Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Dell Axim X3i

Pavel Koza (4761)|28.1.2004 10:26
Již více než před rokem vstoupila společnost Dell na Pocket PC trh se svým zařízením Dell Axim X5, které si během několika měsíců oblíbilo mnoho uživatelů. Byla to především cena, kterou Dell rozčeřil vcelku poklidnou oblast zařízení se systémem od Microsoftu. V tomto duchu, tedy kvalitní zařízení za nízkou cenu, pokračuje Dell i po uvedení modelové řady Dell Axim X3, která je nabízena hned ve třech variantách. A tu nejvýkonnější variantu vám dnes představím v podrobné recenzi. Přečtěte si celý článek



Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
aloner (4)|2.2.2004 15:44
Koupil jsem si Dell Axim X3i a cekalo mne nemile prekvapeni. Nefungoval SDIO slot (koupil jsem si Bluetooth SDIO kartu) a soucasne blblo WiFi (chvili slo, chvili neslo). Kontaktoval jsem Dell a po marnych snahach o softwarovy bugfix mi byl vadny kousek vymenen za novy. Jak jsem se potom docetl na www.aximsite.com jedna se o celkem castou zavadu X3i :-(

Malou vydrz na baterky nemohu komentovat, protoze jsem si dokoupil extended baterku. Ale pro moje potreby mi vydrz staci.

Jinak jsem s timto zarizenim velmi spokojen. Zkousel jsem programek TotalRemote pro emulaci dalkoveho ovladani s nekolika televizory a jednim sat-receiverem a spokojenost vcetne "nauceni se" novych dalkovych ovladacu. Bohuzel zklamanim je komunikace (posilani vizitek) s mobily pres IR. Testoval jsem s uspechem Nokii 6210, 6310i, naopak selhaly pokusy s Samsung SGH-C100, Motorola Timeport T260 a Siemens S55 :-(

Nedockave cekam az se bude v CR prodavat (neprodava se uz nekde?) propojovaci kabel mezi X3i a Garmin eTrex Legend, resp. jakykoliv kabel, ktery by mi umoznil pripojit zarizeni pres RS-232. Docela by stacil i popis pinu toho spodniho konektoru, kabel bych si zbastlil.
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 16:24
[QUOTE="aloner"]Koupil jsem si Dell Axim X3i a cekalo mne nemile prekvapeni. Nefungoval SDIO slot (koupil jsem si Bluetooth SDIO kartu) a soucasne blblo WiFi (chvili slo, chvili neslo). Kontaktoval jsem Dell a po marnych snahach o softwarovy bugfix mi byl vadny kousek vymenen za novy. Jak jsem se potom docetl na www.aximsite.com jedna se o celkem castou zavadu X3i :-([/QUOTE]

Uffff, uz jsem se opotil, ze neni SDIO compatible, a ze jsem psal bludy. A kdyz uz jste mel tu cest reklamovat, jak to problehlo? Skutecne tak, jak pisu (tedy bez problemu)?
aloner (4)|2.2.2004 18:25
[QUOTE="Pavel Koza"]Uffff, uz jsem se opotil, ze neni SDIO compatible, a ze jsem psal bludy. A kdyz uz jste mel tu cest reklamovat, jak to problehlo? Skutecne tak, jak pisu (tedy bez problemu)?[/QUOTE]

SDIO slot je kompatibilni, resp. zkousel jsem 256MB pametovou kartu (SanDisk) a sam vyuzivam Bluetooth SDIO kartu od fy Socket. Oboji bez problemu. Jine karty nemam k dispozici k testovani.

Jelikoz nase organizace je velkym zakaznikem Dellu, slo to celkem dobre :-) Na vymenu jsem cekal cca 1mesic. Nejdele trvalo dohadovani se se supportem, kdyz se mne snazili presvedcit, ze vada neni v pristroji, ale "mezi klavesnici a zidli". Pry jsem spatne instaloval drivery a podobne nesmysly. Kdybych byl asi jen obycejny smrtelnik, pekne by se mnou zametli. Ale to je asi tradicni chovani Dellu, protoze podobne zkusenosti se supportem ma spoustu lidi ve foru Axim X3 (www.aximsite.com), kteri se setkali se stejnou zavadou.
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 19:18
No tak to je ale v prikrem rozporu s tim, co mi tvrdil ten pan z Dellu i s tim, ceho jsem jako pracovnik IT svedkem...:no:
Prochaine_ce4you (82)|4.8.2004 18:45
[QUOTE="aloner"]Nedockave cekam az se bude v CR prodavat (neprodava se uz nekde?) propojovaci kabel mezi X3i a Garmin eTrex Legend, resp. jakykoliv kabel, ktery by mi umoznil pripojit zarizeni pres RS-232. Docela by stacil i popis pinu toho spodniho konektoru, kabel bych si zbastlil.[/QUOTE]

Viděl jsem takový kabel (včetně auto zástrčky pro dobíjení Axima i GPS) dnes na Amazonu za $55.
JirKa.K_ce4you (58)|1.9.2004 15:49
Tento Axim se mi vazne libi!

Ale...
Pisete, ze nema BlueTooth, jenze na primo u Dellu je napsano: "Integrovany Bluetooth"
Odkaz:
AXIM X30 312MHz Wireless PAN/LAN

A pak se mi taky libi tento:
AXIM X30 624MHz Wireless PAN/LAN
Pavel Koza (4761)|1.9.2004 15:57
[QUOTE="JirKa.K"]Ale...
Pisete, ze nema BlueTooth, jenze na primo u Dellu je napsano: "Integrovany Bluetooth"[/QUOTE]

To ma jednoduche vysvetleni - clanek je z dubna, kdy skutecne Dell umel akorat WiFi. Ze v prubehu mesicu zacal pod uplne stejnym oznacenim prodavat verzi s BT a WiFi je ****** matouci zkazniky...

A jen na zaver - Axim X3 a X30 jsou ruzna zarizeni, i kdyz vypadaji stejne;) Ted dopisuju recenzi X30, akorat je to ta slabsi verze:sarcastic:
JirKa.K_ce4you (58)|1.9.2004 16:08
Aaaaha, diky za vysvetleni.

[QUOTE="Pavel Koza"]
A jen na zaver - Axim X3 a X30 jsou ruzna zarizeni, i kdyz vypadaji stejne;) Ted dopisuju recenzi X30, akorat je to ta slabsi verze:sarcastic: [/QUOTE]

Tak na tu recenzi si pockam. Chtel jsem Looxe 720, ale je to pro me /jako pro studenta/ hoodne penez. :) Jsem zvedavy, jak dopadne Axim s tim 312 MHz v recenzi. Pokud dobre, tak si myslim, ze za cenu 11 662 Kc neni co resit. :)


Jeste jeden takovy postreh. Bude to moje prvni PDA (kdyz nepocitam Casio PV-S450), takze travim dost casu prolezanim webu, inetovych obchodu, porovnavanim cen atd. A prave kvuli politice DELLu jsem pri pro prochazeni obchodu na zadny DELL nenarazil = neumyslne jsem na nej zapomnel. :disgusted:


Kdy priblizne bude ta recenze?
Pavel Koza (4761)|1.9.2004 16:30
[QUOTE="JirKa.K"]Kdy priblizne bude ta recenze?[/QUOTE]

Noooo, zbyva to uz jen nafotit, uploadnout a napsat zaverecne slovo (pravda, jeste si s tim pohraju), takze kdyz nebude pritelkyne vecer zlobit a stuhnu dojet domu za svetla, zitra by mohla byt. Ale je to tak na 50%...
JirKa.K_ce4you (58)|3.9.2004 14:30
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="JirKa.K"]Kdy priblizne bude ta recenze?[/QUOTE]

... takze kdyz nebude pritelkyne vecer zlobit a stuhnu dojet domu za svetla, zitra by mohla byt. Ale je to tak na 50%...[/QUOTE]

Takze jste asi za svetla nedojel a pritelkyne zlobila. :D
Jardach_ce4you (21)|19.2.2005 21:15
Dobrý den

V současné době zvažuji koupi nějakého PDA.Přečetl jsem si recenzi na tento model (Axim x30i) a moc se mi líbí.Pořád se rozhoduji mezi tímto modelem a modelem od HP rx3715-ten má ale dle recenze horší display.Mám jen tyto požadavky ,přenášet a kopírovat soubory v Excelu a Wordu,a hojně využívat spojení s netem přes Wi-Fi (mám svou síť).Bohužel v recenzi Dellu jsem se nedozvěděl ,jestli tento model má právě zmiňovaný Word a Excel .Další věc ,která mi není jasná ,v recenzi jsou uváděné foto s operačním systémem v angllickém jazyce,ale HP je v češtině,to byl problem je testovaného modelu,nebo u Dellu není česká lokace.IPAQ bude využívat i moje přítelkyně a česká lokace je pro ni naprosto nezbytná.Děkuji za veškeré připomínky ,nebo náměty na jiné PDA s těmito požadavky (Wi-fi,Excel.Word)
Dzejkob (286)|20.2.2005 11:31
[QUOTE="Jardach"]Dobrý den

V současné době zvažuji koupi nějakého PDA.Přečetl jsem si recenzi na tento model (Axim x30i) a moc se mi líbí.Pořád se rozhoduji mezi tímto modelem a modelem od HP rx3715-ten má ale dle recenze horší display.Mám jen tyto požadavky ,přenášet a kopírovat soubory v Excelu a Wordu,a hojně využívat spojení s netem přes Wi-Fi (mám svou síť).Bohužel v recenzi Dellu jsem se nedozvěděl ,jestli tento model má právě zmiňovaný Word a Excel .Další věc ,která mi není jasná ,v recenzi jsou uváděné foto s operačním systémem v angllickém jazyce,ale HP je v češtině,to byl problem je testovaného modelu,nebo u Dellu není česká lokace.IPAQ bude využívat i moje přítelkyně a česká lokace je pro ni naprosto nezbytná.Děkuji za veškeré připomínky ,nebo náměty na jiné PDA s těmito požadavky (Wi-fi,Excel.Word)[/QUOTE]

Tak pozadavky word, excel a wifi dneska uz splnuje skoro kazde PDA :).Jinak pokud ten Dell neni dovezeny ze zahranici (USA), ale kupovan pres dell.cz, tak by k nemu lokalizace byt mela.
Jardach_ce4you (21)|21.2.2005 00:22
Díky moc za informaci ,chtěl jsem se ještě zeptat na kvalitu Wi-Fi ,máte s tím někdo zkušenosti ,je horší u Dellu ,nebo u HP.Dost jsem slyšel kritiku na Wi-Fi Loox 420 po kterém jsem taky pokukoval.