Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Který telefon k X51v

MilanO_ce4you (187)|17.12.2006 16:03
Dobrý den,
mohl by mě prosím někdo poradit, který telefon si mám opatřit k Dell X51v, aby fungovaly meily, aby fungovaly sms a mms a to tak, že telefon nemusím vyndavat z kapsy, samozřejmě přes Bluetooth.
Děkuji
Miloš Strouhal (3997)|17.12.2006 16:07
Radil bych jakykoliv mobil podporujici UMTS a predevsim jeho rychlejsi nadstavbu HSDPA. :yes: Rychla data clovek v terenu oceni.. Otazka ovsem je, zda mas simku O2, u ostatnich operatoru muzes na rychla mobilni data jeste na dlouhou dobu zapomenout.. :no:
MilanO_ce4you (187)|17.12.2006 16:30
Miloši děkuji za radu, O2 nemám, jsem u T-mobile. Já bych spíše potřeboval vědět jestli to někdo má, tak jak píšu výše, rozchozeno.
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 06:23
Pokud člověk nebydlí, nepracuje, nestuduje ani častěji nepobývá v Praze a Brně či Bratislavě, je mu HSDPA a UMTS jaksi na nic.

Z mobilů bych doporučil SonyEricsson. Bezproblémové párování s BT, bezproblémové připojení na net. U SMS a MMS (proč tu předraženost vůbec používat?) jde spíše o použitý soft, než o mobil.

Problém jsem neměl ani s Motorola Razr V3. Po zkušenostech s Nokia E61 bych se ti tuto značku neodvážil doporučit. Už vím, co znamená Nokia Connecting People :( :no:
steve12 (9)|18.12.2006 07:54
Také doporučuji SE. Zcela bez problémů:yes:
Paullus_ce4you (400)|18.12.2006 08:11
Mám taky tohoto Della a v současné době čekám na Motorolu Maxx, HSDPA až 3.6 Mbps.

Měla by být na trhu údajně před Vánocemi. Vzhledem k marketingové minulosti Motoroly si ale nedělám iluze, že to budou už tyto Vánoce.
Zdenek Malinsky (9781)|18.12.2006 08:58
Nechci rozpoutávat flame, ale:
- Milan v Tovačově určitě HSDPA ani UMTS nemá a asi jen tak brzy mít nebude
- O2 stejně má HSDPA blokovaný na max. 1mega
- Motorola - na její ovládání jsem si ani po roce a půl nezvykl (nejsem SMSkový maniak a pošlu jich max. 120 o Vánocích), ale zapínat doručenku při každém odeslání mě opravdu přivádělo k šílenství.

Možná při výběru je dobré zůstat u stejné značky kvůli příspušenství, nabíječce, ovládání - pozor, není pravidlem.
MilanO_ce4you (187)|18.12.2006 10:36
Přesně to co požaduji, mi splnila Nokia 6230. Jen tak jsem si půjčil synovu a jaké překvapení. Připojení na Net bez problémů, Indovisi nádherně funguje a to nemusím telefon vůbec vyndavat a něco zapínat. Hned jsem si jeden sehnal, majitel mi málem ještě zaplatil za to že jej od něj vezmu. Rázem je z Della komunikátor s VGA a s WIFI. Super.
Paullus_ce4you (400)|8.3.2007 15:21
Tak jsem konečně té Motoroly maxx V6 dočkal. HSDPA funguje přes kabel s PC a notebookem bezchybně (s O2 v Praze kolem 0,9 Mbps), přičemž odezvy jsou samozřejmě poněkud delší než u normálního připojení.

Co je ovšem závažný problém, to je komunikace mobilu s Dell Aximem. Sice se k internetu připojím, ale po chvíli mi spojení (zejména při kliknutí na odkaz s další stránkou) spadne. Nejhorší ale je, že datová relace mi zůstane viset na mobilu a nejsem schopen ji ukončit jinak, než vypnutím a znovuzapnutím mobilu.

Nevíte, co s tím? Nastavení na PDA mám všechna správně, s předchozím mobilem mi to GPRS šlapalo bezchybně. Jak jsem již psal, telefon mi řádně spolupracuje s PC, takže ani na jeho straně by neměl být ohledně nastavení žádný problém.
Mr.Yodaaaa (3)|1.5.2007 15:34
rad bych se zeptal, jestli a jak jde sparovat simbianovou Nokii E50 s X50v aby me jel internet pres EDGE??
Docent (1234)|1.5.2007 16:39
Používal jsem x51v bez problémů s Nokií 9500 a E61, na EDGE nezáleží, pokud je v místě k dispozici (což třeba u Eurotelu na většině území nehrozí), přepne se na něj telefon sám, jinak jede přes GPRS.
Mr.Yodaaaa (3)|1.5.2007 17:21
to ja vim. prave proto tedkom budu prechazet k T-mobile, ktery ma EDGE v Brne.... me prave zajimalo jestli jde v pohode sparovat simbian s windows mobile. a mohl bych se vas zeptat, jakou pribliznou a prumernou rychlosti jede internet pres EDGE? jako jak rychle se nacitaji stranky na aximu, kdyz to jede pres ten bluetooth.
dodger_ce4you (145)|1.5.2007 17:51
Na Slovensku okolo 80-90 kbps (priemerne) :O bluetooth ide tiez okolo 120kbps :yes:
Ak si mal dial-up alebo ISDN tak urcite budes vediet dobu nacitania stranky ;)
Docent (1234)|1.5.2007 18:37
[QUOTE="Mr.Yodaaaa"]to ja vim. prave proto tedkom budu prechazet k T-mobile, ktery ma EDGE v Brne.... me prave zajimalo jestli jde v pohode sparovat simbian s windows mobile. a mohl bych se vas zeptat, jakou pribliznou a prumernou rychlosti jede internet pres EDGE? jako jak rychle se nacitaji stranky na aximu, kdyz to jede pres ten bluetooth.[/QUOTE]
Spárovat to šlo v pohodě, na rozdíl třeba od iPaqu 6515, který se mně jako modem nepodařilo rozchodit ani pro Axima, ani pro notebook... Rychlost jsem neměřil, ale byla výrazně větší než GPRS :-).
brushie (4)|12.2.2008 23:56
Ja stojim pred otazkou aky mobil s podporou HSDPA mam kupit, tak aby mi cez BT bezproblemov komunikoval s mojiim Axim x51v. Prosim poradte ko to uz ma odskusane. Zijem v UK mam simku od 3, simka v usb modeme a cez notebook slape bezchybne.
Skusal som sparovat Axim s mojou N70 ale vdaka symbianu to asi nepojde, takze rozmyslam ze kupim novy mobil, ale chcem mat zaruku ze bude spolupracovat s Aximom.
Paullus_ce4you (400)|15.2.2008 22:52
[QUOTE="brushie"]Ja stojim pred otazkou aky mobil s podporou HSDPA mam kupit, tak aby mi cez BT bezproblemov komunikoval s mojiim Axim x51v..[/QUOTE]

Mně s Dell Aximem X51v naprosto bezchybně chodí Samsung U700.