Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA a Bugy v ROM 4.0.0.05 ?

Feel_ce4you (45)|25.1.2004 19:53
Zdravím. Do MDA jsem flashoval ROM 4.0.0.05 ukuchtěnou v kuchyni na http://www.yorch.net/ Vše jede celkem bez problémů, spoustu bugů jsem tím vyřešil, ale nic asi není bez chybičky, takze i 2 přibyly. Občas se mi vypne podsvícení displaye a opětovné "tapnutí" už ho nerozsvítí. Musím do nastavení podsvícení a tam vyškrtnout a zašktrnout možnost rozsvícení po doteku displaye, pak to zase jede. Nestává se to často, je to neperiodické a v různých situacích.

Druhý problém je s místem. Pokud se nepletu, tak vše, co flashuji by snad mělo zabírat místo pouze v ROM a ne v hlavní paměti přístroje. Někam mi ale i přesto z této paměti zmizelo asi 5-7MB. Po proměření zabírá vše co je v paměti učitý objem dat, kterému po přičtení k volnému místu chybí do celkové paměti přístroje asi 5-7MB.Samotná kompletní složka Windows, ze které je vymazané vše vymazatelné, zabírá cca 62MB.

Proto nevím kam ten zbytek zmizel. Služby, co se spouští po startu si vezmou tak maximálně 500kb. Spotřebuje pak ten zbytek samotný systém WM 2003 ???

Pokud máte někdo podobný problém(y), nebo víte jak je řešit.... Každý tip bych ocenil. Trápí mě hlavně ta pamět. Díky.
st.tom_ce4you (365)|25.1.2004 22:14
[QUOTE="Feel"]Zdravím. Do MDA jsem flashoval ROM 4.0.0.05 ukuchtěnou v kuchyni na http://www.yorch.net/ Vše jede celkem bez problémů, spoustu bugů jsem tím vyřešil, ale nic asi není bez chybičky, takze i 2 přibyly. Občas se mi vypne podsvícení displaye a opětovné "tapnutí" už ho nerozsvítí. Musím do nastavení podsvícení a tam vyškrtnout a zašktrnout možnost rozsvícení po doteku displaye, pak to zase jede. Nestává se to často, je to neperiodické a v různých situacích.

Druhý problém je s místem. Pokud se nepletu, tak vše, co flashuji by snad mělo zabírat místo pouze v ROM a ne v hlavní paměti přístroje. Někam mi ale i přesto z této paměti zmizelo asi 5-7MB. Po proměření zabírá vše co je v paměti učitý objem dat, kterému po přičtení k volnému místu chybí do celkové paměti přístroje asi 5-7MB.Samotná kompletní složka Windows, ze které je vymazané vše vymazatelné, zabírá cca 62MB.

Proto nevím kam ten zbytek zmizel. Služby, co se spouští po startu si vezmou tak maximálně 500kb. Spotřebuje pak ten zbytek samotný systém WM 2003 ???

Pokud máte někdo podobný problém(y), nebo víte jak je řešit.... Každý tip bych ocenil. Trápí mě hlavně ta pamět. Díky.[/QUOTE]

Oba bugy jsou i v rom 4.00.11, bohuzel s vypinanim osvetleni jsem se taky setkal. Staci vypnout a zanout mda a je to vyresene. Pamet si vyzobnul system sam pro sebe. :(
Magua (98)|26.1.2004 12:44
mám 4.00.05ku a problémy znám dobře :-) ale jen je zajímavé že jsem si udělal romku malou na yorchu a mám víc volného místa než s ppc2002 - fakt nechápu...

a to druhé,prostě se to stává, ale stačí chvíli podržet powefoff tlačítko a hned zas svítí a všechno zůstává stále na displayi a je to rychlé tak mi to ani neva...