Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Velká recenze zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger sice nenabízí nijak oslnivé parametry, ale přesto jde o velmi pěkně vybavené Pocket PC s integrovaným telefonem. Mezi jeho hlavní přednosti patří malé rozměry, nízká hmotnost, telefonní modul (GSM/GPRS/EDGE), Bluetooth, WiFi a v neposlední řadě i slušná výdrž na baterie. V konkurenci s množstvím jiných zařízení, především od společnosti HTC to asi bude mít těžké, to mi ale nebrání v tom zařízení podrobně popsat a zhodnotit.

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000249_RMX228692006121155549.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Moje stručné poznatky z více než mésíčního používání:
    - Flip-výborná věc zvláště u phoneedition (vlasy i uši bývají mastné)
    - Design i rozměry asi teď nejlepší na trhu
    -Tlačítka - mě osobné tento D-pad naopak vyhovuje (mačkám ho na hraně nehtem, další funkce podržení zeleného rozbalí nabídku START
    -Telefonování - bez instalace Smartdialu byl téměř nepoužitelný, zvuk mám ucházející, ale při použití drátového HF mě nikdo pořádně neslyšel,vyřešilo to BT
    Ten problém s pozdní reakcí mě dost točil od začátku.Snad to FW upg vyřeší.
    Podržení tlačítka mínus = ring mute(super).
    -Datové schopnosti- žádné omezení pro mě, žádný problém
    - Fotografování - jen opravdu si něco nouzově ofotit- pomalé ukládání
    -Poslech hudby - srovnatelný s běžným MP3 přehrávačem
    -Výdrž baterie - dost slabá, navigace jedině s nabíjením
    Moje celkové hodnocení: Velmi pohledný přístroj s kvalitní konstrukcí. Rychlý a velmi stabilní hardware. Po upgradu firmware z něj bude v dané cenové kategorii naprostá jednička. Zatím má opravdu mouchy - hlavně v telefonní části

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Mé hodnocení:
    Plusy
    - design
    - velikost a hmotnost
    - kryt displeje
    - výdrž baterie (běžný režim, GSM, BT)

Mínusy:
    - absence Bluetooth Manageru
    - úděsně dlouhé ukládání na paměťovou kartu
    - kvalita přibalených sluchátek
    - výdrž baterie (wi-fi)
    - momentální nedostupnost náhradních dílů, jako je baterie, stylus, kryt, atp. na našem trhu

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

souhlasím s WAV, jen dodám, že hlasitost při hovoru u mě dostačující, hlasitost v BT HF špičková, odezva telefonu při přijetí hovoru je jak jdy, stává se mi, že musím čekat někdy až pět sekund než se hovor dostane do sluchátka, ale pak jsou další přijetí hovorů okamžité bez sebemenší prodlevy a to po celý den, což je celkem zajimavé, asi to bude řešit další FW, jinak já jsem nad míru spokojen, hodnotím tento přístroj jako velmi povedený (už jen pro to, že to původně není výtvor HP )

Nováček
    Registrace
    Dec 2003

to WAW: mohl byste mne prosím nasměrovat, na ten SmartDial? Bez něj je iPaq opravdu špatně použitelný.

Testuji shodnou verzi ROM, jako Pavel, mám ale některé odlišné poznatky: displej se mi například v pravé části nevlní a nepozoruji ani onen dvojklik související s citlivou dotekovou vrstvou. Také hlasitost sluchátka mi přijde zcela dostačující - na nejvyšší hlasitost je již poslech nepříjemný. Systémové reproduktory nepatří mezi nejhlasitější, myslím ale, že stačí (i pro hlasovou navigaci )

nesouhlasím s WAV v: -Poslech hudby - srovnatelný s běžným MP3 přehrávačem.
    Zvukový výstup opravdu šíleně šumí, nic horšího jsem doposud neslyšel. Ano, pokud posloucháte Sepulturu tak si šumu nevšimnete, ale pro klasiku nebo relax hudbu se opravdu nehodí :no:

Jinak výborná recenze, jako vždy

Registrace
    Aug 2000

Ad hlasitost - je to dost relativni. Ale uz dlouho se mi nestalo, abych v MHD ci dokonce na rusne ulici musel prerusit hovor...

Ad vlneni displeje - na bilem pozadi to neni videt, ale na obrazovce Dnes to bylo evidentni.

Jinak - existuje nejaky primerene drahy "hlukomer"? Proste neco, s cim se spolu s testovanym zarizenim zavru nekam do tiche mistnosti, pusim naplno pisnicku a ono to ukaze dB? Pokud nekdo o necem takovem vite, prosim do Soukrome zpravy...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2002

No nazdar, tohle zařízení čekám pod stromečkem, chtěl jsem jím nahradit Treo 650, ale jak tak koukám možná jsem udělal chybu:-( Treo mi vydrželo navigovat cca 12 hodin, s tímhle to asi nepůjde co?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Nemohu si pomoct, ale sum zpusobuji sluchatka a ne iPAQ. Zkuste ztlumit sluchatka a pridat hlasitost na pda. Hlasitost bude stejna, ale bez sumu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

ro potřeby uživatelů je k dispozici dnes nejběžnější kombinace 64 MB standardní SDRAM pro běh aplikací a 128 MB FlashROM pro uložení dat i programů. Jako u všech ostatních zařízení s Windows Mobile je ale skutečně využitelného prostoru trochu méně, i když 114 MB FlashROM je úctyhodné číslo

To se jako WM5 Phone vejdou do 14 MB? Neni to preklep?:?

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Nox
    To se jako WM5 Phone vejdou do 14 MB? Neni to preklep?:?
    [IMG]/img/articles/cz/large/0000000249_SMX77772006124232320.gif[/IMG]

Screenshot z recenze, a to uz tam bylo par testovacich softu nahranejch... Nevim, jak je to mozny, ale je to tak

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Nebylo na krabici napsáno: " navíc 20% zdarma".

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Citace Původně odesláno od Ozzy
    to WAW: mohl byste mne prosím nasměrovat, na ten SmartDial? Bez něj je iPaq opravdu špatně použitelný ...........
    displej se mi například v pravé části nevlní ............
    hlasitost sluchátka ..........
    nesouhlasím s WAV v: -Poslech hudby - srovnatelný s běžným MP3 přehrávačem.
    Smartdial by Carbík je tu
    Mě se displej taky nevlní
    Sluchátko je hlasité a nešumí pokud se dobře nastaví jak tu někdo uvedl,
    Připojil jsem taky koss přes redukci (3,5/2,5) a byla to naprostá bomba (To můj současný TyTN neumí)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2005

Souhlasím, vlnění displeje u mě není, zvuk v pořádku, smartdial je zde.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Souhlasím s WAVem, za cca jeden a půl měsíce používání je můj názor, že se jedná o kvalitní komunikátor, který po ostranění drobných dětských nemocí vydáním aktualizace ROM, bude jedním z nejlepších.:yes:

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Docela obsáhlá recenze, na jejím základě bych si o toho iPaqa neopřel ani kolo. Naštěstí jsem si ho koupil než to vyšlo a nemůžu si stěžovat.

Na podobné zařízení jsem čekal od nákupu posledního mobilu a PDA skoro 5 let a nakonec jsem se dočkal. Já to chápu prakticky jako mobil, který mi poskytuje všechny mnou požadované možnosti připojení, má rozumnou výdrž, pohodlnou správu kontaktů, vyřídím s ním poštu, v Excelu si vedu zakázky, občas si můžu přehrát nějaký film nebo hudbu a při cestách využiju Skype. A to všechno za cenu lepšího mobilu.

Tím nechci říkat, že by se na tom nedalo spoustu věcí udělat lépe, ale opravdu jsem použitelnější kombinaci funkcí neviděl. Zatím ale měla všechna zařízení buď větší rozměry, nebo kratší výdrž, slabší procesor, chybělo wi-fi nebo nějakou jinou zrůdnost. Na žádný malý "mobil se Skypem" jsem nenarazil.

Jinak na provedení si narozdíl od autora neztěžuju, jem by místo těch drátových sluchátem mohli do krabice strčit bluetooth HF. Problémy jsem měl i s dodávaným sw, nějak si to nerozumělo s PC, nechtělo to synchronizovat Outlook, ActiveSync se nechtěl upgradovat. Na dalším PC jsem ale potřebné aplikace rozchodil, zbytek nepotřebuju. To počeštění je ostuda, nešla instalovat ani verze z CD, ani z internetu. Nakonec jsem to instalovat přímo z CABu. Člověk by čekal, že v 9. verzi budou aspoň základní věci chodit, a ne že si nastaví ČJ a v aplikacích mu to vytrvale cpe slovenskou klávesnici.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Velká recenze zařízení HP iPAQ rx3715
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 29-12-2007, 11:29
  2. Velká recenze zařízení HP iPAQ h2210
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 23-09-2007, 11:26
  3. Velká recenze zařízení HP iPAQ hw6900