Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

panel nastaveni napajeni - dotaz

m.sachl (153)|21.1.2004 08:12
PPC2003 - co presne urcuje v panelu napajeni zalozka uspani? zajima me ta zavislost mezi posuvnikem doba uspani a hodnotou zbyvajici cas... (chci se na to nekde zaptat uz delsi dobu, ale teprve ted jsem si vzpomel na spravnem miste :) )

Martin S.
PavelR. (2184)|21.1.2004 09:08
[QUOTE="m.sachl"]PPC2003 - co presne urcuje v panelu napajeni zalozka uspani? zajima me ta zavislost mezi posuvnikem doba uspani a hodnotou zbyvajici cas... (chci se na to nekde zaptat uz delsi dobu, ale teprve ted jsem si vzpomel na spravnem miste :) )

Martin S.[/QUOTE]

... tuto vlastnost mají myslím jen iPAQy a v krátkosti jde o to, že si v záložce Standby můžete nastavit dobu (v hod.), po kterou chcete aby vám PDA bylo schopno podržet vaše data i v případě, že dojde k vybití baterie až na mez určenou pro běžné používání PDA. Samozřejmě, že kapacita baterie není neomezená a tudíž platí pravidlo, že čím více hodin pro standby mód, tím kratší doba reálného používání PDA v běžném režimu a naopak. Ve standby režimu nelze PDA používat.

PavelR.
m.sachl (153)|21.1.2004 09:15
[QUOTE="PavelR."]... tuto vlastnost mají myslím jen iPAQy a v krátkosti jde o to, že si v záložce Standby můžete nastavit dobu (v hod.), po kterou chcete aby vám PDA bylo schopno podržet vaše data i v případě, že dojde k vybití baterie až na mez určenou pro běžné používání PDA. Samozřejmě, že kapacita baterie není neomezená a tudíž platí pravidlo, že čím více hodin pro standby mód, tím kratší doba reálného používání PDA v běžném režimu a naopak. Ve standby režimu nelze PDA používat.

PavelR.[/QUOTE]

...? nejak jsem tomu presne nerozumim.

omlouvam se, budu se snazit zeptat moc polopate:
...na posuvniku posunuji mezi hodnotami 24-96 (udajne by to melo byt Doba uspani/hodin prumerne - tomu prilis nerozumim)
... v zavislosti na posuvniku se meni hodnota zbyvajici cas (cas ceho?) - hodnota se meni nejen na posuvniku, ale pokud necham ipaq lezet, meni se dynamicky i v zavislosti na jinych faktorech (asi spotrebe)

Martin S. (diky za trpelivost lol ;) )

PavelR. (2184)|21.1.2004 09:48
[QUOTE="m.sachl"]? nejak jsem tomu presne nerozumim.[/QUOTE]

... a já myslel, že jsem to napsal srozumitelně :) Omlouvám se ...
Zkusím odpovědět na vaše otázky níže nicméně neznám překlady konkurenční lokalizace - tj. použiji původní anglické názvy položek. Navíc se obávám, že se tato záložka může lišit i na jednotlivých zařízeních. Mám teď před sebou iPAQ 5450 s WM2003 ...

[QUOTE]
...na posuvniku posunuji mezi hodnotami 24-96 (udajne by to melo byt Doba uspani/hodin prumerne - tomu prilis nerozumim)
[/QUOTE]

... zde se jedná o rozmezí standby režimu, které můžete na svém zařízení nastavit. Například pokud nastavíte 24, mělo by to znamenat, že se váš iPAQ automaticky vypne (tj. přepne se do standby režimu) v době, kdy "bude vědět", že mu zbylá kapacita baterie zbývá tak akorát na to, aby byl schopen udržet data v paměti vašeho PDA po následujících 24 hodin. Určitě tušíte, že když dojde k úplnému vybití baterie, tak přijdete o všechna nainstalovaná/zkopírovaná data v RAM vašeho PDA a tomu se Váš iPAQ pokouší vypnutím/standby režimem zabránit. Nastavíte-li hodnotu standby na 96, bude to znamenat, že se vaše PDA automaticky vypne v době, kdy mu bude zbývat 96 hodin k tomu, aby byl opět schopen alespoň udržet data ve vašem zařízení (jak jsem již napsal v předešlé odpovědi, ve standby režimu nemůžete před dobitím PDA používat). Samozřejmě čím vyšši je doba režimu standby, tím větší kapacitu baterie je potřeba pro tento režim vyhradit a tím menší je doba používání PDA v běžném režimu (proto ty změny při úpravě pozice posuvníku).

[QUOTE]
... v zavislosti na posuvniku se meni hodnota zbyvajici cas (cas ceho?)[/QUOTE]

... něco jsem naznačil i výše, zde se jedná o zbývající čas, po který můžete PDA používat v běžném režimu ještě před tím než dojde k přepnutí so standby.

[QUOTE]
- hodnota se meni nejen na posuvniku, ale pokud necham ipaq lezet, meni se dynamicky i v zavislosti na jinych faktorech (asi spotrebe)
[/QUOTE]

... přesně tak ...

:-)

PavelR.
m.sachl (153)|21.1.2004 09:55
[QUOTE="PavelR."]
... zde se jedná o rozmezí standby režimu, které můžete na svém zařízení nastavit. Například pokud nastavíte 24, mělo by to znamenat, že se váš iPAQ automaticky vypne (tj. přepne se do standby režimu) v době, kdy "bude vědět", že mu zbylá kapacita baterie zbývá tak akorát na to, aby byl schopen udržet data v paměti vašeho PDA po následujících 24 hodin..[/QUOTE]

diky ;) ted tomu rozumim uplne presne... (mozna jsem si poposedl)
...jen teoreticka uvaha - jak vypada ipaq v rezimu standby? da o sobe nejak vedet, nebo dela mrtveho brouka a nereaguje na zadne podnety krome nabijecky? (jeste jsem baterii nikdy nevycerpal)

Martin S.
PavelR. (2184)|21.1.2004 10:00
[QUOTE="m.sachl"]...jen teoreticka uvaha - jak vypada ipaq v rezimu standby? da o sobe nejak vedet, nebo dela mrtveho brouka a nereaguje na zadne podnety krome nabijecky? (jeste jsem baterii nikdy nevycerpal)
[/QUOTE]

... ve standby režimu by mělo být vypnuto vše kromě napájení RAMky. Osobně jsem to rovněž také nikdy nezažil :) a tak se jen domnívám, že PDA v tomto stavu se tváří jako vypnuté PDA, které nelze zapnout bez toho, aniž by bylo připojeno na síťový adaptér...

PavelR.
m.sachl (153)|21.1.2004 10:16
[QUOTE="PavelR."]
... a já myslel, že jsem to napsal srozumitelně :) Omlouvám se ...
Zkusím odpovědět na vaše otázky níže nicméně neznám překlady konkurenční lokalizace - tj. použiji původní anglické názvy položek.
[/QUOTE]

kdyz jsem vypnul lokalizaci, tak se mi zda ze cele nesrozumitelne mi to udelala prave ta lokalizace... puvodni nazvy mi pripadnou paradoxne srozumitelnejsi ;)

Martin S.
PavelR. (2184)|21.1.2004 10:19
[QUOTE="m.sachl"]
kdyz jsem vypnul lokalizaci, tak se mi zda ze cele nesrozumitelne mi to udelala prave ta lokalizace... puvodni nazvy mi pripadnou paradoxne srozumitelnejsi ;)
[/QUOTE]

... jak jsem již napsal, sunnysoftí překlady v InterWrite neznám, ale z vlastní zkušenosti vím, že občas je opravdu obtížné najít ten správný překlad ...

PavelR.
m.sachl (153)|21.1.2004 10:41
[QUOTE="PavelR."]
... jak jsem již napsal, sunnysoftí překlady v InterWrite neznám, ale z vlastní zkušenosti vím, že občas je opravdu obtížné najít ten správný překlad ...

PavelR.[/QUOTE]

vzadnem pripade nechci tvrdit, ze je konkretne toto prelozeno spatne! (na to bych konkretne v interwrite nasel jine pripady)
jen mi puvodni zneni pripadlo srozumitelnejsi (mozna take ovlivneno tim, ze uz jsem vedel o co go)... je pochopitelne a uplne normalni, ze nektere veci se velice spatne prekladaji ve stejne strucnem popisu jako original.

ale to uz smeruji thread trochu mimo to, co mi mel vysvetlit ;)

Martin S.
AlienSmidy (109)|23.9.2004 15:42
Měl bych trochu jiný problém...

Mám iPAQ 3970, baterka je asi OK, ale co se týče té doby usmání, to jsem pochopil, jen nechápu, když mi doba před uspáním ukazuje 3.3 hodiny při kapacite cca 30%, no a když se kapacita dostane na 26% ta se mi ukazuje na dopu uspáni na 3,2 hodiny, po vypnutí iPAQa je již zapnutí nemožné.

Nechápu proč mi ukazuje dobu před uspáním 3.2 hodiny, když tenhle čas prostě nevydrží..
...ale jak funguje posuvník to chápu mám ho nastavenej na 25h.

Díky