Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vice SIM karet v jednom pristroji

Martynez (206)|5.12.2006 12:34
Zdravim vsechny,
a muj dotaz zni... Zda mate nekdo zkusenost s nejakym adapterem pro 2 SIM karty a jestli to na Mio A701 funguje... Nebo jestli funguje tato zajimava vecicka (http://mobile.brando.com.hk/SIMMAX6in1.php), ktera podle popisu dela to, ze si zkopirujete 1-6 SIM karet do pocitace a tyto soubory nahrajete na jednu specialni SIMku a tim padem mate vicel cisel a akorat prepinate...
Zni to jednodusse a pokud to funguje a nekdo vi jak neco takoveho rozchodit... To by byla parada... :-)
carbik_ce4you (132)|5.12.2006 14:18
Kdysi jsem pouzival adapter na 2 SIM na telefonu Siemens S55 (adapter mam jeste doma), telefon se musel vypnout a zapnout a tim dosle k prepnuti karty.

Co jsem se drive docetl o klonovani, tak to neni zase tak bez problemu - SIM karty maji (vice nez jeden) bezpecnostni kod a jeho priblizna podoba se zjistuje hrubou silou. Karty vsak maji nastaveny urcity pocet operaci (i vypnuti a zapnuti telefonu je operace). A tak prijit na kod, diky kteremu se pak muze karta klonovat trva dlouhu a ma nejisty vysledek (nebo dojde k zablokovani karty).

Navic se da klonu vytvorit vice nez jeden a kdo ti pak zajisti, ze tva karta nebude zneuzita. Dve "stejne" karty se do site prihlasit nemuzou.

Spise bych to bral jako zajimavost.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.12.2006 16:50
[QUOTE="Martynet"]... Zda mate nekdo zkusenost s nejakym adapterem pro 2 SIM karty ..[/QUOTE]

Diskuze na 2 simky pro PDA - MDA2/XDA2 je zde.

Osobně mi přepínání mezi dvěma SIMkama funguje zcela bez problémů.

Jinak staré ( min. 4 let ( možná i více ) - podle výrobní čísla jde zjistit ) SIMKy šly klonovat, součásné už né.
Johny_ (13)|5.12.2006 17:35
[QUOTE="carbik"]Kdysi jsem pouzival adapter na 2 SIM na telefonu Siemens S55 .......[/QUOTE]

Trochu se o to zajimam a rekl bych, ze uplne presne jsi to nerekl.
Koho zajima klonovani SIM karet vice, tak na klony.ic.cz najde podrobne info.

Klonovat lze ale jen stare karty. U Vodafone to jsou karty starsi jak 5/2002 a u ostatnich starsi nez z roku 2003.

A pokud se nekdo boji zneuziti, neni nic jednodussiho nez si koupit vlastni ctecku nebo si ji vypujcit a naklonovat si karty doma v pokoji sam. Je to velmi snadne.
ElSoft (1244)|5.12.2006 19:15
kdyby někdo chtěl klonovat tak mohu zapůjčit klonovaní aparaturu, pokud to všecko někde vyhrabu :)

zde je také nějaké info
marbarr (17)|6.12.2006 09:58
Co kdybych za tebou zajel,ty bys mi to naklonoval a já bych ti dal na pivo?
ElSoft (1244)|6.12.2006 20:46
vyčítání může trvat až několik hodin, některé karty jsem trápil i několik dní :D (záleží na typu útoku a přenosové rychlosti kterou karta zvládne)
další nebezpečí je maximální počet přístupů u některých karet, po překročení se karta zablokuje a musí se vyměnit

tj. osobně se přikláním spíš k zapůjčení, nebo bych měl dorazit i na pražský sraz

v případě zájmu mě spíš kontaktujte pomocí SZ