Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Resco Explorer - síťové funkce

Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 00:46
Mám problém s Resco Explorer. Jsem připojen z pda na síť přes wi-fi a funguje mi i ping na PC. Když ale otevřu Resco Explorer, My Network i Connected computers jsou prázdné, prostě to PC nevidí, přestože na něm mám složky označené ke sdílení. Úplně stejně to dopadne, když se připojím adhoc pda-pc. (Firewall mám deaktivovaný, v tom to není.)

Ví někdo, v čem je zakopanej pes?

:dead:
xhladi07 (525)|5.12.2006 07:32
Zkus, jestli ti pujde videt ty slozky v totalcmd (viz nejaky topic tady v dikuzi). Pokud ano, bude se resit nastaveni RescoExp. Pokud ne, bude se resit sitove pripojeni. :)
Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 07:44
Ani Total Commander okolní pc nevidí. Jak už jsem psal, ping pc-pda i pda-pc hází pozitivní výsledky. Je mi to záhadou.
xhladi07 (525)|5.12.2006 08:39
No a jak se snazis dostat na ten okolni PC? Jmenem? IP? Mas tam heslo?
macula_ce4you (691)|5.12.2006 08:50
Já jsem postupoval následovně:

- na PC jsem založil uživatele Pocket
- nasdílel jsem požadované složky
- nastavil zabezpečení pro uživatele Pocket
- v PPC zadat adresu sdílené složky (v TC)
- zadat jméno uživatele, heslo a potvrdit
Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 09:24
[QUOTE="xhladi07"]No a jak se snazis dostat na ten okolni PC? Jmenem? IP? Mas tam heslo?[/QUOTE]

Zkoušel jsem všechno možné. \\název pc \\ip - prostě nic
Heslo na tom pc nastavené nemám.

Napadá mě - musí se i na pda nastavit název pracovní skupiny? Nenašel jsem, kam bych ho měl zadat.
Maaarty (49)|5.12.2006 09:48
No u PDA to nebude asi tak jednoduché.
Já pokud chci vidět nějaké sdílené složky v TotalCMD na ppc musím první pomocí nějakého prográmku na PPC aktivovat ty sdílené složky.

Postup:
1.nainstaluj si
[CODE]http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=2825[/CODE]
2.pripoj se k síti(treba pomocí wifi)
3.spust ten programek
4. Das polozku NEW a potom kliknes na tlacitko ...(a nebo zadas adresu rucne)
pokud si nepamatujes adresy sdilenych adresaru a klikl jsi na tlacitko ...(se tremi teckami)
5.objevi se ti nova obrazovka a tam das refresh(tim se naskenuji pocitace v siti)
6.kliknes na PC co se ti tam zobrazilo a vyberes si sdilenou slozku ktera se ma zobrazovat na PDA potom uz jen OK

7.jeste nesmis zapomenout na na prvni obrazovce vybrat si nastavenou sdilenou slozku a tapnout na tlacitko CONNECT.

Tim by melo byt vse hotove a uz by se ti meli vzdy zobrazovat sdilene adresare na tvem PDA ve slozce NETWORK.

Doufam ze ti to pomohlo. :)
xhladi07 (525)|5.12.2006 10:59
Solved?? ;) :)
Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 11:17
[QUOTE="xhladi07"]Solved?? ;) :) [/QUOTE]

To poznám až doma, až budu v dosahu domácí sítě...:o)

Pořád by mě ale zajímalo: "Napadá mě - musí se i na pda nastavit název pracovní skupiny? Nenašel jsem, kam bych ho měl zadat."
xhladi07 (525)|5.12.2006 11:19
No, ja jsem na to taky nikde nenarazil a myslim, ze to ani neni nutne. To je jen takove pozlatko Microsoftu... si myslim..
detik (5)|5.12.2006 13:17
No, já to používám pomocí Total Com. v modulech jdu na LAN a zadám název PC ke kterému se chci připojit např. \\doma\ , poté mě to žádá o jméno a heslo(žádné nezadám-nemám) a už vidím sdílené složky a můžu si třeba pustit film v TCPMP.
Jsem připojený pomocí WiFi a nepoužívám rozšířené zdílení souborů.
Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 16:55
Mě to o jméno a heslo nepožádá a žádnou složku tam nevidím.

Nemůže být ještě něco špatně v nastavení routeru?
Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 17:29
[QUOTE="Maaarty"]6.kliknes na PC co se ti tam zobrazilo a vyberes si sdilenou slozku ktera se ma zobrazovat na PDA potom uz jen OK
[/QUOTE]

Tak bohužel, žádný PC mi to nenašlo. Fakt už nevím, co s tím.
Carpenter_ce4you (166)|5.12.2006 18:29
Ech, tak už jsem to rozchodil. Nevím co bylo špatně, ale stačilo znovu proběhnout Síťová připojení - Nastavit síť pro domácnost, jen potvrdit zadané hodnoty a už to chodí. :? ;) :yes:
Maaarty (49)|6.12.2006 10:37
[QUOTE="Carpenter"]Pořád by mě ale zajímalo: "Napadá mě - musí se i na pda nastavit název pracovní skupiny? Nenašel jsem, kam bych ho měl zadat."[/QUOTE]

Pokud používáte z2 PocketLAN tak to nastavení pracovní skupiny je hned v tom prvním menu, když kliknete na tlačítko s *(hvězdičkou). Ale nemyslím si že je to nezbytně nutné. Ten prográmek si to beztak vyplní sám pokud neděláte ruční zadávání sdílených složek.

Jinak kdyby jste měli potřebu přidělovat IP adresám jejich host names na PDA tak je k tomu dobrý prográmek Pocket Hosts
[CODE]https://www.ce4you.cz/software/detail.asp?s=937[/CODE]
Ale jedina vec k cemu je dobry je snad k synchronizaci PPC a PC přes ActiveSync prostřednictvím Wi-Fi.