Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HTC P3300 (code name HTC Artemis)

Pavel Koza (4761)|18.12.2006 09:19
Další z mnoha nových zařízení s logem HTC na svém těle nese označení HTC P3300. Mezi hlavní přednosti tohoto zařízení patří bohaté komunikační schopnosti (telefon, WiFi, Bluetooth), integrovaný modul pro příjem signálů GPS pro určení přesné pozice, rádio pro ukrácení dlouhé chvíle, skvělý displej a zajímavý a v oblasti Windows Mobile zařízení i unikání způsob ovládání kombinující trackball a otočný kroužek. Co toto zařízení umí v reálu a jak se celkově jeví se dozvíte po přečtení této recenze.



Přečtěte si celou recenzi.
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 09:39
Kolečko je možná zajímavý počin pro ovládání, ale pokud jsem si v krátkém hraní všiml, funguje jen pro pohyb hore-dole, nikoli levo-pravo. Takže zase na půli cesty. :? Nebo se pletu?
Pavel Koza (4761)|18.12.2006 09:59
...a jak bys chtel NA KOLECKU rozlisit, kdy to je nahoru/dolu a kdy doleva/doprava:)?
taja_ce4you (127)|18.12.2006 10:37
Docela by mě zajímalo, jak dlouho bude kolečko fungovat - nutně se musí zašpinit a co s ním potom? Servis?
Pavel Koza (4761)|18.12.2006 10:50
Tezko rict, zas tak moc jsem Artemise netrapil. Na jednu stranu si nemyslim, ze hrozi nejake velke nebezpeci znecisteni, nejsou tam zadne velke otvory, ale pokud se casto pohybujete v prasnem prosredi, stat se to muze - je to proste mechanicke zarizeni...
pschnelly (2)|18.12.2006 12:30
HTC chrli jedno zarizeni za druhym, ale stale nenachazim to idelani :-) tj. hlavne poradny display - 640*480, gps, 3gen, wifi...nebo mi neco uslo?
ElSoft (1244)|18.12.2006 13:39
prosím držte se zde tématu ať tu nemáme 60% příspěvků o tom jaké zařízení by mělo HTC vyrobit ;)
podobné věci se řeší spíže zde: Jaké si mám vybrat / koupit zařízení? a myslím že podobné zařízení si už tam někdo k vánocům přeje :)
PatrikL (383)|18.12.2006 14:38
"rozdíl mezi 200MHz OMAPem a 400MHz Samsungem je takřka neznatelný"
môžem potvrdiť, samsung je krásny príklad toho že frekvencia nie je všetko...
Keď som mal asi týždeň staré Mio P350, s nainštalovaným 1 programom, tak ma celkom prekvapilo že môj Loox (4 mesiace bez hard resetu
:D :oops: ) bol omnoho svižnejší. Každopádne to nebolo až také hrozné, ale predsa :)
PavelR. (2184)|18.12.2006 18:22
... jako vždy velmi dobrá recenze Pavle. S Artemisem jsem po měsíci intenzivného používání spokojen. Výborné PDA s dobrou výbavou a výdrží baterie. Poslední dobou se mi ale stává, že při vytahování Artemise z kapsy (nejčastěji u kalhot) jej vytáhnu bez zadního krytu baterie. Ten buď zůstane v kapse, nebo při vytahování spadne na zem. Kryt je možné vysunout až příliš lehce - tj. neklade při vysouvání dostečný odpor a není jištěn žádnou pojistkou (např. jako je tomu u mnoha jiných zařízení). Už jsem podobným způsobem ztratil pouzdro a tak bych nerad přišel i o zadní kryt ...

PavelR.
milennium (336)|18.12.2006 21:05
No,nevím jak vy nebo spíš ti co si koupili MDA Compact III u T-Mobile,ale moje MDA CIII je taky "Artemis" a ne "Hero",jak se píše v diskusi. Ale samozřejmně bez WiFi...
Jinak můžu potvrdit,že megahertzy nejsou vše...Platí to jak u PC nebo notebooků tak i u Pocketů a Smartphonů. Mám doma ještě iPAQ6915, měl jsem LOOXe T830 a Samsunga i320,všechny mají papírově výkonější CPU,ale jinak... MDA CIII prostě šlape lépe. Je svižnější,prostě rozdíl v práci je znát hned...
Všem kteří váhají nad koupí jak HTC Artemis nebo MDA Compact III můžu zařízení jen doporučit !!!
Losos_ce4you (1147)|18.12.2006 22:49
A po flashnuti na jako obvykle "vymakanejsi" ROM od Dopodu ZDE se prace se zarizenim jeste zlepsi :-)
Pavel Koza (4761)|19.12.2006 07:03
Tak jsem se na to zeptal primo u HTC (jestli je MDAC III Artemis nebo Hero) a zde je odpoved:

[CODE]I wouldn't and couldn't officially certify it.
As Far as I know the T-mobile device is a Hero.and that's why no one have manage to get the WiFi working on it.
The head office didn't gave us this information as we do not support T-mobile devices.[/CODE]

Pokud tomu dobre rozumim, tak to sice neni oficialni stanovisko, protoze jim to nikdo nerekl (nepodporuji zarizeni prodavane od T-Mobile), ale podle pracovnika podpory HTC neni MDAC III Artemis, ale Hero.
sirandrew (210)|19.12.2006 11:41
a nemyslite ze je to stejne zarizeni, jen je u hera odpojene wifi? proc by delali 2 skoro podobne pdacka? asi pocitaji s tim ze si za vyssi cenu lidi radsi koupi verzi s aktivovanym wifil.
mam napad. zkuste do MDAcIII narvat ROM z Artemise - mozna to pojede.

ps.: v poslednich recenzich vidam mda compact bez jakychlokoli log a obrazku. neni ten kryt treba prestrikany? v recenzi na mdac je to s logama, pozdeji uz ne.
Miloš Strouhal (3997)|19.12.2006 12:07
[QUOTE="PavelR."]Pokud, vím tak jej otevřeli lidé z IMEI-check a popřeli existenci WLAN čipu na HTC Hero (viz zde).

PavelR.[/QUOTE]
PavelR. (2184)|19.12.2006 13:05
[QUOTE="sirandrew"]proc by delali 2 skoro podobne pdacka? [/QUOTE]

napr. z duvodu, ktery uvadim zde :)

PavelR.
milennium (336)|19.12.2006 16:23
[QUOTE="Losos"]A po flashnuti na jako obvykle "vymakanejsi" ROM od Dopodu ZDE se prace se zarizenim jeste zlepsi :-)[/QUOTE] Kdyby byla někde ke stažení ROM od T-Mobile.cz,tak tu Dopod ROM taky vyzkouším...Ale hold záruka je záruka...
osmera (60)|19.12.2006 17:45
Muze my nekdo rici jaka je skutecna vydrz pri pouzivani jako GPS.
Mam doted zarizeni dve PDA a GPS. Pochopitelne ze ma kazde svoji baterii, ale predpokladal jsem ze celkem dost energie sezere komunikace pres bluethooth.
A tak bych ocekaval ze tohle PDA by melo mit slusnou vydrz, ale podle recenze po 2.5 hodinach 50% to znamena ze po 5 hodinach kaput. To mi pripada sakra malo aby mi to nevydrzelo ani na trosku delsi cestu.
Pavel Koza (4761)|19.12.2006 17:52
Pri navigaci dostava docela zahulit procesor, neustale se pracuje s pametovou kartou (teda pokud mate mapy na karte a ne v hlavni pameti), bezi displej a obcas zvuk. Takze tech 5 hodin (spis trochu vic) neni nijak nesmyslne spatny vysledek. Prodlouzeni je mozne konfiguraci navigace, aby trebas displej vypinala a poustela ho jen pred zmenou smeru jizdy... Nebo minimalne podsviceni:)
PavelR. (2184)|19.12.2006 18:42
Při jednom z prvních testování HTC Artemise byla v mém případě výdrž baterie při GPS navigaci 5 hod a 34 minut (tj. délka jízdy autem). Když jsem po těch 5 hodinách a 34 minutách dorazil domů v baterii zbývalo ještě cca 13% - tzn. reálná výdrž GPS by se mohla blížit k 6 hodinám.

PavelR.
Alfan (123)|19.12.2006 22:46
[QUOTE="Pavel Koza"]Pri navigaci dostava docela zahulit procesor, neustale se pracuje s pametovou kartou (teda pokud mate mapy na karte a ne v hlavni pameti), bezi displej a obcas zvuk. Takze tech 5 hodin (spis trochu vic) neni nijak nesmyslne spatny vysledek. Prodlouzeni je mozne konfiguraci navigace, aby trebas displej vypinala a poustela ho jen pred zmenou smeru jizdy... Nebo minimalne podsviceni:)[/QUOTE]

Omlouvám se za "blbý" dotaz jsem nováček, ale nevím, jestli se u Artemise vejdou mapy pro GPS do hlavni pameti nebo musí být na kartě a jestli to musí být na speciální kartě od výrobce (dodavatele map) nebo mohu mít mapy na hrané například na 2 GB kartě s ostatními daty?
Díky.
Alfan
Marixy (54)|20.12.2006 09:56
To je jedno, kde jsou mapy ale pokud máš u tohoto PDA volných jen 26MB Flash paměti, můžeš tam nahrát mapu, která se do toho vejde. A to ještě spoustu paměti vezme samotný navigační SW. Takže ve většině případů to bude na kartu, samozřejmě libovolnou, na které mohou být i další programy a data.
sh0tek_ce4you (163)|20.12.2006 13:17
ja bych se pripojil k dotazu ohledne map a karty: uvadite ze v "deluxe" verzi je kompletni TT6 se zapadni evropou a 1/2GB karta - jak to na tu kartu dostali, kdyz ta mapa ma bratru 1,6GB? Anebo ta mala karta je jako bonus ke karte s TT6?
Pavel Koza (4761)|20.12.2006 13:38
Priznam se, ze neznam odpoved, informaci o jinem baleni nez jsem mel ja mam pouze z webu HTC.
kenika (50)|21.12.2006 13:47
Jak píšete na Compactu 3 SMS? Je možnost zapnout mobilovou klávesnici a psát s T9? V prodejně jsem měl možnost je plné klávesnice a za běhu se fakt žádná sms napsat nedá...:-/ To vidím jako jediný nedostatek jinak pěkného stroje
Peta_ce4you (314)|21.12.2006 14:19
[QUOTE="Jarda Lukas"]HP 6915[/QUOTE]

Můžež porovnat display u těchto zařízení?? viditelnost na slunci apod.

Diky
Pavel Koza (4761)|21.12.2006 14:25
[QUOTE="kenika"]Je možnost zapnout mobilovou klávesnici a psát s T9?[/QUOTE]

O T9 nevim, bez jakekoliv HW klavesnice to neni zadne terno, ale urcite se daji instalovat vetsi klavenice jako trebas Spb Full Screen Keybaord. I kdyz jak pisu, tlacitka jsou tlacitka a tak je tapani po displeji vzdy trochu horsi.

Pokud jde o viditelnost na slunicku, ne ze by behem testovani nejake svitilo (alespon si to nevybavuju:), ale v tomto ohledu mi hw6915 prisel lepsi. Trochu., i kdyz pokud jsou oba displeje podsvicene, bylo to dost podobne.
Vztlak (31)|26.12.2006 10:18
Moc zajímavé zařízení. Škoda toho chybejiciho UMTS.
Nechápu ale jak vehement, který se tváří jako foťák, může mít kartu umístěnou tak blbě!!! O blbém formátu ani nemluvě!!! SD forewer!!! :)

Mám ale dotaz k GPS. V článku se vyskytlo slovo TMC a na to já reaguji velice rychle. :) Nemá náhodou podporu TMC? Hodně jsem si na to zvyknul. Hlavně v civilizovaném světě to funguje tak dobře, že je to až za hranicí mého chápání. Nerad bych se toho vzdal a vozit svě GPS mi připadá hloupé.

Díky
PavelR. (2184)|26.12.2006 10:23
[QUOTE="Vztlak"]Nemá náhodou podporu TMC? [/QUOTE]

Artemis TMC neumí, a to i přesto že má vestavěné FM rádio s podporou RDS i RBDS ...

PavelR.
miv_ce4you (66)|2.1.2007 14:06
Mozno uplne neodbocim od temy ale: vypocet spomenutej trasy na mojom EuroTel SDA a TTM5 trvalo 76 sekund.
sh0tek_ce4you (163)|5.1.2007 15:27
Nedalo mi to taky: Qtek8310 TT520 PL-CZ-SK-HU v645 - Aš Třinec vysledek 30sek. :D

i s tim ze se mi prvnich 10s soucasne pooomalu vykresluje mapa cele CR a pulky ostatnich statu
pegos (4)|28.1.2007 10:20
Zdravím je na HTC čítač hovorů??? Jediné co jsem našel tak když otevřu nastavení pak informace o zařízení tam je chlíveček délka volání , ale to se bohužel nedá nijak vymazávat a pořád si na konci měsíce psák kolik tam bylo se mi také teda nechce. A pak ještě nevíte někdi kde sehnat na netu český návor?
ElSoft (1244)|28.1.2007 11:10
koukni do Call History tam je Menu a v něm Call Timer, ale také toho moc nenabízí
doporučil bych nějaký program a už se to tu mnohokrát probíralo, mě např. vyhovuje CallTimeSP, jiným zas PhoneAlarm, ale je toho víc, stačí trochu pohledat -
Márty_oldd (14)|28.1.2007 19:16
Jsem původně zarytý PalmOsák, ale již dost dlouhou dobu mě palm neuspokojuje s požadavkem zařízení které by mělo...wifi, gps, telefon...no prostě všechno pohromadě.
Dlouhou dobu jsem váhal a Vaše recenze mě přesvěčilapro koupi HTC 3300.
Rozhodně nelituju a jsem spokojen, snad jen si budu muset zvyknout na to, že nemám qwerty klávesnici (posledníjsem měl Treo650).

Jak tady čtu, že někdo říká, že je kolečko k ničemu když umí jen "nahoru a dolu" a né do stran, od toho je tam přeci "střed kolečka", který umí obojí.
A paměťová karta, že je microSD, pravda neni to úplně super formát, ale komu vadí uložení paměťové karty tak " trochu nepovedené" ??? Vy jí snad někdo po vložení budete vyndavat ????? Jo vyndám jí, ale až si koupím větší, ale to bude ten jediný důvod.
pegos (4)|30.1.2007 21:58
A pak mám ještě jeden problém když chci něco přehrát z PC do PDA tak mi to ukáže že je malo místa a je potčeba vymazat velké soubory. Do PDA jsem kromě jedné fotky nic nedostal. Prostě mi to nic nepustí. Když otevřunastavení a pak pamět ukazuje to, že uložiště má celkem 37.63 použito je 36.14 a volné 1.48 a pak to ukazuje spuštěné programy kde je celkem 48.02 použito 26.87 a volno 21.15 kartu mám 512 a volno na kartě 475.11. Bohužel mi to připadne jako by to s kartou vůbec nechtělo komunikovat. Podotýkám, že je to mé první PDA tak můžu dělat něco špatně.
ElSoft (1244)|30.1.2007 23:07
ona je otázka kam to nahráváš, jestli do složko Documents, tak to je v zařízení, pokud to chceš na kartu tak se tam musíš proklikat (\Storage Card),
přípaně při větších souborech se vyplatí využít čtečky karel
Pavel_11 (45)|31.1.2007 08:49
Zdar pratele!

Pred par tydny jsem uvazoval o koupe TyTN ale nejak jsem se nemohl rozhoupat. Nakonec jsem si rekl, ze klavesnici nepotrebuji. A tak mne zaujal P3300, protoze to GPS je dobra vec.
ALE taky jsem si cetl neco o E-ten X500 a ted nevim.
Ma nekdo z Vas zasadni argument, ktery z pristroju je lepsi?
Dekuji za informace.

Tato otázka patří sem! matrad
pegos (4)|2.2.2007 16:16
Nejsem asi moc oprávněn dávat rady, ale také jsem dal na radu a koupil jsem Artemise a ted ho budu prodávat páč mě moc neuspokojil.
Superbobo (121)|3.2.2007 10:32
Cim te neuspokojil? Cim ho budes nahrazovat?
pegos (4)|4.2.2007 22:48
Tak už je to z baráku původně jsem chtěl koupit Mio A701 ale tak nějak jsme se nechal zvyklat na Artemise no ten mi nepásnul a tak šel z baráku sice za starší bednu HP 6515 ale ta mi vyhovuje líp.
cornejj (2)|13.2.2007 14:49
Dobrý den všem,

uvažuji nyní o nějakém novém zařízení a Artemis se mi zdá jako nejlepší volba. Trochu mě rozhodil ten procesor, ale po přečtení této recenze bych se toho až tak moc nebál.
Nicméně: velice důležitá funkcionalita je nutnost zprovznit nějakého SIP klienta pro VoIP přes Wi-fi. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Indikativní by možná mohlo být zprovoznění Skype, což jak se v recenzi píše může být trochu problém právě kvůli procesoru.
mitt (1)|13.2.2007 16:47
v inom clanku je pisane ze ak chcem pouzivat gps tak si musim stiahnut informacie o satelitoch z internetu a potom sa to dokaze pripojit na tie satelity a kazde asi 3 dni to opakovat aby mal vzdy aktualne info o satelitoch ale co v pripade ze to chcem pouzit dlhsiu dobu na mieste kde nemam moznost sa pripojit k internetu, bude gps fungovat presne?? idem v lete na 2 mesiace do ruska kde budem aj 2 tyzdne bez netu a potreboval by som gps
dakujem za odpovede
sh0tek_ce4you (163)|13.2.2007 18:48
[QUOTE="mitt"]ak chcem pouzivat gps tak si musim stiahnut informacie o satelitoch z internetu a potom sa to dokaze pripojit na tie satelity[/QUOTE]
Pro vyuziti GPS nepotrebujes zadny internet, jedine co je potreba je GPS prijimac :) no a baterky k nemu, samozrejme :D
Nevim co bylo presne v tom clanku, ale predpokladam ze slo o urychleni startu GPS-ky - velice zjednodusene receno, pokud mas GPS dlouho vyplou, tak se posledni poloha satelitu (ktera je nutna k funkcnosti a GPS si ji pamatuje) neshoduje s realitou, a GPS si musi tuto informaci po zapnuti nejak opatrit. Standartne si ji stahuje z jakehokoli satelitu, signal ktereho zachyti po zapnuti, coz muze trvat minuty, jde to i nactenim tohoto almanachu :) z jineho zdroje (internet, pozemni vysilani...). Prevedeno do praxe znamena, ze po zapnuti GPSky ona vyda prvni koordinaty nejrychleji za par vterin, nejpozdeji do 3-5 minut.
Co je pro tebe dulezite: mas prijimac GPS = muzes zjistit svoji polohu, kdykoli a kdekoli. Vsechno ostatni (HW i SW) je jen bizuterie.
g1111 (6)|17.2.2007 12:47
Ahoj, chci se zeptat... v článku je uveden údaj o době výdrže baterie se zapnutým přehráváním hudby a s vypnutým displejem. Já když vypnu displej, tak se mi i vypne hudba.. :-(((
ElSoft (1244)|17.2.2007 13:05
pokud používáš Windows Media Player ,tak si v Options - Buttons nastav Toggle Sreen na nějakou klávesu
podobně se to dělá třeba i v TCMP
g1111 (6)|18.2.2007 09:40
Děkuji, funguje to. :-)
g1111 (6)|22.2.2007 21:03
Ahoj, mám další dotaz.. :-) jaká je v tomto zařízení forma budíku? Jenom ten připomínkovač v TODAY? Ten když si nastavím a pak zařízení vypnu, tak se mi bohužel přístroj nezapne, natož aby budil. Není nějakí možnost, aby to fungovalo jako u mobilu? Děkuji moc za odpověď. Honza
ElSoft (1244)|22.2.2007 21:26
v tom případě ho nesmíš vypnou, ale pouze uspat, mělo by to být krátké stisknutí tlačítka Power, pak to bude stejný jako u mobilu ;)

a ještě si nejsem jistej jestli myslíš budík jako budík
Start -> Settings -> System -> Clock & Alarms -> Alarms
nebo taky kliknout na tuday plugin s hodinami

jinak obecné dotazy zkus pokládat do obecných témat, např. budík se tu již řešil mnohokrát
g1111 (6)|22.2.2007 21:34
Děkuji a omlouvám se.
pelda (4)|14.3.2007 14:52
Ahoj, uvažuji, že Artemis vyměním za Qtek S200. K němu mám autonabíječku na miniUSB od Sunnysoftu. Co myslíte, mohu ji použít na Artemis? Fakt netuším, jak si tohle ověřit. Díky za radu.
sirandrew (210)|15.3.2007 13:49
nabijecka ti urcote pojede. artemise sice nemam ale z recenzi tusim, ze jde o normalni mini usb, ktere je nakonci trochu rozrirene kde je kabel na druhy kanal (kdyby to tam nebylo tak hraje pouze mono nebo nejede mikrofon).
proste pojede :)