Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pár otázek pro společnost T-Mobile

Pavel Koza (4761)|20.1.2004 13:48
Po několika odkladech bylo zařízení T-Mobile MDA II konečně nabídnuto koupěchtivým zákazníkům. Při té příležitosti jsem položil kompetentním pracovníkům této společnosti několik otázek, které se týkají jak nového zařízení, tak i ostatních produktů používajících operační systém od Microsoftu.

Odpovědi na ně naleznete v tomto článku.
st.tom_ce4you (365)|20.1.2004 13:51
Fajn, takze se clovek vubec nic nedozvedel.
hybo (3107)|20.1.2004 14:02
Poradne kecy, jeste, ze tam neni jmeno toho, co odpovidal. Tohle bych ani nezverejnoval, pac pak o zarizeni bude mit zajem jen ..... . Co je to za reci, ze vyrobce nenabidnul. Pokud maji zajem prodavat, museji to chtit. A pokud to jini maji, proc to nemaji oni ?
MirekU (13)|21.1.2004 09:53
[QUOTE="hybo"]Poradne kecy, jeste, ze tam neni jmeno toho, co odpovidal. Tohle bych ani nezverejnoval, pac pak o zarizeni bude mit zajem jen ..... . Co je to za reci, ze vyrobce nenabidnul. Pokud maji zajem prodavat, museji to chtit. A pokud to jini maji, proc to nemaji oni ?[/QUOTE]

Petre ted mluvis jak nejake male decko .. proste kdyz nenabidl tak neni ne? A kdo jsou ti "jini" co "to" maji? A k tem "kecum" .. co jineho bys tam videl radsi? Vzdyt tam mas odpoved na kazdou otazku
m.sachl (153)|21.1.2004 10:09
[QUOTE="MirekU"Petre ted mluvis jak nejake male decko .. proste kdyz nenabidl tak neni ne? A kdo jsou ti "jini" co "to" maji? A k tem "kecum" .. co jineho bys tam videl radsi? Vzdyt tam mas odpoved na kazdou otazku[/QUOTE]


...no ma urcite pravdu v tom, ze me jako zakaznika nezajimaji interni problemy tmobile.
(IMHO)
pro me je tmobile v tomto pripade dodavatel zarizeni, ktere si sam objednal a asi by se mel snazit vychazet vstric zakaznikum (nejen) v podpore.
vymluva na vyrobce je sice alibisticka, ale v tomto pripade neni asi na miste...
(/IMHO)

Martin S.
MirekU (13)|21.1.2004 10:19
to neni vymluva, to je fakt .. proste neni ;-) a operatori to jen komunikuji
m.sachl (153)|21.1.2004 10:35
[QUOTE="MirekU"]to neni vymluva, to je fakt .. proste neni ;-) a operatori to jen komunikuji[/QUOTE]

...ale ano, je to fakt. ale vzhledem k tomu, ze tmobile to dodava jako unikatni (jeho) zarizeni a s podporou se mohu obratit jen na nej, tak je to fakt, ze na zakazniky kasle tmobile a ne skutecny vyrobce. jak jsem rekl, interni problemy me jako zakaznika nezajimaji - ja se chci podporu na kterou bych mel mit narok od tmobile a je mi vskutku jedno, jakym zpusobem tmobile donuti sve smluvni partnery.

hodne zarizeni velkych znackovych spolecnosti je vyrabenych take tretimi stranami a pritom je to nezbavuje zodpovednosti.

btw: ale je to asi diskuze vskutku nazorova a nerad bych rozpoutaval nejake emocialni rozepre (zvlast, kdyz jsem se do toho jen tak nevinne zapletl) :D :D :D

Martin S.
st.tom_ce4you (365)|21.1.2004 10:48
"Pro uživatele MDA II opět připravujeme podporu. Lze ovšem předpokládat, že MDA nemůže mít takovou podporu jako Palm, nebo Compaq/HP vzhledem k prodaným množstvím."

O jake podpore to mluvite? Myslite Sim toolkit, nebo snad myslite nemoznost ukazat jmeno u prichozi sms, nebo snad myslite ani jeden neuvedenej update jak na radiovou cast nebo na ROM jak tomu bylo u MDA 1.

Reknete mi, jak je mozne, ze zahranicni operatori maji updaty k dispozici ke stazeni a vy je nemate? Vzdyt jste svetovy operator?

Informovanost Vasich zamestnancu na tema MDA 1 a II, je 0. To je take podpora? Prodavac co mi prodaval 1-ku nevedel ani co k cemu patri.

:no: :no: :no: :no: :no:
MirekU (13)|21.1.2004 11:05
funkce ukazovani jmena u sms jde zaridit patchem od Moravie Consulting ... neni v zakladnim OS
st.tom_ce4you (365)|21.1.2004 11:11
Ano a ja se Vas tety tazi kde je ta Vase podpora? Vzdyt to nebylo ani na Vasem webu www.t-mobile.cz/mda. Jak je mozne, ze operator O2 zverejnil upgrade rom, kde byl funkcni sim toolkit + funkcni zobrazovani jmen? Nezlobte se na mne, ale Vase podpora je vysmech a Vy to jeste obhajujete.
MirekU (13)|21.1.2004 11:29
tento patch MC je jenom jejich produkt, oni za nej chteji penize takze si to taky komunikuji
st.tom_ce4you (365)|21.1.2004 11:33
[QUOTE="MirekU"]tento patch MC je jenom jejich produkt, oni za nej chteji penize takze si to taky komunikuji[/QUOTE]

aha takze ten MMS klient na Vasich strankach je asi Vas produkt? Nema to cenu, ptal jsem se na spoustu otazek odpovedel jste na 1 a ta se tedy z Vasich odpovedi ani Vasi firmy netykala.
MirekU (13)|21.1.2004 11:37
[QUOTE="st.toma"][QUOTE="MirekU"]tento patch MC je jenom jejich produkt, oni za nej chteji penize takze si to taky komunikuji[/QUOTE]

aha takze ten MMS klient na Vasich strankach je asi Vas produkt? Nema to cenu, ptal jsem se na spoustu otazek odpovedel jste na 1 a ta se tedy z Vasich odpovedi ani Vasi firmy netykala. [/QUOTE]

co byste chtel slyset? ze to neni tak jednoduchy? ze se tady vsichni snazime aby tady ten sw se STK byl? ze HTC cesky trh vcelku ignoruje? Ze ignoruje MDA1 jako takovy? Vzdyt jste psal ze vas to nezajima a ze to jsou vymluvy, co vam na to mam rict?

Proste mi verte ze delame co je v nasich silach aby se to zlepsilo ... Doufam ze s MDA2 to bude mnohem lepsi, ale prostor pro nespokojenost se tady najde vzdy
MirekU (13)|21.1.2004 11:39
[QUOTE="st.toma"][QUOTE="MirekU"]tento patch MC je jenom jejich produkt, oni za nej chteji penize takze si to taky komunikuji[/QUOTE]

aha takze ten MMS klient na Vasich strankach je asi Vas produkt? Nema to cenu, ptal jsem se na spoustu otazek odpovedel jste na 1 a ta se tedy z Vasich odpovedi ani Vasi firmy netykala. [/QUOTE]

btw mms klient je produkt ktery byl vytvoren pro nas, ten patch si MC vytvorila nezavisle na TM, nebo ET, proto to taky tezko bude na jejich strankach. Proste je to jejich komercni produkt
hybo (3107)|21.1.2004 11:43
MurkU, jsem starsi jako Ty, tak bacha :-)))))

Jinak vazne, podpora TM CZ je minimalni. Patch je zdarma a tedy nevidim problem jej dat na WWW. Ale vim, ze to neni lehke. V podstate jsem asi chtel rict jen tohle. Po zkusenostich lidi s TM a ET v souvislosti s MDA-DATAPHONE1 bude asi tezke pri tehle "podpore" je prehodit na MDA2. Je mnoho veci, co nemaji s tim, ze jsme CZ nic poslecne, protoze funguji i veci,co pro CZ nejsou specialne urcene.
MirekU (13)|21.1.2004 11:49
[QUOTE="hybo"]MurkU, jsem starsi jako Ty, tak bacha :-)))))

Jinak vazne, podpora TM CZ je minimalni. Patch je zdarma a tedy nevidim problem jej dat na WWW. Ale vim, ze to neni lehke. V podstate jsem asi chtel rict jen tohle. Po zkusenostich lidi s TM a ET v souvislosti s MDA-DATAPHONE1 bude asi tezke pri tehle "podpore" je prehodit na MDA2. Je mnoho veci, co nemaji s tim, ze jsme CZ nic poslecne, protoze funguji i veci,co pro CZ nejsou specialne urcene. [/QUOTE]

heh, tobe dam na kokos vzdy ;-) .. me bys mohl porazit leda na poli tanecnim ;-)

btw ta podpora tam byla slaba ale ver mi ze to nebylo jenom z duvodu nasi laxnosti, proste je to mnohem komplikovanejsi a to ze jsme mala zeme to moc neulehcuje (pripad MDA1 kdy jsme jeste "hrali" za sebe)
MDA2 uz je na tom mnohem lip viz. my prodavame sw 1.52 (se SP1 patchem!) a ET jenom 1.03 ... to je snad docela rozdil ne? Proste verim ze se to zlepsi (doufam ze to neni moc alibisticky a bude to tak)
MirekU (13)|21.1.2004 11:50
[QUOTE="hybo"]MurkU, jsem starsi jako Ty, tak bacha :-)))))

Jinak vazne, podpora TM CZ je minimalni. Patch je zdarma a tedy nevidim problem jej dat na WWW. Ale vim, ze to neni lehke. V podstate jsem asi chtel rict jen tohle. Po zkusenostich lidi s TM a ET v souvislosti s MDA-DATAPHONE1 bude asi tezke pri tehle "podpore" je prehodit na MDA2. Je mnoho veci, co nemaji s tim, ze jsme CZ nic poslecne, protoze funguji i veci,co pro CZ nejsou specialne urcene. [/QUOTE]

k tomu patchi ... zeptam se Pavla, ale jeste na Invexu mi tusim rikal ze za to chteji normalne penize, ze to neni volne stazitelne. Pokud to tak nebude tak se zasadim o to aby se to na web dalo
hybo (3107)|21.1.2004 12:01
Ja Ti dam, tanecni pole :-))) Proste jsem byl trosku "v nalade" :-)))

Jinak k te podpore, ja nerikam, ze je to neci chyba a vim, ze to neni lehke, ale jukni se treba, jak vypada stranka k MDA1 (asi to vis, ze jo:-)) A jak dlouho je na trhu ? Chapu, ze MDA neni priorita,ale tim, ze to byl prvni krok, bylo to dost videt a to se dle meho melo planovat jiz dopredu. Velka reklama, vsude se o tom psalo a nevim, co jeste a vysledek ..... . K tomu FW, je to hezke, je to rozdil, ale otazka je, jak to bude, kdyz prijdou dalsi updaty :-))) Vis, u ET bych to chapal. Oni chteji byt jen prvni, jsou vuci vam mala spolecnost, vedi, s cim prijdete a tak se moc neparou a jsou prvni. Ne proto, jak tvrdi, ze jsou technologicky leader, ale proto, ze chteji byt prvni. Prodaji toho par, ale to neni dulezite. Ale vy, proste bych cekal vic. Verim,ze MDA2 nam dokaze, ze to zvladnete.

Jinak ten patch je fakt free, i nekde tady na ce4you to je. Jo, ted me napadlo, ze treba i ET ma na strankach vice k DP jako vy, odkaz na stranky a podobne.
PavelR. (2184)|21.1.2004 12:17
[QUOTE]Jinak ten patch je fakt free, i nekde tady na ce4you to je. [/QUOTE]

... ano, viz zde :) ...

PavelR.
MaPo_ce4you (174)|23.1.2004 18:09
Ja bych do MirkaU tolik nesil a dal mu dejchat,
myslim si ze s tim malem(=nulou) pravomoci ktere cesky T-M ma toho stejne moc nenadela. Proste lokalni zastoupeni T-M nafasovalo z Nemecka portfolio produktu a mezi nima je XDA II a tak se s tim nejak musi v ramci moznosti popasovat a zit s tim.Technicka podpora muze byt maximalne na urovni kterou jim poskytne nadrizena pobocka, protoze casta predstava ze nekdo v HTC bude resit neco primo pro Cz je mirne receno, usmevna. Resp. mozna bude, ale az na prikaz nekoho nahore (a tudiz mimo Cz, kdo ma v T-M na starosti ten produkt.
HTC je totiz normalni vyrobni fabrika jako treba FIC, FOXCON nebo treba USI. A ta uprava na pozadavek z Cz je neco jako kdyby prodejce skodovek z Ulanbataru volal do Skodovky v Mlade Boleslavi, ze potrebuje udelat upravu na computeru pro octavii, protoze mu na mistni benzin jezdi jen 190km/h a v papirech je 210...

MaPo
ipf (2136)|23.1.2004 19:06
Povídáte si tady krásně, ale normálního smrtelníka by zajímalo:
1. Kdy bude v prodeji náhradní baterie?
2. Kdy budou v prodeji BT sluchátka, a to taková, která budou s MDA fungovat?
Momentálně nabízené příslušenství je opravdu to důležité, co potřebuji (zejména šňůrka s očkem).
Děkuji za odpověď
Pavel Koza (4761)|27.1.2004 09:10
[QUOTE="ipf"]Povídáte si tady krásně, ale normálního smrtelníka by zajímalo:
1. Kdy bude v prodeji náhradní baterie?
2. Kdy budou v prodeji BT sluchátka, a to taková, která budou s MDA fungovat?
Momentálně nabízené příslušenství je opravdu to důležité, co potřebuji (zejména šňůrka s očkem).
Děkuji za odpověď[/QUOTE]

Na muj dotaz mi bylo odpovezeno, ze se prodej dalsiho prislusenstvi pripravuje:disgusted:
st.tom_ce4you (365)|29.1.2004 16:13
Jo, ale melo to tam byt pred rokem, kdyz jsem si "jednicku" kupoval. Ted ji ma moje pritelkyne :yes: .
kuko61_ce4you (28)|31.1.2004 05:43
"Mimo to plně ručíme za funkce pouze se SIM kartou T-Mobile. Důvod je jasný - netestujeme naše zařízení pro další dva operátory:))"

Je to s tou funkcnostou MDA II u ineho operatora naozaj tak vazne, alebo tu tak trochu zpracoval marketing. ;)
Mam operatora Orange SK a kedze mam doveru k podpore v ET SK (ktory ho predava ako Qtek2060) asi taku, ako vacsina ludi v tychto forach k ET CZ, bol som rozhodnuty, ze si kupim MDA II buduci mesiac u T-Mobile. Ale pokial by mal mat problemy s prevadzkou u ineho operatora, tak z kupi asi nic nebude. :(
Dufam vsak, ze tomu tak nie je, vsak ani pre T-Mobile by nebolo nevyhodne ziskat zopar zakaznikov zo zahranicia ;)
Marek001 (1)|13.3.2004 16:11
Zdravim vsetkych, Na Slovensku som si kupil MDAII (u nas pod oznacenim QTEK2060) a je blokovany pre Eurotel operatora. Chcem sa spytat, ci neviete ako ho odblokovat. A ci kody ktore su dodavane T-mobile CZ by nefungovali aj pre SR. Dik
Seifert (156)|14.3.2004 08:08
Kódy se vážou na konkrétní IMEI, takže určitě fungovate nebudou, ale koukni na www.xda-developers.com, tam určitě odpověď najdeš ...