Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Renovace uz poskrabaneho displaye

Vlada165 (676)|12.12.2006 09:05
Yakumo DeltaX mam uz pres rok a tehdy jsem (bohuzel) podcenil ochranu displaye a ani netusil, ze by mohly byt nejake antireflexni folie (hodici se hlavne v aute) a za tu dobu mam samozrejme display (hlavne ve stredni casti) pomerne dost poskrabany "smrdlanim" po ruznych mapach ;-( ...

Da se to prosim jeste necim vylestit, nebo spis necim prebrousit a zmatnit (aby nebyla potrebna folie, ktera uz je ted asi zbytecna a nevznikly jeste vetsi skrabance), anebo uz muze jen nejaka folie zachranit zbytek, co se jeste nestacil domrsit uplne ? ;-( Dik ...

Popr. nebyl by na "caste smrdlani po mapach" vhodny nejaky "mekci stylus", aby se skrabancum predeslo ?
(asi je to blbost a nejspis nic takoveho neexistuje a stejne se tam asi dostane treba prach, ktery to brousi, ale zkratka mam obavy, ze pristi rok uz bude me PDA uplne necitlne a do noveho se mi zatim "nechce", i kdyz by se samozrejme hodilo lepsi a priste uz budu zkusenejsi a opatrnejsi ;-(...)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|12.12.2006 09:25
Inspiraci, zkušenosti a varování hledej ZDE nebo ZDE, stačilo jen zadat vyhledání "leštění" ;) .
Zdenek Malinsky (9781)|12.12.2006 11:07
Na lehké škrábanačky jde použít např. dětská zubní pasta Perlička (a jemně a lehce rozleštit). Na hlubší až hluboké rýhy by to chtělo něco hrubšího, jenže tím by se nadělalo víc škody, než užitku. I s tou pastou je to riziko a nezkušený si může poškodit PDA. Tedy pokud nevíš, jak na to, raději se do podobných úprav ani nepouštěj.
osch (1330)|12.12.2006 13:56
Ahj. Osobně jsem fólii na diplej poprvé nasadil až asi po dvou a půl letech používání mé cihly. Škrábance byly už všude a hodně moc. Až se na to nedalo dívat. Už jsem chtěl nechat displej vyměnit, ale pak jsem ještě vyzkoušel fólii. Nasadil jsem Adapt za cca 250,-Kč a hle. Škrábance to tak z 80% schovalo. Zkus to.