Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jak nahradit Systémové zvuky vlastními

Drake (6)|18.12.2006 20:47
Ahoj všichni! Zkoušel jsem ve fóru hledat, ale nenašel jsem. Je možné nějak změnit sytémové zvuky v mém Qteku 9100? Mám na mysli třeba zvuk při poklepaní na nabídku START nebo podobně. V základním nastavení se dá změnit jenom něco. Našel jsem pár prográmků, ale všechny byly na starší verze winCE a na mém nefungovaly. Byl bych vděčen za odpověď.
Viktor Čistič (117)|19.12.2006 09:33
Něco jsem si změnil přímo v registrech \HKCU\Control Panel\Notifications... (např. zvuk odesílání SMS). Ale taky jsem tam nenašel všechno. Jinak veškeré systémové zvuky .wav jsou ve složce "Windows". Tak mě napapdá (třeba v případě zvuku pro menu) zkopírovat nějaký svůj x.wav a přejmenovat ho na MenuPop.wav...Jinak software, který to umí uděat, bohužel neznám :no:
Drake (6)|19.12.2006 09:38
Dík za odpověď, ale ten postup s překopírováním souborů do složky windows jsem taky zkoušel. Našel jsem si třeba ten zvuk, co se přehraje při poklepnutí na START, ale nešel přehrát, protože je to systémovej soubor win. Fakt nevim, jak to změnit. Chtěl bych si upravit PDA úplně k obrazu svému :-), ale na tohle nějak nemůžu přijít..
Lobo_ce4you (514)|19.12.2006 10:08
Nestačí jen upravit u toho nového souboru atributy tak, aby byly stejné jako u přepisovaného souboru?
Drake (6)|19.12.2006 10:41
I to mě napadlo, ale vždycky když jsem to změnil, tak se to vrátilo do původního stavu. Používám souborového manažera Total Commander v 2.0.
dort (1212)|19.12.2006 10:47
pokud by jsi používal Wisbar - tak ten umožnuje namapovat zvuky dle libosti, ale systém je pak poněkud "šnekoidní" :-(
Lobo_ce4you (514)|19.12.2006 10:49
Zkus to přes Resco Explorer.
Drake (6)|19.12.2006 10:57
Wisbara radši ne, už takhle má ten 200 procesor co dělat se všema těma mýma aplikacema. Ale Resco bych zkusit mohl. Ještě jednou jsem teď zkoušel vykliknout SYSTÉMOVÝ soubor v tom Commanderovi, ale vždycky se to pak zrefreshuje a vrátí se to do původního stavu. Divný
flashman (1366)|19.12.2006 17:51
1. zvuk v ROM můžeš přeplácnout CABem. (Např.)
2. Zvuk ti stejně jako cab přeplácne třeba kopírování pomocí Total commandera.
3. Zvuk můžeš přepsat uděláním vlastní extROM a přidáním příkazu pro kopírování /přepsání zvuku po HR
Drake (6)|19.12.2006 22:08
Hmm, tak nepomohl ani Resco. Dělal to samé jako Commander. To prostě nejde klasickým způsobem přepsat jeden zvukový soubor? Poradí tedy někdo, abych nemusel přehrávat ROM nebo něcoo podobného? Prográmek nebo úpravu registru...
Viktor Čistič (117)|20.12.2006 10:53
Ty systémové zvuky jsou bohužel v ROM, proto s nimi nejde nijak manipulovat. Pošli Johnymu svoje zvuky, ať tiz nich udělá ten cab :D
Viktor Čistič (117)|20.12.2006 12:23
Trochu jsem hledal a našel jsem toto. To je sice postup, který údajně funguje na Wizardovi, nicméně na TyTNovi mi to nefunguje. Nevím proč. Zkus to schválně, já jsem to ani moc nestudoval, protože systémové zvuky nepoužívám vůbec.
Viktor Čistič (117)|20.12.2006 12:38
:D :)) ;) Tak už se mi to povedlo. Normálně jsem si třeba do složky "Dokumenty" nakopíroval nějaký svůj .wav, tam jsem ho přejmenoval na "MenuPop.wav", v Total Commanderu mu přidělil atributy Read only a System a natvrdo ho nakopíroval do složky Windows (na otázku, zda původní soubor přepsat jsem samozřejmě odpověděl "Ano" :)) ) A je to! :yes: :yes:

Edit: Kdyby si chtěl ty původní systémový zvuky, tak je mám všechny
flashman (1366)|20.12.2006 14:50
přesně tohle jsem myslel. Soubor se sice nepřepíše, ale jenom přeplácne, ale je to stejný výsledek, jako při utvoření CABu
xhladi07 (525)|20.12.2006 15:18
Co takhle tento postup:
Prejmenuj soubor popup.waw na neco (popup1.waw)
nahraj tam svuj soubor popup.waw a restartuj. Uvidime, jestli to pujde. :))

A napis, jestli to slo. Nemam bohuzel momentalne cas to zkouset..
Drake (6)|20.12.2006 20:42
Hééj chlapi, Viktor Čistič na to přišel!! Funguje to, udělal jsem přesně jak psal a už mi přehrává hezky pěkně moje zvuky :D Nářez, už mě nebavily ty trapný od MS. Telefon je jak vyměněnej, fakt doporučuju. Všem ostatním taky děkuju za odpovědi a jestli jste psali to stejný, ale trochu jinak a já to nepochopil...tak sorry ;) No a já jdu měnit low battery :D