Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

DataPhone II / MDA II a VPN

st.tom_ce4you (365)|27.1.2004 16:19
Funguje nekomu pripojen k VPN pres Eurotel Data nonstop? Me bylo receno na infolince Eurotelu, ze tuto sluzbu neposkytujou. Tedy lepe receno poskytuji tuto sluzbu pouze firemnim zakaznikum.

Predem diky za jakekoliv info.
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 16:25
[QUOTE="st.toma"]Funguje nekomu pripojen k VPN pres Eurotel Data nonstop? Me bylo receno na infolince Eurotelu, ze tuto sluzbu neposkytujou. Tedy lepe receno poskytuji tuto sluzbu pouze firemnim zakaznikum.

Predem diky za jakekoliv info.[/QUOTE]

To by mela byt pravda, problem je tusim s nejakymi porty. Firemni zakaznici maji jine APN, a tam uz by to melo fungovat.
st.tom_ce4you (365)|27.1.2004 16:37
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="st.toma"]Funguje nekomu pripojen k VPN pres Eurotel Data nonstop? Me bylo receno na infolince Eurotelu, ze tuto sluzbu neposkytujou. Tedy lepe receno poskytuji tuto sluzbu pouze firemnim zakaznikum.

Predem diky za jakekoliv info.[/QUOTE]

To by mela byt pravda, problem je tusim s nejakymi porty. Firemni zakaznici maji jine APN, a tam uz by to melo fungovat.[/QUOTE]

Eurotel me zacina posledni dobou pekne stvat. Vite nekdo jak je na tom T-Mobile?
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 16:45
[QUOTE="st.toma"]Eurotel me zacina posledni dobou pekne stvat. Vite nekdo jak je na tom T-Mobile? [/QUOTE]

Tim si nejsem 100% jisty, ale tohle je "feature" od zacatku...:?
jerzy_ce4you (230)|27.1.2004 21:29
Mně to funguje (dataphone2, eurotel paušál + data nonstop) pro MS W2K Server VPN. Pro file transfer používám z2 PocketLan (Network) + libovolný file explorer (nejrychlejší se jeví PE PocketExplorer), ale i tak je to téměř nepoužitelně pomalé. Musím ale používat pouze DNS jména. Jinak jsem zkoušel TS clienta (celkem slušná odezva) a poštu a intranet (též ujde).
st.tom_ce4you (365)|31.1.2004 13:38
[QUOTE="jerzy"]Mně to funguje (dataphone2, eurotel paušál + data nonstop) pro MS W2K Server VPN. Pro file transfer používám z2 PocketLan (Network) + libovolný file explorer (nejrychlejší se jeví PE PocketExplorer), ale i tak je to téměř nepoužitelně pomalé. Musím ale používat pouze DNS jména. Jinak jsem zkoušel TS clienta (celkem slušná odezva) a poštu a intranet (též ujde).[/QUOTE]

jak se Vam to podarilo nastavit? Nechal jsem si dokce aktivovat internet.open a stale nic... diky za radu.
jerzy_ce4you (230)|31.1.2004 21:02
Udělal jsem následující...
1. založil jsem připojení "work" VPN.
2. nastavil jsem veřejnou IP adresu cílového serveru.
3. Požíváme PPTP
4. Nastavil jsem uživatele....
5. Pokročilé:
IP přidělí server
DNS přidělí server

A to je vše. Obávám se, že to je naprosto "default". Snad jen ještě to, že jsem "vykostil" vše ze záložky modem. Abych se přiznal, tak metodika nastavení připojení je nějaká "divná". Není jasné, co bude kdy použito. Vytvoření více variant (profilů) je bez použití dalších SW asi neprůchodná. Vše je jaksi namixováno do sebe.
Pavel Koza (4761)|5.2.2004 16:48
Sakra, prave jsem nad tim stravil 5 hodin... Oskar GPRS, a NIC... Na serveru se akorat na chvili objevi jedno pripojeni z IP adresy Oskara, ale po chvili se to stornuje. Ani v logu RRAS sluzby nic neni... Nejake tipy?
karlic (707)|24.2.2004 13:16
Musíte mít název toho VPN serveru na který se připojujete v "Exceptions"
Pak vše chodí OK.