Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastaveni tlacitka na VYP/ZAP dispeje

D@ewo (12)|18.12.2006 19:47
Hledam moznost jak nastavit nejlepe tlacitko co je na fotoaparat aby mi vypnul nebo naopak zapnul sviceni displeje???? Nemate zkusenost ??? Diky za info
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 20:15
A nejde to defaultně? Start - settings - buttons
D@ewo (12)|18.12.2006 22:04
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]A nejde to defaultně? Start - settings - buttons[/QUOTE]
defaultne jsem ho donutil pouze nektere veci, ale moznost VYP/ZAP displej jako to ma trepa MDA jsem nenasel. Napada me pouze pouzit SW treti strany a namapovat toto tlacitko ale to bude dalsi APP ktera neustale pobezi :no:
carbik_ce4you (132)|18.12.2006 22:29
A nemuze to tlacitko byt softwarove jako nabizi treba SPBplus? Da se nastavit dost velka velikost, aby slo trefit prstem.
D@ewo (12)|18.12.2006 22:49
[QUOTE="carbik"]A nemuze to tlacitko byt softwarove jako nabizi treba SPBplus? Da se nastavit dost velka velikost, aby slo trefit prstem.[/QUOTE]
varianta to je, ale preferoval bych tlacitko (nejlepe to na fotak, stejne je tam k nicemu ;) )
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 23:02
Aplikace na vypnutí displeje nejsou veliké, toho se neboj. Nevím, proč přesně chceš vypínat displej a nechat běžet PDA, ale toto umí např.některý přehrávač, jehož název si teď nevzpomenu.
Falco_ce4you (311)|20.12.2006 08:53
Zdenku, ono Mio má totiž jednu takovou zvláštnost - nemá vypínací tlačítko.
Je na něm sice aplikace "Mio-menu", která nabízí v Today 4 ikony na spouštění aplikací (nebo skupin aplikací) a nad spodní lištou zobrazuje až 5 ikonek, z nichž jedna je na "uspání" Mia. Jinak se mio nechá pouze vypnout úplně (ale to si pak zase nedostupný), nebo vypnout do módu letadla (se stejným efektem jako předešlé).
Ale strefuj se do titěrné ikonky. Ideální by bylo nmapovat funkci z této ikonky na některé tlačítko, ale ať jsem se snažil sebevíc, nenalezl jsem systém, jaký ikonka k uspání mia používá.
D@ewo (12)|20.12.2006 09:18
jj, to je presne co potrebuji :-) Namapovat to na tlacitko :-) ale jak ? :-()

Pozor na citace! - viz pravidla...
Falco_ce4you (311)|20.12.2006 11:14
No, já jsem si namapoval na místo WMP LockDevice a než strčím do kapsy, zmáčknu čudl, všechno se zamkne a po minutě i vypne.
D@ewo (12)|24.12.2006 09:44
[QUOTE="Falco"]No, já jsem si namapoval na místo WMP LockDevice a než strčím do kapsy, zmáčknu čudl, všechno se zamkne a po minutě i vypne.[/QUOTE]

nojo, aleja potrebuju pouze vypinat displej abych setril energii. Nejde mi ani tak o zamkluti zarizeni (to by bylo pro me naopak spatne), ale diky za napad ;)
Falco_ce4you (311)|25.12.2006 17:33
Tak oprava - po zamknutí tlačítkem se po 10s vypne display a zamknou talčítka vyjma "červeného telefonu". Pro zapnutí pak se jen ťukne právě na "červený telefonek" a je nutno odemknout ostatní tlačítka - podobný dvojhmat jako např. u Nokií. Takže ovládání odemykání je velice blízko klasickým telefonům.
Po několika použití jsem si na tento způsob "vypínání" zvyknul a jediné co mi vadí, je že v zamčeném stavu nevidím na horní liště čas, takže nemohu používat Mio na místo hodinek. :)

Posílal jsem technický dotaz dokonce přímo na Mio, ale ještě mi neodpověděli. Tak jen doufám, že je to jen těmi svátky.
sundsval (7)|30.12.2006 12:08
Pouzivam aplikaci Mortsaver 2. Po namapovani tlacitka vypinam a zapinam displej tlacitkem fotaku. Pouzivam to pri spustenem OZIm, abych setril energii. Bohuzel cervene tlacitko zapnuti/vypnuti zapne displej do takoveho sedeho zabarveni, tak se musim pri noseni vyvarovat, abych ho omylem nezmackl.
sundsval (7)|30.12.2006 12:23
ad Mortsaver. Kupodivu ted se to cervene tlacitko zapnout/vypnout chova korektne. Rozsviti se cerny displej s oznamenim, ze po trech sekundach se zase vypne a po odpocitani se vypne. Takze to opravuji. (Jina tlacitka samozrejme nijak nereaguji). Ta prodleva na vypnuti se da nastavit v nastaveni Mortsaveru.
duhovej_vil (267)|30.12.2006 15:10
Tahle mala aplikace (z moji dilnicky) udela to, ze kdyz ji pustis, tak ti vypne display. Kdyz si ji namapujes na HW button, tak to bude fungovat skoro tak, jak potrebujes. Display se opet rozsviti, kdyz zmacknes jakykoliv jiny hw tlacitko (tapnuti na display ho zpet nerozsviti).

Nahrat primo do PDA, pustit (neni to desktopova instalace)
D@ewo (12)|30.12.2006 20:06
[QUOTE="duhovej_vil"]Tahle mala aplikace (z moji dilnicky) udela to, ze kdyz ji pustis, tak ti vypne display. Kdyz si ji namapujes na HW button, tak to bude fungovat skoro tak, jak potrebujes. Display se opet rozsviti, kdyz zmacknes jakykoliv jiny hw tlacitko (tapnuti na display ho zpet nerozsviti).

Nahrat primo do PDA, pustit (neni to desktopova instalace)[/QUOTE]

Bezva, sesli se tu pekne rady. Zkusim a verim ze se bude hodit. Diky a hezky konec roku :-))))
D@ewo (12)|3.1.2007 12:56
Tak nejvice se mi osvedcil (zatim :-)) Mortsaver. Vypada to moc dobre.

Diky

P.S: Nevite ktere firmy provadeji na MIO servis ??? autorizovaný servis.
Falco_ce4you (311)|4.1.2007 18:15
Tak jsem nalezl, alespoň pro mne, optimální řešení - nainstaloval jsem SPB PocketPlus a jako součást se mi nainstalovala řada malých prográmků, z nichž jeden se jmenuje "Suspend" - po namapování na tlačítko a stisknutí, uspí Mio, které je pak probuditelné pouze "červeným telefonkem".
Konycz (150)|22.11.2007 07:58
muzes ten programek suspend nekam uploadovat... mam spb a nikde jsem to tam nenasel