Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger

Pavel Koza (4761)|9.12.2006 22:17
Zařízení HP iPAQ rw6815 Personal Messenger sice nenabízí nijak oslnivé parametry, ale přesto jde o velmi pěkně vybavené Pocket PC s integrovaným telefonem. Mezi jeho hlavní přednosti patří malé rozměry, nízká hmotnost, telefonní modul (GSM/GPRS/EDGE), Bluetooth, WiFi a v neposlední řadě i slušná výdrž na baterie. V konkurenci s množstvím jiných zařízení, především od společnosti HTC to asi bude mít těžké, to mi ale nebrání v tom zařízení podrobně popsat a zhodnotit.



Přečtěte si celou recenzi.
WAV_ce4you (42)|10.12.2006 14:05
Moje stručné poznatky z více než mésíčního používání:
- Flip-výborná věc zvláště u phoneedition (vlasy i uši bývají mastné)
- Design i rozměry asi teď nejlepší na trhu
-Tlačítka - mě osobné tento D-pad naopak vyhovuje (mačkám ho na hraně nehtem, další funkce podržení zeleného rozbalí nabídku START
-Telefonování - bez instalace Smartdialu byl téměř nepoužitelný, zvuk mám ucházející, ale při použití drátového HF mě nikdo pořádně neslyšel,vyřešilo to BT
Ten problém s pozdní reakcí mě dost točil od začátku.Snad to FW upg vyřeší.
Podržení tlačítka mínus = ring mute(super).
-Datové schopnosti- žádné omezení pro mě, žádný problém
- Fotografování - jen opravdu si něco nouzově ofotit- pomalé ukládání
-Poslech hudby - srovnatelný s běžným MP3 přehrávačem
-Výdrž baterie - dost slabá, navigace jedině s nabíjením
Moje celkové hodnocení: Velmi pohledný přístroj s kvalitní konstrukcí. Rychlý a velmi stabilní hardware. Po upgradu firmware z něj bude v dané cenové kategorii naprostá jednička. Zatím má opravdu mouchy - hlavně v telefonní části

Carpenter_ce4you (166)|10.12.2006 16:48
Mé hodnocení:
Plusy
- design
- velikost a hmotnost
- kryt displeje
- výdrž baterie (běžný režim, GSM, BT)

Mínusy:
- absence Bluetooth Manageru
- úděsně dlouhé ukládání na paměťovou kartu
- kvalita přibalených sluchátek
- výdrž baterie (wi-fi)
- momentální nedostupnost náhradních dílů, jako je baterie, stylus, kryt, atp. na našem trhu
palacinka (242)|10.12.2006 21:54
souhlasím s WAV, jen dodám, že hlasitost při hovoru u mě dostačující, hlasitost v BT HF špičková, odezva telefonu při přijetí hovoru je jak jdy, stává se mi, že musím čekat někdy až pět sekund než se hovor dostane do sluchátka, ale pak jsou další přijetí hovorů okamžité bez sebemenší prodlevy a to po celý den, což je celkem zajimavé, asi to bude řešit další FW, jinak já jsem nad míru spokojen, hodnotím tento přístroj jako velmi povedený (už jen pro to, že to původně není výtvor HP ;) )
Ozzy_ce4you (48)|11.12.2006 09:26
to WAW: mohl byste mne prosím nasměrovat, na ten SmartDial? Bez něj je iPaq opravdu špatně použitelný.

Testuji shodnou verzi ROM, jako Pavel, mám ale některé odlišné poznatky: displej se mi například v pravé části nevlní a nepozoruji ani onen dvojklik související s citlivou dotekovou vrstvou. Také hlasitost sluchátka mi přijde zcela dostačující - na nejvyšší hlasitost je již poslech nepříjemný. Systémové reproduktory nepatří mezi nejhlasitější, myslím ale, že stačí (i pro hlasovou navigaci ;) )

nesouhlasím s WAV v: -Poslech hudby - srovnatelný s běžným MP3 přehrávačem.
Zvukový výstup opravdu šíleně šumí, nic horšího jsem doposud neslyšel. Ano, pokud posloucháte Sepulturu tak si šumu nevšimnete, ale pro klasiku nebo relax hudbu se opravdu nehodí :no:

Jinak výborná recenze, jako vždy ;)
Pavel Koza (4761)|11.12.2006 09:44
Ad hlasitost - je to dost relativni. Ale uz dlouho se mi nestalo, abych v MHD ci dokonce na rusne ulici musel prerusit hovor...:)

Ad vlneni displeje - na bilem pozadi to neni videt, ale na obrazovce Dnes to bylo evidentni.

Jinak - existuje nejaky primerene drahy "hlukomer"? Proste neco, s cim se spolu s testovanym zarizenim zavru nekam do tiche mistnosti, pusim naplno pisnicku a ono to ukaze dB? Pokud nekdo o necem takovem vite, prosim do Soukrome zpravy...
Fik_ce4you (88)|11.12.2006 10:05
No nazdar, tohle zařízení čekám pod stromečkem, chtěl jsem jím nahradit Treo 650, ale jak tak koukám možná jsem udělal chybu:-( Treo mi vydrželo navigovat cca 12 hodin, s tímhle to asi nepůjde co?
Carpenter_ce4you (166)|11.12.2006 18:00
Nemohu si pomoct, ale sum zpusobuji sluchatka a ne iPAQ. Zkuste ztlumit sluchatka a pridat hlasitost na pda. Hlasitost bude stejna, ale bez sumu.;)
Nox_ce4you (44)|11.12.2006 18:19
ro potřeby uživatelů je k dispozici dnes nejběžnější kombinace 64 MB standardní SDRAM pro běh aplikací a 128 MB FlashROM pro uložení dat i programů. Jako u všech ostatních zařízení s Windows Mobile je ale skutečně využitelného prostoru trochu méně, i když 114 MB FlashROM je úctyhodné číslo

To se jako WM5 Phone vejdou do 14 MB? Neni to preklep?:?
Pavel Koza (4761)|11.12.2006 18:34
[QUOTE="Nox"]To se jako WM5 Phone vejdou do 14 MB? Neni to preklep?:? [/QUOTE]



Screenshot z recenze, a to uz tam bylo par testovacich softu nahranejch... Nevim, jak je to mozny, ale je to tak:)
Zdenek Malinsky (9781)|11.12.2006 20:07
Nebylo na krabici napsáno: " navíc 20% zdarma". ;) :D
WAV_ce4you (42)|12.12.2006 01:09
[QUOTE="Ozzy"]to WAW: mohl byste mne prosím nasměrovat, na ten SmartDial? Bez něj je iPaq opravdu špatně použitelný ...........
displej se mi například v pravé části nevlní ............
hlasitost sluchátka ..........
nesouhlasím s WAV v: -Poslech hudby - srovnatelný s běžným MP3 přehrávačem.
[/QUOTE]
Smartdial by Carbík je tu
Mě se displej taky nevlní
Sluchátko je hlasité a nešumí pokud se dobře nastaví jak tu někdo uvedl,
Připojil jsem taky koss přes redukci (3,5/2,5) a byla to naprostá bomba (To můj současný TyTN neumí)
palacinka (242)|12.12.2006 08:47
Souhlasím, vlnění displeje u mě není, zvuk v pořádku, smartdial je zde.
jimy_ce4you (27)|12.12.2006 13:08
Souhlasím s WAVem, za cca jeden a půl měsíce používání je můj názor, že se jedná o kvalitní komunikátor, který po ostranění drobných dětských nemocí vydáním aktualizace ROM, bude jedním z nejlepších.:yes:
xls_ce4you (5)|12.12.2006 17:50
Docela obsáhlá recenze, na jejím základě bych si o toho iPaqa neopřel ani kolo. Naštěstí jsem si ho koupil než to vyšlo a nemůžu si stěžovat.

Na podobné zařízení jsem čekal od nákupu posledního mobilu a PDA skoro 5 let a nakonec jsem se dočkal. Já to chápu prakticky jako mobil, který mi poskytuje všechny mnou požadované možnosti připojení, má rozumnou výdrž, pohodlnou správu kontaktů, vyřídím s ním poštu, v Excelu si vedu zakázky, občas si můžu přehrát nějaký film nebo hudbu a při cestách využiju Skype. A to všechno za cenu lepšího mobilu.

Tím nechci říkat, že by se na tom nedalo spoustu věcí udělat lépe, ale opravdu jsem použitelnější kombinaci funkcí neviděl. Zatím ale měla všechna zařízení buď větší rozměry, nebo kratší výdrž, slabší procesor, chybělo wi-fi nebo nějakou jinou zrůdnost. Na žádný malý "mobil se Skypem" jsem nenarazil.

Jinak na provedení si narozdíl od autora neztěžuju, jem by místo těch drátových sluchátem mohli do krabice strčit bluetooth HF. Problémy jsem měl i s dodávaným sw, nějak si to nerozumělo s PC, nechtělo to synchronizovat Outlook, ActiveSync se nechtěl upgradovat. Na dalším PC jsem ale potřebné aplikace rozchodil, zbytek nepotřebuju. To počeštění je ostuda, nešla instalovat ani verze z CD, ani z internetu. Nakonec jsem to instalovat přímo z CABu. Člověk by čekal, že v 9. verzi budou aspoň základní věci chodit, a ne že si nastaví ČJ a v aplikacích mu to vytrvale cpe slovenskou klávesnici.
harmasan (2)|12.12.2006 23:22
Jako zhruba dvouměsíční majitel zařízení HTC TyTN jsem teď k vánocům koupil přítelkyni právě tohohle iPAQa. A hned na začátek musím říct, že je to pro mě dost šok.

Negativní.

Za největší příšernost považuju displej - to, že se vlní (u mně narozdíl od pana Kozy vpravo dole) jako prase, bych snad i přežil; že to ovšem nesvědčí zrovna o dobré práci mamuta jako je HP je fakt.
Jenže ten displej je celý jakýsi... na prd. Nevím, jestli mám takový bystrozrak, ale já prostě jasně vidím při jakémkoliv pohybu zřetelný vystupující vodorovný rastr displeje; prostě pokud s tím iPAQem hýbu nahoru/dolů (a tím nemyslím "třesu se jako osika", prostě ho stačí držet v ruce), celý se... jak bych to řekl slušně.. rozesere. Na zlomek vteřiny, pravda, ale zato POKAŽDÉ - přirovnal bych to k efektu "manšestráky".
Bolí mě z toho oči a doufám, že přítelkyně (stejně jako většina kolegoů v práci) to nezaznamená. Na modrém pozadí by to ale podle mě viděl i poloslepec.

Ve srovnání s TyTNem mi to přijde jako vývojový krok tak pět let zpět; dokonce i můj stařižký iPaq série 3100 měl ten displej stabilnější... TyTN se stejně zatetelí jedinkrát - při rozsvícení displeje; pak drží obraz jako břitva.

Jinak bych řek, že je to ucházející stroj - rychlost lepší než uTyTNa, odezvy rychlé, dobře se drží, flip má něco do sebe. Na můj hudební hluch je audio hlasité dost, při stažených sluchátkách na cca polovinu nešumí.

Podtrženo a sečteno: to je pánové NA HODNĚ DLOUHO naposled, co jsem dal důvěru značce HP; u věci za 13 tisíc nedokáží vyrobit/použít displej, na který by se dalo dívat bez epileptického záchvatu.

PS: A ne, není to tím jediným kusem; kolega má stejný stroj a sice se mu nevlní při dotyku stylusu displej, ale rastr se vesele tetelí víceméně stejně.
palacinka (242)|12.12.2006 23:41
Pokud se Vám vlní displej tak jak popisujete tak je to na reklamaci. U mě žádné vlnění není.
harmasan (2)|13.12.2006 00:13
[QUOTE="palacinka"]Pokud se Vám vlní displej tak jak popisujete tak je to na reklamaci. U mě žádné vlnění není.[/QUOTE]
...což je u vánočního dárku přesně ten důvod, proč má člověk chuť přinejmenším hodně hlasitě řvát...
Aneb "koupil jsem ti pédéáčko, drahá, tak se s nim pomuchlej a ve středu ho pošleme na reklamaci; když to půjde dobře, za měsíc ho pošlou opravený; když špatně, řeknou že je to "genuine ©HP feature™" a já ho rozmlátím kladivem"
palacinka (242)|13.12.2006 07:36
No právě pro podobné případy je vždy dobré zainvestovat do HP CarePack, např. UC913E - Oprava výměnou 2 roky. Je to výměna kus za kus. Stojí to sice nějaký peníz na víc, ale je to rychlé.
Monkeyr (39)|13.12.2006 09:02
Uf.... Po přečtení recenze jsem se tedy fakt lekla. Už ho mám doma, ale taky ho dostanu až pod stroměček a manžel někal schoval krabici, takže ho nemohu ani zapnout a podívat se na ten display.
Jak to tak ale vypadá, zdá se, že vady jsou kus od kusu. (Doufám,že ten můj bude ok) Jinak děkuji za trochu optimismu ostatních pánů, kteří recenzi trochu vylepšili.
Jinak další recenzi jsem našla zde
Zdenek Malinsky (9781)|13.12.2006 13:31
Po přečtení celé řady příspěvků, zde v diskuzích, k tomuto zařízení jsem byl docela nalomen k zakoupení mého "my first phone edition". Ovšem skutečnost je zcela jiná a koukám, že můj oblíbenec HP na to od časů 4150 a 4700 docela z vysoka (slušne řečeno - dostatečně se tomu nevěnuje). :( Je to stejné jako Loox T 8xx - před rokem bomba, dneska zívačka.
olmic (25)|13.12.2006 21:32
zdravím já mám technický dotaz, když bych toto chtěl používat jako navigaci s GPS modulem přes bluetooth a zároveň mám HF v autě přes bluetooth bude to fungovat v reálném čase obojí?
HollyG_ce4you (77)|13.12.2006 21:46
[QUOTE="olmic"]zdravím já mám technický dotaz, když bych toto chtěl používat jako navigaci s GPS modulem přes bluetooth a zároveň mám HF v autě přes bluetooth bude to fungovat v reálném čase obojí? [/QUOTE]
Funguje to na mem MDA2, nevidim duvod, proc by nemelo u tohoto ;-)
palacinka (242)|13.12.2006 22:08
to olmic: funguje to, pouzivam to denne
olmic (25)|14.12.2006 08:19
Super děkuji za info. Teď ještě rada jaký GPS BT modul zakoupit, nemám s tím zkušenost, moje Yakumo má vestavěný modul.
Zdenek Malinsky (9781)|14.12.2006 13:37
Pánové, jste trošku OT - toto prosím řešte přímo v diskuzi u HP nebo v "Jaké si mám vybrat / koupit zařízení?" či "Jaké si....příslušenství?" Zde se diskutuje k recenzi a zařízení jako takovému.
Emper_ce4you (43)|19.12.2006 08:39
Dotaz, možná trochu kacířský (možná pro P.Kozu) - je možné jej srovnat v několika větách s E-TEN Glofiish X500 - protože se mi zdá, že E-TEN vychází lépe (jako náhrada mého (ne)dosluhujícího MDAc. ;)
Pavel Koza (4761)|19.12.2006 09:11
Kacirskeho na dotazu neni nic, ale jelikoz jsem je nemel ve stejnou chvili (X500 a iPAQ), navic X500 byla jen predprodukcni jednotka, je to srovnani slozitejsi... Objektivni srovnani si muzete udelat sam na zaklade recenzi - iPAQ je mensi, hezci a levnejsi, X500 toho zase nabizi vic, ma lepsi softwarovou vybavu a hlavne GPS. Pokud jde o system, ten je nutno hodne poladit v obou pripadech, ale pro X500 hovori to, ze se stale jednalo o predprodukcni jednotku, kdezto HP uz se normalne prodava. Ja osobne bych si z tehle dvou nevybral asi zadne, mam jine favority, ale kdyz uz bych mel, tak bych sel spis do X500:) Nicmene je to hodne ovlivnene zklamanim pri recenzi rw6815, verim, ze s dotazenym firmwarem bude i z rw6815 krasne zarizeni.
kapcus_ce4you (0)|21.12.2006 14:08
zdar, zarizeni mam pres mesic. Zadny vlneni ani blikani displaye nepozoruji. Co me ale vadi je mala klavesnice, kdyz chci psat zpravy. Nahral jsem si nejakej programek, kterej udela full screen keyboard, coz by bylo super, ale zase musim udelat toto : Messaging - new - pak tuknout na neuveritelne malou ikonku klavesnice - a pak az teprve mam full screen keyboard...jak toto resite ? Nebo jeste by mi pomohl nejakej programek, kterej bych dal na plochu a jako zastupce bych mel primo prechod do psani nove zpravy, lze to ??? bez toho je totiz psani zprav fakt nemozny a taky se mi casto stava, ze misto na SPACE tuknu na tlacitko ODESLAT a poslu neuplnou zpravu, to je taky oprus.....
CommanderZ (1798)|21.12.2006 14:11
Ja osobne doporucuju zvlanout nejake rozpoznavani pisma. Kdyz se to naucis tak je to az neuveritelne rychle. Jednu dobu jsem mel dokonce problem psat normalne rukou na papir, protoze jsem vsechno psal jako to graffiti :))
Emper_ce4you (43)|21.12.2006 21:18
:)) přesně ta samá zkušenost - dneska už nejsem schopen napsat smsku na telefonu s klávesnicí - žena se mi chechtá - ale kvůli tomu jsem si PDA kupoval - abych se (mimo jiné) vyhnul používání klávesnice. Proto dost dobře nerozumím lidem, který si pořídí PDA s vysouvací klávesnicí (Hermes?) - no to je šílený - taková cihla... ale každej je strůjcem svýho štěstí. :))
HollyG_ce4you (77)|21.12.2006 22:39
jo a v tramvaji si udelam diru do displaye :) Klaveska ala mobil+T9 je stejne nejlepsi :)
palacinka (242)|22.12.2006 08:29
Pokud někdo chcete klávesnici jako na mobilu pro psaní sms tak si na netu najděte prográmek htc phone pad nebo xda atom t9 phone pad, umí psát s/bez t9.
Emper_ce4you (43)|22.12.2006 10:33
[QUOTE="HollyG"]jo a v tramvaji si udelam diru do displaye :) Klaveska ala mobil+T9 je stejne nejlepsi :)[/QUOTE]

V trambaji ani v medru - nepíšu :D
CommanderZ (1798)|22.12.2006 14:03
[QUOTE="HollyG"]jo a v tramvaji si udelam diru do displaye :) Klaveska ala mobil+T9 je stejne nejlepsi :)[/QUOTE]

No, kdo chce kam, pomozme mu tam, ale musis si uvedomit ze ne kazdej pouziva misto stylusu vrtacku :sarcastic:
peter.nr (501)|9.1.2007 22:04
[QUOTE="Pavel Koza"]Ja osobne bych si z tehle dvou nevybral asi zadne, mam jine favority ...[/QUOTE]

Môžeš aj konkretizovať? ;)
PIPA_ce4you (1)|28.1.2007 00:20
ahoj, mel bych 2 dotazy: nemuzu prijit na to, jak se aktivuje hlasite HF??? dalsi dotaz: VI NEKDO,JAK SE DA ODSTRANIT TEN PRISERNY SUM PRI POSLOUCHANI MP3 PRES SLUCHATKA??? je to fakt nepouzitelne jako mp3 prehravac... a to jsem si dnes poridil 2GB kartu:-(((
_blackBone (271)|28.1.2007 09:21
ahoj, pri sve nocni nespavosti jsem objevil v adresari Windows aplikaci fmradio.exe, ktera jde spustit, nehlasi zadnou chybu, tedy krome toho, ze zadne radio nehraje :D

dival jsem se na google, kde to par lidi take objevilo, ale zadny zpusob, jak to ozivit ...

napadlo me, ze by tam to radio mohlo byt a teoreticky by mohlo jit aktivovat treba pres nejaky registry key, mozna je tu nekdo zkusenejsi a dostane se dal, nez ja :cool:
Pavel Koza (4761)|28.1.2007 09:27
Jen pro jistotu - sluchatka asi mate pripojena:) Vesmes vsechna radia v Pocket PC si bez sluchatek ani neskrtnou...

A k odstraneni sumu - obavam se, ze nijak... Mozna upgrade FW, ale nejsem si jisty, ze uz neco takoveho v HP udelali.
Surgical (2364)|28.1.2007 09:33
Hm funkci FM radia ma v sobe tusim model iPaq hw6815, ale nikoli u nas dostupny rw6815...Ale nejsem si stopro jist. Jinak pripojeny headset je podminka - funguje mj. i jako antena.
Ze ale nahravana ROM pri jinak prakticky totoznych strojich bude stejna, o tom nebude pochyb.
palacinka (242)|28.1.2007 09:55
diskuze o HP iPAQ rw6815 je zde. Řeší se tam i šum ve sluchátkách. Hlasité HF se aktivuje při hovoru podržením zelené klávesy. Model rw6815 fm rádio nemá, má jej rw6828.
Walker_ce4you (0)|22.2.2007 15:51
Tak ja uz ho nemam. Koupil jsem si ho 27.12.2006 a uz ho nemam, teda mam, ale rozbitej. Nosil jsem ho v original pozdre za opaskem a choval se k nemu i s nim normalne. Az jednou jsem sedel na bobku a o necem debatoval a po stoupnuti jsem zjistil, ze mi prasknul display, podotykam, ze jsem necitil nijak zvlastni tlak, ze bych ho nejak mackal. Samozrejme HP se k tomu stavi, ze je to jednoznacne vina zakaznika. Je to muj treti HP iPAQ, oba predchozi jedou do ted, rx3715 mam stale ja, ale po zkusenostecj je rw6815 muj posledni HP iPAQ i HP zarizeni celkove. Ted se poohlednu po necem, co bude v kovovym pouzdre, protoze jsem presvedcen, ze chyba je v dilenskem zpracovani a v pouzitem ne prilis pevnem plastu. rx3715 vypada a je jednoznacne bytelnejsi.
Tomas Verzich (1)|14.10.2007 12:42
Dobrý den, mám problém se svým hp ipaq 6815. Nedaří se mi ho připojit k mému pc pomocí usb kabelu. Mám active sync 4.5. Píše mi to vysokokapacitní disk usb neznámí. Neměli jste někdo podobný problém? Případně nemáte někdo nějaký ovladač? Na přiložených cd, jsem žádný nenašel. Děkuji za případnou pomoc. Tomas