Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak mít dvě různé verze active sync současně

kiklhorn_ce4you (15)|21.12.2006 23:47
Opět jsem dnes naštvaný na Microsoft.
Delší dobu mám hx4700, po upgrade na WM5 potřebuje AS 4.x
Dnes jsem dostal Cassiopeiu e-11. Na čtení e-booku dostačuje. Jenže OS je CE 2.0.
A jak jsem právě rozčarovaně zjistil tak MS namísto aby pouze přidával podporu pro nové mobilní OS tak i odebírá starší. Poslední verze která by měla umět CE 2.0 je myslím AS 3.5 nebo 3.8

To že se již z webu MS nedá stáhnout je jen detail, sežene se jinde.

Jak ale mám na jednom PC rozchodit zařízení s WM5 (a to kompletně) a současně zařízení s CE 2.0 (stačí bez synchronizace - alespoň aby chodily instalace)?

Nerad se na něco ptám aniž bych sám něco nezkusil takže:

V současnosti mám nainstalovany AS 4.2
a AS 3.5 jenom rozbalený v samostatném folderu

v taskmanageru shodím wcescomm z 4.2
ručně spustím wcescomm.exe z 3.5 který hodí connected.
Spustím instalačku SW pro CE 2.0 - zahlásí opožděnou instalaci po připojení
spustím CeAppMgr.exe z AS3.5 (ten vyhodí error vstupní bod procedury CeSvcGetStringW se nepodařilo v CEUTIL.dll najít - to ignoruju protože si myslím že je to má společného cosi s unicode...) No a aplikace pro zařízení s CE 2.0 mi proleze i při spuštěném AS 4.2

Po skončení práce s CE 2.0 jen shodit wcescomm 3.5, nahodit 4.2 a WM5 už vesele jede.

Nějaký nápad jak mít spuštěné wcescomm 4.2 poslouchající na USB a zároveň wcescomm 3.5 poslouchající na com3?

Pak by stačilo vžy jen ručně spouštět CeAppMgr.exe z AS3.5

Any idea jak to učesat, nebo nápad jak na to úplně jinudy?

Neberu rady vyhodit cassiopeiu, protože je to zařízení funkční a pro to, aby si přítelkyně - která jezdí do práce raději vlakem - mohla číst knížky bude vyhovující.
Myslím že nejsem sám komu se různě povalují starší použitelná zařízení...
ElSoft (1244)|22.12.2006 00:38
možná by šlo nainstalovat různé verze AS pod různé uživatele a pak využít funkce přepínání uživatelů, ale je to jen nápad a nikdy jsem to nezkoušel
Surgical (2364)|22.12.2006 01:36
Plně funkční je instalace starší verze AS na Virtual PC (vyzkoušeno), navíc MS nyní VirtualPC poskytuje zdarma, není nutná investice do VMware.
kiklhorn_ce4you (15)|23.12.2006 16:02
[QUOTE="Surgical"]Plně funkční je instalace starší verze AS na Virtual PC (vyzkoušeno), navíc MS nyní VirtualPC poskytuje zdarma, není nutná investice do VMware.[/QUOTE]

Děkuji za správné navedení - funguje to i pod virtual server 2005 R2

kiklhorn_ce4you (15)|23.12.2006 16:06
[QUOTE="ElSoft"]možná by šlo nainstalovat různé verze AS pod různé uživatele a pak využít funkce přepínání uživatelů, ale je to jen nápad a nikdy jsem to nezkoušel[/QUOTE]

Děkuji za snahu - ne, touto cestou jsem nebyl schopný to zprovoznit. AS se instaluje pod všechny uživatele - i když jedno zřízení mohu mít pod jedním uživatelem synchronizované a pod druhým jako host - tak se mi nepodařilo instalovat dvě verze AS na jeden počítač