Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA (XDA) a začatečník

xhladi07 (525)|21.1.2004 14:02
Zdravim všechny!!

nemohl by se někdo trochu rozpovídat o uplných začatcich používáni MDA? Všude tady čtu flash rom a podobně, ale nikde jsem nenašel nějaký rozumný popis postupu. Nejsem uplnej blb, co se týče takovejhle věcí, ale z prdu hovno neuhnětu (nebo na to nemam čas). Všude jsou odkazy na xda-developers, ale nějak nestíham luštit svoji chabou angličtinou takovy tuny textu.

Proto mam návrh: Napište tu něco kolem jmen u příchozích sms, profilů, počítání znaků a odstranění podobných problémů, které MDA I má. Jak jsou tyto operace náročný? Jde jen o spuštění instalace na desktop, nebo je tam potřeba nějaká magie? A jak je to nebespečný? (Jde to pos...??)

byl bych strašně vděčnej za nějaké rady :? ,

Díky, Aleš
Vít_ce4you (156)|21.1.2004 14:22
Já bych zase privital presny popis toho, jak se instaluji dalsi (nove) programy. Pripadne odinstalovavaji. A to vcetne toho, kdyz budu chtit usporit misto a budu je tam davat jen v .cab (proto usporu se to dela, ne?). Jo a kam taky nejlepe instalovat (vyhody, nevyhody). Diky! Vit
st.tom_ce4you (365)|21.1.2004 19:41
[QUOTE="Vít"]Já bych zase privital presny popis toho, jak se instaluji dalsi (nove) programy. Pripadne odinstalovavaji. A to vcetne toho, kdyz budu chtit usporit misto a budu je tam davat jen v .cab (proto usporu se to dela, ne?). Jo a kam taky nejlepe instalovat (vyhody, nevyhody). Diky! Vit[/QUOTE]

cab soubory slouzi jen pro instalaci z pocket pc, misto tim neusetrite. pokud instalujete nejakou alikaci z desktopu do pocket pc se nakopiruje prave ten cab soubor. pokud chcete setrit misto muzete instalovat pgm na kartu. za pouziti desktopu se Vas program pta jestli chcete instalovat do "default" nebo ne. Pokud date ne nabidne Vam moznost instalovat i na kartu. pokud chcete instalovat pgm na pocket pc stahnete si cab installer zde si muzete zadat primo kam se pgm nanstaluje.
Vít_ce4you (156)|21.1.2004 20:07
Diky za odpoved. Potreboval bych to ale jeste podrobneji:-) Myslel jsem si, ze se soft instaluje tak, ze se nakopiruje pres Active sync do TMDA II nebo na SD kartu a pak nejak instaluje primo tam. To jde i instalovat nejak z PC? "pokud instalujete nejakou alikaci z desktopu do pocket pc se nakopiruje prave ten cab soubor". Jestli tomu dobre rozumim, tak ten balast je pro to, aby desktop=PC to umel zpracovat a do TMDA pak posle jen ten .cab? Na ten installer by se hodil i odkaz. Jeste - na odinstalaci je tam v nastaveni ikonka, ale jak instalovat bez toho installeru? Jen poklepu na ten .cab soubor v adresari (jedno jakem?) a on se sam zacne instalovat? Diky za info. Vit
Pavel Koza (4761)|2.2.2004 10:50
Vite, nerad Vas zklamu, ale zas tak jednoduche to neni. XDA se vzhledem k nizke vseobecne podpore stalo rajem bastliru (v dobrem smyslu slova), takze s jejich produkty muzete delat s XDA veci, o kterych vyrobci te klasicke ROM ani netusi. Ovsem neni to uplne bezpecne, obzvlaste v pripade, ze neni anglictina Vase silna stranka. A prave proto, ze je vyvoj veci kolem XDA tak zivelny je obtizne napsat nejakou "kucharku", ktera Vam behem 5ti minut osvetli vse dulezite.

Asi nejsnadnejsi je oprava toho zobrazovani jmena u prichozi SMS, najdete ji primo na webu T-Mobile.

Pocitani znaku mozne neni, na profily existuji nejake aplikace tretich stran.

Vic o tom nevim, snad odpovi jeste nekdo.


xhladi07 (525)|2.2.2004 12:35
Dekuji aspon za toto. Ja jsem mel predstavu z prizpevku v teto diskuzi, ze tady jsou lidi, kteri o tom neco vedi. (ne, ze bych chtel urazit, vse mysleno v dobrem.)

Tak pro ostatni zacinajici:

Sehnal jsem kucharku na upgrade rom podle Vasich predstav. Kouknete na

http://kitchen.romanweb.com/kitchen/index.php

Tam to jde celkem dobre.

Kdyby nekdo vedel jeste nejaky rady, dejte vedet...