Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobilni internet za 283 KC mesicne!!!

goodman_ce4you (3)|18.12.2006 11:22
Kamaradi utikejte si koupit do T_MOBILU dobijeci kartu na Internet. Mají ted akci za 850 Kc mesic internetu nonstop a k tomu 2 mesice zdarma. Musí se ale koupit a hlavne aktivovat do konce roku. Pak vychazi pripojeni na 283 kc a jeste vam tam zbude kredit na volani a SMS ve vysi 50Kc. Jasne, ze za tri mesice to bude vychazet zase na 850Kc na mesic, ale zadna smlouva, tak ji muzete klidne i zahodit a vyuzit jinou nabidku třeba u konkurence. Tak vesele Vanoce vsem preje Goodman
mail: cekamdopis@atlas.cz
vpe (148)|30.1.2007 00:22
Jestli vite o nejake podobne akci, tak sem s tim!

Bezne ceny jsou priserne drahem ,mi prijde, na obcasne pouziti (ale s volnosti nemuset sledovat prenos). VOskar ma pausal+200+max. 600 + DPH, coz je tak litr mesicne :-/

O2 zase mimo Phu a Brno nikde nema 3G a EDGE ma jen vyjimecne a tedy jeho cena 650 bez DPH taky neoslni :-(

Jo kdyby mel aspon v krajskych mestech 3G a v okresnich EDGE, sel bych do toho :-)
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2007 04:47
1. Pochybuji - to byla vyjímečná akce. Možná zase za rok.
2. Ceny - v porovnání se zahraničím je to u nás naopak poměrně hodně levné.
3. Myslím, že T-Mo má GPRS a EDGE asi nejlépe pokrytou republiku. (Alespoň moje zkušenost s městy i zapadákovy).
4. Ono zase pro nás není dobré, aby datové paušály využívalo hodně lidí. Když bude mít a hlavně používat "každej jouda", tak např. rychlost UMTS poklesne na úroveň EDGE.
vpe (148)|30.1.2007 10:41
4. UMTS imho nepoklesne, myslim ze vsude maji privedenu konektivitu pro CDMA

2. jenze zapominate na situaci v CR, nikde ve svete se v takovem meritku nepouzivaly mobilni data jako v CR, jeste pred 2-3 lety to byla jedina moznost diky telecomu a tedy operatori ty infrastruktury museji mit dokonale rozvedene a davno zaplacene (IMHO) a ted jim mozna lezi ladem

ono kdyz si platim na vice mistech celkem kvalitni pripojeni radove 1500,- mesicne tak jeste dat 900 za mobilni data ktera vyuziju 1-4x do mesice (ale presto nechci riskovat, ze mi nejaky dobrak nebo cerv se zarizenim stahne 100, 500, 1000MB a pak se nedoplatim) nechce

Zadny operator neumi nebo spise nechce dat sluzbu, ktera bude stat rekneme 100-300Kc a se po 100-300MB sama vypne a tedy nepretocim pocitadlo dat a penezenku.

Nejaky napad?
Zdenek Malinsky (9781)|30.1.2007 13:37
4. Na úroveň EDGE snad ne, ale nebuďme naivní-když budeme na jedné BTS se 1 či více stahovači, pak nemůžeme čekat žádnou závratnou rychlost.

2. To bohužel byla asi česká specialita :( a nenormální (ne)tržní prostředí.

Vodafone má tarify odstupňované dle stažených dat. T-Mo zase slibuje, že pokud překročíte limity nižších dat.tarifů, nikdy nezaplatíte více, než ten "unlimited", takže se nějakých horentních faktur obávat netřeba. Navíc si pro kontrolu můžeš naistalovat aplikaci GPRS monitor od Spb. A např. O2 nabízí Internet Kombi. Využívám ho = doma ADSL 2 Mbps + venku GPRS/EDGE/UMTS + přístup zdarma na Wi-Fi hot spots O2 (tedy dříve Eurotelu i ČTc). Dohromady s hlasovým tarifem asi 1100 Kč/měs.

Virů a červů se (zatím) netřeba obávat. A nakonec: nechce se mi věřit, že necháváš svoje PDA volně ležet a pokud ano, že ho nemáš nijak zabezpečené.
vpe (148)|30.1.2007 18:24
2. VOdafone - o tom uvazuji, no znamena to prejit na tarif (brr, na kterem tarifu volam za 2,50 jako s VODA kartou - volam prevazne do VOda asi tak za 200/mesic zbytek pres voip pevne zadarmo a mobily 3,50).

Takze to mame vydaj za tarif, asi tedy nejlepe slysim vas nebo nejaky jiny levny.

Dal to mame vydaj za data, to je 200,-

A kdyz budu stahovat, je to +600,- Kc

Takze to jsme minimalne na 50+200+600=850 bez DPH - za obcasne pouziti dat :-/

T-Mobile - ten Unlimited to zni zajimave, tedy clon nabidky od VOda? Aspon neco rozumneho. Akorat ze jsem s TMo komplet skoncil, diky jejich pristupu, kolik tedy vyjde nejlevnejsi varianta? K datum musim pripocist asi dalsi 200 za hlasovy tarif :-/

Takze to mame 200+650850 bez DPH, zajimave, ale s lepsim pokrytim Edge (uz pred 4 lety jsem pouzival pausalni GPRS od TMo, OK).

Eurotel - tak tady tomu moc nerozumim, volal jsem tam a overoval to a KOMBI podle webu a nich = CDMA+GPRS, NE ADSL, viz www.cz.o2.com/mobile/cz/internet/view/internet4All-_Kombi1024-_01.html

Takze moje otazka zni - to ADSL si platite solo anebo kolik tedy platite CELKKEM za ADSL+GPRS/EDGE/UMTS/WiFi HotSpot (to je asi KOMBInace sluzeb co by me zajimala)? O jedne ADSL O2 lince bych vedel, jinak jsem vsechny ostatni prevedl na CRa (kvuli noFUP a i nizsi cene a agregaci).

Diky.

Z toho www.cz.o2.com/mobile/cz/internet/view/internet4All-_Kombi1024-_01.html moc moudry nejsem a podle infolinky v jednom pausalu a do 1200,- kombinace ADSL+GPRS+Hotspot nelze.
xtonda (811)|31.1.2007 12:01
Takže nabídka T-Mobile je zde: http://t-mobile.cz/Web/Residential/TarifySluzby/TarifyCeny/CenikPripojeniKInternetu.aspx

Výhodnější je to přes samostatnou kartu, takže budu uvažovat tento případ. Ve vašem případě bych jako optimální viděl tarif Internet 4G Standard za 699 bez DPH, žádný další paušál za hlas nebo tak něco. Je v tom GPRS/EDGE, T-Mobile má EDGE na 70% území, na zbytku GPRS s CS3/CS4. A taky je v tom 4G, pokrytí v cca 90 městech, rychlost max 512 kbit/s.

Pokud by Vám nevadilo podepsat to na 1 nebo 2 roky, dostanete 3 nebo 6 měsíců zdarma, musíte to to ale stihnout ještě dnes.

Alternativně při podpisu na 2 roky můžete mít 4G modem nebo PCMCIA kartu pro EDGE od SE nebo PCMCIA kartu pro EDGE/WiFi Option za 1Kč, případně EDGE/4G PCMCIA kartu za 999Kč. Tohle není časově omezeno, to je standardní dotační program.
Zdenek Malinsky (9781)|31.1.2007 12:34
Jenže to 4G u T-Mo je takové polomobilní - musíš mít pouze "picmicovou" kartu do notebooku nebo extra modem a žádný mobil, smartphone nebo komunikátor to jejich 4G neumí.:( Jinak jsem s pokrytím a datovými službami GPRS a EDGE byl u T-Mo spokojen.
Jak jsme včera řešili s "vpe" přes SZ, mám od tehdejšího Eurotelu Internet Kombi - GPRS/EDGE/UMTS + Wi-Fi hot spoty dřívějších Eurotelu a Telekomu + doma ADSL 2048/256 = 799 Kč bez daně. Pořízeno v dubnu 2006, ale asi to bylo moc výhodné, tak to z nabídky stáhli. Jinak tam byla možnost místo ADSL 2048 mít 512, 3072, 4096 nebo CDMA. Jenže čo bolo, to bolo. :(
hlp3 (18)|18.9.2007 14:35
Dobrý den.

Nevíte někdo o podobné akci v tomto čase (19. září 2007)?

Předem děkuji za případnou odpověď.
xtonda (811)|18.9.2007 14:58
No tak už docela dlouho platná a AFAIK nejvýhodnější nabídka mobilního připojení vůbec je toto: http://t-mobile.cz/Web/Business/Internet/vyhodny-internet-pro-vas-notebook.aspx

Twist Internet, tj. Internet 4G 512 kbit/s + GPRS/EDGE, FUP 3GB na měsíc za 6000 na 12 měsíců, tj. 500 za měsíc.
Ivanm_ce4you (466)|24.9.2007 08:49
Mam podobny dotaz, ale funkcnost bez notebooku.

Potreboval bych, aby to chodilo na PDA, tzn. pripojeni pres mobil. Takze PC karta (PCMCIA) je tudiz nepouzitelna.

Jednalo by se hl. o pripojeni v Praze.

dik Ivan
xtonda (811)|24.9.2007 09:27
To je reakce na koho? To co odkazuji ve svém předchozím příspěvku je balíček se SIM kartou Twist Internet na rok a PCMCIA EDGE karta. Ale tu SIM kartu můžete pochopitelně strčit do jakéhokoliv mobilu s EDGE.

Samozřejmě pokud jde primárně o Prahu tak je druhá varianta UMTS od O2, teď si nevybavím z hlavy přesné ceny, ale bude víc než těch 500 za měsíc co je u toho T-Mobile balíčku, který se dá navíc sehnat na Internetu i o něco levněji.
Ivanm_ce4you (466)|24.9.2007 09:58
JJ, to byla reakce na to: Balíček s datovou kartou Option Globetrotter EDGE.
Cetl jsem to na PDA, takze jsem mel ponekud "omezeny" rozhled.

Cili jakykoli EDGE mobil, pro odvazne i GPRS :-)

diky
xtonda (811)|24.9.2007 10:09
Ano, jakýkoliv EDGE mobil, pozor jen na EDGE class, typicky u Nokií byla (aktuální modely snad už mají class 10) GPRS class sice 10, ale EDGE class jen 6, což znamená sdružení max tří timeslotů na downlinku, zatímco u class 10 to mohou být až 4.

V podstatě jsou v této zemi dvě možnosti, pokud jde o připojení přímo v mobilním telefonu.

O2 UMTS - rychlejší, ale pouze Praha a Brno, mimo pokrytí UMTS má O2 pokrytí jen GPRS CS-2 (max 53 kbps), což je tragédie. EDGE u O2 prakticky neexistuje.

T-Mobile EDGE - pokrytí uvádějí 70-80% populace, ale je to pomalejší. Tam kde není EDGE je alespoň GPRS CS-4 (max 80 kbps).

Ve specifických případech, kdy jde o použití v jedné nebo málo konkrétních lokalitách, se může stát, že bude mít lepší pokrytí EDGE Vodafone. Globálně má ale Vodafone pokryto EDGE daleko menší území než T-Mobile.