Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Půjdou PDF z PC na PDA?

otilrak (3)|9.12.2006 17:41
S PDA chci začít a budu ho hlavně používat ke čtení eknih. Zajímá mě jen pár věcí, ale za to pro mě hodně důležité.

Půjdou PDF vytvořené třeba v kancelářském balíku openoffice normálně zobrazit přes celý display nebo mi ty knihy budou utíkat i mimo a budu muset scrolovat do strany?

Stejnou otázku mám i na knihy, které mám v normálním textu - txt, document microsoft world atd.

Předem děkuji za vaše odpovědi

Kdyžtak mi poraďte nějáký hodně jednoduchý program na převod těch souborů do požadovaného formátu.
Viktor Čistič (117)|9.12.2006 18:07
PDF dokumenty půjdou samozřejmě na PDA otevřít. Doporučuji freeware aplikaci Adobe Reader. Dokumenty se dají zobrazit na celou stránku, pouze to bude chtít místo očí mikroskopy, aby se to dalo přečíst :D (a nebo dostatečně velký font)
S běžnými dokumenty ve formátu Word, Excel, Powerpoint také nemá PDA problémy. Problémem pořád zůstává velikost displeje.
MilanSu (823)|10.12.2006 02:32
Nektera PDFka se musi prevest v Acrobatu (optimalizace), aby pak sly na PDA zobrazit s tim, ze se font prispusobi velikosti displeje (je to citelne, ale samozrejme jsou jinak odstavce, v Adobe readeru na PDA se ta funkce jmenuje Reflow, v podstate jde o to, ze si nastavis velikost jakou chces a text se jednoduse presklada, aby byl videt vzdy cely)
otilrak (3)|10.12.2006 08:42
Přesně tohle jsem chtěl vědět. Díky :D :D :D :D :D
Erikt68i (266)|10.12.2006 16:00
Mnohokrát doporučovaný Adobe Reader je podle mého názoru na displeji VGA překonaný mnohem lepším programem PocketXpdf - umí daleko lépe zobrazovat pdf soubory přímo přetažené z PC - využívá TrueVGA. A navíc zabere méně místa. Samozřejmě běží z karty/nebo u mne z LOOXstore. Soubory pdf s hafem obrázků, který Reader nedokáže vůbec zobrazit - zhroutí se, tak tento prohlížeč naprosto OK. Používám totiž na PDA různé helpy ve formátu pdf a pro grafiku jsou opravdu hutně vybaveny obrázky a toto je jediný prohlížeč, který to zvládá. Bohužel, nemám u sebe PDA - manželka potřebuje navigaci do Němec a tak mě bylo PDA zabaveno, ale VelkýBratr Vám určitě hned najde domovské stránky. A jestli mne paměť neklame, tak je free - asi pod licenci GPL - ale to už prosím si ověřte.
Honza Cech (50)|10.12.2006 21:49
Dopurucuji mobipocketreader na adrese http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/default.asp super čtečka a navíc si můžeš stáhnout i mobicreator, který je free a umí vytvořit ebook i z PDF kromě jiného. Konverze probíhá většinou v pořádku, občas se vytvoří mezera navíc ve slově, ale není to tak hrozné. Určitě je rychlejší než AbdobePockerReader. Navíc tahle čtečka podporuje funkci autoscroll.
libb (56)|21.12.2006 12:50
MilanSu (a ostatní): mám problém s funkcí Reflow. U PDF vytvořeného v OpenOffice je ta funkce v menu zašedlá. Nevíte, jak v OO (nebo jiném free/levném programu) nastavit export do PDF tak, abych mohl Reflow použít?
Děkuji
otilrak (3)|26.12.2006 22:19
Já si také vytvářím PDF v OO a žádné problémy nemám.:yes:
kiklhorn_ce4you (15)|6.1.2007 09:33
Požadavek - čtení manuálů tvořených více pdf soubory provázaných odkazy. Netestuji zatím zobrazení vložených obrázků. Na iPaq hx4700 s vga displejem ponechaný ve výchozím rozlišení (nepřepnut na 640x480 žádným sw) Zkoušeno na manuálu (cd verze) switche AT-8948 od allied telesyn Zkoušený čtecí SW a výsledek: Adobe Reader for pocket PC 2.0 Build 20040724 ++ Procházení provázaných vícesouborových dokumentů funguje + Obsah kapitol funguje, ve stromu vždy vidím kde se nacházím + fullscreen umí + je zdarma - Uvítal bych možnost bookmarks a práce s nimi (třeba ala firefox) -- Aby bylo možno něco přečíst je nutný poměrně velký zoom a písmo je i přesto neostré/rozmazané/šikmé čáry kostičkované - to kupodivu neplatí o fontu kterým zobrazuje bookmarks PocketXpdf v0.5 + je zdarma ++ zobrazení - písmo je čitelné i ve velikosti "blecha" ještě mnoho úrovní pod velikostí kdy adobe reader zobrazuje už jen šedý proužek namísto řádku písmen + bookmarks ve tvaru soubor, stránka (jěště kdyby tak byla možnost je kategorizovat...) - Obsah kapitol pouze přes menu, outline a nevidím kde se aktuálně nacházím -- Procházení provázaných vícesouborových dokumentů nefunguje -- Neumí ani odkazy v rámci jednoho souboru - relativně pomalý rendering stránek Foxit Reader V beta 0.3 build 0609 ++ zobrazení - písmo je čitelné i ve velikosti "blecha" ještě mnoho úrovní pod velikostí kdy adobe reader zobrazuje už jen šedý proužek namísto řádku písmen + rychlé zobrazení stránky -- Procházení provázaných vícesouborových dokumentů nefunguje (odkaz rozpozná ale zahlásí že soubor nelze načíst) - Obsah kapitol - nevidím kde se aktuálně nacházím -- Některé pdf ani neotevře Orneta Reader Mobile ver 2.1.1 --- Dokáže pdf otevřít jako čistý text - to je vše - placený ClearVue PDF v3.0.552 ++ zobrazení - písmo v malé velikosti je čitelné subjektivně jen o trochu hůře než v PocketXpdf -- Obsah kapitol neexistuje -- Procházení provázaných vícesouborových dokumentů nefunguje -- Neumí ani odkazy v rámci jednoho souboru - relativně pomalý rendering stránek - placený Ansyr Primer PDF Viewer v2.3 -- Aby bylo možno něco přečíst je nutný poměrně velký zoom a písmo je i přesto neostré/rozmazané/šikmé čáry kostičkované - snad ještě mírně horší než adobe reader + záložky (pojmenované) - Obsah kapitol pouze přes menu, outline a nevidím kde se aktuálně nacházím -- Procházení provázaných vícesouborových dokumentů nefunguje - placený -- zřejmě se již nevyvýjí, verze je z roku 2000, všechny odkazy mne nakonec dovedly na stránky http://www.globalgraphics.com/products/editor/primer.html kde je nabídka jen pro OEM... ?Team One's Reader v3.0(.126) Textový prohlížeč mnoha formátů + Záložky (pojmenované) + anotace - Divný systém práce se souborem - pdf si rozdělí do očíslovaných kapitol (neexistuje pojmenovaný obsah), soubory nemohou ležet na libovolném místě PDA -- Procházení provázaných vícesouborových dokumentů nefunguje -- Neumí ani odkazy v rámci jednoho souboru Z testovaných mi nevyhovuje ani jeden program. Pokud by adobe reader uměl zobrazit písmo jako kterýkoliv z ostatních programů nazval bych jej alespoň vyhovující pro čtení vícesouborových manuálů v pdf. Ovšem stále by chyběly záložky a jejich kategorizace) Znáte někdo ještě jiný SW pro zobrazování pdf
Kája_oldd (759)|6.1.2007 12:41
Zajímavé srovnání, všechna čest a klobouk dolů. Snad jen bych měl ze zkušeností poznámku, že mi xpdf renderovalo srovnatelně s adobe readerem subjektivně mi dokonce přišlo ryhlejší a tolik se při lehkých posuvech nenačítalo, ale možná si to jen idealizuji, adobe jsem již dlouho ne pda nepoužíval. Nicméně, hodilo by se také jako výhody a nevýhody uvést velikost. Pokud si dobře pamatuju, xpdf ve srovnání s adobe readerem např. má snad i násobně manší velikost:oops:
Také nevím jak vám, ale mě prostě adobe reader ve vga a landscape nedokázal v reálném vga zobrazit dokoment přes celý displej, jen přes čtverec... a v normálním režimu to bylo jakoby rozpixelované qvga, načež xpdf dokázalo bez hacku využít vga a landscpe problém nedělal.
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2007 14:20
Foxit Reader je placený? Kde jsi to našel a kolik stojí? Já tam vidím jen ceny u verze Pro pro velké Win.
kiklhorn_ce4you (15)|6.1.2007 20:16
Ano máš pravdu, upravil jsem to. Předpokládal jsem že pokud je verze for eval tak bude i placená. No uvidíme v dalších verzích.
Pokud se bude tento program nadále vyvíjet tak další verze bude mým favoritem.
(již teď je snaha o procházení externích odkazů do jiných pdf)
zdenpok (207)|9.1.2007 22:41
Dle mě je na čtení nejlepší Repligo, určitě stojí za vyzkoušení!
Maglor_ce4you (20)|12.4.2007 21:20
No bohužel ani jeden ze zmiňovaných readerů, kromě adobe samozřejmě nemá funkci reflow a bez ní je to celkem dost k ničemu, naštěstí jsem našel způsob jak adobre reader přinutit zobrazovat PDF v real VGA módu a tím se pro mě stává nejlepším prohlížečem. ODKAZ
xtonda (811)|13.4.2007 12:14
Foxit je zatím jen v betě, ke stažení je eval a píší tam, že připravují individuální licenční plán, takže release určitě bude placený, beta je zatím zdarma, je otázka jestli není časově omezená.
Saman_ce4you (1451)|13.4.2007 13:35
Maglor: Jenze adobe AS convertor stejne otaguje max asi 30% pdfek, aby bylo mozny pouzit reflow. Repligo to zkonvertuje, ze si zobrazeni volis sam. Zarovnani podle obrazovky (reflow) samozrejme ma..
Mashe (622)|13.4.2007 13:47
[QUOTE="otilrak"]S PDA chci začít a .....[/QUOTE]

a proc by nesli? jo pujdou :)
xtonda (811)|13.4.2007 14:40
Nicméně pokud mám dokument v Office, nepřijde mi úplně šťastné to prohánět přes PDF a následně požadovat reflow, spíš bych to uložil do vhodného formátu pro eBooky na PDA a pak použil příslušnou čtečku.
Maglor_ce4you (20)|18.7.2007 09:48
[QUOTE="Saman"]Maglor: Jenze adobe AS convertor stejne otaguje max asi 30% pdfek, aby bylo mozny pouzit reflow. Repligo to zkonvertuje, ze si zobrazeni volis sam. Zarovnani podle obrazovky (reflow) samozrejme ma..[/QUOTE]

Je pravdou že pro otagování PDF souborů používám adobe acrobat a tam jsem se ještě nesetkal s PDF které by otagovat nešlo (teda pokud není zamčené proti úpravám samozřejmě).
1lomeno3 (50)|12.9.2007 19:58
Nepodarilo se mi rozjet Acrobata v real VGA modu, zkousel jsem uz snad vse (komplet reinstall), mate nekdo nejake tipy?
slayter (4)|3.1.2008 22:31
Můžete ještě někdo PLEAS dát odkaz na to, jak zprovoznit adobre reader tak, aby zobrazoval PDF v real VGA módu? Nemůžu to nikde najít.... Děkuji
Hyrogen (15)|20.5.2008 21:08
[QUOTE="Honza Cech"]Dopurucuji mobipocketreader na adrese http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/default.asp super čtečka a navíc si můžeš stáhnout i mobicreator, který je free a umí vytvořit ebook i z PDF kromě jiného. Konverze probíhá většinou v pořádku, občas se vytvoří mezera navíc ve slově, ale není to tak hrozné. Určitě je rychlejší než AbdobePockerReader. Navíc tahle čtečka podporuje funkci autoscroll.[/QUOTE]

Díky za super tip. Hledal jsem způsob jak převést PDF soubory tak, abych je mohl číst v mobipocket reader a creator se osvědčil perfektně. Převod jsem udělal do PRC a nic se nepokazilo, čeština funguje jak má.