Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Freedom Universal Keyboard + FS N560

Seraphin (30)|14.12.2006 17:36
Dobry den,

rad bych se zeptal, zda-li ma nekdo s touto (Freedom Universal Keyboard) klavesnici zkusenosti a zda-li funguje na tomto PPC. Obavam se, ze microsofti ovladac s ni nebude moc kamaradit ... prakticky jedina vec odrazujici mne od koupe.
Perat (8)|21.12.2006 03:20
Měl jsem to doma den, nepodařilo se mi to rozběhat. Když jsem to vracel, tak se mi omluvili že pry to fsc n560 nepodporuje.. Nebylo to moc bytelný... :sarcastic:
plavec01 (10)|11.2.2007 20:48
Mam ju na n560 a cez HID rozhranie mi funguje bez aj bez driverov a bez problemov.
jojolaser (82)|12.2.2007 01:03
Fakt, fakt, fakt? A mas original MS Bluetooth Stack? Neinstaloval si Widcomm? Ja chcem bluetooth klavesnicu, ale na C550/N560 su same negativne ohlasy... jedine co som nasiel je klavesnica od FSC, ale ta stoji cez 4000 CZK.
Seraphin (30)|12.2.2007 08:07
Ano, ja jsem tuto klavesnici take rozchodil. Bohuzel, kdyz jsme zkousel obex bluetooth na n560, tak se klavesnice nechytla. Prez MS bt drivery a HID standard beha perfektne
plavec01 (10)|12.2.2007 10:45
Tiez sa mi ju nepodarilo rozchodit zo stiahnutym driverom od vyrobcu freedom s ktorym mala chodit cez SID pkotoklol - podla navodu. Az potom som sa docital ze N560 podporuje HID a ten ovladac nepotreboval vobec. Dokonca funguje aj diakritika ale musis si zohnat nalepky lebo v orig. baleni samozrejme nie su.
Nic som neinstaloval, kupil som ich naraz a este v ten den rozbehal takze len s tym co bolo v n560 orig.
Seraphin (30)|12.2.2007 15:20
[QUOTE="plavec01"]Tiez sa mi ju nepodarilo rozchodit zo stiahnutym driverom od vyrobcu freedom s ktorym mala chodit cez SID pkotoklol - podla navodu. Az potom som sa docital ze N560 podporuje HID a ten ovladac nepotreboval vobec. Dokonca funguje aj diakritika ale musis si zohnat nalepky lebo v orig. baleni samozrejme nie su.
Nic som neinstaloval, kupil som ich naraz a este v ten den rozbehal takze len s tym co bolo v n560 orig.[/QUOTE]Jak jsi prosim rozbehal diakritiku ?
plavec01 (10)|12.2.2007 19:27
Jednoducho. Mam lokalizaciu Sunnysoft InterWrite Pro 9.1 ktoru som dostal k n560 a podla toho aku klavesnicu si pri pisani prepnem podla toho funguje aj diakritika.
milos797 (259)|13.2.2007 08:41
Ak ti to aj napriek nainstalovanemu InterWrite nefunguje, tak len chod do nastaveni tohto softu a tam si povol moznost hardwarovej klavesnice a aj si pridaj napriklad slovencinu. potom to funguje bez problemu
jojolaser (82)|14.2.2007 20:17
Aky je postup instalacie? Mne sa ju nepodarilo rozchodit. Na klavesnici som nastavil HID, potom som v PDA dal pridat zariadenie, naslo mi KEYBOARD, ale nepodarilo sa mi ju sparovat - zrejme nespravny kod. Skusal som 0000, 1234 aj rozne dalsie, ale nic mi nefungovalo. Aky je teda postup na rozbehanie tej klavesnice na C550/N560 bez driveru? Velmi pekne prosim o pomoc.
plavec01 (10)|14.2.2007 23:52
Skus si pred sparovanim prepnut na pda anglicku klavesnicu alebo skus miesto cisiel pouzit pismena, potom by to malo ist.
Seraphin (30)|15.2.2007 22:53
Klavesnice bez driveru pokud vim nejde nainstalovat ... Da se stahnout z freedom oficialnich stranek ovladac pro HID ... (microsoft)
jojolaser (82)|16.2.2007 09:45
A ten MS driver fungujes s N560 alebo C550? Ja som si ho na strankach vsimol (pridany pred cca 2 mesiacmi), ale C550/N560 v zozname kompatibilnych zariadeni nie je :-(... a trosku sa toho bojim. Predsa len ta klavesnica nestoji 100 korun. Dokonca som aj ten driver nainstalovat a nainstalovalo sa to bez chyby - tak snad by to mohlo ist.
plavec01 (10)|16.2.2007 10:48
Podarilo sa ti to uz sparovat?
jojolaser (82)|16.2.2007 11:12
@plavec01 Nie, nepodarilo. Klavesnicu som mal anglicku. Ale odkial vediet heslo na sparovanie? Ziadne bezne pouzivane jednoduche heslo to neberie.
plavec01 (10)|17.2.2007 23:24
Normarlne si pri vyzvani na pda zadas hocijake heslo a potvrdis ho. Potom zadas to iste heslo na BT klavesnici a potvrdis ho enterom. Takto mi to funguje bez problemov. Ziadny dodatocny ovladac som neinstaloval.
jojolaser (82)|18.2.2007 00:53
Ono to vazne funguje!!!

Napisem podrobnejsi postup, niekomu by sa to mohlo hodit:

  • Zapnut klavesnicu (Freedom Universal Keyboard) do polohy HID. V pravom hornom rohu blika pomaly zelena dioda.
  • Stlacit na klavesnici okruhle tlacitko B (v lavom hornom rohu) na dobu 3 sekund. Rychlost blikania zelenej diody sa spomali.
  • V PDA (Loox N560/C550) zvolit vyhladavanie BT zariadeni. Z ponuky vybrat KEYBOARD. Zvolit heslo na sparovanie (napr. 0000).
  • Na klavesnici napisat heslo (napr. 0000) a stlacit klavesu Enter.
  • Po chvilke na PDA zaskrtnut Input Device a zvolit Finish.
  • Po chvilke prestane zelena dioda blikat - klavesnica je sparovana, pripojena a je mozne ju pouzivat.

@plavec01: Som tvojim dlznikom. Ak by ta napadlo, ako sa ti mozem odvdacit, daj vediet ;)

Mimochodom, ta nova verzia ovladaca je tuto. Ale teraz je nezaujimavy, kedze to funguje aj bez neho.
plavec01 (10)|18.2.2007 02:24
No ja mam iny problem. Neviem ziskat unlock code pre driver k Nokii N73.
2x som ich ziadal o novy KEY ale neodpovedali mi. Vyziadal si uz niekto z Vas druhy kluc? Poslali ho niekomu?
Seraphin (30)|18.2.2007 08:40
Ne, ani na poprve ho po me nikdo nechtel (; . . . Unika mi jeho vyznam ...
plavec01 (10)|18.2.2007 16:00
Ked spustim aplikaciu pod OS Symbian tak si vypyta aktivacny kod.
jojolaser (82)|19.2.2007 12:46
[QUOTE="plavec01"]Vyziadal si uz niekto z Vas druhy kluc? Poslali ho niekomu?[/QUOTE]
Ja som si ho vyziadal v piatok 18:51 a dnes 10:37 mi napisali, ze mi to resetovali. Posielal som mail na unlock@driversandsupport.com. Chcel som ho resetovat preto, lebo som si kupil klavesnicu z Alzy z bazaru - teda ju uz niekto predo mnou mal.
durontm (7)|3.3.2007 18:03
[QUOTE="jojolaser"]Ono to vazne funguje!!!

Napisem podrobnejsi postup, niekomu by sa to mohlo hodit:

  • Zapnut klavesnicu (Freedom Universal Keyboard) do polohy HID. V pravom hornom rohu blika pomaly zelena dioda.
  • Stlacit na klavesnici okruhle tlacitko B (v lavom hornom rohu) na dobu 3 sekund. Rychlost blikania zelenej diody sa spomali.
  • V PDA (Loox N560/C550) zvolit vyhladavanie BT zariadeni. Z ponuky vybrat KEYBOARD. Zvolit heslo na sparovanie (napr. 0000).
  • Na klavesnici napisat heslo (napr. 0000) a stlacit klavesu Enter.
  • Po chvilke na PDA zaskrtnut Input Device a zvolit Finish.
  • Po chvilke prestane zelena dioda blikat - klavesnica je sparovana, pripojena a je mozne ju pouzivat.

@plavec01: Som tvojim dlznikom. Ak by ta napadlo, ako sa ti mozem odvdacit, daj vediet ;)

Mimochodom, ta nova verzia ovladaca je tuto. Ale teraz je nezaujimavy, kedze to funguje aj bez neho.[/QUOTE]

Ahoj, mam Freedom Keyboard ale zrejme ne universal, jak vypada to tlacitko na prepnuti do modu HID? Dekan.
jojolaser (82)|3.3.2007 20:45
Obrazok klavesnice som nasiel tuto. Je to taky maly prepinac uplne vpravo hore nad klavesou backspace (ma tri polohy: SPP, OFF, HID).
durontm (7)|4.3.2007 14:56
[QUOTE="jojolaser"]Obrazok klavesnice som nasiel tuto. Je to taky maly prepinac uplne vpravo hore nad klavesou backspace (ma tri polohy: SPP, OFF, HID). [/QUOTE]

Moc diky. Ale mam asi smulu, na te Freedom Original co mam nic takoveho neni, sslaka
zapikz (18)|9.3.2007 23:43
Ježiš moc díky za typy tohle mi strašně pomohlo neni jinej způsob jak psát na klávesnici česky než přes ten interwrite?(mám mda compact 3)
Laca (154)|10.3.2007 00:26
Prosim dotaz ... jak funguje s MDA Compact III a jak je na tom "konstrukcne". Myslim, je pevna? Vydrzi? Uvazuju o koupi Universal klavesnice. Budu se k ni chovat hezky, ale nesnasim, kdyz nekde neco vrze a tak :-)) Proto se ptam na "pevnost"
jojolaser (82)|10.3.2007 04:07
Prevedenie klavesnice je dost dobre. Na rovnej podlozke (stol) je absolutne pevna. Klavesnica ma na spodku v rozlozenom stave 6 gumennych podlozok - takze dobre sedi a neklze sa. Nemam to s cim porovnat, pretoze som inu skladaciu klavesnicu v ruke nedrzal. Ale velmi sa mi paci stisk klaves, je to velmi podobne niektorym notebookom - cakal som, ze to bude ovela horsie.

Konstrukcne mi na klavesnici najviac vadi predelenie klavesy medzernika (pretoze ju stlacam presne na tom mieste) a dalej to, ze klavesa "?" je umiestnena inde (namiesto nej je tam sipka hore). Ani jedno asi neslo vyriesit nejako rozumne inac - je to mala dan za prenositelnost klavesnice. Vysuvny stojan na PDA nie je konstrukcne nic moc, ale da sa. No a na pouzivanie na nerovnej podlozke ma klavesnica zamok (aby sa nezatvarala), ale osobne by som sa ho bal pouzivat, ci sa nezlomi.

Ked som o nej uvazoval uz davnejsie, tak ma vystrasil jeden uzivatel, ktory napisal: "Nejsem s ni, ale zrovna spokojeny, klavesy se museji hodne zmacknout, jinak to na ne nereaguje, takze nakonec na ni klofu jednim prstem abych se nemusel porad vracet a opravovat chybicky coz me dost zklamalo, takze mi ted lezi na stole a moc ji nepouzivam..." Ale ja som s timto vobec nemal problem, pise sa na nej velmi dobre - nad moje ocakavania. Celkovo by som ale tejto klavesnici dal 95%, je fakt super :-).