 4.5 beta, ale to až pokud 3.8 nebude fungovat) - starší verzi odinstaluj, restart PC, nainstaluj AS 3.8 a pro jistotu opět restart PC.
Výše zmíněný problém bude nejspíše způsobený firewallem, resp. jeho špatné nastavení vůči AS. Zkus firewall vypnout a mělo by to jít.
djkmito (30)|26.12.2006 16:30
Firewall na Win98 :D , co si ziaden firewall tu nemam, jedina ochrana je Avast! a ten firewall neobsahuje. Skusim este ten ActiveSync.
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2006 17:05
Tak co máš za win? Jednou píšeš 98 a jednou XP. Pokud nemáš XP, tak doporučuji koupit - cena cca 2-2,5 kKč a než se trápit s 98...:(

EDIT:
Takže AS 4.x na 98 nepůjdou viz
duhovej_vil (267)|26.12.2006 17:06
Nevim jestli si to pamatuju dobre (s win98 jsem pracoval pred hodne dlouhou dobou), ale pokud se davali obladace pro USB zarizeni, tak to chtelo mit do zarizeni pripojeny, pak bootnout, pak rvat ovladace. Pokud jsi to zarizeni pripojil po bootu mohl nastat problem a driver se nenainstalil.

Tohle by mohlo byt podobne, ovsem nevim jiste zda AS nejaky driver pro USB instaluje. Takze bych odinstalil AS, koukl na drivery k USB, podezrely bych odebral, vypnout wokna, pripojit PDA pres USB, bootnout, nainstalil AS. Prioritne bych zkousel starsi verze.

Treba ti to pomuze...

EDIT: jeste se ujisti, ze ty USB porty, ktery zkousis, zijou...
djkmito (30)|26.12.2006 17:58
Zdenek mna asi porazi. Ja tu uz asi hodinu hladam ActiveSync 3.8 a ty mi povies ze si si myslel ze mam XP. Sak uz na zaciatku som pisal ze mam WIN98! Na XP-cko som to len skusal a zistil som, ze tam to ide bez problemou. A na tento srot by som asi tazko instaloval XP (400MHz Celeron A, 30GB HDD). Ale inde to davat nemozem lebo toto je moj comp. Ked tak mi poradte kde najdem drivery na USB, lebo ked to davam z CD tak mi pise ze mam slaby comp a instalaciu nezrobi!
Zdenek Malinsky (9781)|26.12.2006 19:36
[QUOTE="djkmito"] Win 98 [/QUOTE][QUOTE="djkmito"]Na XP ...[/QUOTE]O tom, že máš PC veterána jsi napsal až v předchozím příspěvku.

A všechny verze AS máš na titulní straně webu, pokud nevidíš, tak přímo v tomto článku.

Sorry, ale opravdu nejsem Nostradamus. :oops: :? :(
djkmito (30)|26.12.2006 21:25
co? veteran? teraz som tu cital prispevok ze pripajal PDA na 233 Pentak. Ja mam 400 Celeron a slape jako hodinky.
djkmito (30)|26.12.2006 21:36
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]
A všechny verze AS máš na titulní straně webu, pokud nevidíš, tak přímo v tomto článku.
[/QUOTE]

No hej len keby to slo odtial stiahnut. Tie starsie verzie sa totiz stiahnut nedaju a mne treba preve AS 3.5 a 3.6 :( .
Pavel Koza (4761)|26.12.2006 22:07
Tak tu stranku zkuste ted. Nasel jsem na webu ty soubory a nahral je primo na ce4you - microsoft je bohuzel jiz nenabizi...
djkmito (30)|29.12.2006 14:22
tak som dal na toho veterana WinXP :D sranda fest... zatial to ako tak ide. Ale problem sa neviriesil. Dal som tu ActiveSync 4.2 a zase mi len píse ze USB a COM1 je k dispozicii a COM2 ani IR neni. Neviem preco? PDA mam pripojene a kontrolka v nom svieti. Nemate niekto nastroj cim by som skontroloval funkcnost USB portov?i
Surgical (2364)|29.12.2006 18:42
Hm, mas na tech XP aspon SP1? Ten USB problemy dost zasadne resi, SP2 pak jeste lepe (a navic mj. podporu BT a WiFi technologii). Dale nektere chipsety vyzaduji vlastni USB ovladace, defaultni windowsacke s nimi nemuseji komunikovat korektne, defacto kazdy chipset vyzaduje instalaci bazalnich ovladacu....
Jinak ja zcela bezproblemove pouzivam AS 4.5 beta....
djkmito (30)|30.12.2006 10:17
Ja mam AS4. 2 preto lebo na tom druhom PC mi to slo v poho na 4.2. A neviem ci to je tym SP, lebo na tom inom PC ziaden SP nebol... skusal som tu dat aj fotak a neslo tiez tak to bude asi USB Portom... keby dakto vedel jak skontrolovat tie porty (softik abo co?).
djkmito (30)|8.2.2007 22:12
HUUUUURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D uz mi to ide :!: :!: :!:
Trebalo sa mi len trovha pohrat s BIOSom a uz to ide :!: :!: :!: