Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Priorita pripojeni k internetu.

Nox_ce4you (44)|22.12.2006 13:41
Podle jakeho klice resi komunikator s WM5 prioritu pripojeni k internetu. Pouzivam kabel, BT z pocitace a GPRS.

Jinak instalace GPRS monitoru dodavaneho s mym Qtekem 9000 mi pise at upgraduji na novejsi ROM, ackoliv jsem to jiz udelal a mam 1.90.96, nevite nekdo co s tim? Pripadne jak uctovat prenesena data?
Nox_ce4you (44)|23.12.2006 09:54
Opravdu mi nikdo neporadi? Potreboval bych uz nasadit svuj Universal do ostreho provozu, ale to nemuzu dokud nevyresim tohle. :(
rk9 (78)|24.12.2006 10:47
Ted o svatcich se odpovedi nedockas.
Me by to take zajimalo. Mam par dnu HTC TyTN a nakonfuguroval jsem jej podle navodu zde, ale nevim jestli spravne. Pripojeny na net jsem, ale rad bych vedel pres co (EDGE, GPRS, CSD) Kdyz se pripojim primo z MDA tak se mi misto anteny zobrazi G, ale kdyz z pocitace pres BT tak tam ta antena stale je.
Nox_ce4you (44)|24.12.2006 13:06
No zatim si hraju s tim budlovanym GPRS monitorem, neznate nekdo softwate co umi editovat obsah CAB souboru? Zkusil jsem asi 4 archivacni programy a ani jeden to neumi, jen ho rozbali a pokud vytvorim novej, tak se nanainstaluje. Chci zkusit ze souboru _setup.xml odstranit radky :

parm name="OSVersionMin" value="3.0"
parm name="OSVersionMax" value="4.21"

Snad to pak pujde nainstalovat, na starsi romce to funguje. Ach boze to jsou starosti.
rk9 (78)|24.12.2006 20:10
staci zadat hledat: vytvoreni cab souboru a volbu na ce4you a hnedle ti vyskoci napr.: Pocket Programming Language (programování)

nebo

Programujeme pro PocketPC - instalační DLL knihovna

nebo

Vytváříme instalační CAB soubory (nejen pro vývojáře)

:D :D
duhovej_vil (267)|25.12.2006 10:53
Zkousel jsem o tomhle neco hledat (samotnyho me to zajimalo), ale moc jsem toho nenasel. Tady je par informaci:
- vsechna pripojeni jsou sitovy interfacy
- kdyz se komunikuje, je potreba spravne routovat packety na jednotlive interface
- to dela kernel podle routovaci tabulky
- ta udrzuje u kazdeho inteface, tzv. metriku
- cim je metrika mensi tim je inteface uprednostnovany

Pr. kdyz jsem pripojeny k desktopu, byva metrika mensi nez treba pres dialup (BTH), takze pokud mam obe spojeni aktivni, uprednostnuje se pripojeni k desktopu.

Takze problem by mel byt v tom jak zmenit tu metriku pro jednotlivy interface. Spatna zprava je, ze v registrech jsem to nenasel (cimz nerikam, ze to tam nemuze byt, ale me se to neporadilo najit). Osobne si myslim, ze tohle je spis zalezitost kernelu a bude se to muset konfigurovat jinak (tim myslim to, ze napr. pri kazdym BTH pripojeni dostane interface metriku 10 misto 50 - cisla si vymyslim, pro ilustraci).

Urcite jde ale zmenit metriku programove, nasel jsem to v MSDN, jenze ten interface uz musi byt aktivni. Cili tuto zmenu lze provest az po nahozeni interface. Tedy nejde rici: tento typ spojeni bude mit vzdy takovou a takovu metriku.
Nox_ce4you (44)|25.12.2006 11:01
to duhovej_vil: genialni, proste microsoft si mysli, ze kazdej uzivatel je milionar, kterej muze dat tisice za telefon, internet, atd. Prechazim z palmu a tam si clovek vybere pripojeni a to pouzije. Zkusim blokovat GPRS tim ze zadam nesmyslne APN a v pripade potreby pripojit se pres GPRS tam dam spravny. Netusil jsem ze PPC nema vyreseny zakladni veci. Ale jinak diky
Nox_ce4you (44)|25.12.2006 11:08
[QUOTE="rk9"]staci zadat hledat: vytvoreni cab souboru a volbu na ce4you a hnedle ti vyskoci napr.: Pocket Programming Language (programování)

nebo

Programujeme pro PocketPC - instalační DLL knihovna

nebo

Vytváříme instalační CAB soubory (nejen pro vývojáře)

:D :D [/QUOTE]

DIky, ale absolutne jsem z toho nic nepochopil, ja se jen snazim z GPRS monitoru odstranit blokovani pro pouziti s novou verzi ROM mojeho Qteku 9000. Bez pocitani dat prenesenych pres GPRS ho totiz muzu maxilamne pouzit jako tezitko.
duhovej_vil (267)|25.12.2006 11:29
Problem vyberu spojeni, ktery chci pouzit pro komunikaci by slo vyresit nejakou utilitkou, ktera by prehazovala ty metriky (coz by AFAIK melo stacit). Problem je, ze o zadny takovy nevim, a v std. vybave PocketPC neni.

Jeste par info o tom, jak to funguje. MS spravuje windows ce. Vyrobce zarizeni dostane windows ce, obali to ovladacema, prihodi obcas nejaky svy utilitky, ktery ovladaji treba WiFi, BTH, apod. prip. prihodi nejaky ten task manager a jiny blbustky. To hodi do zarizeni a to dostanes. MS s timhle nema uz nic spolecnyho. Zatimco u Palmu (oprav me jestli se pletu) ma vsechno pod palcem jeden vyrobce (srov. napr. PC vs. Mac).

Moc do detailu do toho procesu nevidim. Ale jeste pridam, ze windows ce nejsou jadrem jen v platforme PocketPC, a to bude asi ten duvod, proc tam tato utilitka chybi. Ovsem MS by asi mohl pridat jako nedilnout soucast PocketPC platformy takovouhle utilitku a nutit tak vyrobce, aby v PDA byla (stejne jako je nedilnout soucasti aplikace pocket outlook - kontakty, tasky, atd.). Ale muze tu byt jeste jiny duvod, proc tam nic takovyho neni...

To co jsem psal vyse je vysledek celkem povrchniho patrani, do detailu jsem to nezkoumal...
Nox_ce4you (44)|25.12.2006 11:35
to duhovej_vil: No u Palmu je to tak ze jedna firma vyrabi soft a druha hardware. Takze nejaka moznost upravy tam je, ikdyz ja doposud pouzival pocitani dat na mobilu. To ze neexistuje soft na prehazovani priorit pripojedi dost nechapu, proboha prenos dat je u komunikatoru zakladni vec ne?

Nemam pausal, takze dokud tohle nevyresim, nemuzu svuj skvelej novej strojek pouzivat:((
Zdenek Malinsky (9781)|25.12.2006 12:05
[QUOTE="Nox"]genialni, proste microsoft si mysli, ze kazdej uzivatel je milionar, kterej muze dat tisice za telefon, internet, atd.[/QUOTE]Proč milionář, proč tisíce? Myslím, že cca 800 Kč měsíčně není zase tolik. Pokud to člověk využije nebo potřebuje, tak proč to řešit? Když dá někdo za zařízení přes 20.000 Kč, tak mi přijde irelevantní řešit takovéhle drobnosti. To je stejné, jako když si člověk koupí za celoživotní úspory velmi drahé auto a pak s ním nejezdí, protože už nemá na benzín. :?
Mezi námi, ty nižší datové tarify, než jsou "bez omezení" jsou dosti na prd. Párkrát koukneš na web, chvilku něco pořešíš na ICQ, nějaká pošta, aktualizace a jsi přes limit. Zkoušel jsem to asi 2 měsíce, ale pokud PDA opravdu používáš a nemáš ho jen na parádu nebo machrování před šéfem ;) bez datového tarifu "no limit" se neobejdeš. Nemusíš nic sledovat, nemusíš mít obavy se podívat kdykoli na web a pak, vždyť je to cca dvouhodinový plat a peníze vyhodíš za větši pitominy. ;) :D
Nox_ce4you (44)|25.12.2006 12:29
No ja na to proste nemam, potrebuju penize na dulezitejsi veci. A nedal jsem za nej 20 000 ale podstatne mene, nebot byl z druhe ruky. Ja chci predevsim internet doma po byte a na cestach nouzovku na ICQ, ktera je ale obcas nezbytna. Pouzivam predplacenou kartu od vodafone. 2-hodinovy plat? Obavam se ze zijes v ponekud jinem prostredi, ver ze za na tech 800 vydelavam PODSTATNE dele. A stve me kdyz tak nabusene zarizeni nema zakladni veci jako je pocitani dat pres GPRS, kdyz to umi i muj staricky siemens S55.

Navic i ty "neomezene" tarify jsou tusim okripleny limity a maji velky ping, takze bych musel platit jeste dalsi internet na VOIP.
Nox_ce4you (44)|27.12.2006 10:52
Tak ted prave resim GPRS monitor z dodavaneho CD. Pristroj je z Anglie od O2. Pri instalaci z dodavaneho CD mi to napise jen tohle:

unable to install aplication. please update your device rom to the requisted version before trying again

Pritom mam stejnou ROM jako kamos, kteremu mnou poslany soubor z CD funguje. Muzete mi nekdo poradit co s tim? Ja uz toho uniho asi vazne hodim z okna:evil:

edit:
Nenajde se objetavy clovicek, ktery umi editovat CAB soubory? Jen bych rad zkusil malou upravu aby GPRS monitor z prikladaneho CD nedetekoval verzi ROM.

Diky
rk9 (78)|28.12.2006 13:02
Urcete by se nasel, ale je otazkou zdali by to nekdo udelal. Protoze je to nelegalni!
Nox_ce4you (44)|28.12.2006 14:05
[QUOTE="rk9"]Urcete by se nasel, ale je otazkou zdali by to nekdo udelal. Protoze je to nelegalni![/QUOTE]

Nelegalni? Nemuzu za to ze legalni je jen lizt softwarovym firmam do .... . Zaplatil jsem si za soft, tak ho chci pouzivat a pokud jejich vyrobky nefunguji, tak by melo byt legalni z nich vysoudit odskodne. Bohuzel pro nadlidi holt zakony neplati.
osch (1330)|28.12.2006 14:36
Na editaci .cab souborů si musíš koupit WinCE CAB Manager. Ten ale stejně .cab od Spb Software House neotevře, neboť ten je firmou zcela jistě uzamčen.
dort (1212)|28.12.2006 14:40
[QUOTE="Nox"]Nenajde se objetavy clovicek, ktery umi editovat CAB soubory? Jen bych rad zkusil malou upravu aby GPRS monitor z prikladaneho CD nedetekoval verzi ROM. Diky[/QUOTE]

jen špetku rozvahy, příteli ;) - přeci jen ten program byl jako přídavek k PDA a k jeho aktuální verzi ROM a proto ta blokace ( cosi jako dobře ošetřené OEM, ještě že sem Gates nekouká ;) ), čímž je jasně vysvětleno, že by to bylo nelegální - takže uklidni své vášně a nikam nikomu nelez :D a smiř se, že to nebude fungovat - legálně :no:
Nox_ce4you (44)|28.12.2006 14:57
[QUOTE="dort"][QUOTE="Nox"]Nenajde se objetavy clovicek, ktery umi editovat CAB soubory? Jen bych rad zkusil malou upravu aby GPRS monitor z prikladaneho CD nedetekoval verzi ROM. Diky[/QUOTE]

jen špetku rozvahy, příteli ;) - přeci jen ten program byl jako přídavek k PDA a k jeho aktuální verzi ROM a proto ta blokace ( cosi jako dobře ošetřené OEM, ještě že sem Gates nekouká ;) ), čímž je jasně vysvětleno, že by to bylo nelegální - takže uklidni své vášně a nikam nikomu nelez :D a smiř se, že to nebude fungovat - legálně :no: [/QUOTE]

Kdyz ja tam hned flashnul jinou ROM a tak nevim se kterou to jede. Navic mam overeno ze kolegovi to funguje se stejnou ROM jako mam ted ja, uz mi to hlava nebere.
dort (1212)|28.12.2006 15:21
BTW - a jede mu určitě ta instalace s přidaného CD?
a pokud ano, tak má kolega i stejnou ExtROM jako Ty?
ElSoft (1244)|28.12.2006 16:18
držte se prosím tématu, jste dost OT:!:
PetrB01 (30)|5.1.2007 09:53
Já se zkusím držet tématu.

Mám HTC TyTN od O2. Běžně používám připojení k inetu pomocí GPRS/UMTS, dle pokrytí. Doma ovšem mám WiFi, které bych rád použil pro přístup na inet.V síti jsem registrován a spojení se tváří, že funguje. Pokud spustím Skype, tak po krátkém upozornění přes WiFi funguji. WeatherPanel se při provádění aktualizace pokouší vytočit GPRS spojení a když mu to ručně odmítnu, tak také použije WiFi. Ovšem Outlook, Internet Explorer nebo ppcPodcast WIFi tvrdošijně odmítají a pokud vytáčení GPRS přeruším, tak to berou jako konec spojení.

Je možné nějak nastavit, aby v případě funkčního WiFi připojení bylo použito pouze ono a GPRS se nevytáčelo? Zkoušel jsem i vypnout telefonní část a ani to nepomohlo.

Díky za radu.
fajmi (53)|23.1.2007 22:03
Mam stejny nebo podobny problem. Jsem pripojen k wifine a kdyz chci odeslat email nebo brouzdat na netu tak to pripojuje GPRS a pres wifi to nejde. Muzete poradit co s tim ? Jak nasdilet emaili a explorer s wifinou??? Dik