Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket NDays

Pavel Koza (4761)|27.1.2004 12:57
Pocket NDays je jednoduchý doplněk pro obrazovku Dnes, který zobrazuje informace o tom, kdo má dneska zrovna svátek.

Autor :: eXEden
Překlad :: plně lokalizováno, na webu autora je jak setup pro desktop, tak i CAB.
Zařízení :: Pocket PC 2002 a 2003



Vlastnosti:
  • freeware
  • jednotná instalace pro ČR i pro SR
  • uživatelsky definovatelný kalendář (definování jmen, poznámky a identifikace státního svátku)
  • nastavitelné zvýraznění státních svátků
  • nastavitelné zobrazení poznámky k aktuálnímu dnu (např. 17.11. - Den boje za svobodu a demokracii)
  • nastavitelné upozorňování na svátky i narozeniny lidí z kontaktů
  • nastavitelné upozorňování i na dopředné svátky a narozeniny (sledování [*]dnešního dne + dle nastavení i dalšího)
  • upozorňování na svátky i narozeniny nastavitelné - Žádné, Na obrazovku Dnes, Standardní (pomocí systémového upozornění, které se dá nastavit v Settings/Sounds&Notifications)
  • vyhledávání dle jména (filtr) i datumu
  • nastavitelné zobrazení svátku pro příští den
  • přímý přístup do nastavení přes tapnutí na obrazovku Dnes
  • menu pro rychlý přístup ke všem funkcím programu přístupné podržením stylusu na obrazovce Dnes
  • přehled svátků na 1 týden/měsíc dopředu s možností nezahrnout do výběru aktuálně zobrazované svátky
  • zobrazení dnešního i zítřejšího svátku na 1 řádek (oddělené *)
  • možnost změny ikony pro program na obrazovce Dnes (34 ikon)
  • podpora WM2002/WM2003


EDIT 12.10. 2006
Protože většina lidí nečte předchozí příspěvky, tak se stále opakují dotazy na kompatibilitu s WM 5.0. Tedy: NDays na WM 5.0 fungují (Pocket NDays 3.5), ale jen zobrazují jména těch, kdo mají svátek tento a další den. Upozorňování vyskakujícím oknem ani alarmem nefunguje.

Autor asi 2 roky na tom softíku nepracuje a ani jinak nekomunikuje, takže je zbytečné mu psát. Psal jsem mu o tomto problému sokroumou zprávu začátkem ledna, ale ještě si ji nevyzvedl tzn. nechodí ani do diskuzí na ce4you, aby si tyto připomínky mohl přečíst. S tím víc nenaděláme. Buď se s tímto problémkem musíte smířit nebo použít alternativní Sunnydays, který je v poslední verzi (1.3) i pro WM 5. Další možností jsou např. Svátky a Birthdays anebo si s NDays vyexortovat data do Outlooku a mít je jako celodenní událost.
Pavel Koza (4761)|18.2.2004 12:09
K dispozici je jiz verze 3.0, vyvoj je timto ukoncen:)
havran_ce4you (0)|26.2.2004 09:51
Jsem nový a nezkušený uživatel MyPal 620 (WM2003) a PocketNDays se mi nadaří nainstalovat. Nevím, kterou verzi mám stáhnout - zkusil jsem jen nejnovější 3.0 jak "CAB" (co to je?) tak "klasická". Po přetažení na PDA jsem dostal hlášku, že systém nevyhovuje (nebo něco podobného).
Co dělat, poraďte.
eXEden_ce4you (811)|26.2.2004 10:35
[QUOTE="havran"]Jsem nový a nezkušený uživatel MyPal 620 (WM2003) a PocketNDays se mi nadaří nainstalovat. Nevím, kterou verzi mám stáhnout - zkusil jsem jen nejnovější 3.0 jak "CAB" (co to je?) tak "klasická". Po přetažení na PDA jsem dostal hlášku, že systém nevyhovuje (nebo něco podobného).
Co dělat, poraďte.[/QUOTE]
Instalační program podporuje verzi OS od 3.0 do 4.2 a tudíž by měl fungovat na všech v současné době používaných zařízeních. Zkuste se podívat na verzi WM2003, kterou máte v PDA a dejte mi vědět ... Ještě někdo měl/má podobný problém?
havran_ce4you (0)|26.2.2004 12:31
Tak nevím, co jsem minule dělal. Dnes jsem si znovu stáhnul "klasickou instalaci" a vše proběhlo OK. V Today obrazovce se zobrazuje. :))
Jinou záhadou je, kam se program nainstaloval - nenacházím jej v programech ani průzkumníkem. Jak bych mohl znovu změnit nastavení? Aha už vím, nestačí tapnout, je nutno podržet. :oops:
Ale stejně, kde je schovaný?:O
eXEden_ce4you (811)|26.2.2004 13:15
[QUOTE="havran"]Tak nevím, co jsem minule dělal. Dnes jsem si znovu stáhnul "klasickou instalaci" a vše proběhlo OK. V Today obrazovce se zobrazuje. :))
Jinou záhadou je, kam se program nainstaloval - nenacházím jej v programech ani průzkumníkem. Jak bych mohl znovu změnit nastavení? Aha už vím, nestačí tapnout, je nutno podržet. :oops:
Ale stejně, kde je schovaný?:O [/QUOTE]
Program se instaluje implicitně do složky Windows. Asi bych nedoporučoval měnit instalační adresář např. pomocí CABInst, i když by aplikace fungovala. Je to celkem malá aplikace a tak ani nepoznáte, že ji máte nainstalovanou
eXEden_ce4you (811)|11.3.2004 18:40
I navzdory tomu, co jsem prohlásil o dalším vývoji, jsem právě vypustil verzi 3.1 Tato verze obsahuje jenom několik drobných vylepšení. Namátkou:

1) vylepšené GUI s podporou nástrojové lišty
2) korekce některých rutin (odstraněn timer na zobrazování upozornění - poděkování patří tomu, kdo ví, že mu patří :D - nyní se upozornění zobrazuje okamžitě)
3) pro vás asi nejpodstatnější změna - průběžné upozorňování - a to nastavitelné zvlášť pro svátky i narozeniny (více viz. obrázky na webu)

Ke stažení jako obvykle zde

Michal S.
eXEden_ce4you (811)|10.5.2004 08:39
Po delší době zaviněné jednou nemilou okolností jsem se po měsíci posadil k PC a upravil Pocket NDays a vypustil jeho novou verzi - tentokrát s označením 3.2
Hlavní změny:
1) upravený kalendář díky vašim připomínkám :D
2) vynechání M$ rutin pro práci s kontakty a vytvoření vlastního přistupu k nim a to vše jen z důvodu rychlosti
3) integrace do aplikace Kontakty

4) upraveno průběžné upozorňování zobrazující nyní údaje po jednotlivých dnech
5) drobné úpravy a opravy chyb :D

Ke stažení jako obvykle zde
Wuffi (1599)|10.5.2004 12:47
Super!
Milan Švec (938)|10.5.2004 15:52
[QUOTE="eXEden"]... Pocket NDays ... s označením 3.2...[/QUOTE]
Michale
Týdenní přehled narozenin (36 kontaktů) nyní za 6 sec., měsíční (140) za 39!
Doplnění svátků do Kontaktů super!

Vypadá to takhle:

eXEden_ce4you (811)|10.5.2004 16:18
:oops:
ipf (2136)|10.5.2004 16:35
Divná anketa.. jasně, že si vzpomínám na svátky, narozeniny, apod. A nejen svých blízkých. Jsem tak dokonalej? Vůbec ne, používám dokonalej soft od eXEdena. VIVAT eXEden.
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 07:48
Já vím, že by se to takhle asi nemělo, ale... Ještě jsem včera dělal drobné úpravy a vyšlo mi z toho následující (no vlastně verze 3.3 :D):

1) přidány přehledy (které jsou stejné jako Datum svátků z Kontaktů), které jsou nyní přístupné přes tlačítko "..." z upozornění.

2) všechny přehledy byly obohaceny o funkci exportu. Export je možný do formátu HTML, CSV

3) opraveno posun jednoho dne u průběžného upozorňování na narozeniny :oops: :D

Ke stažení jako obvykle zde.
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 13:29
Vážení hodil by se někomu z vás do NDays do přehledů doplněk automatického vytvoření e-mailu z vámi vytvořené šablony? Popř. vytvoření úkolu pro vybranou osobu(osoby) (např. koupit jí housle :D)? Tak nějak uvažuju co s tím dál ;)
Díky moc...
ipf (2136)|11.5.2004 13:43
Email (mně osobně) ne, já oslavencům (svátkovým) posílám SMSku, takže tu bych uvítal. Narozeniny minimálně obvolávám. Ale SMSsku ze svátků, to jo, to bych bral.
Wuffi (1599)|11.5.2004 13:44
Mno ten e-mail by nebyl spatna vec, ovsem aby se opravdu menil text podle svatku/narozenin toho cloveka - aby kdyz ma svatek Martin nepsal Eve, ke svatku nepral vse nejlepsi k narozeninam apod. :) A ten ukol - jako ze se mi vytvori ukol ze mam koupit darek? :D
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 13:47
Hmmm ... tak něco s tím provedem. Možná by i ta SMS šla ... Ještě si to nechám projít hlavou :) A co se toho úkolu týká - znám sám sebe a při dopředném upozorňování si to zaznamenat jako nápad např....
Jak říkám ... uvidíme :)
váňa (242)|11.5.2004 13:57
Mě se ten nápad s úkolem líbí, taky se znám :D (koupit květiny :!: )
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 14:00
[QUOTE="váňa"]Mě se ten nápad s úkolem líbí, taky se znám :D (koupit květiny :!: )[/QUOTE]
:D :D :D

A co přehledy a export? Alles in Ordnung? :) Se mi nechtělo opravovat jenom tu jednu chybu a tak jsem si jen tak zhotovil exporty s přehledama. To je tak, když se někdo po nocích nudí a nemůže spát :D
váňa (242)|11.5.2004 14:10
[QUOTE]A co přehledy a export? Alles in Ordnung? Se mi nechtělo opravovat jenom tu jednu chybu a tak jsem si jen tak zhotovil exporty s přehledama. To je tak, když se někdo po nocích nudí a nemůže spát [/QUOTE]

Špica...........:yes: :D
jiri.cech (151)|11.5.2004 14:28
Nemohla by být ikonka "S" a "N" v den oslavy červená nebo ještě lépe blikat ?
Já jí tam chci, prosíííím, haůůůů.

Proste někdo se mnou ...
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 14:32
A ktera ikonka? Ta na Today obrazovce? Nejak nerozumim ... za jakych podminek by mela blikat ci menit barvu? ;)
jiri.cech (151)|11.5.2004 15:48
[QUOTE="eXEden"]A ktera ikonka? Ta na Today obrazovce? Nejak nerozumim ... za jakych podminek by mela blikat ci menit barvu? ;) [/QUOTE]

Nóó ta kulatá s označením "S" a "N" na obrazovce dnes. A blikat by mohla v den oslavy tj. když v ten den má někdo narozeniny nebo svátek.

Nebo je to blbý ? :sarcastic:
eXEden_ce4you (811)|11.5.2004 16:03
No od toho jsou tam podle mě ta čísla :D Takhle člověk vidí, kdo má a kdo nemá ... :D
jiri.cech (151)|11.5.2004 16:26
[QUOTE="eXEden"]No od toho jsou tam podle mě ta čísla :D Takhle člověk vidí, kdo má a kdo nemá ... :D [/QUOTE]

Je mi to jasný, je mi i jasný, že já nemám. :)
Myslel jsem to jako takovou třešínku na dort, když už skoro není co zlepšovat ...

Ale už mlčím a s tou neblikající ikonkou se snad nějak naučím žít. :D
Wuffi (1599)|11.5.2004 18:17
K dokonalosti tomu chybi jeste moznost objednat kvetiny ci darek pres Internet, prirazovani fotek k uzivatelum a podobne velmi dulezite veci :no:


Ne, samozrejme si delam legraci, je to jedna z nejlepsich aplikaci co mam na svem DataPhone a myslim ze k dokonalosti ji uz nic nechybi :!: :!: :!:
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
jiri.cech (151)|11.5.2004 19:40
[QUOTE="eXEden"]Vážení hodil by se někomu z vás do NDays do přehledů doplněk automatického vytvoření e-mailu z vámi vytvořené šablony? Popř. vytvoření úkolu pro vybranou osobu(osoby) (např. koupit jí housle :D)? Tak nějak uvažuju co s tím dál ;)
Díky moc...[/QUOTE]

Co s tím dál ?
Přeložit do angličtiny, němčiny a turečtiny, dát to na http://www.handango.com - 19$/ks.
Dát výpověď v práci, odjet na Havaj :cool: a nechat si posílat registrační poplatky do tamního bankomatu. :D
Vít_ce4you (156)|11.5.2004 21:38
Proc mi to pri instalaci z PC, klinknuti na setup rika, ze to neni platna aplikace WIN 32. Mam MDA pripojene v kolibce, predtim mi to tak instalovat slo ...
Wuffi (1599)|11.5.2004 21:41
[QUOTE="jiri.cech"][QUOTE="eXEden"]Vážení hodil by se někomu z vás do NDays do přehledů doplněk automatického vytvoření e-mailu z vámi vytvořené šablony? Popř. vytvoření úkolu pro vybranou osobu(osoby) (např. koupit jí housle :D)? Tak nějak uvažuju co s tím dál ;)
Díky moc...[/QUOTE]

Co s tím dál ?
Přeložit do angličtiny, němčiny a turečtiny, dát to na http://www.handango.com - 19$/ks.
Dát výpověď v práci, odjet na Havaj :cool: a nechat si posílat registrační poplatky do tamního bankomatu. :D
[/QUOTE]

Tak se mi zda ze si pletes eXedena s nekym ze Slunecneho SW? :D :D :D
Wuffi (1599)|11.5.2004 21:48
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="jiri.cech"][QUOTE="eXEden"]Vážení hodil by se někomu z vás do NDays do přehledů doplněk automatického vytvoření e-mailu z vámi vytvořené šablony? Popř. vytvoření úkolu pro vybranou osobu(osoby) (např. koupit jí housle :D)? Tak nějak uvažuju co s tím dál ;)
Díky moc...[/QUOTE]

Co s tím dál ?
Přeložit do angličtiny, němčiny a turečtiny, dát to na http://www.handango.com - 19$/ks.
Dát výpověď v práci, odjet na Havaj :cool: a nechat si posílat registrační poplatky do tamního bankomatu. :D
[/QUOTE]

Tak se mi zda ze si pletes eXedena s nekym ze Slunecneho SW? :D :D :D [/QUOTE]

Omlouvam se:) Programatori v SS tvori pomerne kvalitni aplikace a jejich cena byva i rozumna;)
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 08:26
[QUOTE="Wuffi"][QUOTE="Wuffi"][QUOTE="jiri.cech"][QUOTE="eXEden"]Vážení hodil by se někomu z vás do NDays do přehledů doplněk automatického vytvoření e-mailu z vámi vytvořené šablony? Popř. vytvoření úkolu pro vybranou osobu(osoby) (např. koupit jí housle :D)? Tak nějak uvažuju co s tím dál ;)
Díky moc...[/QUOTE]

Co s tím dál ?
Přeložit do angličtiny, němčiny a turečtiny, dát to na http://www.handango.com - 19$/ks.
Dát výpověď v práci, odjet na Havaj :cool: a nechat si posílat registrační poplatky do tamního bankomatu. :D
[/QUOTE]

Tak se mi zda ze si pletes eXedena s nekym ze Slunecneho SW? :D :D :D [/QUOTE]

Omlouvam se:) Programatori v SS tvori pomerne kvalitni aplikace a jejich cena byva i rozumna;) [/QUOTE]Pšššššššššt ... maminka se dívá :D :D :D
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 08:34
[QUOTE="Vít"]Proc mi to pri instalaci z PC, klinknuti na setup rika, ze to neni platna aplikace WIN 32. Mam MDA pripojene v kolibce, predtim mi to tak instalovat slo ...[/QUOTE]
No normálně to funfuje ... aspoň mně na 2PC:
Vít_ce4you (156)|12.5.2004 08:43
Ja nevim. Kdyz jsem to pred mesici stahoval poprve, slo mi to nainstalovat normalne pres kolibku. Ted uz dlouho ne, jiny veci ale ano. Nicmene jsem to vcera nakonec nainstaloval primo v MDA, takze uz to funguje... Diky!
Milan Švec (938)|12.5.2004 09:14
[QUOTE="eXEden"]...verze 3.3...
1) přidány přehledy ... přes tlačítko "..." z upozornění.
2) ... Export je možný do formátu HTML, CSV...[/QUOTE]

Úžasné. Přehledy i exporty jsou parádní. Třídění přehledu týdne podle chuti kliknutím na hlavičku sloupce - podle abecedy příjmení či jména. Nebo podle datumu a přitom ještě podle příjmení - jednoduché a dokonalé.
Exporty do Excelu v PC přes Total Commander a .csv okamžité a funkční.
[QUOTE="eXEden"]...doplněk automatického vytvoření e-mailu... Popř. vytvoření úkolu pro vybranou osobu(osoby)[/QUOTE]
Výborný nápad! Oboje. Taky přidávám hlas i pro možnost "Send SMS".
Jako využití už vytvořeného seznamu vybraných kontaktů by se mi to hodilo už vloni o dovolené. A protože to jde nejen pro svátky, ale i pro narozeniny ... při ponechání přehledu na jeden den (kvůli třídění datumu) - velice užitečná možnost!
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 09:31
[QUOTE="Milan Švec"]Vytvořeno za 9 sec.[/QUOTE]
Upřímně jsem rád, že už nejsou velký problémy s rychlostí. Osobně jsem se bál, že přechod k vlastním rutinám pro práci s kontakty bude cestou do pekla, ale ... :D
Ještě jedna drobnost. Při vícero úpravách v kontaktech naráz bude NDays po každé změně načítat data z kalendáře. To už teď sice takový problém z časového hlediska není, ale přemýšlím nad tím, že bych tam dodělal takovou jednu věc ... A to do popup menu přístupného přes Tap&Hold na obrazovce Dnes bych přidal zaškrtávací položku "Nekontrolovat kontakty" s následujícím významem:
- uživatel ví, že bude dělat větší změny Kontaktech
- zaškrtne volbu v menu
- provede si všechny změny v Kontaktech
- odškrtne si volbu a NDays si data načtou
- tohle by samozřejmě fungovalo jenom pokud by bylo nastavený upozorňování
- je to podle mě lepší než dočasně zakázat upozorňování v nastavení neboť takhle nepřijdete o nastavení dopředných dní a průběžného upozorňování

Takže asi tak nějak :D
jiri.cech (151)|12.5.2004 10:15
[QUOTE="eXEden"]A to do popup menu přístupného přes Tap&Hold na obrazovce Dnes bych přidal zaškrtávací položku "Nekontrolovat kontakty" s následujícím významem:
- uživatel ví, že bude dělat větší změny Kontaktech
- zaškrtne volbu v menu
- provede si všechny změny v Kontaktech
- odškrtne si volbu a NDays si data načtou
- tohle by samozřejmě fungovalo jenom pokud by bylo nastavený [/QUOTE]

Tak to myslím vůbec není nutné tam dávat, jen to bude mást nové uživatele. Rychlost je teď úžasná (kontaktů mám 465) a změny v kontaktech se dělají obvykle jen sem tam něco málo. Větší změny si každý udělá v Outlook na stole.

Také se ale přimlouvám za Send SMS. ( a za tu blikací ikonku :) )
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|12.5.2004 13:40
[QUOTE="jiri.cech"]
Tak to myslím vůbec není nutné tam dávat, jen to bude mást nové uživatele. ( "Nekontrolovat kontakty" )

Také se ale přimlouvám za Send SMS. ( a za tu blikací ikonku :) )
[/QUOTE]

S tímto musím jen a jen souhlasit.
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 13:45
[QUOTE="jiri.cech"]Také se ale přimlouvám za Send SMS[/QUOTE]
Mnooo ... tak to by takovej problém asi nebyl. Má to ale jedno důležité ale-nemám MDA, XDA, DataPhone či jinou podobnou věc a tak to nemám jak vyvíjet a ladit...
jiri.cech (151)|12.5.2004 16:45
[QUOTE="eXEden"][QUOTE="jiri.cech"]Také se ale přimlouvám za Send SMS[/QUOTE]
Mnooo ... tak to by takovej problém asi nebyl. Má to ale jedno důležité ale-nemám MDA, XDA, DataPhone či jinou podobnou věc a tak to nemám jak vyvíjet a ladit...[/QUOTE]

Já mám MDAII a dobrovolně se hlásím jako tester alfaverzí, betaverzí, release kandidátů. Pokud je to co platné ...
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 17:32
To je supr, ovšem já bych ho potřeboval pro vývoj a k ruce :) Zkusím si ho někde sehnat. Každopádně díky ;)
Wuffi (1599)|12.5.2004 17:39
Ne, my diky! :D
jiri.cech (151)|12.5.2004 18:33
[QUOTE="eXEden"]To je supr, ovšem já bych ho potřeboval pro vývoj a k ruce :) Zkusím si ho někde sehnat. Každopádně díky ;) [/QUOTE]

Doporučuji sehnat a nechat si. ( Mohu fakt vřele doporučit. )
Rádi tě uvítáme mezi nás, závisláky. :)
eXEden_ce4you (811)|12.5.2004 21:10
[QUOTE="jiri.cech"]Doporučuji sehnat a nechat si. ( Mohu fakt vřele doporučit. ) Rádi tě uvítáme mezi nás, závisláky. :) [/QUOTE]
No já jsem závislej na svém h2210 :D A na vysněné PDA (podobné MDA apod.) stále čekám. Myslím, že Pavel tady zmiňoval jedno takové šikovné v jednom fóru ... ovšem to se tady neprodává :disgusted: Tak snad se někdy dočkám :D
Broucek_ce4you (8)|13.5.2004 06:59
Jako nic proti, je to pekny programek. Jen by me zajimalo, kdo to od koho obslehnul, kdyz SunnySoft (firmu kterou ja zrovna nesnasim) poskytuje program SunnyDays a taky zadarmo. I nastaveni v programu jsou stejna, jen v NDays je jich asi trochu vic. Neni to porusovani autorskych prav? :o)))
Broucek_ce4you (8)|13.5.2004 07:04
[QUOTE="Broucek"]Jako nic proti, je to pekny programek. Jen by me zajimalo, kdo to od koho obslehnul, kdyz SunnySoft (firmu kterou ja zrovna nesnasim) poskytuje program SunnyDays a taky zadarmo. I nastaveni v programu jsou stejna, jen v NDays je jich asi trochu vic. Neni to porusovani autorskych prav? :o)))[/QUOTE]

No nic tak koukam, ze to dela jeden a tem samej clovek, takze neni. :D
eXEden_ce4you (811)|13.5.2004 07:42
[QUOTE="Broucek"]No nic tak koukam, ze to dela jeden a tem samej clovek, takze neni. :D [/QUOTE]
Asi tak nějak :cool: :D
Wuffi (1599)|13.5.2004 08:12
eXeden: Ty delas pro SS? :O :O :O :oops:
eXEden_ce4you (811)|13.5.2004 08:14
[QUOTE="Wuffi"]eXeden: Ty delas pro SS? :O :O :O :oops: [/QUOTE]
Neeeeeeeeee :D Jen mají moje zdrojáky ;) :cool:
Wuffi (1599)|13.5.2004 08:17
Uffff uz jsem se lekl:D
Wuffi (1599)|13.5.2004 08:20
[QUOTE="Broucek"]SunnySoft (firmu kterou ja zrovna nesnasim) [/QUOTE]
Juuu, procpak? Co Ti provedli :?: :D