Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA a upozornění na zprávu

Honza1_ce4you (5)|21.1.2004 00:27
Zdravím. Měl bych otázku jestli se někdo potýká u MDA se stejnými problémy jako já.Někdy prostě jen pípne nová SMS, v Inboxu je, ale nezobrazí se upozornění v Today. Jinými slovy prostě přijde,zapípá uloží se, ale vidět je až když otevřu inbox.Někdy se to stane a někdy ne. Mám ROM 3.14.02 ENG - originální verze, co tam byla a radio version T310. Pokud by se to mělo/dalo řešit flashem, jakou verzi bych měl nahrát? Díky za případné rady.
Seifert (156)|21.1.2004 18:21
Mnooo ... tahle ROM, ač originál od CZ T-Mobile není moc dobrá ... Myslím, že flashováním bys problém vyřešil (já je alespoň nemám), ale zas bys mohl mít problém, kdyby se Ti s tím něco stalo a nesls to do servisu. Osobně bych doporučil 3.17.03 od O2, nebo rovnou nějakou WM 2003, tam Ti to bude počítat i počet znaku v SMS. Co se týká radio verze T310, tak ta na to vliv nemá, ale ... Verze 4.21 od O2 má vylepšené GPRS a asi to i míň padá. Při flashování to ale chce být opatrný, protože to může (na rozdíl od flashování OS, kde se to dá přinejhorším vyřešit přes kartu) navždy odejít do věčných lovišť ... Takže to záleží jen a jen na Tobě ... :-)

Sajfi
Honza1_ce4you (5)|22.1.2004 16:37
Slysel jsem, ze s WM2003 jsou problemy. Nevim, co je na tom pravdy, ale pokud by slo zase zpet nahrat to, co tam ted mam, pak bych to zkusil. Jen me zajima jestli lze nejak udelat image, nebo proste zalohu toho, co tam ted mam, abych to pak mohl pripadne nahrat bez rizika zpet. A jeste jedna vec, pokud necham starou radio verzi a flashnu jinou ROM, treba i 2003, neni nutne soucasne s tim upgradovat i radio ? Existuje nejaky link, adresa s podrobnejsim postupem? Diky za pomoc.
Seifert (156)|23.1.2004 15:58
Já zas tolik problémů s WM 2003 nemám ... Takže nevím (odpojování GPRS mě sice štve, ale vyrovnal jsem se s tím ... :-) ) Když si uděláš zálohu na kartu, tak to tak zase zpátky dostaneš (jestlis teda měl na mysli nainsalované programy), ale obávám se že záloha PPC 2002 Ti bude do WM 2003 k ničemu. Zálohu ROM si taky můžeš udělat a to buď na kartu, nebo pomocí utilitky XDAtools přímo přes Active Sync do souboru *.nb1 na pevný disk. Rádio updatovat nemusíš a když tam máš 4.21 tak to pak funguje třeba i s US ROM 4.00.16 která se dá ukuchtit na www.yorch.net. Podrobnější návod se dal stáhnout na stránkách O2, ale nevím, jestli to tam ještě je ....

Sajfi
marsal_ce4you (35)|28.1.2004 18:20
Odpojování GPRS perfektně řeší GPRS Monitor od firmy Spb Software House. Jedno klepnutí připojeno druhé klepnutí odpojeno, jde nastavit i pravidelné odpojování a připojování.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|28.1.2004 19:10
[QUOTE="marsal"]Odpojování GPRS perfektně řeší GPRS Monitor od firmy Spb Software House. Jedno klepnutí připojeno druhé klepnutí odpojeno, jde nastavit i pravidelné odpojování a připojování.[/QUOTE]

Neslo by napsat jak nastavujete pravidelne pripojeni a odpojovani. At jsem hledal jak jsem hledal tuhle moznost jsem nikde nenasel a dost by mi bodla.
marsal_ce4you (35)|29.1.2004 09:32
V options na založce Tariff details zaškrtnout "hourly rounding".
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|29.1.2004 10:57
[QUOTE="marsal"]V options na založce Tariff details zaškrtnout "hourly rounding".[/QUOTE]

V ceskem prekladu to nazyvaji "hodinove zaokr" a dle meho se urcite jedna o HODINOVE ZAOKROUHLOVANI uctovacich jednotek. Urcite tato volba neni pro pravidelne zapojeni pripadne odpojeni od spojeni, jak pisete o prispevek vyse.
PavelR. (2184)|29.1.2004 11:04
[QUOTE="JirkaP."]V ceskem prekladu to nazyvaji "hodinove zaokr" a dle meho se urcite jedna o HODINOVE ZAOKROUHLOVANI uctovacich jednotek. Urcite tato volba neni pro pravidelne zapojeni pripadne odpojeni od spojeni, jak pisete o prispevek vyse.[/QUOTE]

... ano, opravdu se jedna o hodine zaokrouhlovani dat.

PavelR.
marsal_ce4you (35)|29.1.2004 11:22
To se tedy omlouvám, ale při zapnutí teto položky se mi MDA opakovaně připojuje. Takže jsem si myslel že to má na svědomí tato položka. Když odškrtnutí zruším tak MDA čeká na ruční připojení.
yasmeene2 (794)|29.1.2004 23:04
Odpojuje se vám gprs u MDA nebo Dataphone?? Ja s tím žádné problémy nemám, dokonce tu někdo psal, že po vypnutí se mu přeruší připojení, a ani to se mi neděje..
Seifert (156)|30.1.2004 07:54
[QUOTE="yasmeene2"]Odpojuje se vám gprs u MDA nebo Dataphone?? Ja s tím žádné problémy nemám, dokonce tu někdo psal, že po vypnutí se mu přeruší připojení, a ani to se mi neděje..[/QUOTE]

No ono záleží na tom, jaký tam máš OS. V PPC 2002 to skutečně funguje bez problémů. Ale ve WM 2003 tam chlapci z Redmontu opoměli naprogramovat dialog na odpojení GPRS, takže to je třeba řešit vypnutím a zapnutím telefonu. Ale snad to bude v novějších releasech opravené ... :-) Mimochodem, nemáte někdo zprávy o tom, kdy by třeba nějaká oficiální ROM s WM 2003 pro Evropu měla vyjít ???
PavelR. (2184)|30.1.2004 07:59
[QUOTE="yasmeene2"]Odpojuje se vám gprs u MDA nebo Dataphone?? Ja s tím žádné problémy nemám, dokonce tu někdo psal, že po vypnutí se mu přeruší připojení, a ani to se mi neděje..[/QUOTE]

... ano, u MDA2/Dataphone2 to funguje bez problemu.

PavelR.
PavelR. (2184)|30.1.2004 08:05
[QUOTE="Seifert"]No ono záleží na tom, jaký tam máš OS. V PPC 2002 to skutečně funguje bez problémů. Ale ve WM 2003 tam chlapci z Redmontu opoměli naprogramovat dialog na odpojení GPRS, takže to je třeba řešit vypnutím a zapnutím telefonu. Ale snad to bude v novějších releasech opravené ... :-) [/QUOTE]

... to opravdu zapomeli :-) ... nicmene ukoncit GPRS pripojeni lze i dvousekundovym podrzenim tlacitkla pro zaveseni hovoru (cerveny telefon).

PavelR.