Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN od O2 - řešení problémů

exn_ce4you (0)|7.12.2006 12:17
Zakladam toto vlakno, kde bych uvital diskuzi (nejen) majitelu TyTNa od O2, ktery jak jsme zjistili, ma sve problemy a ted je otazka, jak je resit. Jak jsem videl v ruznych jinych vlaknech, vetsina z nas by uvitala moznost nove ROM, ktera by zrejme poresila nektere jiz zname problemy (napr. sekani videa, obcasne sekani aplikaci, rychlost, atd...).
Zakladni otazka tedy zni, zda existuje uz moznost flashnuti ROM v servisu, ci vse resit formou reklamace u O2, nebo existuje moznost zalohovani stavajci konfigurace pro pripad reklamace a sam si flashnout novou ROM od HTC?
Protoze sam se teprve pomalu rozkoukavam v dane problematice, uvitam prakticke zkusenosti a napady a to nejenom od majitelu dotovanych TyTN.
XBC (52)|7.12.2006 17:59
Zdravím, s tím vypnutím zvuku je to fakt pravda, vyzkoušel jsem to. To si opravdu nedokážu vysvětlit. No v každém případě díky, taky mám díky tobě ušetřenou práci se zkoušením jiných programů pro přehrávání videa. Před chvilkou jsem to konzultoval na lince technické podpory O2 a ten člověk mě poradil ať to reklamuju. Prostě to nedělá co to dělat má, nebo to dělá špatně a zákazník má právo za svoje peníze na bezchybně fungující výrobek. Tečka. Takže tytán pujde do krabice a pofrčí zpátky do Prahy. Na nějaké pokusy s nahráváním jiné verze ROM já chuť nemám. Tak jsem teda zvědavý jak budou rychlí, co vím tak do sedmi dnů od koupě by to mělo být rychlé. A jak ty pokračuješ v bádání?
čao Laďa
Wuffi (1599)|7.12.2006 18:12
Mno to neni chyba systemu ani HW takze to posilas zbytecne. Navic to posilaji do spolecnosti GSMobil, takze jedine ze by se v O2 uvolili a poslali Ti rovnou novy kus, jinak to moc rychle nebude, spis hodne na hranici zakonem danych 30dni.
Pokud ma jinak O2 stejny pristup k updatum jako EuroTel u DataPhone II, moc bych si nesliboval...
elba (50)|7.12.2006 18:36
Mám TyTNa od O2 se základní, tedy pomalou verzí a v GSMobilu mi bylo řečeno, že je to zatím ta nejnovější ofiko verze 1.18.255.3, rádio 1.03.03.10. Video synchronizované přes WMP10 se celkem neseká, ale podotýkám že tam cpu zatím jen videoklipy, ale celkově je to pomalé, start TT6 16s., složka Windows V Total Commanderu 13s.
XBC (52)|7.12.2006 18:45
[QUOTE="Wuffi"]Mno to neni chyba systemu ani HW takze to posilas zbytecne. Navic to posilaji do spolecnosti GSMobil, takze jedine ze by se v O2 uvolili a poslali Ti rovnou novy kus, jinak to moc rychle nebude, spis hodne na hranici zakonem danych 30dni.
Pokud ma jinak O2 stejny pristup k updatum jako EuroTel u DataPhone II, moc byc
h si nesliboval...[/QUOTE]
No já mám dojem, že do sedmi dnů od koupě, to bude prostá rychlá výměna, žádné posílání do servisu a tak.
Wuffi (1599)|7.12.2006 19:02
Pak by to bylo super.
XBC (52)|7.12.2006 20:27
Nepoužívej citaci, když odpovídáš na předchozí příspěvek. Děkuji matrad

A jinak, jak je složité nahrát jinou verzi ROM? Teda asi to nikdy zkoušet nebudu, ale je to velký problém?
Wuffi (1599)|7.12.2006 20:37
Ne, je to pomerne jednoduche.
XBC (52)|7.12.2006 20:48
Začíná mě to zajímat, teď jsem si četl tvoje příspěvky jak pořád instaluješ novější a novější verze. Ty asi na záruku kašleš, nebo to umíš vrátit zpátky. Zabralo by ti hodně času, kdybys mě měl podrobně popsat postup? Jo a jak se vlastně dělá tvrdý reset? Mám acer n50 a tam je to jasné, tady o tom v návodě nic není, nebo jsem to ještě nenašel.
XBC (52)|7.12.2006 20:56
[QUOTE="Wuffi"]Ne, je to pomerne jednoduche.[/QUOTE]
Tak pardon, soft reset už ovládám. Ale tvrdý? Jak?
Wuffi (1599)|7.12.2006 21:10
Jo pardon ja to o hardresetu opomnel. Pokud se nepretu jsou to zaroven stisknute klavesy pro praci se softkeys (ty s carkami hned pod displejem). Ad flashovani, v clancich uz nekdo neco psal, cca. 2 mesice zpet...
Na zaruku nekaslu, mam nebrandovany HTC TyTN a zatim jsem flashoval vzdy HTC ROM tedy ROM vydane primo vyrobcem zarizeni, a celkem dost bych se hadal pokud by mi nekdo tvrdil ze tim prichazim o zaruku.
Situace je jina u operatoru, kde flashnutim nebrandovane ROM ci ROM jineho operatora prichazis o zaruku.
XBC (52)|7.12.2006 21:31
No tak to je jiná, já mám TyTNAa od O2. O flashování jsem četl to co napsal Pavel Koza a moc moudrý jsem z toho teda nebyl. Já jsem co se týče výpočetní techniky spíš uživatel a tady ty malé potvůrky, PDA apod. mě zaujaly tím, jak je to malé a co to umí. Třeba to přehrávání videa, třeba při čekání na úřadě je to ideální věc. Jo, představ si, když v TMCP vypnu zvuk, tak video jede jak po másle, můžu zastavovat, posunovat dopředu, dozadu a pohoda. Jak si to vysvětlit?
exn_ce4you (0)|7.12.2006 21:57
Tak ten zvuk hned zase zapni a pojede Ti jak po masle. Aspon me to tak funguje.
Uz jsem nekde v diskuzi psal, ze neni problem odemknout extROM a zazalohovat vsechny soubory, ktere tam jsou. Nicmene nekdo reagoval, ze je to jeste nekde jinde operatorem "zamknute" a proto to nejde jen tak lehce flashnout do stavu, kdy to zarizeni koupis. A ja si prave myslel, ze v nekterem CABu operatora bude prave ten "zamek" pro dane zarizeni, ktery se spousti pri instalaci po hardresetu. Ale zřejmě je ulozeny nekde jinde.
Je to ke vzteku, kdyz HTC vi o chybe a napravil ji novym firmware, jenom ten nas operator bude zrejme dlouho chrapat, nez vyda nejakou opravu. Pokud ji kdy vyda...
Zkousim ruzne programy a nastaveni a zatim se vsim relativni spokojenost. Samozrejme urcita sviznost by tomu prospela, ale to resim tak, ze instalnu pouze to co jede O.K a jednou za cas hardreset a znovu instal aplikaci.
GPS jede v pohode, zitra me ma prijit hands-free do auta+modrozube sluchatko.
jeste folii na screen a drzak do auta a uz snad budu kompletne vybaven.
Na TyTNa jsem presel z archaicke, ale brutalne spolehlive N6310i a mam pocit, ze TyTN ma obcas problem s citlivosti telfonu. Proste me obcas vypadne v mistech, kde Nokia nemela nikdy problem. Ale to muze byt taky tim, ze TyTn nema moznost externi anteny.
Musim se taky zitra podivat do smluv (moc se me nechce), kde je zapovezeno menit v pristroji firmware, zvlaste pokud je vydan vyrobcem. To ze operator zarizeni dotuje je me jasne, ale ja s tim zarizenim sluzeb jineho operatora uzivati nebudu. Taky budu volat na O2, abychom je trochu popichli k akci. Mozna spolecny vzajemne koordinovany postup by mohl pomoci.....
exn_ce4you (0)|7.12.2006 22:01
Jeste jednou a jasne se zeptam na to, co by me prosim opravdu zajimalo:
je zde nekdo majitelem TyTNa koupeneho u O2, kteremu jede bez problemu video?
XBC (52)|7.12.2006 22:26
No to neni možné, já se dívám nostalgicky na ještě včera používanou N 6310i , no úžasný telefon. měl jsemho čtyři roky a byl to opravdu nejlepší telefon široko daleko. Teď se dívám, ty jsi z Prahy, no to je zase jiná, když se můžeš třeba do toho GSmobilu vypravit a trochu se obeznámit s poměry jaké tam panují. Jestli to nejsou nějací dobrodruzi, a že jich je na trhu hodně. Já bydlím v Kroměříži, tak bych to měl trochu z ruky. Měl jsem opravdu sto chutí to naházet zpět do krabice, ale podle toho co teď vím od tebe a co jsem si přečetl v článku o flashování ROM a toho co od toho můžu očekávat, tak váhám.
mdragon (18)|8.12.2006 10:46
Hele včera jsem dělal flash poprve, a dopadlo az na malickost dobre.
Je to pomerne dost jednoduche.Nebal bych se toho, mam TytN asi tyden od O2 a uz tam je nova rom a musim uznat je daleko lepsi nez orig.:D
XBC (52)|8.12.2006 11:45
Zdravím. To je dobrá zpráva, postupovals podle toho článku z října, nebo máš nějaký svůj? A hlavně, co to video v programu TCMP, šlape bez sekání? Já mám TyTNa taky od O2 a musím se do středy rozhodnout co podniknu. Uvítám informace, tak jestli můžu poprosit, napiš.
abakl_ce4you (7)|8.12.2006 12:26
mdragon: Mam taky tytn od O2, muzes aspon trochu nacrtnout v cem konkretne je ta nova ROM lepsi? A ktera to je? Jsem pripraven provest taky flash, ale rad bych predem znal co se zlepsi, at to nedelam zbytecne.
PetrN_ce4you (13)|8.12.2006 12:32
Doporučte paměťovku na TyTNa 2GB. Děkuji
Wuffi (1599)|8.12.2006 12:37
Ja spis udelam opak - nedoporucim. Nedoporucuji koupit kartu A-DATA.
mdragon (18)|8.12.2006 12:38
To XBC: Taky jsem tu dlouho hledal a více méně jsel to udělal jak psal matrad nebo na xda dev...
asi tak zjisti verzi bootloaderu ...mel by si mít 1.04 aby jsi mohl delat flash, unlock CID , a pak ROm co psal matrad 1.35....
Video my slapalo i predtim , ale nijak zvlast jsem jej nezkousel, jen co prevaluju mezi zarizenima...

To abakl : treba v rychlosti v celym Tytn , pro me ceho jsem si vsiml i radio chyta lepsi... mam flash z listopadu ..je to tady : https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19417


to PetrN: mam myflash 2g za 2300...
mdragon (18)|8.12.2006 12:39
TO Wuffi : Proc ne ???
XBC (52)|8.12.2006 13:26
[QUOTE="PetrN"]Doporučte paměťovku na TyTNa 2GB. Děkuji[/QUOTE]
Čao, já mám 1Giga od Kingstona a maximální spokojenost. Stála 899 peněz včetně DPH. Giga stejně neměli.
XBC (52)|8.12.2006 13:30
[QUOTE="mdragon"]To XBC: Taky jsem tu dlouho hledal a více méně jsel to udělal jak psal matrad nebo na xda dev...
asi tak zjisti verzi bootloaderu ...mel by si mít 1.04 aby jsi mohl delat flash, unlock CID , a pak ROm co psal matrad 1.35....
Video my slapalo i predtim , ale nijak zvlast jsem jej nezkousel, jen co prevaluju mezi zarizenima...[/QUOTE]

Mužu se zeptat jaky program používáš na video? Já TMCP a na žádném stroji nikdy nebyly problémy, až na TyTNovi.
Wuffi (1599)|8.12.2006 13:47
mdragon: nespolehlive, ostatne staci i prohledat fora vcetne ce4you...
exn_ce4you (0)|8.12.2006 17:52
[QUOTE="mdragon"]To XBC: Taky jsem tu dlouho hledal a více méně jsel to udělal jak psal matrad nebo na xda dev...
asi tak zjisti verzi bootloaderu ...mel by si mít 1.04 aby jsi mohl delat flash, unlock CID , a pak ROm co psal matrad 1.35....
Video my slapalo i predtim , ale nijak zvlast jsem jej nezkousel, jen co prevaluju mezi zarizenima...

To abakl : treba v rychlosti v celym Tytn , pro me ceho jsem si vsiml i radio chyta lepsi... mam flash z listopadu ..je to tady : https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=19417


to PetrN: mam myflash 2g za 2300...[/QUOTE]
Nejsem si jist, jestli Ti uplne dobre rozumim, ale dle me flashnout novou pamet asi problem nebude. To co si nikdo z nas zatim nejsme jisti je, zda v pripade problemu to flashnes zpet do puvodniho stavu, ted kvuli uznani zaruky. Mohl by jsi prosim toto potvrdit ci vyvratit? Jinak zatim jsi pro nas takove "svetlo na konci tunelu" takze Ti drzime palce, at mas pro nas dobre zpravy :-)
A jeste prosim muzes vysvetlit Tve tvrzeni ......"pro me ceho jsem si vsiml i radio chyta lepsi"..... Mam tomu rozumet, ze ma telefon lepsi citlivost, ci se zrychlyly datove prenosy???
Wuffi (1599)|8.12.2006 19:53
Datove prenosy se asi zrychli tezko. Jedineho zrychleni oproti puvodnimu stavu dosahnete aktivovanim HSDPA, pokud jej O2 neaktivovalo jiz standardne pri customizaci zarizeni.
Manualne lze HSDPA aktivovat napr. pomoci fit4cat Hermes Tweaker.
XBC (52)|9.12.2006 15:40
Já už jsem vyzkoušel snad všechno a cuká to sebou pořád jak zběsilé. Co s tím může mít společného ten zvuk?
mdragon (18)|9.12.2006 20:25
to wuffi: nemam s ni zadne problemy.Radio jsem myslel, mam doma i v praci wifinu,ale nemeril jsem to , ale rekl bych ze pripojeni k nejblisimu ap je daleko rychlejsi...
Jinak na tusim na xda... jsem se docetl, ze krok zpet na HTC image lze ...ale nechci kecat nejsem si jist....
Ale budu kupovat dalsi tak to na nem zkusim...


;) ;) ;)

To xbc: co to honis za videa, me to opravdu jede normalne...
XBC (52)|10.12.2006 00:01
No to video mě štve vlastně jenom z principu. TMCP je program, který přehrává video v pohodě kdekoliv kromě TyTNa. A to jak vidím jenom někomu, včetně mě. Co používáš ty a jak to máš nastavené, jestli se můžu zeptat? A taky marně hledám v programech "Zálohování " nevíš náhodou jak tu zálohu provést? Díky.

EDIT: Prosím necitujte pokud reagujete na předchozí příspěvek, viz pravidla pro diskutující, děkuji ElSoft
PetrN_ce4you (13)|10.12.2006 17:48
to: mdragon, kde si jí pořídil
mdragon (18)|10.12.2006 20:19
To XBC: mam totez co ty TCPMP v 1.0 a normalne jedu avi asi 150 MB bez problemu...
Zalohuju denne pres spb backup ,protoze umi schedule...a umi po zaloze off.Ale ty potrebujes asi neco na full is s rom, ze???To nevim...

To PetrN : zitra ti to zjistim
XBC (52)|10.12.2006 21:14
Pro mdragon:
Já jsem se rozhodl, že asi obětuju těch šest stovek a koupím od Sunnysoftu backup manager, protože si nejsem jistý, jestli bych zvládl instalaci tomtoma, včetně nastavení BT GPS, dost se kámoš co tomu celkem rozumí natrápil s nastavováním COM portů. A to video, to teda opravdu nevím, jak je to možné, žr to někomu jede a někomu new. Trochu mě uklidňuje, že nejsem sám, ale to je jenom malá útěcha. Už jsem zkoušel snad všechno, jiný program, při konverzi videa nastavit jiné hodnoty a pořád nic. Má to něco společného se zvukem, ale co stím teda fakt nevím. Už mě napadla i taková šílenost, že by to mohla mít na svědomí ta lokalizace do češtiny, která prý není moc podařená.
mdragon (18)|11.12.2006 11:59
Hele lokalizaci davno nepouzivam, tu jsem odebral jako prvni.POuzivam EN.S tomtomem jsem problem nemel zadnej , teda s TT6. TT5 my nesla nainstalovat...
Jinak video my jede v pho :))
XBC (52)|11.12.2006 12:33
Já mám pětku a šlape. Instalaci provedl kámoš, já bych si netroufl. A i tak se zapotil, ale je to borec a nic ho nezaskočí. Video problém trvá, ale asi ho nechám trochu odpočinout a třeba zatím někdo na něco přijde.
SlaMar (33)|11.12.2006 14:56
Přes půl hodiny jsem se mordoval s TCPMP a nic. Nakonec jsem nainstaloval Smartmovie a na první pokus 180MB spokojenost. Jinak lokalizaci používám a taky žádné problémy s TT6.
XBC (52)|11.12.2006 21:31
To SlaMar, asi to zkusím, ale mám dojem, že Smartmovie není free. Nebo je? A když tak prosím o tip kde sosnout.
mdragon (18)|14.12.2006 21:30
No TT5 my pri spuseni v xp sp2 vytuhne a chce poslat chybovku to MS , tt6 ma beha mi , ale nevidim GPS prijimac ( Leadtek 9553 - 9 ).Mozna to tu bylo , al ekdyby nekdo vedel diky sem s tim:D