Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Compaq GSM/GPRS wireless pack

reep_ce4you (11)|7.4.2002 20:05
Tak je konecne v prodeji. Jenom ta cena.. Přes 600 euro, za to je už opravdu pěknej telefon...[:(]
Kdo má zájem může objednávat tady: http://www.expansys.com/product.asp?code=219926-B21
Uvidíme za kolik bude v Čechách oficiálně. Někdo by mohl udělat testík..

[IMG-NA]http://www.expansys.com/img/big_219926-B21.jpg[/IMG]
DD_ (331)|7.4.2002 23:12
Nejsem si jist zda uvedene rozsireni ma velkou sanci na uspech. Neb kdyz uvazim rekneme officialni ceny iPaqu. Tak pri koupi 3630 (radove 18.000) a uvedeneho Jacketu (v prepoctu v uvedenem iShopu priblizne 20.000) tak se dostavam na cenu kterou necham za iPaqa 3870 (kolem 30.000) a rozumneho telefonu s BlueToothem (napr. 6310 ci Ericsson T39m, cenove kolem 10.000). Nehlede na to ze mam o nekolik trid lepsiho iPaqa, a telefon zvlast, ktery urcite vyuziji i jinak nez na ciste pripojovani se z iPaqa do Internetu.

hybo (3107)|8.4.2002 05:51
na slovensku sa uz predava, cena jemyslim okolo 22000 bez DPH, ale bo tak nejako. Predava ho firma Eurokomerz

CEuky
Martin Hanzal (132)|8.4.2002 08:58
tak se mi zda že to hošani s tou cenou nějak přepískli [:(] no třeba to za 3 měsíce zlevní na 1/3 [:sarcastic:] , no asi si pujdu koupit lepsi telefon a dal uz cekat nebudu ...
hybo (3107)|8.4.2002 09:40
no ja o cene aka bude v CR uz viem peknych par mesiacov, snad aj pol roka, takze preto som si kupil T39 [:D]

CEuky
Majky_ce4you (43)|11.4.2002 15:27
Mno, kolega si teda objednal tutu wec a ma to uz aj na stole. Ma to wsak iba jeden jediny problem a to ze to nefunguje. Aby GSM fungovalo musi byt zapnuty iPAQ coz je neziaduce. Pri vypnutom iPAQu nefunguje GSM aj napriek tomu ze ma wlastnu bateriu. Ma s tym niekto skusenosti ? Je to normalne ?[:mad:]
Majky_ce4you (43)|12.4.2002 09:57
Paaaani,

stale mi lezi tato wec bohuzial uz iba na stole a newiem ju rozumne vyuzit. Podarilo sa to uz niekomu spojazdnit k svojej spokojnosti ? Problem som popisal v predchadzajucej diskusii o riadok wyssie ale ziadne reakcie zatial nie su... Este by som dodal ze GSM pack sa tak chova na iPAQ 3850. Pouziva to uz niekto ? Mal to niekto na testoch ?
hybo (3107)|12.4.2002 10:00
no jeste par dni vydrzte, pracuje se na tom. Klidek. Kde jste to koupil ?
Majky_ce4you (43)|12.4.2002 10:03
Oki :) Kupil som to cez nasho dodavatela. firma EXE. Jasne ze vydrzim. Len som chcel vediet ci to mam vratit ako reklamaciu a ziadat iny kus, alebo to vratit a pozriet sa po inom rieseni ....
hybo (3107)|12.4.2002 10:06
EXE blava ? nie je chyba vo Vasom kuse, takze by to nepomohlo. Teda pravdepodobne. Zda sa, ze je problem, ako som sa prave dozvedel, s vytacanim * cisel. Inac, ked tak skuste aj www.eurokomerz.sk, mozno poradia. kto vie.
MaPo_ce4you (174)|12.4.2002 11:03
Zatim testuju, Voice i SMS a spoluprace s kontakty je ok. Na OSKARU mi nechodilo *98 pro pristup do voicemailu, vypada to ze FW zatim nepodporuje * konvence. Chystam se na testy dat
Majky_ce4you (43)|12.4.2002 11:08
Otazka znie....

Ako sa sprava GSM pack ked je vypnuty iPAQ ? Mne to robi to ze ked sa mi snazi niekto dovolat tak mu to zvoni ale mne nesignalizuje ziaden prichadzxajuci hovor. Takto funguju aj SMS. Proste da sa mi zavolat iba pri zapnutom iPAQu !!!
MaPo_ce4you (174)|12.4.2002 11:19
pokud je iPAQ vypnuty a jacket zapnuty, (dioda sviti) tak se normalne zbudi a zvoni.
Majky_ce4you (43)|12.4.2002 11:23
otazka posledna ... :) na akom type iPAQu ste tu skusali ?
null (0)|1.8.2002 11:24
Prosim poradte mi. Nemohu zprovoznit Wireless Pack. Hlasi mi chybu WPS "The system cannot find the device. Please remove the jacket, wait a few seconds then reinsert it" coz jsem jiz nekolikrat udelala, ale se stejnou hlaskou nakonec.
Mam iPAQ 3630 s ROM version 1.87, OS Windows CE 3.0. Dekuji.
hybo (3107)|1.8.2002 11:37
tohle mi taky delalo mam takovej pocit. par krat jsem ale resetl ipaq s nasazenym jacketem a pak se to upstavilo. Jde o to, ze po nasunuti jacketu sa flashuje par veci z jacketu do ipaqu a nekdy to skratka zblbne.
MaPo_ce4you (174)|1.8.2002 23:33
Skoro na vsech :-) H3630,3760,3850 a 3870

MaPo
MaPo_ce4you (174)|1.8.2002 23:40
Pokud neni, doporucuju upgradnout iPAQ na ROM Release 4:
http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/13595.html

nebo koupit upgrade na Pocket PC 2002 (stoji asi tisicovku, myslim ze se to docela vyplati) a upgradnout na EUU Release 2:
http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15068.html

MaPo, INTERSITER
null (0)|7.8.2002 15:02
Pokud jste s Prahy muzu se ten problem podivat a popripade vyzkouset vas Jacket s mojim iPAQ 3850. Mam taky GSM/GPRS Jacket + iPAQ 3850 a po trochu vetsich problemech jsem to nakonec sprovoznil. Pokud mate zajem piste SMS nebo volejte na 0608215045 nebo piste e-mail: milennium@seznam.cz
Jarda.
MaPo_ce4you (174)|9.8.2002 20:26
[QUOTE]Prosim poradte mi. Nemohu zprovoznit Wireless Pack. Hlasi mi chybu WPS "The system cannot find the device. Please remove the jacket, wait a few seconds then reinsert it" coz jsem jiz nekolikrat udelala, ale se stejnou hlaskou nakonec.
Mam iPAQ 3630 s ROM version 1.87, OS Windows CE 3.0. Dekuji. [/QUOTE]

a udelejte upgrade:
http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15348.html

MaPo
Martin Hanzal (132)|11.8.2002 22:13
Pozor! po upgradu ROMky na verzi 1.20 na 3850 mi přestal iPaq komunikovat datově s GPRS jacketem! volat a přijímat hovory jde ale při pokusu o připojení (Oskar gprs) mi ro napíše, že modem neopovídá! Děs a hrůza. tohle sem teď píšu přes klasický GSM spojení Irda-mobil. Jacket prostě datově mlčí 8-(
MaPo_ce4you (174)|12.8.2002 18:52
[QUOTE]Pozor! po upgradu ROMky na verzi 1.20 na 3850 mi přestal iPaq komunikovat datově s GPRS jacketem! volat a přijímat hovory jde ale při pokusu o připojení (Oskar gprs) mi ro napíše, že modem neopovídá! Děs a hrůza. tohle sem teď píšu přes klasický GSM spojení Irda-mobil. Jacket prostě datově mlčí 8-([/QUOTE]

krome:

http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15253.html

EUU2 update:
http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15068.html

taky je dobre provest upgrade gprs jacketu na novou verzi FW ( ke stazeni taky na www.compaq.com)


MaPo
bholik (21)|23.8.2002 18:43
[QUOTE]Hlasi mi chybu WPS "The system cannot find the device. Please remove the jacket, wait a few seconds then reinsert it" coz jsem jiz nekolikrat udelala, ale se stejnou hlaskou nakonec.
Mam iPAQ 3630 s ROM version 1.87, OS Windows CE 3.0. Dekuji. [/QUOTE]

Mam stejny problem. Pomuze nekdo ze stejne postizenych?
MaPo_ce4you (174)|23.8.2002 20:13
[QUOTE][QUOTE]Hlasi mi chybu WPS "The system cannot find the device. Please remove the jacket, wait a few seconds then reinsert it" coz jsem jiz nekolikrat udelala, ale se stejnou hlaskou nakonec.
Mam iPAQ 3630 s ROM version 1.87, OS Windows CE 3.0. Dekuji. [/QUOTE]

Mam stejny problem. Pomuze nekdo ze stejne postizenych? [/QUOTE]

Zdravim,

proctete prispevky smerem zpet.
Idealni varianta - upgradnete Pocket a napocket PC 2002, naaplikujte EUU2 a upgradnete GSM/GPRS Jacket. potrebne upgrady jsou zde:

EUU2:
http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15068.html

GSM/GPRS:
http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15348.html

Upgrade na Pocket PC se kupuje asi z 1000Kc jako CDcko.

A hlidejte si opublikovani novych upgradu - brzy prijde nova verze FW pro GSM GPRS ktera resi spoustu drobnosti, jako je SIMtoolkit, vytoceni neexsitujiciho cisla, @ v SMS zpravach atd.

MaPo, INTERSITER
MaPo_ce4you (174)|23.8.2002 20:23
Uzitecny link pro vsechny majitele iPAQu libovolne verze a operacniho systemu:

http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/index.html


je to primy link na vyberovy filtr pro vsechny SoftPacky, ktere Compaq vydal.
Staci v pravem sloupci vybrat iPAQ Handhelds a na dalsi strnace si z rolovaciho boxu vybrat model iPAQu a prislusny operacni system. No a dalsi stranka uz je seznam vseho, co se da stahnout jako upgrade, opravy, manualy atd.

MaPo, INTERSITER
bholik (21)|26.8.2002 12:56
Diky za odpoved.

[QUOTE]
proctete prispevky smerem zpet.
[/QUOTE]

To jsem samozrejme jiz drive udelal ... :-)

[QUOTE]
Idealni varianta - upgradnete Pocket a napocket PC 2002, naaplikujte EUU2 a upgradnete GSM/GPRS Jacket.
[/QUOTE]

Mam dovezeny iPAQ 3970. Upgrade GSM/GPRS packu udelam co nejdrive. Predpokladam, ze lze pouzit SP15348 a po te co bude uvolnen i Vami avizovany soubor se SAT atd. Mimochodem kdy to bude?

Chybu "The system cannot find the device. Please remove the jacket, wait a few seconds then reinsert it" se mi podarilo castecne eliminovat tim, ze jsem nechal GSM/GPRS jacket pres noc poradne dobit (po vybaleni jsem jej nechal v nabijecce jen chvili jelikoz jsem byl hodne netrpelivy). Ale i tak na mne docela casto blikne toto nebo i jina chybova hlaseni a je casto potreba PDA pripojene k WPS restartovat - tzn cele to je dost nestabilni. Doufam, ze po upgradu se to zlepsi. Malinko mne zarazi, jak mohl COMPAQ vypustit SW, ktery neni zcela v poradku. Chapu, ze se vzdy nejaka vec v SW najde a na to jsem si jiz zvykl, ale ne takova nestabilita a cetnost restartu, kterou zazivam s GSM/GPRS nyni ja :-(

Taky je patrne, ze celkovy design UI je spise delan pro PPC2000 nez pro PPC2002 a moc se mi nelibi (ale to je vec jen nazoru). Podle toho se da soudit, ze vyvoj trval asi hodne dlouho, ze? :-)

Borek
MaPo_ce4you (174)|26.8.2002 21:28
[/QUOTE]

Mam dovezeny iPAQ 3970. Upgrade GSM/GPRS packu udelam co nejdrive. Predpokladam, ze lze pouzit SP15348 a po te co bude uvolnen i Vami avizovany soubor se SAT atd. Mimochodem kdy to bude?

Chybu "The system cannot find the device. Please remove the jacket, wait a few seconds then reinsert it" se mi podarilo castecne eliminovat tim, ze jsem nechal GSM/GPRS jacket pres noc poradne dobit (po vybaleni jsem jej nechal v nabijecce jen chvili jelikoz jsem byl hodne netrpelivy). Ale i tak na mne docela casto blikne toto nebo i jina chybova hlaseni a je casto potreba PDA pripojene k WPS restartovat - tzn cele to je dost nestabilni. Doufam, ze po upgradu se to zlepsi. Malinko mne zarazi, jak mohl COMPAQ vypustit SW, ktery neni zcela v poradku. Chapu, ze se vzdy nejaka vec v SW najde a na to jsem si jiz zvykl, ale ne takova nestabilita a cetnost restartu, kterou zazivam s GSM/GPRS nyni ja :-(

Taky je patrne, ze celkovy design UI je spise delan pro PPC2000 nez pro PPC2002 a moc se mi nelibi (ale to je vec jen nazoru). Podle toho se da soudit, ze vyvoj trval asi hodne dlouho, ze? :-)

Borek
[/QUOTE]

POZOR - ..../15348.html neni to same, jako SoftPack15348!!!

Prozatim nezbyva nic jineho,nez pozit zmineny SP21805 (http://www.compaq.com/support/files/handheldiPAQ/us/download/15348.html), nic novejsiho zatim na strankach CPQ neni.
Po upgrade se to urcite zlepsi ;-)

MaPo, INTERSITER
milennium (336)|30.8.2002 10:40
Nazdar.
Musím říct,že jsem do GSM/GPRS Jacketu narval poslední verzi firmwaru a stejně mi to děla psí kusy...Pokud mi přijde SMS v které je @ (zavináč) tak mám v celé SMS samé zavináče !!! Se starším firmwarem mi tohle nedělalo. Jacket používám asi měsíc a za tu dobu jsem se snažil vychytat všechny mouchy,ale tohle mně fakt dostalo. Samozřejmně že mně trápí občasná nestabilita Jacketu + iPAQ ,ale na tohle se dá zvyknout (max. 1 x denně,někdy i dva dny nic...) COMPAQ by měl urychleně vydat novou opravnou verzi firmwaru pro GSM/GPRS Jacket.
Martin Hanzal (132)|30.8.2002 19:11
s tím @ máš naprostou pravdu, to je fakt úlet, já si myslel, že mi ty sms blokuje OSKAR ( jsou převážně z RADARY.cz), jinak jacket se chová opravdu prapodivně, občas vypadne GPRS (na mobilu co leží normálně jede) , jindy to vyhodí hlášku vlož SIM kartu, při nabíjení se nedobije na 100%, ale třeba na 89%, jednou dokonce jen na 53% (!), myslím, že ten nový firmware stojí za prd, možná bych řekl, že je horší než ten starý [:mad:]
MaPo_ce4you (174)|31.8.2002 10:41
Tak jsem patral u FW verze 776 je to s tim @ fakt pravda, je to dokonce known bug, v nove bete 786 je to opravene, mela by bejt uvolnena jako final snad pristi tyden. navic ma jeste SIMtoolkit + par ioprav typu zmenenych timeoutu.
Co se tyka toho "tvareni se" ze je na signalu a pripojeny, a pritom netecou data tak to je pravdepodobne problem souvisejici nejak s prislusnou vysilaci bunkou operatora, mel jsem podobny problem konkretne s T-mobilem, a po nahlaseni, ze mame v dane lokalite tenhle problem tam poslali techniky a zacalo to chodit uplne normalne.

Mimochodem, mate nekdo problem, ze by vam chodilo spatne vyhledavani jmen z kontaktu (jako ze se nejaka jmena nenajdou, prestoze v kontaktech prokazatelne jsou?)

MaPo, INTERSITER
PavelR. (2184)|9.9.2002 18:39
Jen dalsi mala zkusenost s GSM/GPRS jacketem:

Dnes jsem se dozvedel, ze se mi o vikendu snazil dovolat jeden znamy. Ja jsem tvrdil, ze jsem nenasel zadny zmeskany hovor (kdybych totiz nejaky nasel, zcela jiste bych se ozval). Duvod tohoto maleho nedorozumeni byl prosty, mel jsem SIM v Compaq GSM/GPRS packu a ten byl na chvili odpojen od iPAQu.

Je to sice malickost, ale mozna by stalo za uvahu, aby FW jacketu byl nastaven tak, aby neslo GSM/GPRS modul pouzivat bez iPAQu - ono jej vlastne ani pouzivat nejde, protoze bez PDA nemuzete vytacet cisla, prijimat hovory atd. Tak proc tedy automaticky nevypnout jacket po odpojeni uplne a nenechat VF cast bezet a vybijet tak zbytecne baterie? Nebudete rovnez muset vysvetlovat kolegum, proc jste se neozvali, "kdyz jste preci meli zmeskany hovor"...

PavelR.
MaPo_ce4you (174)|11.9.2002 19:43
Automatika by byla fajn, nicmene pokud se Jacket sundava tak jak je napsane v navodu - tedy stikne se modre tlacitko na zadni strane a vytahne se, GSM/GPRS jacket se se vypne.

MaPo, INTERSITER
GSMcz (1)|30.4.2006 16:41
DD,
sice toto vlakno je jiz ponekud stare, ale nic jineho jsem nenasel.
Mam pujcenej tento Wireless Pack a testuji jej na svem h5450, narazil jsem na spoustu problemu, nejprve na to, ze mi nespolupracuje s PC 2003 - to je asi v poradku (nebo se mylim a melo by toto zarizeni spolupracovat i s op. syst. 2003?), takze jsem flashnul zpet na PC 2002 ale dalsi problem, po usnuti PPC se mi nikdo nedovola, resp. na druhe strane to vyzvani, ale PPC se nevzbudi :-( Mam neco spatne nastaveno? (mam veskere aktualizace jak PPC, tak toho Packu - Update Release 2)
Take by me zajimalo za kolik se to da dnes poridit ... hledal jsem nejake ceny aktualni, ale nic jsem nenasel, je to jiz hist. takze predpokladam, ze by cena nemusela byt nijak vysoka.

Dekuji predem za odpoved - Dan