Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Konfigurace ActiveSync via Bluetooth

Pavel Koza (4761)|19.1.2004 15:27
Protože jsme na serveru ce4you po Vánocích přivítali plno nových majitelů Pocket PC zařízení, budu se urychleně snažit sepsat co nejvíce článků s radami v pro řešení různých obtížnějších situací. Jednou z často kladených otázek je žádost o pomoc při konfiguraci synchronizace ActiveSync přes Bluetooth. Snad tento článek pomůže alespoň některým z vás...

Celý článek si můžete přečíst na adrese:
https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83
eXEden_ce4you (811)|19.1.2004 15:48
Odkaz https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83 ukazuje na článek na adrese https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=71 ;) :D
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 15:51
Opraveno:oops:
aclass (10)|19.1.2004 17:31
A funguje to na 100%? Mne to ide iba dokedy sa nenapojim cez bluetooth na mobil. vtedy active sync pocuva na com5 ale tam ide mobil, zblbne a viac cez port az do dalsieho restartu nejde. tiez mam widcomm ovladac k bt adapteru - a tam nie je moznost zalozit viac virtualnych com, co by situaciu riesilo.
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 17:35
[QUOTE="aclass"]A funguje to na 100%? Mne to ide iba dokedy sa nenapojim cez bluetooth na mobil. vtedy active sync pocuva na com5 ale tam ide mobil, zblbne a viac cez port az do dalsieho restartu nejde. tiez mam widcomm ovladac k bt adapteru - a tam nie je moznost zalozit viac virtualnych com, co by situaciu riesilo. [/QUOTE]'

Priznam se, ze moc nerozumim - ja si v tom softu na desktopu muzu vytvorit druhy BT COM port, ktery ma COM6...
yaris_ce4you (77)|19.1.2004 18:57
Již se mi podařilo připojení stylem pokusů a omylů.Chtěl bych se zeptat,jestli není možná nějaká rychlejší cesta připojení,třeba ikonou v Dnes nebo přes IE jako u PC.
Přečetl jsem si Váš nový článek,ale nevím,co je BT profil u PC.Připojuji se přes USB

yaris
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 19:01
[QUOTE="yaris"]Již se mi podařilo připojení stylem pokusů a omylů.Chtěl bych se zeptat,jestli není možná nějaká rychlejší cesta připojení,třeba ikonou v Dnes nebo přes IE jako u PC.
Přečetl jsem si Váš nový článek,ale nevím,co je BT profil u PC.Připojuji se přes USB[/QUOTE]

Asi je to tim, ze uz je docela dost hodin, ale vybec netusim, na co se me ptate:?: Muzete prosim preformulovat dotaz?
yaris_ce4you (77)|19.1.2004 19:23
Mám na mysli připojení PDA přes BT k mobilu.Jestli není nějaká kratší cesta než přes správce BT

yaris
Pavel Koza (4761)|19.1.2004 19:33
[QUOTE="yaris"]Mám na mysli připojení PDA přes BT k mobilu.Jestli není nějaká kratší cesta než přes správce BT[/QUOTE]

Ja mam automaticke pripojeni pri pozadavku a vytaci mi to kdyz dam v prohlizeci adresu www.neco.cz... Stejne tak posta - tapnu na ikonku v Inboxu a pripoji se mi to...
m.sachl (153)|20.1.2004 10:40
jinak ikonou v today by to take melo jit - tapnutim na ikonu spojeni (s krizkem) se zobrazi definovane modemy a po tapnuti dojde ke spojeni...

Martin S.
aclass (10)|21.1.2004 12:40
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="aclass"]A funguje to na 100%? Mne to ide iba dokedy sa nenapojim cez bluetooth na mobil. vtedy active sync pocuva na com5 ale tam ide mobil, zblbne a viac cez port az do dalsieho restartu nejde. tiez mam widcomm ovladac k bt adapteru - a tam nie je moznost zalozit viac virtualnych com, co by situaciu riesilo. [/QUOTE]'

Priznam se, ze moc nerozumim - ja si v tom softu na desktopu muzu vytvorit druhy BT COM port, ktery ma COM6...[/QUOTE]


A ako si mozete vytvori COM6? Ak mam vytvoreny COM5, tlacitko "Add serial service" v konfiguracii bluetooth na desktope nejde.
AleqCZ (105)|25.1.2004 13:44
Co delat, kdyz ten bl*ej ActiveSync 3.7.1 vzdy po restartu PC nastavi znovu COM1 a zapomene ze jsem mu nastavoval COM4 (BT) takze to musim vzdy pred kazdym BT znovu nastavovat?
Pavel Koza (4761)|25.1.2004 18:00
[QUOTE="aclass"]A ako si mozete vytvori COM6? Ak mam vytvoreny COM5, tlacitko "Add serial service" v konfiguracii bluetooth na desktope nejde.[/QUOTE]

Tak to neporadim... Zkousel jsem na dvou pocitacich a bez problemu.. Jake mate BT na desktopu?
Pavel Koza (4761)|25.1.2004 18:00
[QUOTE="AleqCZ"]Co delat, kdyz ten bl*ej ActiveSync 3.7.1 vzdy po restartu PC nastavi znovu COM1 a zapomene ze jsem mu nastavoval COM4 (BT) takze to musim vzdy pred kazdym BT znovu nastavovat?[/QUOTE]

Co mate za system? Nemam s tim problem...
aclass (10)|25.1.2004 20:04
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="aclass"]A ako si mozete vytvori COM6? Ak mam vytvoreny COM5, tlacitko "Add serial service" v konfiguracii bluetooth na desktope nejde.[/QUOTE]
Tak to neporadim... Zkousel jsem na dvou pocitacich a bez problemu.. Jake mate BT na desktopu?[/QUOTE]

Pouzivam na desktope Widcomm 1.3.2.7. Ak mam vytvoreny jeden bluetooth serial port, dalsie uz pridat nejdu.
Shadow_ce4you (31)|11.2.2004 10:33
Měl bych dotaz. Potřeboval bych poradit jak nastavit PDA LOOX600 s WM2003 tak aby byla možná synchronizace s PC pomocí bluetooth (Aplikace Plugfree nanabízí sériové porty). Pořád se mi nadaří spojení. :no: Díky za radu
hybo (3107)|11.2.2004 10:36
No neco nabizet asi bude, hlavne se ujistete, ze mate posledni ROM, ono Loox a BT, nekdy mam pocit, ze ho tam radsi nemeli davat :-) Stejne, jako Plugfree je poradne zmatkova aplikace v porovnani s BT managerem od HP.I kdyz, na druhe strane, desktopova verze je tak kraaasne animovana :-)
Pavel Koza (4761)|12.2.2004 12:58
[QUOTE="AleqCZ"]Co delat, kdyz ten bl*ej ActiveSync 3.7.1 vzdy po restartu PC nastavi znovu COM1 a zapomene ze jsem mu nastavoval COM4 (BT) takze to musim vzdy pred kazdym BT znovu nastavovat?[/QUOTE]

Mozna uz tusim, co mate za system na desktopu?
omni (12)|14.2.2004 21:44
Vdaka za navod ku synchronizacii. trvalo mi to 1 minutu. Pred tym som vedel len premiestnovat jednotlive subory, ale aktiveSync som nevedel nastavit. Spomenul som si na nadpis temy na ce4you a zrazu to funguje. Mam novy USB modul od MSI a svojimi rozmermi cca 30x15x4mm je rozhodne pohodlnejsi na cesty ako kabel a rychlejsi nez IR. Este raz vdaka..:)
honzavlk (11)|20.2.2004 08:05
Jestli tohle jeste nekdo cte..

Delal jsem pripojeni dle navodu, ale muzu si nastavit COM port jen asi od
COM9 a vyse, a v activesync mi jde nastavit zase JEN DO COM9.. vys ne..
Nejaky COM5 vubec nastavit nejde..
A i kdyz se shodnu na tom COM9 tak kdyz uz se to jakoby pripoji, activesync
zacne updatovat data, tak se to hnedka odpoji.. mam WinXP, pda WM2003,
bluetooth MSI.

Diky..:(
David Vachůnek (1)|23.2.2004 19:49
Mám MDA II a Acer BT-700. Na připojení GPS pomohlo stažení souboru ze stránky http://bluetooth.i-networx.de/, ale připojení počítače se tím nevyřešilo. Můj BT manager mi po vyhledání PC nabídne buď sériový port (COM5, COM7), ActiveSync nebo modem. V PC mám nabídku COM4 a COM8 - COM13 :no: Prosím, poraďte jak to vyřešit:(
marish1 (16)|2.3.2004 21:14
zdravim.
nastavil som si bluetooth activesync podla vasho navodu, ale nepodarilo sa mi pripojit na net PIE cez activesync (vyhodil mi hlasku The page you are looking for cannot be found). mohli by ste mi napisat ake nastavenia treba na PC a ake na PPC? v activesync>tools>options>rules>pass trough mam nastavene the internet.
mam hp2210, winXP, a usb bluetooth adapter MSI 6967, soft v.1.3.1. a komunikuje mi to cez COM6 (synchronizacia funguje).
marish

este ma napadlo ze iMOV mi cez BT ide, ale MSN Messenger nejde ani cez BT ani cez synchronizacnu kolisku (pri prihlasovani vyhodi hlasku "Logon to MSN Messenger Service failed because the service is not responding. Please try again later." skusal som to viackrat a nic). a PIE mi cez synchronizacnu kolisku prezmenu ide vpohode:?.
P.s.:skusil som aj fintu s welcome.exe a tiez nic.
Kulicka (32)|14.3.2004 22:04
Krasne mi to chodi us delsi dobu. Jenze po instalaci ActiveSync je potreba vzdy udelat prvni konekt pres infra,nebo drat. Pres BT se mi to nikdy nepodarilo. ActiveSync si nenecha sahnout do nastaveni,dokud neprobehl prvni konekt. grrrrr. Neslo by to nejak oblbnout (upravou ci vytvorenim .ini fajlu ci nastavenim v registrech. Proste aby si ten id**t ActiveSync myslel ze prvni konekt us probehl a proste se bez zbytecnych kecu pripojil na zadany port.
Kulicka (32)|14.3.2004 22:26
Poridil jsem si novy BT dongle od MSI. (misto stareho 3com,ktery neumi BT voice ani BT network). Chtel bych totis pouzivat pro IPtelefonii moje BT handsfree (HBH30). Zatim se mi podarilo ze PC akceptuje hansfree jako mikrofon a repro.
Kdys ale v nastaveni zvukovych zarizeni na karte hlas pustim test zarizeni,tak to neprojde. Telefonovani jsem zatim nezkousel (nebyl cas). Estli to projde,tak bych rad zkusil iptelefonii z PDA. Nejaky ten soft sem videl a telefonovat pres PDA pripojeneho via WiFi k netu by bylo docela fajn. Estle lepsi by to bylo via GPRS,ale tady bude problem s rychlosti. Koukam ze sem se nejak rozjel. No,kdyby se to nekomu zdalo prilis od tematu,tak "Tasunko Sapa,sypu si hlavu popelem"
peak_ce4you (28)|6.9.2004 18:17
Ahoj,

mám problém s nastavením ActiveSync přes Bluetooth. Vždy po restartu stolního počítače mi Windowsy (XP) napíšou že port COM3 (používaný pro spojení s PDA) není dostupný. Problém se vyřeší tak, že se odklikám pár otravných hlášek, nechám zakázat komunikaci přes ActiveSync a poté ji ručně povolím. Tuším, že to má co dělat s tím, že se program pro správu Bluetooth nastartuje později než activesync, takže v době kdy se activesync spouští ještě není com port dostupný.

HW: MSI BToes USB key, Eurotel Dataphone II
SW: MSI Bluetooth Software 1.4.3, ActiveSync 3.7

Díky.
eXEden_ce4you (811)|7.9.2004 08:06
[QUOTE="peak"]Tuším, že to má co dělat s tím, že se program pro správu Bluetooth nastartuje později než activesync, takže v době kdy se activesync spouští ještě není com port dostupný.[/QUOTE]
No nevím - já mám BT soft permanentně vypnutý a nahazuju si ho ručně, když potřebuju a tak se mi ActiveSync startuje sám a bez chybových hlášení. Pokud nenajde port pro BT (což nemůže, když BT soft nestartuje), nastaví v konfiguraci implicitní COM1 a před každou synchronizací musím ručně nastavit port pro BT ...
peak_ce4you (28)|7.9.2004 10:46
[QUOTE="eXEden"]No nevím - já mám BT soft permanentně vypnutý a nahazuju si ho ručně, když potřebuju a tak se mi ActiveSync startuje sám a bez chybových hlášení. Pokud nenajde port pro BT (což nemůže, když BT soft nestartuje), nastaví v konfiguraci implicitní COM1 a před každou synchronizací musím ručně nastavit port pro BT ...[/QUOTE]
No mě k tomu nenalezení portu přidá ještě pár otravných chybových hlášek :) Ale jinak dobré řešení pokud nepoužíváš BT synchronizaci často. Já ji však používám takřka pořád, jelikož po připojení do stojánku se začne PDA vždy nabíjet (i přes USB), což nechci, jelikož to dle mého názoru ničí barii. A to mi přivádí k další otázce :-) Neví někdo jak programově zakázat nabíjení ?
Baresacek_ce4you (0)|7.9.2004 13:14
Zdarek lidi,

tak jsem celej minulej patek zasvetil badani, proc se mi ASUS 620BT nechce synchronizovat pres BT a celej problem jsem odhalil (alespon v mem pripade) ve verzi ActïveSync. Verze 3.7.1 v cestine se proste nespoji, at delam, co delam. Ale verze 3.6 Eng zapnu a slape sama. Tudis v praci jedu pres USB kolebku (AS v. 3.7.1 CZ) a doma pres BT (AS v. 3.6 ENG) a slape to jak vino.

Mejte se.
Pavlucha (1496)|25.9.2004 13:42
Pocket Loox 610 BTWL mi chodil přes BT úplně bez problémů, teď hx4700 nechodí. ActiveSync 3.7.1 sice pozná, že se PDA připojí na BT port počítače, ale po cca 30 vteřinách snahy o spojení s PDA ohlasí, že se nejedná o PDA nebo Smartphone a nepřipojí se.

Zkoušel jste se už někdo s hx4700 spojit přes BT?
blackdot_ce4you (139)|18.10.2004 21:28
Nevim jsemtli jste si toho nekdo vsiml, ale kdyz se pokusite v PDA nastavit seriove porty pres BT, tak sou tam nastaveny na pevno
Inbound COM Port: 5
Outbound COM Port: 8

Kdyz se me postesti a mile windowsy se smiluji a dovoli me si nastavit patricne COMporty i v PC a zaroven v ActiveSync tak neni problem :-)

Ale aby se me postestilo...

Ted mam nejake stare ovladace a tam se mi to porad nedari :-(
V novejsich ovladacich uz to myslim slo, ale ty jsou potreba potvrdit nejakym tim kodem a ta stranka me porad pise chybu, takze mam asi smulu :-(
blackdot_ce4you (139)|18.10.2004 21:34
Jeste jsem tak premyslel, jak funguje synchroniace pres Wifi??
Neslo by to udelat nejak podobne pres BT NETWORK?
Rano se me to povedlo na stolnim pocitaci a nevim jak! Ted to zkousim ve skole na notebooku a nejsem schopnej to uz rozjet!

Nemate nekdo postup na synch. pres to wifi? Treba by me to pomohlo najit chybu
rattkin (28)|24.11.2004 18:30
widcomm software je super, jenom skoda tech triceti mb co zabiraji vsechny komponenty v pameti.

podarilo se nekomu z vas rozchodit bluetooth pres widnows xp sp2 drivery od MS?
s telefonem mi to celkem jde, ale ipaq 22, potvora, se brani :evil:

jo a off-topic pda:
widcomm ma neco jako synchronizaci s mobilem. prenese to kalendar, ukoly, ale mizi mi kontakty. po synchronizaci proste zmizi jeden kontakt. nebo zadnej. nebo taky sto .. zkousel jsem nekolik verzi widcommu, posledni 1.4.12.10.

telefony SonyEricsson 610 a 630, novy firmware.. dela vam to nekomu? nebo pouzivae synchronizaci bez problemu ?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.11.2004 20:22
[QUOTE="rattkin"]podarilo se nekomu z vas rozchodit bluetooth pres widnows xp sp2 drivery od MS?
[/QUOTE]

WIN XP + drivery MS + DATAPHONE2 = bez problémů
WIN XP + drivery MS + DATAPHONE2 + SP2 = problémy

Mnoho pokusů. I na čistý WIN XP. Věnoval jsem tomu hodně času, takže pro tuto konfiguraci doporučuji neinstalovat SP2.
rattkin (28)|24.11.2004 21:17
jo a jeste MS jsem myslel MICROSOFT, tj ty ovladace co jsou ve servicepacku2.. a jaky problemy, vyresitelny? nebo se to po prvnim pouziti zhrouti, jako me?
Falco_ce4you (311)|26.11.2004 23:11
[QUOTE="Pavlucha"]Pocket Loox 610 BTWL mi chodil přes BT úplně bez problémů, teď hx4700 nechodí. ActiveSync 3.7.1 sice pozná, že se PDA připojí na BT port počítače, ale po cca 30 vteřinách snahy o spojení s PDA ohlasí, že se nejedná o PDA nebo Smartphone a nepřipojí se.

Zkoušel jste se už někdo s hx4700 spojit přes BT?[/QUOTE]


Mám naprosto stejný problém s Looxem 720 A Compaqem TC1100.
Zařízení mám spárovaná, ikona na ntb hlásí že jsou zařízení spojena, ale v AS se zelené kolečko pouze zběsile otáčí a na konec ohlásí chybu.

Plz, poraďte někdo.
Falco_ce4you (311)|27.11.2004 11:36
Už jsem to vyřešil!!!
Návod na BT AS Looxe 720 a PC je tady.
Dal jsem to i do témátka pro Looxe 720.
Nevím co jsem dělal blbě, připadá mi že jsem to dělal stejně, ale mě to nechodilo a teď to maká jako z praku.



:yes:
VoY (32)|5.1.2005 14:03
Mam asi podobny problem jako tu nekdo z vas popisuje. Sveho Looxe 720 bez problemu sparuji s pocitacem, ale windows mi vytrvale prideluji COM porty kolem cisla dvacet a ActiveSync mi je proste ve vyberu nenabizi. Nevim uz co s tim, leda preinstalovat system, ale do toho se mi vubec nechce. Neda se nejak ovlivnit jaka cisla incoming a outgoing portu windows prideli?
kuba78 (42)|5.1.2005 14:21
Ahoj,
mam takovy dotaz, obcas kdyz se trochu stouram vic v ruznych propojenich - spojeni pres USB, pres BT s pocitacem, ActiveSync pres oboje, potom toho este spojeni pres BT s telefonem /jak PPC tak ntb/ a kdyz sem se pokousel 4stranne synchro - Lotus, Outluk, PPC pres BT a mobil pres BT - samozrejme postupne ne najednou - tak proste umre pri pristim pokusu o spojeni ActiveSync a zaboha ho nerozjedu - jak pres BT, tak pres kabel se pocitac spoji, je videt ze port bezi, acitesync zadetekuje zacne hledat ale proste nenajde. a nepomuze nic, ani prehazovani BT portu,vyhazovani portu, ani odinstalace a instalace ActiveSync, jen tvrdy reset PPC a obnova z posledni zalohy ktera prokazatelne fungovala pri spojeni. docela uz me to sere - nevim kde je zakopany pes.. BT mam integrovany ve ThinkPadu, ovladace sou ty WidCom nebo ty nejaky. SP2 ve Woknech nemam. Porty jinak slapou, jedu pres 5ku - spojeni notebook, BT GPS, SE K700 pres BT vsichni vzajemne slape, komunikace komunikuji, mapy pres GPS ukazuji, veci se synchronizuji, sterace stiraji.. akorat to obcas udela toto. a chyba je asi nekde v PPC protoze po tom tvrdem resetu a obnove se to spoji s ntb v pohode aniz bych na nem neco menil a predelaval. ActiveSync mam ten cesky ale udelalo to aj u toho anglickyho, v PPC mam cestinu od Sunny.
jestli mate nejaky tip diky za nej
rattkin (28)|5.1.2005 14:27
jak nastavit nizsi cislo com portu: to je jednoduchy cely postup je http://www.ipaqhq.com/forums/archive/index.php/t-10066.html.

cesky to snad prekladat nemusim, kdyztak se ozvete kdyby to nevzala babelfish

horsi problem mam kdyz chci na ipaqu udelat zastupce-ikonku activesync pres bluetooth, v service discovery mi ipaq hlasi ze pc nepodporuje potrebne profily.. kdyz dam discovery vsechny tak to pise jenom jakysi profil "P".. vite nekdo co s tim?
zipiik (206)|5.1.2005 16:54
[QUOTE="rattkin"]horsi problem mam kdyz chci na ipaqu udelat zastupce-ikonku activesync pres bluetooth, v service discovery mi ipaq hlasi ze pc nepodporuje potrebne profily.. kdyz dam discovery vsechny tak to pise jenom jakysi profil "P".. vite nekdo co s tim?[/QUOTE]
netusim, co s tim. dela mi to stejne - iPAQ3870+WM2003, BT modul MSI, WinXP + SP2, BT drivery z SP2, instalovane do cisteho systemu. bez SP2 s Widcomm SW vsechno bezelo bez problemu.
rattkin (28)|5.1.2005 17:41
no on se da dat widcomm i do sp2, jen je treba po instalalci aktualizovat ovladac na bluetooth. nemate nekdo novejsi vezi widcomu? jestli treba nemam min nez 30mb pameti.. :evil:
kutil_ce4you (39)|5.1.2005 18:36
Používám spojení mezi PC a PPC několik dnů,ale když jsem toto spojení chtěl udělat v práci, tak se PPC připojí,ale stále vysí hláška připojuji se a nic.Přišel jsem domu, chci se připojit a to samé.Vše jsem zkontroloval a to jsem před tím nic neměnil a pořád to samé.Ale při tom se v pohodě podívám do PC přes files.Ikona svítí, že je spojeno,ale prostě se jakoby nemůžu spojit do ActiveSync.Zkontroloval jsem snad vše:-)Používám HP 2210 a BT MSI.Celé to je staré ani ne týden. Nezažili jste to už někdy?Zkuste poradit.... a najednou to zase běží:evil: :?
Už to neřešte.Vše funguje a možná asi vím kde byla chyba:-)Pravděpodobně jsem neměl zaškrtnuto zabezpečené spojení
Pavel Koza (4761)|5.1.2005 21:02
[QUOTE="kutil"]Používám spojení mezi PC a PPC několik dnů,ale když jsem toto spojení chtěl udělat v práci, tak se PPC připojí,ale stále vysí hláška připojuji se a nic.Přišel jsem domu, chci se připojit a to samé.Vše jsem zkontroloval a to jsem před tím nic neměnil a pořád to samé.Ale při tom se v pohodě podívám do PC přes files.Ikona svítí, že je spojeno,ale prostě se jakoby nemůžu spojit do ActiveSync.Zkontroloval jsem snad vše:-)Používám HP 2210 a BT MSI.Celé to je staré ani ne týden. Nezažili jste to už někdy?Zkuste poradit.... a najednou to zase běží:evil: :? [/QUOTE]

Pokud mate zarizeni nove, napred bych na strance HP kouknul, jestli nemaji novejsi foirmware. Nasledne bych v techto pripadech zkusil klasicky SW reset, obzvlast pokud pouzivate aplikace spolupracujici s BT.
Falco_ce4you (311)|5.1.2005 21:17
[QUOTE="kutil"]Používám spojení mezi PC a PPC několik dnů,ale když jsem toto spojení chtěl udělat v práci, tak se PPC připojí,ale stále vysí hláška připojuji se a nic.Přišel jsem domu, chci se připojit a to samé.Vše jsem zkontroloval a to jsem před tím nic neměnil a pořád to samé.Ale při tom se v pohodě podívám do PC přes files.Ikona svítí, že je spojeno,ale prostě se jakoby nemůžu spojit do ActiveSync.Zkontroloval jsem snad vše:-)Používám HP 2210 a BT MSI.Celé to je staré ani ne týden. Nezažili jste to už někdy?Zkuste poradit.... a najednou to zase běží:evil: :? [/QUOTE]

No nechci se opakovat, ale dával jsem do tohoto témátka odkaz na návod na nastavení AS přes BT. Stávalo se mi to samé co tobě, ale od té doby co jsem to rozchodil podle toho návodu mám klid. Fakt je, že BT AS používám jen doma. V rachotě jedu přes USB. BT používám pro AS a pro conectivitu na net přes mobil.
Bruczoun (30)|10.1.2005 10:01
S AS pres BT mam problem v tom, ze v konfiguraci AS nemuzu vybrat z rady ruznych COMportu, ale mam tam pouze roletku s jednim (mozna dvema), Poradite nekdo, jak jich tam dostat vic, clanek takovou radu neobsahuje.
Falco_ce4you (311)|10.1.2005 10:16
[QUOTE="Bruczoun"]S AS pres BT mam problem v tom, ze v konfiguraci AS nemuzu vybrat z rady ruznych COMportu, ale mam tam pouze roletku s jednim (mozna dvema), Poradite nekdo, jak jich tam dostat vic, clanek takovou radu neobsahuje.[/QUOTE]

Já vím že tam není rada jak rozšířit nabídku portů. Také jsem tomu nevěřil a podle návodu jsem to udělal z čirého zoufalství a beznaděje ("když selžou všechny pokusy, přečtěte si návod" :D ). Začni to konfigurovat přesně podle toho návodu, úplně od začátku - ne stylem "Tohle už mám. to přeskočím" - opravdu krok-za-krokem. Osvědčilo se mi to.
Bruczoun (30)|10.1.2005 10:36
[QUOTE="Falco"][QUOTE="Bruczoun"]S AS pres BT mam problem v tom, ze v konfiguraci AS nemuzu vybrat z rady ruznych COMportu, ale mam tam pouze roletku s jednim (mozna dvema), Poradite nekdo, jak jich tam dostat vic, clanek takovou radu neobsahuje.[/QUOTE]

Já vím že tam není rada jak rozšířit nabídku portů. Také jsem tomu nevěřil a podle návodu jsem to udělal z čirého zoufalství a beznaděje ("když selžou všechny pokusy, přečtěte si návod" :D ). Začni to konfigurovat přesně podle toho návodu, úplně od začátku - ne stylem "Tohle už mám. to přeskočím" - opravdu krok-za-krokem. Osvědčilo se mi to.
[/QUOTE]


No zkusim to, ted mi pro zmenu umrel ooooutlook(a nejde znovu opravit), takze resim, s cim vlasne pda synchronizovat. Az to obnovim, tak pak zkusim cely postup znovu.
honzikc (22)|10.1.2005 19:07
Tak take prispeju svoji troskou do mlyna koupil jsem si Bluetooth od Belkina korektne nainstaloval a presne podle navodu zprovoznil fungovalo vse az na synchronizaci. Hral jsem si s tim asi 2 hodiny a prisel jsem na to ze je v PDA (Acer N30) potreba kliknout na ikonu ActiveSync/Tools/Option/Option a tam nastavit BlueToothActiveSync .... tedka me to uz prijde jako samozrejmost, ale nez jsem na to prisel tak jsem byl pekne vytocenej
bubo_ce4you (151)|11.1.2005 09:09
[QUOTE="aclass"]A funguje to na 100%? Mne to ide iba dokedy sa nenapojim cez bluetooth na mobil. vtedy active sync pocuva na com5 ale tam ide mobil, zblbne a viac cez port az do dalsieho restartu nejde. tiez mam widcomm ovladac k bt adapteru - a tam nie je moznost zalozit viac virtualnych com, co by situaciu riesilo. [/QUOTE]

Zdravím všechny,

zdá se, že mám podobný problém.

Pokud je Ipaq jediným BT zařízením připojeným k počítači (W2K), tak při nastaveném COM5 ActiveSync "pokorně čeká", až dám na Ipaqu ActiveSync přes BT, začne detekovat připojení, rozjede se a synchronizuje.

Pokud ale současně používám mobil připojený přes BT na připojení k internetu, tak ActiveSync při stále stejně nastavených paremetrech reaguje nevím na co (asi na ten mobil?) a pořád naskakuje, přičemž samozřejmě to končí zprávou o nerozpoznatelnosti zařízení. Pokud to nastavení COM5 vypnu a zase zapnu, tak to zase hned naskočí a hledá. A teprve reset to dostane zase do normálního stavu... :-(

Už nevím, kde mám co hledat, aby to nedělalo...

Zdenek
bubo_ce4you (151)|17.1.2005 14:13
[QUOTE="bubo"]

Už nevím, kde mám co hledat, aby to nedělalo...

Zdenek[/QUOTE]

Zdravím,

tak zkouším najít řešení jinou cestou - zkusil jsem připojit PDA přes BT formou sdílení sítě, nikoliv přímo ActiveSync.

To se mi nakonec celkem dost podařilo, takže díky tomu jsem doma připojen k počítači s internetem a mám internet i na PDA. Ale narazil jsem na jiný problém - jak nastavit W2K, aby moje PDA nepřipojovaly jako Guest.

Po bojích s firewallem apod. jsem dosáhl "záhadného" stavu, že občas mne to připojí jako normálního uživatele a občas jako hosta - tak budu rád, když někdo dokážete poradit. Ale i tak to pokládám za lepší než byl předchozí stav, kdy jsem se přes BT k počítači nepřipojil...

Zdenek