Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

skusenosti s iPAQ 4150???

skromny (84)|22.1.2004 13:15
poskulujem po nahrade za moju Jornadu 690 a rozhodoval som sa medzi iPAQmi 4150, 1940, 2210, 5450,... jedna z podmienok bol BT, ostatne bolo viacmenej otvorene... mam ale moznost zobrat 4150ku a preto by zaujimali nejake prakticke susenosti... v testoch vyzera sqele, to vazne nema nijake muchy? nieco som zaregistroval o slabsom dosahu IrDA (v porovnani s 2210), ako je na tom s vydrzou baterky (standarnej) pri BT, pri WiFi??? zlty displej myslim ako vadu brat nebudem... nejake pre a proti od vlastnikov "zo zivota" by sa nenasli???

diky moc za kazdu reakciu...


P.S. apropo, nekupi niekto Jornadu 690??? :D :D cisto informativne, aku to ma terazky hodnotu?
jkarasek_ce4you (22)|22.1.2004 19:17
Mam 4150 a musim rici ze je opravdu skvela. Co je ale trosku horsi, ze ma jenom 32MB ROM a 64MB RAM. Kdyby mela 64MB ROM a 128 MB RAM, byl by to stroj ktery snad ani nema konkurenci. Ovsem vetsi aplikace a hry se daji davat na SDcko a je klid. Bluetooth funguje naprosto bajecne a jsem s nim spokojenej. Wifi jsem nemel moznost jeste v praxi moc zkouset, ale snad pristi tyden uz budu mit wifi kartu do PC tak to bude zase o neco lepsi a budu moci wifi poradne otestovat. Displey je super. Nazloutly display neni na zavadu. Zacina byt nazloutly az kdyz se PDA nahne a clovek kouka pod jinym uhlem. Bluetooth mam zapnuty prakticky porad a vecer nabiju naterky naplno a vydrzi krasne cely den a kdyz prijdu domu mam stejne vetsinou jeste mezi 40%-50% baterky. Pres den jej pouzivam celkem casto a to tak ze si neco napisu (nejaky poznamky) neco prestu apod. a pak jej zase vypnu. Takze bych rekl ze vydrzi celkem dlouho. Pokud budu chtit pracovat nekolik hodin v kuse a neco do toho "mlatit" tak s baterkama pochopitelne zahejbu. Problem je to ale v pripade delsich cest, kdy neni mozno dobijet tak casto. Pak se stava baterka dost slabym mistem v jinak perfektnim stroji. Casem si budu muset urcite dokoupit silnejsi baterku (1800 mAh). Bohuzel nemuzu moc dobre porovnat vydrz baterek s jinymi stroji, protoze pred 4150 jsem mel Palm III a ten vydrzel pri zhruba stejnem vytizeni asi 14 dni a to je o necem uplnem jinem. Muzu to momentalne porovnat s firemnim iPAQem 36xx, ale ten je uz dosti "zhuntovanej" a u nej baterky vydrzi s tezi hodinu. Co se tyce dosahu u irdy, tak nevim na kolik metru to funguje, protoze to jako nahradni ovladac k televizi nepouzivam (navic je irda umistena vlevo dole v rohu a odtud by se s tim podle me blbe ovladalo). Irdu pouzivam na spojeni s mobilem 6210 a s Palmem kamarada asi tak na necely metr a vzdy komunikuji v pohode. Delsi vzdalenosti jsem zatim jeste nezkousel. Rychlost stoje je opravdu perfektni. 4150 je pekne malinkatej a lehounkej iPAQ. Pri delsim "tukani", radove desitky minut, trosku boji ruka ve ktere se PDA drzi, ale to je asi problem vsech mensich PDAcek - u Palma to bylo stejne tak. Podle me se toho moc vytknout neda. Leda to ze ta pamet mohla byt trochu vetsi a baterky take. Zalezi jak moc casto a jak dlouho s nim hodlate delat (obecne by ale vetsi 1800 mAh baterka mela stacit kazdemu). Mohu 4150 akorad doporucit. Pokud chcete nejake blizsi info k nekterym vecem, tak napiste, muzete i do emailu nebo na ICQ.

S pozdravem
Jirka Karasek
Ruka_ce4you (86)|23.1.2004 00:24
Take jsem stastnym majitelem h4150 a souhlasim ze je to pekna masinka. Hlavni co ocenuji je jeji velikost (no spise malost). Co se tyce RAM a ROM myslim ze je to standartni velikost v dnesni dobe. Jiste. Uvital bych onech 128 a 64 MB ale myslim ze by to pekne hyblo s cenou :) Jedine co me mrzi je velikost iPAQ File Store jen 2 MB kdyz h1945 ma 14MB. A muj soukromy nazor je, ze to mohlo HP idelat i u h4150. BT jsem moc netestoval (namam nic co bych spojoval :o) ale Wi-Fi davam zabrat. Je fakt skvela. Mame na skole Hot Spoty a dokonce si muzu sednout dal, nez nekteri Notebookari a presto signal mam :) Display je dobry. Co se tyka zluteho nadechu, tak jej nevnimam a je videt jen z "krivych" uhlu. IR je na muj vkus umisten ponekud nestandartne dole. Zkousel sem jej pouzivat jako nahradni ovladac, ale tak 30cm a konec. Na tohle to proste neni. Jedinou vytku bych snad mel k baterii. Ocenil bych vetsi dobu vydrze. Tak 2,5 hodiny s Wi-Fi na vzdalenost 25m pres zed a je temer vybity. To same je kdyz se na nem "pari" hry. Kdyz se k memu PDA dostala pres vanoce sestra, tak sem nabijel i dvakrat denne :) Vazne uvazuji o koupi baterie 1800mAh ale nevim jak to s ni je viz. zde
Jinak jeste jednou opakuji ze sem plne spokojen. (pozn. je to me prvni PDA)
skromny (84)|23.1.2004 08:30
vdaka za prakticke pripomienky...

skusim par dalsich otazociek...
1. v com je rozdiel v ROMke oproti 5450 (teda nemyslim 128 vs. 64, ale obsahovo)
2. WiFi dosah to ma dobry (vdaka Ruka-ovi za info) ako je to s dosahom BT?? Predpokladam teda "idealnu" druhu stranu...
3. ako dlho sa nabija baterka?

4. 5. a dalsie - ved ja si pospominam co by som chcel vediet :) :)
jkarasek_ce4you (22)|26.1.2004 22:07
Tak jsem si koupil wifi kartu do pocitace a mohu potvrdit ze s wifi vydrzi baterie tak asi 2,5 hodiny. To je dost malo, ale ta wifi za to fakt stoji. Zkusim to tak trochu nastinit, ale ne ve vsech vecech asi budu uplne presny, protoze zkousim wifi teprve chvilku. Pri letmem porovnani rychlosti prenosu, jasne vede wifi, BT je o neco pomalejsi a jako absolutni katastrofa je USB. Kopiroval jsem MP3 soubory na PDA a kopiroval zalohu RAMky do PC. To je v pohode. Trosku horsi to je s wifi pri kopirovani spousty mensich souboru radove desitky. Pripadlo mi ze zde je na tom wifi i BT zhruba asi tak stejne. Tzn. wifi asi svedci vetsi soubory. USB je zase ale propadak. O dosahu ani nemusim mluvit. Wifi po celem byte jede na plnej "knedl". BT ma signal uz jen na 2/3 bytu (2+1) - pozn. zachod a koupelna je uz bez signalu :). V PIE se mi stranky take nacitaji podstatne rychleji a to je pro me jen dobre. Je to fakt fofr. Jednoduse receno, az ted kdyz mam v praci BT a doma Wifi ve spojeni s mou 4150, zacinam se utvrzovat v tom ze je to opravdu jeden z nejlepsich a ne-li uplne nejlepsi stroj na trhu. Udelal jsem moc dobre pri volbe 4150. Wifi je bomba, jsem happy, USB uz nepouzivam - kabel jsem vratil zpatky do krabice.

1. Pokud se nepletu tak 5450 ma OS Microsoft Pocket PC 2002. Jake ma dodavane aplikace bohuzel nevim.
2. BT ma dosah tak 8-10 metru (zjistil jsem ze dost zalezi na strukture objektu kde se clovek pohybuje). Pouzivam Gigabyte USB Dongle. Myslim ze BT je velice povedene na 4150. Start je tak kolem 2-3 sekund (srovnejte napr. s LOOXem 600). Pouzivam BT v praci a bez problemu mam signal i ve druhe vedlejsi kancelari, ktere jsou pres dvere (zavrene). Wifi je holt wifi a kam se hrabe BT, ze :).
3. Toto bohuzel nevim presne, ted mam plno. Zkusim doplnit pozdeji.

Snad vam to pomuze pri rozhodovani.
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 08:08
[QUOTE="risko"]1. v com je rozdiel v ROMke oproti 5450 (teda nemyslim 128 vs. 64, ale obsahovo)[/QUOTE]
Nemam h5450 u sebe, ale kouknu se doma. Ono je take dulezite, jestli porovnavate s PPC2002 nebo WM2003...

[QUOTE="risko"]2. WiFi dosah to ma dobry (vdaka Ruka-ovi za info) ako je to s dosahom BT?? Predpokladam teda "idealnu" druhu stranu...[/QUOTE]
Take zkusim, asi Vam jde predevsim o moznost komunikovat s desktopem, ze?

[QUOTE="risko"]3. ako dlho sa nabija baterka?[/QUOTE]
Stopnu to:)
Sieno (70)|27.1.2004 16:07
Jsem asi "jinej" uživatel :))

V práci mám hotspot "za dveřmi", takže šlapu celý den na WiFi a BT nepoužívám. S mojí N6310i se ale vidí i ve včech vedlejších kancelářích na patře. Přes 2 stěny a cca 7 metrů stíhá.

Nabíjení - taky se pokusím změřit, ale žel, jenom se zapnutým WiFi.
skromny (84)|28.1.2004 10:24
takze uz som rozsiril rady vlastnikov tohoto malickeho cuda... vdaka vsetkym za spolupracu a za presvedcenie ze idem "spravnym smerom"..
D.