Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer N311 vs. Asus MyPal 636N

dieegoo (9)|3.12.2006 17:07
Takže výběr jsem omezil nejspíš na tyto dva přístroje. Na Aceru mě láká displej, design, odrazuje nutnost externí gpsky a grafický výkon.
Zeptám se.. jde k Aceru pořídit nějaký gps modul, který lze připojit jinak než přes BT? Abych se v autě vyhnul změti kabelů od zapalovače při nabíjení. Je to u přehrávání filmů s tím Acerem skutečně tak špatné?

Pokud byste měli volit vy, k čemu byste se přiklonili?

Thx.
Zdenek Malinsky (9781)|3.12.2006 17:54
Výdrž GPS BT je oproti výdrži PDA cca 1:6 - 1:4, takže není třeba, na rozdíl od PDA, za jízdy dobíjet. Navíc jde v autě umístit kamkoli, což s integrovanou v PDA udělat nemůžeš.

Nepíšeš, kolik chceš-můžeš utratit, zda má mít zařízení i GSM/GPRS/EDGE/UMTS část, zda chceš VGA displej a co všechno míníš s PDA provádět.

Já osobně bych doporučil kombinaci Dell Axim X51v (samozřejmě s Complete Care), GPS iTec BT 339 a na spojení se světem něco od SonyEricsson, i když to není v tvém výběru.
dieegoo (9)|3.12.2006 18:07
Cenově bych se chtěl pohybovat pod 11k. Tam se vejdu i s Acerem i s Asusem. Nevím,jak moc se VGA displej projeví při navigaci, ale pro práci s dokumenty, excelem a internetem si myslím, že své opodstatnění najde.
Acera jsem našel za 7300, k tomu za 2000 GPS modul, držák a nabíječku... baj voko 10500? Asus je možná o chlup levnější.
GSM, EDGE ani UMTS nepotřebujem, stačí Wifi a BT..
Zdenek Malinsky (9781)|3.12.2006 18:16
V navigaci se VGA neprojeví, při práci s Excelem a jinými dokumenty bych řekl, že ano a to velmi. Nejlepší je přímé porovnání na vlastní oční bulvy.

Co třeba na pražském srazu???
dieegoo (9)|3.12.2006 19:03
To mám z ruky :/ PDA sem nikdy neměl, tak dám uplně blbej dotaz.. bude v těch dvou zařízeních nějaký propastný rozdíl, kterého bych mohl při koupi litovat?
Kája_oldd (759)|3.12.2006 19:38
No, jen dodám, že nesmíš zapomínat i na kartu no a i nějaký ten navigační software, že;) no, k tomu tipu bych přihodil tisícovku osobně.
Jinak filmy, z doslechu upravené s nižším datovým tokem by koukatelné být měli, ale to se tu řešilo, stačí pohledat.
Těžko říct, je fakt, že asus byl stavěn přímo pro navigaci v autě, tak je pro tuhle činnost řekl bych "pohodlnější"
No rozdíl je například v displeji, wifi (asus má), infra (asus by měl mít)...ale to jsou jen papírové údaje, najdete všude...doporučuji pročíst recenze obou dvou přístrojů, které najdete přímo tady na serveru ce4you
dieegoo (9)|8.12.2006 18:07
Tak už se fakt rozhodování musí maximálně urychlit :) pořád přemejšlim, jestli ten VGA displej stojí za to nebo ne. u acera hodně kritizují baterku a téměř nepoužitelnost na video. Zato velikost, design se mi zamlouvá. Asus se mi relativně taky líbí, jako plus pořád beru vestavěnou GPS, dobrou výdrž baterek...

Tak ještě jednou pls, hlasujte :)
dieegoo (9)|8.12.2006 18:20
Teda klidně navrhněte i něco jiného, ale cenově na úrovni předchozích dvou..
Wir2K (89)|8.12.2006 18:21
Podle mě když si koupíte ASUSa tak budete spokojený protože VGA display neuvidíte tak vám nebude chybět a QVGA bude stačit ( alespoň u mě to funguje mám n520 ), ale na druhou stranu všude na fóru lidé píšou že od doby co mají VGA display tak už QVGA nechtěj, ale jak říkám já VGA display neviděl a proto mi nechybí:cool:
dieegoo (9)|9.12.2006 18:20
Tak Acer asi škrtám.. po tom co čtu témata o smrti N311... Zůstává Asus, přibral jsem LOOX 520, možná 550/560.. ale ten už je cenově vejš
Wir2K (89)|9.12.2006 18:33
No tak o Looxech se tady všude zase dočteš že maj k ničemu GPS že maj slabý signál, já sice nic takovýho nepozoruju ( moje první GPSka ) ale je tu spoustu lidí co na to nadávají a podle toho co píšeš tak asi plánuješ používat to PDA k navigaci často tak pozor:!:
PatrikL (383)|9.12.2006 18:36
GPS na looxovi používam takmer denne, a žiaden problém ;)