Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výhoda CF oproti SD kartě

Bogas (8)|13.12.2006 21:20
Koupil jsem Loox 718, který má slot na SD i CF a tím vznikla otázka v čem jsou výhody jednoho či druhého. Kartu bych chtěl na mapy a mp3.
Velikostně 1 nebo 2GB.
uzivatel_oldd (180)|13.12.2006 21:27
je to asi uplne jedno sd jsou novejsi a mensi a podle me dnes uz i rozsirenejsi a dokonce rychlejsi. Ale asi bude u tebe rozhodovat cena.
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2006 21:40
Jelikož má Loox USB host, dají se MP3 řešit UBS flash diskem ;) na mapy bych asi raději volil SD - 4GB ani tolik nestojí v porovnání s 2GB.

Jinak máš doma nějaké zařízení s SD nebo CF, kde by se dala později využít? Třeba až koupíš místo Looxe něco s mini SD...
Bogas (8)|14.12.2006 10:32
No právě, že mě ta volba zajímala bez ohledu na ostatní zařízení. SD se zdá být rozšířenější, nicméně mě zajímalo jestli má CF kromě nepatrně nižší ceny ještě nějakou výhodu.
Jinak s tim USB hostem je to věc druhá - a asi pro jiné vlákno - ale mam 3 flashky a ani jednu to nevidí. A ono taky tahat v kapse kromě PDA ještě dost tuhej a dlouhej kabel se mi nelíbí.
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2006 11:37
Mit zarizeni s CF slotem tak jako velkou vyhodu oproti SD vidim treba toto nebo toto.. ;) :yes:
Bogas (8)|14.12.2006 12:00
No díky za tip, ale opravdu PDA využije rychlosti 20 MB/s?
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2006 12:09
PDA ne, ale čtečka ano, nějak tam ty filmy, mp3 a ostatní data člověk přeci musí dostat.. ;) A čekat 2 hod na naplnění 12GB karty nebo 20 min je rozdíl.. Ale chtěl jsem upozornit spíše na kapacitu než na rychlost.. ;) Sám mam už nějaký čas 4GB SD a přijde mi to málo..
Bogas (8)|14.12.2006 15:59
[QUOTE="Miloš Strouhal"]...Sám mam už nějaký čas 4GB SD a přijde mi to málo..[/QUOTE]
No já měl v minulym PDA 1GB a stačilo mi to. Holt jsi mnohem náročnější ;-)
Pokud by šlo teda pouze o rychlost využitelnou PDAčkem tak stačí koupit "pomalou" kartu?
Miloš Strouhal (3997)|14.12.2006 18:14
Určitě.
Maaarty (49)|18.12.2006 09:11
No ja ted mam v LooXovi 720 1GB SD preteca High Speed (cca 1Mb/s) a jeste CF 2GB transcend 120x(cca 5Mb/s). SD kartu používám pro software (hry, navigaci a aplikace) a CF používám na filmiky a MP3. CF je teda mnohem rychlejší než SD karta, jinak do CF slotu ještě zapojuji síťovou kartu ale to už je z jiného soudku .:)
libb (56)|21.12.2006 13:07
Mám Acer n50, má oba sloty a používám CF. Mám ji i ve foťáku a už jsem jednou fotil na kartu z PDA, ale to se nemusí týkat všech, ale co mě na SD dost štve, že když chytnu PDA do ruky nešikovně "na šířku", dost často zatlačím na SD slot a vyskočí mně krytka slotu. Kdyby takhle vyskakovala karta, asi bych ešílel, nehledě k tomu, že bych se bál ztráty.
Jinak ale asi vede SD, je to novější typ, ale nedělá se v takových kapacitách, jako CF
vitek_ce4you (40)|10.2.2007 10:58
V Aximovi mam SD i CF kartu. Ted jsem je zmeril pomoci PocketMechanic a zjistil jsem, ze moje SD karta ma zhruba dvakrat rychlejsi zapis i cteni nez CF. Kam byste doporucili instalovat programy (mapy, rozsahle lexikony, encyklopdeie a slovniky) a kam byste davali data (hudba, eKnihy, obcas filmy)? Doted jsem mel jenom pomalejsi CF. Nevim, jestli mi treba TomTom bude nabihat rychleji, kdyz dam mapy na tu rychlejsi SD. Co byste doporucovali?
xtonda (811)|10.2.2007 14:13
Bez ohledu na budoucnost a další zařízení je to asi jedno, jediné co je výhoda SD je karta SanDisk Ultra® II SD™ Plus, která má přímo v sobě USB rozhraní, kartička se prostě ohne v kloubu a vrazí do USB jako mass storage. Koupila si to sestra do digitálního foťáku, když si chce v práci stáhnout fotky z karty do počítače a někam posla nebo je vypálit (doma komp nemá), tak nemusí tahat celý foťák s kabelem, stačí jí jen karta, navíc je to výrazně rychlejší. CF kartu v takovémto provedení sem neviděl.

Každopádně bych se rozhodoval podle jiných/budoucích zařízení, když mám stejnou kartu ve foťáku i PDA, můžu udělat fotku, přendat kartu a poslat ji někam Internetem.