Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nákup nové mapy přes TomTom HOME pro GO700

mlok2_ce4you (24)|2.12.2006 18:30
Jak tak pročítám různé diskuze, tak si připadám jak blázen, ale přesto jsem ochoten zaplatit TomTomovi za nové, aktualizované mapy do mého GO700. Jenže ouha, jak na to? Přes TomTom Home mi to sice danou mapu nabídne, dovolí mi vše vyplnit, ale nakonec mne to nenechá zaplatit. Prosím proto o radu. Jak si mohu zakoupit nejnovější verzi mapy pro ČR? Doufám, že mi někdo poradí, protože jinak budu donucen onen SW sehnat někde nelegálně a do toho se mi nechce. Poradíte, jak na to? Dík.
kopacek (466)|2.12.2006 18:47
Jak se konkrétně projevuje to, že neproběhne platba? - Nemám zkušenost s TT Home, ale již několikrát jsem kupoval mapy pro TT na PDA přímo na tomtom.com. Vždy jsem se dostal až k platbě (tedy měl vybranou mapu, vyplnil údaje o kreditní kartě) ale po odeslání údajů již nikdy nenaskočila obrazovka s potvrzením platby a možností stáhnout mapu. Zkoušel jsem to na třech počítačích, dva jsou s WinXP a jeden z MacOS a na všech se to chovalo stejně. Pak jsem to zkusil náhodou v práci na Win2000 - a vše proběhlo zcela bez problémů...
mlok2_ce4you (24)|2.12.2006 19:08
Píše mi to něco v tom smyslu, že nebyla navázána komunikace se serverem který realizuje platby
mlok2_ce4you (24)|2.12.2006 19:15
Konkrétně to píše toto:

Je nám líto, ale v současné době nemůže být transakce dokončena, zkuste to prosím později. Vyhledání URL pro platební server selhalo.
kopacek (466)|2.12.2006 20:00
Tak pokud mě paměť neklame, tak to je přesně ten typ hlášky, co jsem dostával já. Zkusil bych to ještě párkrát, jestli náhodou není server TomToma přetížený a pak bych zkoušel provést nákup na jiném počítači ev. laborovat s nastavením počítače, viděl bych to na nějaký konflikt se zabezpečením počítače (např. firewall, antivir,...) - Jinak si totiž nedovedu představit, proč to neběželo na XP, ale na 2K ano. Je to ale stejně šílený, něco koupit legálně je téměř nemožné, ale stáhnout to zadara, je otázkou pár vteřin... To je pak lehké odhadnout, co "volí většina"... :evil:
mlok2_ce4you (24)|2.12.2006 20:14
O.K., dík za rady. jedu teď na pár dní pryč, tak to koncem příštího týdne zkusím znovu a pak dám zprávu. Nicméně pokud by někoho dalšího ještě něco napadlo, rád se přiučím ;)
mlok2_ce4you (24)|26.1.2007 21:01
Bohužel, stále se nedaří. Ani když chci nakupovat přes web. Už jsem totálně nasr... - zkusil jsem 3 karty a vždy mi to napíše, že nebyla potvrzena platba. Proto se tedy ptám, není zde někdo, kdo mi ony mapy pošle? Rád bych si je koupil legálně, ale ono prostě fakt nejde :-(.
Miloš Strouhal (3997)|26.1.2007 23:00
Vzdy kdyz mam nejake problemy s Tom Tomem, zvedam telefon a volam na servisni linku Tom Tom Czech Republic: +420 239000491
Tam by ti meli byt schopni pomoci.. :yes:
PavelR. (2184)|27.1.2007 07:55
... já jsem na TomTom.com kupoval mapu před 3 týdny a vše OK. Dokonce na poprvé. Asi jsem měl štěstí ...

PavelR.
Srna Pavel (3)|27.1.2007 16:11
Dobbrý den,
pročetl jsem mnoho stránek Vašeho fóra ale musím se přiznat,že otázkám GPS moc nerozumím,a tak se chci zeptat.Určitě se tahle otázka zde již řešila ale v tom balíku údajů jsem se neprokousal k odppovědi.
Prosím,prosím,prosí,.Mám TomTom GO500 a potřeboval bych mapu Chorvatska.PDA nevlastním.Co musím udělat,abych mohl použít mavigaci pro Chorvatsko,kde musím koupit mapu a existuje nějaká vůbec?
Odpověztr mi,prosím, někdo.
Předem moc Děkuju!!!!!:?
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2007 18:03
Jestli se nemylim, tak Tom Tom mapu Chorvatska vubec nema, takze mate bohuzel smulu, jelikoz do vaseho zarizeni jine nez Tom Tom mapy nedostanete.
Srna Pavel (3)|27.1.2007 18:52
Děkuju moc za odpověď,takže kdybych chtěl mít navigaci na Chorvatsko,tak bych musel koupit PDA?Jiné řešení opravdu neexistuje?Ani jako hlavní průjezdní trasy,tedy ne tak podrobného charakteru?Třeba ta východní Evropa,ale ta asi také není ke koupi pro GO500,že?Co by tedy bylo jako nejlevnější řešení,když bych chtěl do Chorvatska vyrazit s navigací?
Moc díky za odpovědi!!!
Miloš Strouhal (3997)|27.1.2007 18:57
Vychodni Evropa Chorvatsko take neobsahuje, ani v urovni prujezdni, bohuzel. Jedine koupit nejake levne PDA s vestavenou GPS (napr. MIO P350) a k tomu treba mapy iGo kde Chorvatsko nechybi..
Srna Pavel (3)|27.1.2007 21:25
Tak strašně moc děkuju i když za ne dobré zprávy.Alespoň už přestanu doufat,že se to dá nějak sehnat.
Díky moc za ochotu!