Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WM2003 na LOOXu 600 - máte Bluetooth Manager v "Connections"? Chyba?

Jindra Hojer (6)|24.1.2004 16:53
Nerozumím jedné věci, a to, proč v System-Connections jsou pouze dvě ikony - "Beam" a "Connections". Přitom jiná PDA zařízení tam mají Bluetooth manager a mně přijde zcela logické, že se nachází právě tam.

Ne tak u LOOXu se systémem WM2003. Nechápu, proč tam prostě NENÍ. Já chci uživatelsky příjemný Bluetooth jako mají iPAQy, ne ten PocketPlugFree, který sice funguje, ale méně zkušenější uživatel mu vůbec nemusí porozumět. A proto se táži, proč??? Nebo je to snad problémem pouze mého kusu? Neměl ho ani s verzí 402, ani s nynější 427.

Jak jste na tom vy a co si o této "vychytávce" myslíte???

PavelR. (2184)|24.1.2004 19:32
... nehledejte v PocketLOOXu co tam není :) :) :) ... ne vážně, původní BT aplikace od Microsoftu je v PocketLOOXu 600 (ROM v402, v427) i 610 (ROM v502, v527) vypnuta. To, že tam tuto ikonu nemáte není chyba, ale záměr. Pro správu BT v PDA od FSC slouží program PlugFree. Pokud se chcete podívat jak vypadá původní microsoftí BT podpora, přejmenujte v klíči HKLM\Control Panel\Bluetooth hodnotu Redirect (doufám, že si to pamatuju správně) např. na _Redirect a restartujte; tím byste měl zviditelnit ikonu Bluetooth v záložce Připojení (obávám se ale, že vám nepůjde tato aplikace ani spustit). V žádném připadě, ale nečekejte stejnou bluetooth aplikaci jakou mají iPAQy. PDA od HP nepoužívají podporu bluetooth od Microsoftu jenž je součástí WM2003 (mají ji vypnutou stejně jako váš LOOX), ale používají aplikaci dodanou společností Widcomm.

PavelR.
Jindra Hojer (6)|24.1.2004 21:01
OK, díky za obšírné info.
Zkusil jsem přepsat ten registr a aplikace se spustí, jsou tam vidět normálně volby, avšak hláší "BT není dostupné" a proto nefunguje... škoda, velká škoda :-( přitom je to dokonce počeštěné... to by se to opravdu nedalo nějak "rozchodit"?
PavelR. (2184)|25.1.2004 00:48
[QUOTE="Jindra Hojer"]OK, díky za obšírné info.
Zkusil jsem přepsat ten registr a aplikace se spustí, jsou tam vidět normálně volby, avšak hláší "BT není dostupné" a proto nefunguje... škoda, velká škoda :-( přitom je to dokonce počeštěné... to by se to opravdu nedalo nějak "rozchodit"?[/QUOTE]

... to, že je tato aplikace počeštěna není nic výjmečného jelikož překlady pro původní BT aplikace jsou součástí souboru cplmain.cpl.0405.mui, který se stará o překlad téměř všech ostatních nastavení ...

PavelR.
Jindra Hojer (6)|26.1.2004 22:27
Ok, potom bych se tedy rád zeptal: předně, proč je vlastně původní BT podpora od MS vypnuta a dále, jak se zbavit Pocket Plug Free a rozchodit nějaký jiný BT manager, kupříkladu právě ten od MS? Co jsem zkoušel, stále mi to hlásilo "BT couldn´t be correctly initialized" či "BT není na tomto zařízení dostupné".
Díky za odpověď.
PavelR. (2184)|27.1.2004 07:56
[QUOTE="Jindra Hojer"]Ok, potom bych se tedy rád zeptal: předně, proč je vlastně původní BT podpora od MS vypnuta[/QUOTE]

... již jsem něco naznačil výše. MS podpora bluetooth ve WM2003 je u většiny PDA vypnuta proto, že výrobci preferují použití svých vlastních BT aplikací (např. FSC PlugFree) nebo aplikací třetích stran (např. Widcomm v případě HP a ASUSu). Jeden z hlavních důvodů proč tak činí je to, že původní MS bluetooth je poněkud chudá (rečeno zdvořile) a rozhodně se nedá srovnat s tím co nabízí PlugFree u LOOXe nebo Widcomm u iPAQů. Jediné PDA, které používá původní bluetooth stack od MS je MDA2/EurotelDataPhone2.

[QUOTE]
... a dále, jak se zbavit Pocket Plug Free a rozchodit nějaký jiný BT manager, kupříkladu právě ten od MS?
[/QUOTE]
...teoreticky snad ano, ale rozhodně to nestojí za to úsilí se tím vůbec zabývat (alespoň v případě BT podpory od MS). Jakékoliv další experimenty typu instalovaní jiného BT manageru z jednoho PDA (např. iPAQu) na jiné zařízení (např. PocketLOOX nebo MDA2) je samozřejmě porušení autorských práv.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 08:03
[QUOTE="Jindra Hojer"]Ok, potom bych se tedy rád zeptal: předně, proč je vlastně původní BT podpora od MS vypnuta a dále, jak se zbavit Pocket Plug Free a rozchodit nějaký jiný BT manager, kupříkladu právě ten od MS? Co jsem zkoušel, stále mi to hlásilo "BT couldn´t be correctly initialized" či "BT není na tomto zařízení dostupné".
Díky za odpověď.[/QUOTE]

Je to snadne - BT support od Microsoftu je sice vesmes funkcni (az na znamou chybu s nefunkcnosti serial profile), ovsem co do vybaveni a uzivatelske privetivosti se neda s PlugFree, natoz BT Managerem od Widcommu, srovnat. Tudiz vypinat PlugFree a startovat defaultni BT manager neni podle meho nazoru dobry napad;) Rozchazet jiny BT manager je hodne komplikovane, a navic samozrejme trochu na hrane - BT manager je komercni software, a nemuzete si jej jen tak zkopirovat.