Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy s GPS v Fujitsu Siemens N560

SW3JK (5)|21.12.2006 22:09
Vim že tento problém se tu opakuje pořád dokola, ale i když jsem pročítal celej den tohle super forum tak jsem nenašel odpověď na mojí otázku.
Je to moje první PDAčko a tak jsem se na něj těšil, ale ani ten GPS Lokátor ani IGO 2006 mi nenajdou ani jeden satelit, když dám detekci GPS tak mi to řekne že bylo nalezeno, ale stejně jsem nikdy nenašel žádnej satelit a celkem mě to rozčiluje.
Klidně mi sem hoďte i link kde se tímto zabíváte, ale já už jsem tam naštvaný že nemůžu hledat dál.
Děkuji za pomoc.
SW3JK (5)|22.12.2006 11:23
Tak oprava GPS fungeje, i když v Praze má odchylku asi +- 100metrů.
Takže už nic
Seraphin (30)|22.12.2006 12:15
Nebylo by na skodu napsat jak mas nastavene GPS ...

1) Musis si gpsku co je v pda v nastaveni pridelit port a rychlost(start -> nastaveni -> system -> GPS -> Hardware) ... (ja mam com8 a 9600 jako prenosovou rychlost [nezere to moc baterku a presnost je dostacujici{pro TomToma}])
2) Igo jsem nikdy nezkousel, ale predpokladam ze je to vsechno stejne ... Takze si v Igu musis nastavit, ze gpsko na nejakem portu mas (v nasem pripade com8) a zadas rychlost kterou jsi nastavil (v nasem pripade 9600)
3) melo by to fungovat (;

- Gpsko se v uzavrene mistnosti nechytne nikdy
- Pokud se nechytne po tomdle ani venku, tak je to zrale na reklamaci ...

Odchylku 100 metru to mit nemuze, gps ma maximalni odchylku 5 metru ... Vyzkousej napriklad TomToma, ten ma inteligentne resene umisteni tveho pristroje na bod na mape ...
SW3JK (5)|22.12.2006 13:03
Tak zkoušel jsem to v tramvaji, a celkem to šlo, když jsme jeli tak v pohodě, ale jakmile jsme zastavili tak si to myslelo že ještě pořád jedeme a jelo to ještě další blok, až po chvíli si to uvědomilo že tam kde to ukazuje že nejsem a tak se to občas vrítilo i zpátky, takže když jsem zastavil tak to mělo velký problémy určit pozici. No zítra to jdu zkusit do auta tak uvidim.
Seraphin (30)|22.12.2006 14:50
[QUOTE="SW3JK"]Tak zkoušel jsem to v tramvaji, a celkem to šlo, když jsme jeli tak v pohodě, ale jakmile jsme zastavili tak si to myslelo že ještě pořád jedeme a jelo to ještě další blok, až po chvíli si to uvědomilo že tam kde to ukazuje že nejsem a tak se to občas vrítilo i zpátky, takže když jsem zastavil tak to mělo velký problémy určit pozici. No zítra to jdu zkusit do auta tak uvidim.[/QUOTE]V tramvaji se integrovane gpsko budto nechyti vubec, nebo se chyti s minimalni silou signalu, tzn bude rad kdyz se udrzi na ceste ... V aute by to melo byt nekde na hranici s volantem = pod oknem = nic tomu nebrani v navigaci ...
SW3JK (5)|22.12.2006 15:26
No uvidím a jaktože když jsem šel pěšky tak to bylo nejhorší ze všeho, to mě to nenašlo ani po asi 5 blocích.
Seraphin (30)|22.12.2006 17:09
Budto to mas spatne nastavene, nebo zrale na reklamaci ... jake mas nastavene hodnoty na gpsku ?
Speedow (7)|22.12.2006 17:30
Nechci zakladat nove tema tak to napisu sem mam fsc N560 s GPS Dynavix a kdyz to spustim a hleda, pise furt ze ceka na uzivatele nebo GPS pozici (port pro programy GPS mam na COM9, hardwarovy port na COM8 a prenosovou rychlost na 9600 co mam udelat aby bezela PLS poradte jsem uz fakt zoufalý.
Seraphin (30)|22.12.2006 17:38
Port pro programy neni vubec potreba. Staci v programu nastavit ten hardwarovy ... tzn v dynavixu nastavit at bere gps z com8 (toho co je nastaveny v setupu)
SW3JK (5)|23.12.2006 10:27
Tak jo v autě to běhalo celkem dobře, až na to že obcas celkem hodně tápala. Ale jinak v autě super. A čím dýl jí používám tím mi přopadá že mám lepší příjem. Tak kde se včéra nechytal tak dneska jo, možná to je jenom tím že jsem jinak rozmístěný satelity nebo tak, ale jo je to dobrý.
Seraphin (30)|23.12.2006 11:16
Je dobre pohrat si s nastavenim ... zkusit jiny soft port / jinou prenosovou rychlost a pod ... dela to zazraky (;
milos797 (259)|17.1.2007 19:46
Dnes mi dosla N560 a GPS som skusal tak v elektricke a trolejbuse. Ak mi naslo 9 satelitov a z toho sa chvilkami pripojilo na 4 az 5, je to zle ci dobre? ono ja som este to zariadenie poraidne nenechal najst tie satelity, len ma zaujima, ci ty, co maju problem s gps tie satelity nedokazu ukotvit vobec. ono ja ked som chvilku stal, normalne sa ukotvili a aj som vedel kde som. dokonca aj doma pri zatvorenom okne mi chytilo dva. len ako som sa pohol v elektricke, signal sem tam padol. Je to to najhorsie co moze byt?
milos797 (259)|20.1.2007 15:38
Heh, nikto mi neodpovedal tak si odpoviem sam - ked sa na satelity chyti este pred nastupom do elektricky, signal je super stabilny, pda trasy prepocita takmer okamzite. Signal sa straca len v tuneloch, pripadne v podjazdoch dialnic a definitivne som ho stratil v martine, kde sa zacali kopce. takze na orave navigacia nic moc. mozno by som ho este chytil, ale prsi :D
mjancok (78)|21.1.2007 08:19
Dlouho jsem nebyl na Orave.Tam už jezdí tramvaje /električky/ ?
Jo oravci ty se mají...No i když tam jsou kopce, tak satelity by to tam vidět mělo.
milos797 (259)|21.1.2007 18:08
:-D nie na orave tramvaje nejezdi:-D ja mam len povod na orave, inak BA. A mas pravdu, tento vikend som tu s tym jazdil trosku viac autom. ono len ked vtedy mi padol signal a ja som ho hladal pocas jazdy. inak ked pred jazdou zapnem GPS, pockam asi tak minutku a potom idem, tak je to bez problemu. dokonca myslim ze signal GPS je lepsi ako v BA. Mal som videnych 9 satelitou a z toho sa looxik naviazal na vsetkych 9. to bol iny zazitok. tie mapy oravy vsak stoja za to:D len jedna ciara a hotovo:-D
mjancok (78)|22.1.2007 16:05
Miloši,co používáš za mapy?
Ja mám tom-tom a sice vlastním n-520,skusenosti tak jako Ty: start cca2-3 min.
pak zhruba šest satelitů a no problém.Bydlím v Ostravě -to je na rozdíl od Oravy
rovina,no i tak 100% spokojenost.
Ze začátku to chtělo vychytat mouchy, nebo spíš naučit se loxe používat a pak
jak říkám 10% spokojenej.
milos797 (259)|22.1.2007 16:23
Ja mam takisto tom tom myslim ze verzia je 6.0. A spokojnost vysoka. aj po ceste do BA vcera velmi dobre - myslim po dialnici a tak. V najblizsej dobe by som chcel byskusat iGo, no len zo stranky software neviem. Investovat do toho koli rozhodnutiu sa mi nechce. Nic to.
mjancok (78)|22.1.2007 18:48
Ja používám TT 5.21 a tady v Ostravě mám i čísla popisné, no nevím jak na Slovensku. No mám za to, že i tam by č.p. měla být.No Orava myslím tak podrobná nebude a iGO je prý na Slov. proto lepší.A že-by ta gps s iGO fachala
stabilněji?
milos797 (259)|22.1.2007 22:01
No ono som si nevsimol popisne cisla ani nejako specialne v bratisalve. Orava je zmapovana iba ako cesta - hlavny tah. Ak by to iGO malo zmapovane tak jasna volba. len musim este pockat na pamatovu kartu, tu si objednavam v pondelok, takze o tyzden. S tou silou signalu mi to teraz ani tak nezalezi, nakolko je vyborna.
milos797 (259)|22.1.2007 22:03
No ono som si nevsimol popisne cisla ani nejako specialne v bratisalve. Orava je zmapovana iba ako cesta - hlavny tah. Ak by to iGO malo zmapovane tak jasna volba. len musim este pockat na pamatovu kartu, tu si objednavam v pondelok, takze o tyzden. S tou silou signalu mi to teraz ani tak nezalezi, nakolko je vyborna.
mjancok (78)|22.1.2007 23:19
Dej pak vědět, jestli jaká je fixace satelitů rozdílná u TT a iGO.Jo a nespozoroval někdo rozdíly,co se týka pouzder?Říkají,že integ. GPSje citlivá taky na tom , v jakém je pouzdre.Já používám orig. koženné pouzdro od FS a chtěl jsem jít do kovového.Tohle mne však odradilo.