Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Citlivost GPS

jvolnik (8)|20.12.2006 21:01
Zdravím a ptám se:
je možné jako závadu reklamovat citlivost gps na asus 636N? Kamarád s úplně stejným typem má podstatně lepší příjem satelitů. Řekl bych, že ani nezáleží, kterým programem to sledujeme. Má s tím někdo nějaké zkušenosti ?
kevin19_ce4you (136)|20.12.2006 23:11
a kde to testujes? na tom istom mieste? teda vonku? s vyhladom na vsetky satelity? v budove ti to nepojde.
jvolnik (8)|21.12.2006 17:05
Díky za reakci.
No, testuju to venku i uvnitř budovy. Já vím, že uvnitř budov je to problematické a nejisté. Ale proč tedy kamarádovi to chodí docela obstojně (třeba v blízkosti okna) a mně se nechytá nic. Venku je to bez problémů.
kevin19_ce4you (136)|21.12.2006 20:24
v budove to v ziadnom pripade netestuj..

mne to signal nechyti ani vonku, ked mam napravo od seba blok, lebo to blokuje vyhlad na zapadnu stranu, a tym padom nevie presne urcit tvoju rychlost


vonku na volnom priestranstve kde vidim velku cast oblohy to ide bez problemov.takisto prve nacitanie satelitov trva asi 2-3minuty
jvolnik (8)|21.12.2006 20:47
Máš možná pravdu, ale hlavní dotaz byl na to, proč jsou dvě zařízení s tak odlišnou citlivostí a jestli náhodou citlivost mojeho ASUSE není na reklamaci.
kevin19_ce4you (136)|21.12.2006 21:03
to mozes s urcitostou potvrdit - ze zariadenie je na reklamaciu len vtedy, ak budes stta vedla neho, a budes napre v programe iGO 2006 v menu satelit vidiet rozne hodnoty sily signALU
ElSoft (1244)|21.12.2006 21:54
Kusy se můžou lišit podle série ve který byly vyrobeny. Vývojový tým mohl usoudit že daný výkon je moc velký/malý a snížil/zvýšil jej

Jestli je to venku a v autě v pohodě tak bych to asi neřešil. Ona menší citlivost není zas tak naškodu, protože pak je zaručeně i menší spotřeba.

lubos32 (24)|21.12.2006 22:22
No ja mam podobny problem.. Mam TT ONE NEW2006 a ASUS 636 s TT6.
TT oNE ma perfektní citlivost a chytá se během 2s. Mám je na stolku asi 2m od okna a TT ONE má signál ze 4 družic a ASUS ukazuje pouze 1 satelit a ani po 1/2 hodině se nechytne... čím to může být??

Zdá se mě ten ASUS jednak pomalý a navíc málo citlivý..Jak je to možný když je tam stejný GPS čip???
lubos32 (24)|21.12.2006 22:37
Tak jsem pomocí techsfir zresetoval GPS na factory default a v ASUSU jsem GPS nastavil na HW žádné a SW na Com 0 . automatické přiřazení GPS A ted už se citlivosti srovnaly
jvolnik (8)|22.12.2006 09:39
I když ElSoft myslí neřešit, du hledat techsfir. Jestli to nebude složité nebo nebezpečné, zkusím gps zresetovat. Pokud to zkazím, budete mi muset pomoc :-))
jvolnik (8)|22.12.2006 09:51
Asi to měl být SirfTech.
lubos32 (24)|22.12.2006 10:29
jj sirftech :-)

ted už se mě chytá během 15s ..

A jen postřeh : Když mám TT one a zapnu ho po cca 12 hodinách tak při prohlížení stavu satelitů jsou v tom kruhu všechny tečky s pozicema a dole jsou úrovně u cca 4 družic asi v půlce a chytá se pak celkem okamžitě.

U Asusu opět po zapnutí v kruhu není žádný a indikátory na nulách.. Po pár sekundách naběhnou družice jen od středu kolmo nahoru a po další chvilce zbytek.. A až pak začnou nabíhat indikátory...

Neví někdo čím toto je a případně kde se to dá nastavit..

lubos32 (24)|22.12.2006 19:40
Jo a jen poznámka k tomu jestli jsi to zkoušel doma u okna a nechodí ti to , tak je to možná tím, že máš plastový okna s vrstvou proti infra záření a za ním GPS nechodí... Já mám z okna nádherný výhled na oblohu a i když jsem to tzv nalepil na sklo tak ani tuk. Otevřu okno a během chvilky naskočil na plný úrovně. Zavřu okno a je po signálu...
U přitelkyně jsou okna normální a tam mám signál cca 3m od okna na stolku.
jvolnik (8)|22.12.2006 21:14
lubos32: díky za nápady. oknama to nebude, mám obyčejný sklo, ale je nutné vytáhnout meziokení žaluzie. Teď mám problém s autem. Vyměnil jsem jej za jiné a asi je tam pokovený přední okno. Musím chytit signál venku, vlezu do auta a pak už to drží. Asi by to chtělo přídavnou anténku. Zatím jsem nenašel specielně pro asuse. Neví někdo jestli je stejný konektor na aceru. K němu totiž anténu nabízejí.
Teď dělám pokusy se SirfTech. Zatím jsem nezhavaroval ale ani se to nezlepšilo. Nenašel by se někde český návod? Angličtinou nevládnu.