Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

QIP PDA - ICQ klient pro Pocket PC a Smartphone s WM5 a WM2003

ElSoft (1244)|12.12.2006 20:52
objevila se zmínka o novém ICQ klientu
[QUOTE="lenin"]Na znamost sa dava, ze nas zastihla necakana a dobra sprava.. Vynikajuci rusky ICQ klient QIP sa vcera dockal aj PPC verzie! Ponuka takmer zhodne funkcie ako desktopova verzia, vratane rozsirenych statusov a podobne.. Zatial ide iba o testovaci build, ale funguje vynikajuco (pouzivam Tytn)

kto mate zaujem, kliknite si na oficialnu internetovu stranku programu - www.qip.ru

Uz po jednodnovom testovani mozem vyhlasit, ze agile ma silneho konkurenta.. navyse QIP je a pravdepodobne i ostane freeware[/QUOTE]

ke stažení zde
netron (129)|12.12.2006 23:48
nenasiel by sa niekde screenshot?
overgrounder (176)|13.12.2006 06:24
Pratele, kamaradi...
tenhle klient vypada i funguje docela dobre, az na par malych nedostatku. Uz po prvnim spustenim vas obeznami, ze se jste se "rozhodli spustit testovaci verzi a ze nemate zapomenout updatovat verzi z www.qip.ru" Jeste jsem to nezkousel a to byla asi hlavni chyba. Zapoceti chatu se neda vyvovalt klikem na kontakt, ani potvrzovaci klavesou, ani enterem, ale musi se vyvolat nabidka a v ni otevrit send message. take jsem nejak nepochopil prepinani mezi jednotlivymi okny, nicmene doufam, ze to update vyresi. Jinak pripojeni na prvni pokus, odesilani a prijimani zprav v poradku, zobrazovani kontaktu i skupin v poradku.
edit: takze opravdu byla zatim uvolnena jen testovaci verze...
tazz1 (680)|13.12.2006 06:33
Me jde vyvolat kontakt dvojklikem na nej. Jinak je fakt videt, ze se jedna o testovaci verzi. Nicmene po par updatech ma na to, aby se z nej stal nej ICQ klient na PDA. Doufam, ze vychodni bratri zapracuji rychle :-) . Jeste bych hlavne ocenil today plugin.
lenin (75)|13.12.2006 08:38
Tak veru.. ma to vela much, ale na prvu uvolnenu verziu je to vyborne.. Pokial bude vyvoj pokracovat tak rychlo ako u desktopoveho qipu, za par mesiacov tu mame jasneho vytaza. Qip vydava novy build prakticky kazdy tyzden..
tazz1 (680)|13.12.2006 09:28
Super :yes: . Škoda jen, že se sám neaktualizuje, jako to třeba dělalo Agile.
begis_ce4you (21)|13.12.2006 10:26
No, jestli Qip nebude beta rok, jako byl Agile, tak se mame opravdu na co tesit!

Co mi v tuto chvili vadi?

- nemoznost preskakovat mezi taby jinak, nez stylusem (ok, kdyz tapnu na zahlavi, tak to jde i kurzorem - ale uz musim tapnout)
- nelze zmenit velikost fontu v chatu, zapnout/vypnout datum atd
- contact list je jen v jednom sloupci
- chybi today/notification
- relativne narocny na pamet (zabere si skoro 5 MB, pravda, mChat take)

Jinak grafika je super, vsechno tak jak ma!

Begis
Blondak_s.r.o. (78)|13.12.2006 11:10
[QUOTE="netron"]nenasiel by sa niekde screenshot?[/QUOTE]

Tady jsem už nějaký dával.
Blondak_s.r.o. (78)|13.12.2006 11:18
Na to že je to testovací verze tak je docela povedená až na ty nedostatky co již byli řečeny.

Velmi si cením buddy ikonek (vlastní stavy).
jarecek_ce4you (161)|13.12.2006 15:08
no ja uz psal jinde, ze mne se po prechodu z offline do online (icq tedy vlastne nakopnu) cely zarizeni silene zpomali a stane se prakticky nepouzitelny, pokud nechci, abych cekal na kazdou akci pul minuty. nema nekdo tuhle zkusenost? taky se mi pri instalaci hodily do programu dve ikony qipa (qip, qip (1) ..), ale instalace je, zda se, jen jedna. jeste to zkusim smazat a nainstalovat jeste jednou. ale tusim, ze to dopadne stejne.
lenin (75)|13.12.2006 16:14
to je iba nejaka chyba pri vytvarani skratiek v start menu. Vyriesil som to tak, ze som to z programov manualne zmazal.. A k tomu spomaleniu.. Je dost citelne a par krat som musel cakat doslova niekolko sekund.

Verim vsak, ze vsetko toto sa coskoro odstrani..
ElSoft (1244)|6.1.2007 12:36
Vyšel nový Build 1010
info zde
Stahovat můžete zde

[CODE]Added:
- control panel for viewing/changing online status
- opening message window via OK button
- viewing message history in offline mode
- changing font of contact list
- changing font of message window
- capability to send message by pressing/double pressing Enter(OK) key

Updated/Fixed:
- upd message window: in PPC-version, control for typing message was changed
- fix appearance second contact items, when go "offline"
- fix problem with encoding in local area names of contacts and groups
- fix recording outgoing messages in history, when history disabled
- fix connection options dialog
- fix problem with encoding in incoming messages from some clients
- fix closing some dialogs, when pressing "Back" button
- fix font size in full screen menu
[/CODE]
lenin (75)|6.1.2007 12:45
Skusal som ho... Uz sa to da skoro aj pouzivat :) Rychlost sa zvysila, pribudli nove moznosti nastavenia. Stale vsak ostava jedna podstatna neprijemnost.. Pokial pisem text a prichadza sprava od ineho uzivatela, klavesy prestanu reagovat a vysledok je ten, ze mi chyba polovica vety..

Keby opravili tuto jednu drobnost, tak som nasiel noveho krala..
masterpda (18)|6.1.2007 19:50
Mě se líbí je mnohem lepší než normální icq na pda :yes:
begis_ce4you (21)|7.1.2007 15:54
Zlobi mi ve zpravach cestina... Evidentne je nekde blbe kodovani. U predchoziho buildu jsem si tohoto problemu nevsiml. Netusite, jestli se to da nekde postelovat?
Naj_ce4you (183)|7.1.2007 16:03
To lenin: Tohle jsem zkoušel, normálně mně přišla zpráva když jsem pasl já někomu jinýmu. V pohodě jsem zpravu dopsal a přečetl si přichozí.
To begis: Mně diakritika funguje dobře v obou směrech.
A IM+ šet z PDA pryč.
kenika (50)|7.1.2007 16:59
Ja teda navim, jaky mate build, ale ja mel s qipem problemy. Odeslal jsem zpravu, ktera prijemci nedosla. Jednou jsem nemohl otevrit chatovaci okno, musel jsem restrtovat program. Jinak co mi vadi:

- neni napojen na systemovou diodu. Oznameni zvukove o zprave se mi ozve jen v pripade rozsviceneho displeje. Kdyz jsem ho mel vypnuty, tak se mi proste info o nove zprave nezobrazilo.

co se mi libi: maximalni podpora prostredi WM5

Presto u me zatim vyhrava IM+....
PrAvDíK (20)|9.1.2007 17:27
To se mi na QIP libi skoro kazdej mesic ma novy buildy.
Za chvilku podle me prekona mChat! Jen tak dál.
TheMelin (1642)|9.1.2007 19:03
No nevim, jestli podle toho jak casto je novy Build se pozna dobra aplikace. :sarcastic:
IMHO: mChat ma novy Build skoro kazdy tyden.
Jinak zkousel jsem tento novy Build 1010 a kazdou chvili mi spadl, kdyz jsem se hrabal v nastaveni programu. Takze jeste to bude chtit pockat.
jarecek_ce4you (161)|10.1.2007 20:27
u me stale nic noveho. sice se to o neco zrychlilo, ale stale nahodile aplikace tuhne, mizi contact list, takze vidim jen today obrazovku apod. .. cili useless
PrAvDíK (20)|18.1.2007 23:21
Vyšel nový build 1020.

http://www.qip.ru/downloads.html
jarecek_ce4you (161)|19.1.2007 06:44
ze by dotretice vseho dobreho? zpravy odchazeji, zpravy prichazeji, contact list nezamrzava .. je to tedy dojem po deseti minutach pouzivani, dopoledne budu testovat dal .. ale vypada to, ze by se z useless konecne mohlo stat priceless :))
jarecek_ce4you (161)|19.1.2007 15:11
mno, tak qip opet odinstalovan. nasel jsem par bugu, ktere jsem byl ochoten tolerovat, ale pres jeden jsem se neprenesl. qip malokdy korektne nacte cely contact list. obcas nacte pet contacu a sekne se. jindy deset nebo patnact. pak musi nasledovat kill a novy start aplikace. cili dalsi projebana data a nejistota, zda se list nacte cely. ale jeste tak ze tri buildy a bude to super, tomu verim.
TheMelin (1642)|19.1.2007 15:21
Take jsem na to kouknul. Konecne zabira v RAM jen neco malo pres 400kb, coz je dobre :yes:

Bohuzel je celkove pomaly. Odezva kdyz macknu na button a nez se neco provede na display je znatelna, to nemluvim o otevreni kontaktu. Mozna je to dano kontakty. Mam jich kolem 100.
hotovyrado_ce4you (35)|22.1.2007 05:46
Asi jsem natvrdlý, ale jak se ten QIP instaluje? Nikde žádný exe.....
ElSoft (1244)|22.1.2007 05:56
doporučuji ti přečíst články na titulní straně označené, jako .: ZAČÍNÁTE? ČTĚTE! :.
především pak: Jak instalovat nové aplikace?
zde ti stačí stáhnou soubor s koncovkou .cab, ten nahrát do zařízení a tam ho zpustit ;)
hotovyrado_ce4you (35)|22.1.2007 06:08
Jo, díky, docela s tím bojuju, ale už to jde :-)
Bred@tor (31)|25.1.2007 16:07
nevim jak vam,ale me to porad pada...
lenin (75)|25.1.2007 16:25
No mne pada iba obcas.. a to ked sa odhlasim a znova prihlasim. Rychlost sa podstatne zlepsila a zatial som nezaznamenal ziadne spomalenie.. Akurat ked pisem spravu a niekto mi zaroven posiela inu, moje pisanie je prerusene a ja tukam "do blba"... Takze moje vety su dost necitatelne :) Neviem preco to robi.. betar jeden
xhladi07 (525)|26.1.2007 09:59
Stava se Vam taky, ze trva strasne dlouho, nez QIP prijme zpravu? At sem pripojen pres GPRS/EDGE, nebo pres WiFi a ADSL, tak nektere mirandy napisou, ze zpravu nelze odeslat (i kdyz zprava pijde) a u jinych klientu (i u nekterych mirand - asi tam je nastavenej jinej timeout) trva strasne dlouho mezi odeslanim a prijmutim. Deje se Vam to same?

Jiank novej built uz je pouzitelnej.. :) rekl bych, ze QIP je nejlepsi z to, co sem v PDA mel...
jarecek_ce4you (161)|26.1.2007 10:26
jop .. z mirandy zpravy chodi spatne. do qipa dojdou, ale u odesilajiciho se napise, ze zprava neodesla. zprava casto prichazi dvakrat i vicekrat. useless.
jimmyjames_ce4you (199)|29.1.2007 13:23
Pouzivam aktualni verzi QIP 1020 a jsem celkem spokojen:) Jedine co bych vytknul je trosku pomalejsi odezva programu (treba pristisku tlacitka "send" je zpozdeni asi kolem 0,5s nez se zobrazi na displeji zprava jako odeslana). Dale mi chybi rychly pristup z CL do okna zprav (musim pres menu) a prehled o tom s kym mam otevrenou komunikaci. V teto verzi jiz program zabira jen neco pod megabajt v RAMce, coz je hodne dobre.
Celkove to je nejlepsi ICQ program, ktery jsem zkousel (v porovnani s IM+, AgileMessanger a starickym ICQ) :)
atomion (1159)|29.1.2007 14:07
Vřešil už někdo problém s diakritikou? Přivádí mě to k šílenství. Četl jsem, že někomu to funguje a jinému ne. Problém u mě nastal s buildem 1020. Čím to?
jimmyjames_ce4you (199)|29.1.2007 15:32
Žádného problému s diakritikou jsem si nevšiml...ale QIP na Variu moc často nepoužívám, takže to večer prozkouším...
Naj_ce4you (183)|29.1.2007 16:31
Tak to zkoušim, a když napíšu něco s diakritikou do PC(ICQ 6), není problém, ale když naopak, znaky pasné diakritikou se zobrazí pomocí azbuky.
atomion (1159)|29.1.2007 17:12
Přesně tak. Azbuku neovládám :(
Jolae (31)|29.1.2007 18:33
Ja lidi slusne pozadal at mi pisou bez diakritiky a je to nejrycheljsi reseni:)
overgrounder (176)|30.1.2007 06:30
[QUOTE="Jolae"]Ja lidi slusne pozadal at mi pisou bez diakritiky a je to nejrycheljsi reseni:)[/QUOTE]
...........Tos mu rekl dobre!!!!!!!!!!!! :yes:
xhladi07 (525)|30.1.2007 07:01
Ani jeden smer mi s diakritikou problem nedela. :yes:
geeorgee_ce4you (4)|31.1.2007 18:07
tak si tam zkuste nahodit nějaký font co podporuje diakritiku a pak si ho v menu QIP jen spustite... i když tam vlastně je Tahoma že.. :D ... mě to jede v pohode akorat to připojení stojí za prd a často si ho vypnu nechtěně deletem na klavesnici jak pišu ale jinak si myslim že to je asi nejlepší icq klient bo je zadarmo.. tak jako qip klient do kompla je good... a borci z ruska na tom ještě zapracujou hehe....:?
xhladi07 (525)|1.2.2007 08:44
Tak ted bych chtel upravit svuj puvodni prizpevek. Vcera mi taky diakritika zahaprovala. Prisla mi taky azbuka. Ale nechapu proc.. Potom to chodilo zase normalne.. :( nejake erupce na slunci.. :))

PS: Na desktop jedine miranda.. :)
peter34 (63)|1.2.2007 10:11
Ja mam s nim zase iny problem:sprava od kolegu cez jimma mi pride bez problemov, ale ja ked posielam spravu,tak jimm vobec nereaguje a sprava nepride.Ked je kolega na ICQ cez PC, komunikacia je bez problemov.
lenin (75)|1.2.2007 10:15
Pockajme na dalsi build.. Ked to pojde touto rychlostou, tak za pol roka to bude bezkonkurencne najlepsi klient pre pda. Inak citali ste si, ze planuju podporu pre viac protokolov? Agile dostane silny uder.. Mne tam chyba este par veci.
Bolo by celkom fajn, keby sa dalo jednoducho prepinat medzi jednotlivymi konverzaciami.. mohli by sa zobrazovat v tom hornom riadku, kde vidite blikat ikonu prichadzajucej spravy.. A tiez by to mohlo zobrazovat text k statusu ludi.. Ikonku je sice vidiet, ale text z neho neviem dostat..
xhladi07 (525)|1.2.2007 10:37
Stabilita, hlavne ta stabilita... Zbytek preziju...
atomion (1159)|1.2.2007 15:45
[QUOTE="lenin"]...Inak citali ste si, ze planuju podporu pre viac protokolov? Agile dostane silny uder...[/QUOTE]Multiprotokol u QIP PDA? To se mi nějak nezdá.. vždyť multiprotokol nepodporuje ani stolní verze QIPu :)
lenin (75)|1.2.2007 15:47
Ved to je prave ta novinka :) Pri pc verzii sa to neplanuje.. Inak maju to napisane niekde na stranke, staci to tam pohladat..
Bred@tor (31)|1.2.2007 17:19
[QUOTE="xhladi07"]Stabilita, hlavne ta stabilita... Zbytek preziju...[/QUOTE]


mno stou stabilitou bude asi hlavne zalezet na romce....



do vcera mi padal skoro kazdou pul minutu a po dnesnim nocnim flashi jede celkem stabilne-jen jednou spadnul...
xhladi07 (525)|2.2.2007 10:47
[QUOTE="Bred@tor"]...po dnesnim nocnim flashi ...[/QUOTE]Jestli to nebude romkou, ale kolizi s nejakyma nainstalovanyma softama. Po flashi mas cistej stit...
koksa (28)|7.2.2007 20:15
Pani ja mam ihy problem spustim qip idem do online a vypise mi to conection failed nie vzdy ale vetsinou je tomu tak inak je to super program a ziadny iny problem snim nemam ale to pripojenie ma vazne vytaca neviete mi poradit kde som urobyl chybu.Nastavenia som nemenil obcas sa pripoji ale uetsinou nie mam bulid 1020 lebo 1010 som nezohnal.
PrAvDíK (20)|7.2.2007 23:27
Mě se taky u QIP vůbec nekládá nastavení, když zavřu QIP a zase znova ho spustim tak musim znovat vypnit moje číslo a heslo. Už se těším na nový build.